Évről évre egyre közelebb kerül az olló két vége egymáshoz az NFC North-ban. Persze a Vikings és a Packers továbbra is kiemelkedik a csoportból, de ha a Lions nem lövi lábon magát, akkor ők is versenyben lehetnek a wild card helyek valamelyikéért, a Bearsnél pedig fokozatosan lesz egyre szebb az összkép.
Chicago Bears
- A Bears háromszor (egy SNF, egy MNF és egy hálaadásnapi mérkőzés) játszik kiemelt időpontban.
- Négy olyan csapattal játszanak, amely tavaly playoff résztvevő volt (Patriots, Bills, Vikings, Rams).
- Zsinórban ötödik éve játszanak a Buccaneersszel – ilyen hosszú sorozata a Bearsnek még nem volt nem divízión belüli csapattal szemben.
- Zsinórban harmadjára zárják Minnesotában az alapszakaszt.
- A Strength of Schedule szerint a nyolcadik legnehezebb sorsolással rendelkeznek (.520)
A Bearsnél lassan minden építőkocka a megfelelő helyére kerül, így nagy várakozások előzik meg a szezont. Az első két hét viszont rendkívül nehéz lesz számukra, így a szezon érdemi része igazából a harmadik héten kezdődik számukra, mivel előbb Green Bayben, aztán a Seattle ellen hazai pályán is vesztesen hagyják el a pályát. A harmadik héten a Cardinals ellen javíthatnak Trubiskyék és egy hét múlva a Bucs elleni összecsapás után már 2-2-es mérleggel mehetnek pihenőhétre.
A Bye utáni négy hétben gyorsan le is tudja a csapat a teljes AFC Eastet. A Bears 2003 óta 9-9-es mérleggel rendelkezik a pihenőhetük utáni első mérkőzésen, a Miami Dolphins ellen ezt is és a 2018-as mérlegüket is pozitív irányba lendítik át. A következő két meccsüket otthon játszhatják: a Patriotstól kikapnak, de a Jets ellen nyernek. Végül Buffalóban zárják le ezt a négymeccses blokkot.
Innentől kezdve viszont csak NFC-s ellenfelekkel mérkőzik a csapat. Három héten belül kétszer is találkoznak a Lionsszal, a két Detroit elleni meccs között pedig még a Vikingsot is fogadják a medvék. A Lionst hazai pályán megfogják, de a Minnesota ellen nem lesz ellenszer, a Lions pedig visszavág hálaadáskor (5-6). A csoportrangadók után előbb New Yorkba utaznak, majd a Soldier Fielden vendégül látják a Ramset, felemás eredménnyel: előbbit szoros végjátékban verik, utóbbitól simán kikapnak, így a szezon hajrájára 6-7-tel fordulhatnak.
A Chicago legutóbb 2010-ben nyert hazai pályán a Packers ellen. Ez a sorozat a 15. héten minden bizonnyal nem szakad meg, hiszen Rodgersék a rájátszásért/csoportgyőzelemért fognak hajtani, miközben a Bearsnél a lényegi kérdések ekkorra már eldőlnek a szezon végkimenetelét illetően. Az utolsó két hétben viszont már nem terem babér Trubiskyéknek: a 49erstől és a Vikingstól is kikapnak, így egy 6-10-es szezonnal zár a Chicago, ami mindenképp előrelépés a tavalyi szezonhoz képest.
Detroit Lions
- A Bearshez hasonlóan két prime-time és egy hálaadásnapi mérkőzést játszanak
- A Lionsnak egész sokat kell repülnie: nyugatra utazik Arizonába és San Franciscóba, továbbá megy még Dallasba és Miamiba is + a Buffalóhoz december közepén látogatnak, ami a hideg miatt lesz necces számukra
- Egyszer játszanak idegenben tavalyi playoff résztvevő ellen (Vikings, 9. hét)
- Összesen 5 tavalyi playoff csapattal találkoznak
- A második legnehezebb sorsolásuk van (.535)
A Lions 2012 óta hazai pályán mindig kihoz legalább egy 4-4-es mérleget, amivel vélhetőleg idén is kiegyeznének, hiszen a csoportriválisok mellett olyan csapatok érkeznek Detroitba, mint a Patriots, a Panthers, a Rams vagy Seahawks.
