Egy ideje nagyon tudok szimpatizálni azzal, amit a Buccaneers csinál, mind csapatépítés, mind eredmények tekintetében. Nagyon örülök, hogy Mayfield ki tudott teljesedni, hogy így a top elkapók is jól tudnak szerepelni, és hogy alapvetően a csapat nem csak egy „egy bradys” csoda volt, hanem eredményes szinten tudtak maradni utána is. A szabadügynök piac lecsengésével is pontosan látszott, hogy a keret nem gyengült, befoltozták a legtöbb repedést a hajótesten, és ami nyitott kérdések maradtak, azok mind megoldhatóak a draftról. Ezért is furcsa érzés, hogy bármikor, amikor a választott játékosokra nézek, jellemzően csak vakarom a fejem.
Hat cetlivel vágott neki a Bucs a draftnak, és végül hat is maradt, ráadásul a draft előtti pozícióikban – Jason Licht general manager nem cserélt egyet sem a börze három napja alatt, úgy tűnik, úgy látta, mindig lesz valaki, akit érdemes lesz kivinni a saját helyükön, nem mozgott fel senkiért, nem mozgott le senki kedvéért. Nem is baj, ez a hat pick bőven elégnek tűnt a hiányzó láncszemek megtalálására – a védelemben bőven szükség volt a bővítésre, a linbacker és safety szoba nagyon üresnek tűnt, míg a passzsiettetők és a cornerbackek közé is elfért bőven a fiatalítás. Azonban ezt a kalózhajót nagyon más vizekre fújta a szél…
1/19 Emeka Egbuka, WR, Ohio State
Ezzel a pickkel nem nagyon tudtam mit kezdeni, amikor Goodell (vagy hát esetemben Katona Dani) bemondta. Ha valamiből megvolt a Tampa, akkor az az elkapó, Evans nem lassul, Godwin ugyan sérülésből tér vissza, de ha nincs baja, akkor a legjobbak között van, tavaly berobbant az újonc harmadik körös Jalen McMillan is, és mögöttük korrekt beugró teljesítményt hozott Trey Palmer és Sterling Shepard is. Röviden, teljesen fölöslegesnek tűnt az elkapó pick.
Ennek ellenére Egbukára esett a Bucs választása, akit a legtöbben ide, az első kör második felébe vártak, szóval nagyjából még értéken is volt. Átlagos atléta, méretei sem kiemelkedőek, nem WR1 a felépítése, viszont páratlan útvonalfutó, nagyon jól érzi a zónákat, kivételesen jó a pálya közepe felé és a rövidebb útvonalakon (a sebessége is ezekhez optimális), valamint kiemelendő vezér szerepe, mentalitása. Patrik írt róla egy teljes bemutatót, így bővebb információkért érdemes azt a cikket fellapozni.
Látszik tehát, hogy nem a játékossal van baj (sőt, nálam WR2 volt az idei drafton Tet McMillan után), nem is az értékkel, hanem az őt kiválasztó csapattal. Nagyon nem tetszett ez a pick, eléggé elszomorított, hogy lehet, hogy első évében csak rotációban látjuk majd Egbukát, ráadásul akkor sem biztos, hogy ő kapja majd a labdákat; olyan csapatban láttam volna szívesen, ahol azonnal stabil kezdő elkapóként rögtön a pályán tudjuk látni, lehetőség szerint sok targettel.
Azóta pozitívabb vagyok a kiválasztásával, van logika abban, miért lépett így a Tampa – Evans nem lesz fiatalabb, hiába elit a teljesítménye, Godwin sérülékeny, szóval kitudja, mennyire lesz elérhető a szezonban, és így idehozni abszolút BPA (best player available – legjobb elérhető játékos) alapon még egy sztárt, akivel problémák esetén is tud hasítani az offense; elfogadható megközelítés. Nekem sem a játékossal van a gondom, nem is a BPA megközelítéssel, inkább azzal a csalódással, hogy nem feltétlen azonnali kezdőt látunk, és azzal a rengeteg hiányposzttal, ahova nem érkezett első körös sztár azonnali segítségként.
2/53 Benjamin Morrison, CB, Notre Dame

Legfrissebb cikkeink
- Vérrögöt találtak a Rams kezdő támadófalemberénél
- A Mike Tomlin – Aaron Rodgers duó történelmi
- Családon belüli erőszak miatt kaphat eltiltást a Texans safetyje
- Még mindig csak két második körös újonc írta alá a szerződését
- A Rams tényleg érdeklődött Aaron Rodgers iránt
- A Packers ritkán látott lépéssel zárta le Jaire Alexander ügyét
- A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- Diontae Johnson: Nem a tavalyi rossz szezon határoz meg
- Travis Hunter az év újonc támadója és védője díjra is esélyes
- Myles Garrett Aaron Rodgersről: Jó lehetőség, hogy berakjam a temetőbe
- Trent Williams a 40-es éveiben is focizna
- James Cook szereti a pénzt, így nem holdoutol
- A Raiders igazolta le a Bengalstól kivágott linebackert
- A 10 legnagyobb playoff upset
- A Bengals újonca a vezetőségnek: Ti csak vitákat akartok nyerni, nem meccseket
Legutóbbi hozzászólások
- bollokg on A Packers ritkán látott lépéssel zárta le Jaire Alexander ügyét
- Fetyke on A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- Hurrá Torpedó on A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- vicgeordie on Még mindig csak két második körös újonc írta alá a szerződését
- Loosername on Még mindig csak két második körös újonc írta alá a szerződését
- Cseh Tibor on A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- ClayMatthews52 on A Packers ritkán látott lépéssel zárta le Jaire Alexander ügyét
- Cseh Tibor on Családon belüli erőszak miatt kaphat eltiltást a Texans safetyje
Nagyon fogják bánni a csapatok,akik kihagyták Egbukát.
Hát igen! Erre a C+ra 9-10 hónap múlva kíváncsi leszek…
Hozzánk is jöhetett volna, de akár a Bills is fel cserélhetett volna érte(elvileg illene a rendszerbe)…és még kb. 3-4 top csapatban is azonnali erősítést jelentene.
“több víz szivárog be rajtuk a szükségesnél”. Ez jó. Mennyi víz szükséges, hogy beszivárogjon egy hajón a tengerből? :D De a pozíciókra kitérve, a Safety nem egy értékes poszt egy egyik csapat se kezrli prioritásként, másrészt oda bukhatnak cornerből, meg linebackerből is szóval menetközben megoldódhat. LB meg úgyis csak a tapasztalattal érik meg, szóval ha úgyse tudnak jó kezdő szintű LB-t draftolni, akkor mindegy is.
Szükséges ugye, felmosáshoz meg ilyesmikhez :D jogos a komment, köszi, korrigáltam a szükséges szót :)
Ezt az explozív szót már nem először látom, rágoogliztam, miért nem lehet a robbanékony szép magyar szót használni helyette? 😃
Azzal már megbarátkoztam, hogy inchben, meg fontban vannak a játékosok méretei, bár azok így szintén nem mondanak semmit, de ez explozív meg elozív szavak szerintem nagyon meg vannak erőszakolva…:)