TNF összefoglaló, Denver Broncos @ Kansas City Chiefs

Az előzetes várakozásoknak megfelelően egy rendkívül szoros és izgalmas összecsapást hozott az év első csütörtök esti rangadója, melyen a Denver Broncos diadalmaskodott a Kansas City otthonában 31-24-re.

Még el sem kezdődött a találkozó, de máris egy hatalmas sportélménynek lehettünk szemtanúi, ugyanis Eric Berry ismét pályára lépett, most már tétmeccsen is. Természetesen hatalmas üdvrivalgás fogadta.

A Denver vezethette az első támadást, amiből megtudhattuk, hogy négy nap alatt nem lehet hirtelen nagy minőségi változást kivitelezni, gyorsan le is zavarták Manningéket a pályáról, jöhetett a Kansas. Egy jól felépített drive végén azonban a Denver redzone-jában Jamaal Charles egy screen pass után már szinte maga előtt látta az endzone-t, ám ekkor jött a safety David Bruton, aki kiütötte a running back kezéből a labdát, így az első támadásukat a hazaiak sem tudták pontokra váltani.

Manningen továbbra is nagy nyomás volt, összességében egyébként háromszor vitték a földre (kétszer Justin Houston), így ez alkalommal sem sikerült first downt szerezni, de a túloldalon sem volt produktív a támadójáték az első negyed hátralevő részében. Eli amúgy elnézhetné a tesó technikáját, hogyan is kell beleállni egy sackbe – még akkor is, ha speciel hozzá sem érnek.

A második negyed legelején a Denvernek puntolnia kellett, ám a Kansas visszahordója, a másodéves De’Anthony Thomas fumble-jének köszönhetően ismét a Broncoshoz került a támadás joga. Az eddigiekhez hasonlóan sikerült élni vele, ismét three and outtal vonulhattak le a vendég támadók. Ezt követően viszont a Kansas már elkapta a fonalat, valamint kihasználta a Denvertől kapott ajándék 30 yardot (ez két szükségtelen durvaságért kapott sárga zászlós büntetésből jött össze). A drive végén Charles javította az első drive-ban elkövetett hibáját és egy 34 yardos futással megszerezte a vezetést a hazai gárda. 7-0

Jöhettek vissza Peytonék, akik egész jól haladtak előre, ám jött Marcus Peters, a Chiefs elsőéves cornerbackje. Az első héten Hoyer passzát szedte le, most pedig a félpályánál halászta le Manning passzát és szerzett belőle egy 55 yardos int return TD-t. Ez azt jelenti, hogy ismét egymás után két mérkőzésen dobott Manning picksixet, amire 2010 óta nem volt példa, akkor a San Diego és a Dallas vitte vissza az irányító passzait, aki akkor még a Coltsban dobált. 14-0

Peters egész meccsen parádésan védekezett nem csak az INT-je miatt. 5 tacklet és 4 leütött passz jegyezhető fel a neve mellé.

Azonban ez nem okozott törést a denveri támadójátékban, egy jól felépített drive végén megszületett az idei első offense által szerzett Broncos TD, Emmanuel Sanders kapta el Manning passzát. Sanders megadta a módját a beérkezésnek. 14-7

Két és fél perc volt hátra a félidőből, amikor Alex Smithék újra a pályára léphettek. Ottlétük azonban tiszavirág életű volt, ugyanis Aquib Talib a második kansasi offense play során leszedte Smith passzát a kansasi célterülettől 24 yardra és a 15 yardos vonalig „vitte” vissza. Érdemes figyelni mennyire jól olvasta a játékot a corner és mekkora hátrányból előzi meg Maclint. A tight end Virgil Green elkapásával pedig már 14-14 állt az eredményjelzőn, ami a félidő hátralévő részében nem változott.

A második félidő első támadását a Kansas indította és Santos 35 yardról bevert field goalja azt jelentette, hogy ismét a hazaiaknál van az előny. 17-14

Válasz nem érkezett a következő támadásból, viszont egy történelmi eseménynek lehettünk tanúi ismét, ugyanis Manning Sandersnek dobott 10 yardos passzával túllépte a 134 passzolt yardot, ami azt jelentette, hogy Brett Favre után ő is belépett a 70 000 passzolt yarddal rendelkezők klubjába.

A harmadik negyed történéseihez még hozzátartozik, hogy McManus 54 yardról értékesített sikeresen field goalt, így egállal fordulhattak a csapatok az utolsó negyedre. 17-17

Smithen nem csökkent a nyomás, aki egyébként borzalmas meccset játszott, az offense-ek egymásnak adogatták a kilincset a rövid és sikertelen támadások végén. Aztán megtört a jég és Knile Davis 8 yardos futott hatpontosával ismét a Kanasnél volt az előny. 24-17

Manning ezen a meccsen sem volt túl éles – magához képest is olyan gyenge passzokat adott, mint például ez,

de amikor kellett összerántotta a brigádot és egy 80 yardos drive végén ismét Sanderst találta meg. Az egész meccsen erőltette Kubiak rendszerét a Broncos, de a végén már sietni kellett, így ment a no huddle offense, amiben Manning is sokkal jobban nézett ki. Az első félidős szenvedéshez képest mindenképp. 24-24

Ekkor már csak 36 másodperc maradt vissza a rendes játékidőből, a hosszabbítás biztosan meg lett volna a Chiefsnek, elég lett volna letérdelni, ám ekkor jött a dráma. Jamaal Charles megiramodott a labdával, ám jött Brandon Marshall aki kiütötte a running back kezéből a játékszert, majd a szabad labdát Bradley Roby vitte vissza hatpontért, amivel a mérkőzésen először vezetett a Denver, de pont a legjobbkor. 24-31

Alex Smith 200 yard alatt és két interceptiönnel zárt, négyszer sackelték köztük egyszer Von Miller, aki ezzel megszerezte karrierje 50. sackét, amelyet meg is ünnepelt. Mindezt 58 meccsen érte el.

A Kansas ötször adta el a labdát, de még így is, egy okosabb gameplannel meg lehetett volna a meccs. Manning továbbra is veretlen a Chiefs ellen Broncos QB-ként. A védelemmel nem volt gond, remekül állították meg a denveri futásokat és Manningre is igen nagy nyomást tudtak helyezni. A probléma az inkább most a pass protectionnel volt, futásblokkolásban jól szerepeltek. Charles pedig ha a labdát nem is, a sisakját magabiztosan fogja.

A Denvernél aggasztó lehet a futójáték hiánya, C.J. Anderson és Ronnie Hillman sem érték el a 40 yardot, bár utóbbinak jobban ment a játék. Wade Phillips személye és az általa összerakott védelem viszont bizakodásra adhat okot a Denver szurkolóknak, hiszen végre úgy segíti Manninget a védelem, ahogy azt kell. Mind a secondary, mind a pass rush nagyon erős, a passzorientált NFL-ben, pláne az AFC-ben ez igen nagy fegyvertény és komolyan is kell venni ezt a Broncost, még ha a támadógépezet még egy kicsit akadozik is. Kubiak rendszere még nem úgy működik, ahogy azt várták, de egyébként lehet ebből még valami. Az alapanyag adott.