A jó hazai szezonkezdetet egy Jets elleni MNF-fel meg is alapozhatják Staffordék, hogy aztán a rövid hét végén a 49erst is megcsapják. A harmadik héten jön a Patricia vs Belichick csata, ahol elveszíti veretlenségét a Lions. A Patriots elleni vereségből nem tudnak felállni és egy héttel később Dallasban is kikapnak, mivel a Cowboys futójátékára nem találnak ellenszert. A pihenőhét előtt még egy hamisíthatatlan csoportrangadón fogadják a Packerst és nyernek is hazai pályán, hiszen az év ezen időszakában még nem feltétlen tűéles Rodgers (3-2).
A Bye week után a Lions inkább jól teljesít, mint nem, 2003 óta a meccseik 60%-át nyerik meg pihenőhétről érkezve, és a Dolphins elleni hazai mérkőzés pont elég lesz ahhoz, hogy visszarázódjanak az alapszakaszba a Seattle elleni találkozót megelőzően. Ez a Seattle már nem az a Seattle, amely védelmétől minden csapat maga alá csinált az utóbbi években, a Stafford vezette támadógépezettel pedig képtelenek lesznek tartani a tempót Wilsonék. Ezután két csoportrangadón mérettetik meg a Detroit, de Minnesotában és Chicagóban is kikapnak (5-4).
15 napon belül háromszor játszik hazai pályán a Lions, de Cam Newtonék győzelemmel távoznak. Hálaadáskor visszavágnak a Bearsnek a két héttel korábbi vereségért. A 13. héten Ndamokung Suh visszatér Detroitba – és nyer (6-6).
Az utolsó négy héten háromszor is idegenben játszik a Detroit. Arizonában életben tartják halvány rájátszásba jutási esélyeiket, Buffalóban pedig a hideg ellenére is nyernek. A csoportgyőzelemre ekkor már nem lesz esélye a Lionsnak, viszont az utolsó két hétben alaposan átírhatják a forgatókönyvet, hiszen előbb a Vikingst fogadják, majd utaznak Green Baybe. A kettő meccs közül az egyiket behúzzák és reménykedhetnek, hogy a 9-7 elég lesz idén a rájátszásra.
Green Bay Packers
- A legnehezebb sorsolással rendelkeznek (.539)
- A Bears elleni nyitómeccsel kezdi meg 100. profi szezonját a Green Bay
- Négy év után először nem lesz csütörtökön Packers-Bears
- 18 nap alatt 10 ezer mérföldet repülnek majd (Los Angelesbe, Seattle-be és New Englandbe)
- 5 tavalyi playoff csapattal játszanak
A Packers szezonjának második fele annyira brutális, hogy az elején tövig kell nyomni a gázt. Ennek megfelelően az első héten jól meg is csapják a Bearst. Már a második héten összecsap az AFC North két nagyágyúja, ezúttal a Lambeau-n. Nagy nehezen, de otthon tartja a W-t a Packers, hogy aztán Washingtonban, majd a Buffalo ellen otthon is nyerjen. A nagy lendületet a Lions szakítja meg, de a 49ers legyőzését követően jó szájízzel (5-1) mehetnek pihenni a 7. hétre.
A szünet után viszont kijut a jóból Rodgerséknek. Elutaznak LA-be, ahol kikapnak a mindent erre az évre feltevő Ramstől. A nyugati partról rögtön átrepülnek keletre csak azért, hogy a Patriots és Brady befűzze az oktatófilmet a wisconsiniaknak. Pihenésképp a Miamit otthon elverik, hogy aztán visszarepüljenek nyugatra, ezúttal Seattle-be és a Dolphinshoz hasonlóan a Seahawksot is elverik (7-3).
