A fizetési sapka intézményét sokan sokféleképp használják. Van aki okosabban köt szerződéseket, van aki kevésbé, van aki a rövid távot tartja szem előtt, van aki hosszabb távban gondolkodik, van aki jobban kihasználja a plafon rugalmasság, van aki kevésbé.
A PFF-nél készítettek egy elemzést, ami megmutatja, hogy az egyes franchise-oknak mennyire egészséges a fizetési sapka helyzete három éves időtávot vizsgálva.
Alapvetően öt tényezőt vizsgáltak, ezek összessége alapján állították fel a sorrendjüket. Figyelembe vették az újonc szerződéses játékosok értékét, ezzel egy aktív drafttőke kategóriát kreálva. Kiszámolták, hogy mennyi a csapatok “effektív fizetési plafonja” idén és a következő két évben. Nézték, hogy mennyi garantált összeget fizettek ki előre a csapatok, amit majd később könyvelnek el. Figyelembe vették a jelenlegi keret erősségét, illetve pontosabban értékét. Ezen kívül megnézték azt is, hogy jövőre hány és milyen értékű szabadügynöke lesz a csapatoknak.
Ezek alapján állt össze az alábbi táblázat legegészségesebb fizetési sapka helyzettől a legkevésbé egészségesig, illetve láthatjátok az egyes kategóriák szerinti helyezését is a csapatoknak.
Bővebben a PFF oldalán olvashattok az egészről és az egyes csapatok rövid elemzéséről is.

Bejelentkezés Patreonnal

WP Bejelentkezés

Legfrissebb cikkeink
- A Texans is a 49ers védőkoordinátorát akarja
- Patrick Mahomes: Miért ne kérhetnék tanácsot Tom Bradytől?
- A Colts tulaja Jeff Saturdayt akarja a főedzői posztra
- A Chiefs LB-jét semmi sem nyűgözi le a Bengals támadósorában
- Offseason indító mock
- DeMeco Ryans a favorit a Broncos főedzői posztjára
- Dan Quinn visszamondta az interjúit, marad a Cowboysnál
- BREAKING: Frank Reich a Panthers új főedzője!
- Nathaniel Hackett a Jets új támadókoordinátora
- Erre Shanahanen kívül senki más nem volt képes a rájátszásban
Legutóbbi hozzászólások