Roger Goodell többször kijelentette már, hogy szeretnék 18 meccsesre bővíteni az alapszakaszt, és igazából ez csak idő kérdésének tűnik. Ugyanakkor a Játékosok Szakszervezetének ügyvezető igazgató, Lloyd Howell Jr. próbálta visszafogni az ezzel kapcsolatos elvárásokat és növelni a játékosok alkupozícióját a jövőbeli tárgyalások kapcsán.
“Senki sem akar egy 18. mérkőzést játszani. Senki.”
Hozzátette, hogy a 17 mérkőzéses szezon is sok játékos számára túl hosszú, és a sérülések gyakran áthúzódnak a következő idényre.
NFLPA executive director Lloyd Howell says he’s spoke to many players and no one wants an 18th game. pic.twitter.com/Z7lv5UBatu
— Randall Williams (@AvatarRandall) February 5, 2025
A jelenlegi kollektív szerződés (CBA), amely 2020-ban került aláírásra és 2030-ig érvényes, rögzíti a szezon hosszát. Bármilyen változtatás, beleértve az alapszakasz mérkőzéseinek számának növelését, a tulajdonosok és a játékosok közötti tárgyalásokat és egyetértést igényel. Howell hangsúlyozta, hogy a szezon hosszának megváltoztatásáról szóló bármilyen megjegyzés csak akkor válik relevánssá, ha hivatalos tárgyalások keretében kerül napirendre.
A játékosok aggodalma nemcsak a mérkőzések számának növekedésére korlátozódik, hanem olyan tényezőkre is, mint a pihenőhetek száma, a keretméret, az edzőtábor hossza és a nemzetközi mérkőzések száma. Howell kiemelte, hogy az NFL nemzetközi terjeszkedése, beleértve a tervezett ausztráliai mérkőzést 2026-ban, további kihívásokat jelent a játékosok számára.
Összességében az NFLPA világossá tette, hogy a játékosok nem támogatják az alapszakasz további bővítését, és hangsúlyozzák, hogy minden ilyen jellegű változtatásnak a játékosok egészségét és jólétét kell figyelembe vennie.
Ugyanakkor elkerülhetetlennek tűnik a jövőben a 18 meccses alapszakasz, a szakszervezet céljának annak kell lennie, hogy ezzel párhuzamosan a játékosok minél több előnyben részesüljenek, tehát mik azok, amikért cserébe bevállalják a plusz egy mérkőzést. Például nagyobb szelet a bevételekből, extra bye week bevezetése, satöbbi.

Legfrissebb cikkeink
- Russell Wilson csak akkor keresheti meg a $21 millióját, ha a Giants veretlen lesz idén
- Veterán cornert igazolt a Ravens
- Ezeket a szabályokat vezetné be a Versenybizottság
- No Fun League: Már orrot törölni sem szabad ünneplésként
- Ennyi volt? – Chargers FA-értékelő
- Valami kezdete – Jaguars FA-értékelő
- Triple Coverage #592 – Mock Draft egy hónappal az igazi előtt (2. rész)
- BREAKING: Stefon Diggs a Patriotsban!
- A jövő sztárjai – Cam Ward
- Mindent egy lapra feltéve – Titans FA-értékelő
- BREAKING: Russell Wilson aláírt a Giantshez!
- Változtathat a kickoffokon az NFL
- Zach Wilson nem adta fel, hogy újra kezdő legyen
- Leonard Floyd karriercsúcsra készül
- Tom Brady: A köztem és Belichick közötti ellentétet csak a szakítás oldhatta fel
Legutóbbi hozzászólások
- Jani_Kovacs on No Fun League: Már orrot törölni sem szabad ünneplésként
- Jani_Kovacs on Ennyi volt? – Chargers FA-értékelő
- Jani_Kovacs on BREAKING: Stefon Diggs a Patriotsban!
- Jani_Kovacs on BREAKING: Stefon Diggs a Patriotsban!
- Jani_Kovacs on BREAKING: Stefon Diggs a Patriotsban!
- Hurrá Torpedó on Russell Wilson csak akkor keresheti meg a $21 millióját, ha a Giants veretlen lesz idén
- sirarcheer on Russell Wilson csak akkor keresheti meg a $21 millióját, ha a Giants veretlen lesz idén
- Csakeztne on BREAKING: Stefon Diggs a Patriotsban!