Minnesotában visszavág a Vikings a második heti vereségért, utána viszont kétszer is hazai pályán, a hidegben fogadhatják az efféle időjárásban megbénuló Cardinalst és Falconst, így a szezon hajrájára 9-4-gyel fordulhatnak.
Habár az utolsó három meccsükből kettőt a Lambeau-tól távol játszanak Rodgersék, sem a Bears, sem a Jets nem okoz nagy nehézséget. Az utolsó héten pedig a Lions ellen a csoportgyőzelemért léphetnek pályára. Nyerni ugyan nyernek, de hogy a 12-4-es mérleg mire lesz elég…
Minnesota Vikings
- Holtversenyben a 8. legnehezebb sorsolással rendelkeznek (.520)
- 5 playoff csapattal játszanak
- Három prime time meccsük van
- A teljes rájátszásuk megismétlődik az alapszakasz során: 4. héten Rams, 5. héten Eagles, 8. héten Saints
A Vikings sorsolása konstans nehéz. Nincsenek több mérkőzésen át tartó könnyebb vagy nehezebb periódusok. Talán az utolsó három meccs az, amire még azt lehet mondani, hogy lazább. A pihenőhetük remek ütemben érkezik a 10. héten.
A túlértékelt 49ers verésével indul a szezon, hogy aztán rögtön 1-1-re módosuljon a mérleg a Packers ellen a Lambeau-n. Josh Allen/McCarron szétverése után előbb Los Angelesbe, majd Philadelphiába utazik a Vikings. A Ramst a rájátszásban bemutatott hasonló játékkal, a Philadelphiát pedig dühből verik meg. A diadalmenet hazai pályán folytatódik a Cardinals ellen és a Jets sem fog komolyabb nehézségeket okozni New Yorkban. A 8. héten egy éven belül harmadjára látogat Minnesotába a Saints, és egy pontzuhataggal tarkított meccsen visszavágnak a januári drámáért. A pihenőhét előtt még a Lions érkezik Minneapolisba, de nekik sem sikerül megállítani a lila vonatot, így 7-2-vel mennek szünetre.
A szünet után Chicagóba kirándulnak, ahol a helyi nevezetességek megtekintése mellett a Soldier Fieldet is meglátogatják és ütik a csoportriválist. Ami a pihenőhét előtt a Rams-Eagles-Saints hármas volt, az a szezon második felében a Packers-Patriots-Seattle hármas.
A Packersnek visszavágnak a második heti zakóért, de a Patriots már túl nagy falat lesz Cousninséknak (persze az itt tapasztaltakat majd a februári Super Bowlban hasznosítani tudják, amikor megismétlődik ugyanez a párosítás). A Packershöz hasonlóan ők is bejárják a keleti part – nyugati part távot egy héten belül, de a Seattle nem tudja kihasználni a jetlaget, 10-3.
Az utolsó három héten kétszer is otthon játszanak, a Dolphins és a Chicago legyőzése között még Detroitba is ellátogatnak egy duplavéért. Ezzel nem csak a csoportot, de a konferenciát is megnyerik 13-3-as mérleggel.
