A csalódást keltő 2018-as idény után a USC Trojans a Texas Techtől menesztett Kliff Kingsburyvel kívánta feléleszteni támadójátékát. Kingsbury neve egyetemi szinten elég kapós volt a játékosok körében, ez lett a veszte egy ötcsillagos recruitnak.
A kaliforniai születésű Bru McCoyt öt csillagra ítélték több szakportálon is, sőt, a 2019-es végzős gimnazisták között a 10 legjobb prospect között tartották számon. Az elkapó számára így kapóra jött, hogy a Los Angeles-i USC is ösztöndíjat ajánlott neki, ám volt a dolognak más vonzereje is: Kliff Kingsbury. Ő és elkapó kollégája, a szintén kaliforniai születésű Kyle Ford a 39 éves szakember miatt választották a Trojans együttesét.
Nagyon megnyerő és szimpatikus figurának tűnt, arról nem is beszélve, hogy mennyire ért a támadóihoz. Nagyon sokat kutakodtam utána, illetve az egyetemtől is a lehető legtöbbet akartam tudni arról, hogyan használnának engem. Kingsbury végül videókat mutatott a Texas Teches támadósoráról, és után tudomásul vettem, hogy elkapóként nem lehet jobb kezekbe kerülnöm. Meccsenként 40-50 alkalommal passzoltatja az irányítóját, ráadásul a snapek legtöbbjén négy elkapót használ, amivel ellehetetleníti a double teameket, és az elkapók számára kedvező 1v1 matchupokat tud biztosítani. Ez az ember kisebb nevű játékosokból is tudott top 100-as prospecteket faragni az NFL draftra, el se tudom képzelni mit művelhet a Trojansszal, ahol hemzsegnek a tehetségek.
– mondta McCoy a döntésének nyilvánosságra hozását követően.
A két játékos döntése bár csak január 5-én lett hivatalos, már decemberben aláírtak, nem sokkal azután, hogy Kingsbury is hivatalos lett mint a csapat támadókoordinátora. Ám már ekkor megjelentek azok a hírek, hogy Kingsburyvel több NFL csapat is szeretne interjút készíteni a megüresedett vezetőedzői vagy koordinátori pozíciójukra. Végül január 8-án lett hivatalos, hogy az Arizona Cardinals főedzője lesz, így McCoy és Ford hoppon maradt.
Előbbinek ez különösen fájó volt, ugyanis nem kívánt így az USC-re menni, majd az átigazolását kérte. Végül mindössze 20 naposra sikerült a USC-s karrierje, és átiratkozott a Texas Egyetemre, ám emiatt a teljes 2019-es szezont ki kell ülnie, így csak 2020-ban mutathatja meg képességeit. Ahogy az életben sok minden nem igazságos, úgy a fociban is akadnak példák. Kingsbury egy hirtelen megváltoztatott döntéssel ugyanúgy edzősködhet tovább, míg egy srác, aki a jövőjéért játszik, ki kell hagyjon egy teljes szezont.
Legfrissebb cikkeink
- Szombati beszámoló #1 – College foci 2024
- 124 millió dollár múlik azon, mit mondanak Tua orvosai
- Ja’Marr Chase szerint a Bengals az AFC legjobb csapata
- Zsinórban nyolcadik éve az Alabama adja a legtöbb játékost az NFL-nek
- Ez nagyon fog fájni – A Dak Prescott szerződés
- Ennyi szerepet kaptak az újoncok az első fordulóban
- Justin Jefferson lehet a 6000 yardot legkevesebb meccsből elérő elkapó
- Agyrázkódást szenvedett Tua Tagovailoa
- Limitált időre mindenkinek megnyitjuk a Discord szerverünket – meghosszabbítva!
- Simán nyerte a csütörtök esti rangadót a Bills
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – az 1. forduló
- A Dolphinsnál optimisták, hogy De’Von Achane tudja vállalni a játékot ma
- AFC East-rangadóval kezdődik a 2. forduló
- Most vagy soha – játékosok, akiken óriási lesz idén a nyomás
- A Cardinals elveszítette a kezdő jobboldali tackle-jét
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on Agyrázkódást szenvedett Tua Tagovailoa
- Ragi on Agyrázkódást szenvedett Tua Tagovailoa
- Bujdy on Agyrázkódást szenvedett Tua Tagovailoa
- Zotya on Playoff Ranking #1
- Csakeztne on Simán nyerte a csütörtök esti rangadót a Bills
- Cseh Tibor on Simán nyerte a csütörtök esti rangadót a Bills
- Cseh Tibor on Most vagy soha – játékosok, akiken óriási lesz idén a nyomás
- ThySoul on Simán nyerte a csütörtök esti rangadót a Bills
Chester! Az utolsó mondat az konkrét hazugság! A srácnak nem azért kell kihagynia egy szezont, mert Kingsbury az NFL-be ment. Azért kell kihagynia egy szezont, mert ő már így nem volt hajlandó a USC-n játszani. Ráadásul a USC adott Kingsbury nélkül is jó játékosokat a draftra. Lásd JuJu Smith-Schuster vagy Darnold.
Hát igen, mennyire önző volt, hogy élete lehetőségét megragadta…
Látom már most utálod Kingsburyt XDDD
Ebből miért is lett hír? Csak úgy megjegyzem egyetemi szinten 100+1 ilyen eset van, mivel kb 100 csapat van egyetemi szinten. Ezáltal nagyobb az edzőkeringő, pl valaki a Mel Tucker miatt választja a Georgiát aztán ő inkább elmegy Coloradoba HC-nak. Akkor ő is megszívta mégse hír.
Tegyük hozzá a USC elég jó egyetem. De ha már az 1. körökkel érvelgettél @i3jennifer:disqus, mivel jobb átmennie a Texasra mikor onnan 2010 óta összesen 3 db 1. körös választás volt? Nem elkapó (abból 2000 óta is csak 1), minden posztot beleértve. Az hogy Juju miért lett 2. körös nincs összefüggésben a többi besült választással szvsz.
Két dolog:
1) ez megint valami NCAA faszság, ami a józan ész helyett baromira nem a sportolók érdekeit tartja szem előtt. Majd Strasmore jól beperli őket!
2) az se teljesen komplett aki elsősorban egy edző személye miatt választ egyetemet, mikor annyi más fontos szempont van. Én amúgy a helyében adtam volna egy esélyt a sulinak mielőtt próba nélkül lelépek!
2.Általában ez úgy történik,hogy az edző befűzi az adott játékost,az meg persze hogy ott akar játszani,ahol tuti kap is rá esélyt.
Főleg mikor 15-20 helyről kapsz ösztöndíj ajánlatot.
Eleve az edzők recruit-olnak? Azt hittem erre is vannak scout-ok.
Ha nagyon kell valaki,akkor nem fogod a scout-ra bízni az adott játékos meggyőzését.
Az már más dolog,hogy ez mennyire ütközik szabályokba.
Ugye játékos interjúkban a klasszikus “XY hívott hogy játszak náluk” kifejezés sokszor szépítése a dolognak.
Sokszor inkább az “egy üzleti vacsorán leígérte a csillagokat is” kategória.
Ami érthető,mikor nfl szintü edzői fizetésekről van szó,és legyen bármekkora sztár a csapatodban,2-3 év múlva pótolnod kell.
Így viszont már más a leányzó fekvése. Ha tényleg személyesen Kingsbury csábította az USC-hez, úgy tényleg jól kibaszott a sráccal, mégha valamelyest érthető is hogy dobbantott a Cards-hoz.