Legfrissebb cikkeink
- Ryan Tannehill nem fog bárki kedvéért visszatérni
- Bill Belichicknek titkos, de téves információi voltak az Eaglesről a 39. Super Bowl előtt
- Rekordszámban rúgják a csapatok a mezőnygólokat
- A Chiefs a futó-, a Bengals a védőfal-gondját igyekszik megoldani
- A Dolphins IR-re teszi Tuát, legkorábban október végén térhet vissza
- Fenntartható és fenntarthatatlan trendek két hét után
- Egy hónapra kidőlt a Broncos kezdő RT-je
- Saquon Barkley: A játékhívás szuper volt, én szúrtam el
- A Packers lett az első tagja a 800-asok klubjának
- A Colts legjobb védője is megsérült
- Pár hetet ki kell hagynia AJ Brownnak
- Kihagyás vár Deebo Samuelre
- A Patriots egész szezonra elvesztette védelmének vezérét
- Touchdown Week #2 – Remek edzői munkák, fiatal irányítók elrontása, McCaffrey hiánya
- Hihetetlen sérüléshullám a Ramsnél, még több kezdő dőlt ki
Legutóbbi hozzászólások
- vicgeordie on Fenntartható és fenntarthatatlan trendek két hét után
- Hurrá Torpedó on A Chiefs a futó-, a Bengals a védőfal-gondját igyekszik megoldani
- Cseh Tibor on A Dolphins IR-re teszi Tuát, legkorábban október végén térhet vissza
- katonadani on A Chiefs a futó-, a Bengals a védőfal-gondját igyekszik megoldani
- Loosername on A Chiefs a futó-, a Bengals a védőfal-gondját igyekszik megoldani
- merlin on Fenntartható és fenntarthatatlan trendek két hét után
- TheGUARDiAN on A Chiefs a futó-, a Bengals a védőfal-gondját igyekszik megoldani
- Bujdy on A Dolphins IR-re teszi Tuát, legkorábban október végén térhet vissza
Az erőviszonyok reálisnak tűnnek, de a Vikings tavalyi szárnyalásában benne volt az is, hogy a Packers Rodgers nélkül megszűnt létezni. Az NFC-ben most rengeteg csapat van, akik körül nagy a hype, de szerintem a Vikings az egyik legsebezhetőbb. Egyrészt Cousins szerintem közel sem annyira jó, mint amekkora felhajtás volt körülötte.Tény hogy ő volt a legjobb elérhető szabadügynök az irányitók között, de a fizetése nem tükrözi a képességeit, illetve be is kell épülnie egy új rendszerbe. Nem feltétlenül gondolom, hogy ő Keenumhoz képest előrelépés. Legalábbis a tavalyi Keenumhoz képest.A másik amire nem árt emlékezni, hogy tavaly 2 meccset játszottak a playoffban. Az elsőt is el kellett volna vesziteniük, ott még szerencséjük volt, de a másodikon nagyon csúnyán megégtek. Szerintem Rodgers visszatérése és ezzel a Packers egyértelmű erősödése egyértelműen visszább veti a tavalyi lendületet. Szoros lesz az NFC north, és nyilván mint Packers szurkoló részben remélem a fent leirtakat, de a 13-3 as mérleget nagyon erősnek érzem elfogulatlanul is. Szerintem egy 10-11 győzelemmel álló csapat el fogja vinni a Northot. Aztán nehogy rámcáfoljon a Vikings….
1. A Vikings pont a legkevésbé sebezhető. Pont ezt mutatták tavaly is amikor kiesett a Bradford-Cook QB-RB páros. Megoldják a nehézségeket. Ha választani kellene, akkor a Rams az. Az indokokat már kifejtették hosszabban más cikkeknél. (OL legfontosabb embere 36 éves, Gurley nem hoz valószínűleg még egy ilyen szezont, a védelemben sok az új arc, össze kell szokni, sok a balhés arc stb.)
2. A Vikings az utóbbi években egyszer mindig megverte a Packerst még Rodgerssel is. Ha tavaly nem sérül le Rodgers, és azt feltételezzük, hogy csak otthon nyer a Vikings, akkor is 12-4-es mérleggel zárnak. Nem értem miért vetette volna a Vikingsot vissza, ha Rodgers közben egészséges és nyeri a meccseket a Packersnek. Elvégre nem Rodgers ellen játszanak a többi meccsen. A tét pedig ugyanúgy meg volt a többi meccsen, ha nem is a csoportgyőzelemért, de a bye weekért hajtottak.
3. Cousins McVay alatt nagyon erős szezonokat teljesített. Tavaly, McVay (Garcon és Jackson) távozása után már nem volt ennyire jó. De még így is olyan szezont hozott le, ami egyenértékű egy Big Ben, Stafford vagy Ryan szintű irányító rosszabb szezonjával. Az megállapítható Cousinsról, hogy jó környezetben szárnyal, de rossz körülmények mellett is megüti az NFL átlagot. Keenum előbbi esetben az erős átlag feletti kategória, míg utóbbinál a vállalhatatlan. Ha más nem emiatt is előre lépés Cousins.
4. Hogy Cousins túl lenne fizetve a képességeihez mérten? Talán egy kicsit. 26-ot biztos megért volna a Redskinsnek, ha nem lett volna más lehetősége Cousinsnak. De a Vikingsnak 28-ért nagyon megérte, mert most van egy olyan játékosállomány és edzői stáb, amely tényleg SB contender, csak egy QB hiányzik. Egy Jimmy G 27,5-ért vagy Ryan 30-ért sokkal inkább túlfizetés.
Feltéve, hogy Rodgers egészséges, én is egy 12-4-et tartottam reálisnak a Packersnek. Az utolsó mondatot nem értem, hogy mire lesz elég. 12-4-gyel a playoff tuti. A vikes 13-3-a is reális a tavalyi év alapján, bár valahogy az offense-üket még mindig nem hiszem el annyira. Csapatként nagyon össze van rakva az egész, és ehhez hihetetlen kémia kell, de ha ez felborul…
Aláírtam! :D
Ezzel együtt a valós erőviszonyokat nézve lehet kicsit gyengébb szezonunk (Vikings) lesz szerintem (Rams, Eagles idegenben?! De szép is volna…). A reális nálam a 11-12 győzelem lenne. És bizony ebben az esetben, ha idén a régi Rodgers-t kapjuk vissza, nagyon kemény harc mehet az NFC északi csoportjának megnyeréséért.
A Lions pedig okozhat még meglepetést, ha valami végre a helyére kerül Detroitban. És akkor akár sok minden borulhat is.
A maciszurkolóktól elnézést kérek, de nem látom a 6 győzelmet jövőre a csapatban.
Olvastam az eddigi “kinek mennyire kemény” jóslatokat, szerintem a Patriots eddig veretlen szezonon áll. :)
pont a Pats csoportját nem olvastad? :D
https://fuzovelkifele.com/2018/05/kinek-mennyire-kemeny-afc-east-3/
De, olvastam, a többiben még nem volt vereség. :)
A 49ers meg az ehhez hasonló jóslatokkal a Browns babérjaira tör :(
A Minnesota esetében vannak leginkább kételyeim, főként Cousins miatt. Nyilván nagyszerűen összerakott csapat volt tavaly a Vikings, és vele azért nem gyengült. Az idei menetrend viszont mostani tudásunk szerint sokkal keményebbnek tűnik, simán látok 10 veszélyes meccset. Ha ebből tényleg hoznak 7-et, és a 6 könnyebben behúzhatónak tűnőknél sem botlanak, akkor komoly kihívói lehetnek bárkinek az biztos.
Érdekes, hogy szinte mindenki Cousinsban látja a Vikings szezonjának a kockázatát. Pedig ha a főbb irányító mutatókat nézzük, akkor Kirk az elmúlt 3 évben alig marad el mondjuk Matt Ryanhez képest. Csak éppen amíg Ryan mögött az utóbbi években volt egy korrekt, jó futójáték, addig a Redskisben ez finoman fogalmazva sem volt meg, arról már nem is beszélve, hogy Kirk passzait nem a Jones-Sanu páros kapkodta el. Ha Cousins csak azokat a számokat hozza, amit Washingtonban, a Vikings támadósor már akkor előrébb lép.
De miért csak annyit tudna hozni, amikor minden adott ahhoz, hogy Kirk akár ténylegesen MVP közeli szinten teljesítsen? A legjobb játékát szinte mindig dómban érte el, innentől pedig egy szezonban legalább 9 meccset játszhat csarnokba (idén pont annyit). Egészen jó (már majdnem elitnek mondható) elkapósort kap a Thielen-Diggs kettős vezérletével (+ Rudolph TE-ként), mögötte pedig a liga egyik (ha nem a) legjobb futópárosa segíti a támadások hatékony befejezését. Ahol némi hiányosságot érzek támadó oldalon, az a támadó fal, de szerintem nálunk Minnesotában még az is jobb, mint ami a fővárosban volt. Azaz minden adott ahhoz, hogy ha a Redskisnél benne maradt valami Cousinsban, akkor azt most tényleg ki tudja hozni magából és az általa vezetett támadósorból. És én ezt is várom tőle. Pláne azért a pénzért, amit megkap. :D
Nyilván Kirk messze nem egy Rodgers ezt tiszta sor. De ha a két irányító köré fölépített csapatot nézzük támadó oldalon (futók, elkapók, támadó fal), akkor a Vikings javára ott meglévő különbség alapján igen is nagyjából ugyanazt a támadójátékot kell tudni hoznunk, mint amit a Packers.
Én a kockázatot sokkal inkább a sérülésekben látom. Jó volna most már egy olyan szezont futni, ahol nem sérül meg a kezdő irányító és futó…
“Kirk passzait nem a Jones-Sanu páros kapkodta el”
Ahhoz képest a Skins elkapógárdáját tavalyelőtt még a legerősebbek között emlegették itt is.
Detroit: “utolsó két hétben alaposan átírhatják a forgatókönyvet, hiszen előbb a
Vikingst fogadják, majd utaznak Green Baybe. A kettő meccs közül az
egyiket behúzzák”
Minnesota: “még Detroitba is ellátogatnak egy duplavéért”
Green Bay: “az utolsó héten pedig a Lions ellen a csoportgyőzelemért léphetnek pályára. Nyerni ugyan nyernek”
Hát ez így nem fog összejönni.
Összesítettem, miket tippeltetek :)
8,22-7,78-as az átlag, vagyis csak kicsit becsülitek túl úgy átlagosan a “saját” csapataitokat. A playoff így nézne ki a tippek alapján: NE – TEN – LAC – PIT – JAX – HOU; MIN – PHI – LAR – ATL – GB – NO.
Ami érdekes, hogy milyen eltérések vannak a jóslataitok között: ugye a divízión kívüli meccsekre ketten is tippeltetek (kivéve ott, ahol mindkét csoportra ugyanez készítette a postot, de mondjuk Leonidasz007-nek így is volt két következetlensége ;)). A legnagyobb eltérés a Pittsburghnél van, a többiek néggyel több W-t húztak be hozzájuk a 10 meccsen, mint KGYM az AFC North-os posztnál. A Miamit viszont katonadani tartja négy győzelemmel többre, mint a többi szerző. A Green Bay meccseinél tökéletes az összhang, ellenfélként is
mindenki ugyanazt tippelte, mint kerekisti az NFC North cikknél.
Maradva ezeknél: a Jets és a Washington ellen mindenki győzelmet vár, de a Miamit, az Arizonát, a Coltsot, és még a Buffalót, Oaklandet, Bengalst sem tartják a “többiek” félelmetes ellenfélnek. Ugyanakkor a Patriots és a Jaguars ellen mindenki vereséget tippelt a “saját” csoportjának.
köszi az összegzést, nem is lett vészes az eltérés :)
Szerintem az ilyen “anomáliák” azért alakulnak ki, mert mondjuk nincs olyan csapat, akire betippelném, hogy megveri a Patset, de ha a Patset írom, akkor nyilván ki kell találni, hol kaphatnak ki, mert azért 16-0 csak nem lesz :D
Miami érdekes ha már külön ki lett emelve nálam, hiszen a csapatra ránézve nem mondanék 8 győzelmet, de végigmenve a sorsoláson így jött ki. Pedig a legtöbb csapattal ha az ő szemszögükből nézem, azt mondanám, hogy a Dolphins simán verhető.