Folytatjuk a Power Ranking sorozatunkat, ezúttal jöjjenek azok, akik az NFL purgatóriumában vannak: nem elég rosszak az 1/1-hez, de a rájátszás is messze van még.
*Ahogy korábban írtuk, új mémgyárost keresünk, így a jelentkezőknek ez a Power Ranking a próbafeladatuk, tehát minden csapathoz 4 mémet találtok majd (kattintásra mind nagyítható). Kommentben mondjátok el melyikek a kedvenceitek, ezzel is segítitek a döntésünket.*
32. New Orleans Saints
31. New York Giants
30. Tennessee Titans
29. Cleveland Browns
28. New York Jets
27. Carolina Panthers
26. Indianapolis Colts
25. Jacksonville Jaguars
24. New England Patriots
Helyezések: 17., 21., 22., 23., 24., 24.
Helyezés tavaly ilyenkor: 31.
Legnagyobb erősítés: Egy fél védelem
Legnagyobb veszteség: Nincs ilyen
Legerősebb pont: Secondary
Leggyengébb pont: Támadófal
Ok az optimizmusra: A csapatnak végre lett egy tapasztalt, bizonyított edzői gárdája, van egy fiatal, szuper plafonnal rendelkező irányítója, plusz sikerült lehozni egy elég jó piacot és draftot. Milton Williams érkezésével és Christian Barmore visszatérésével egy elit belső védőfala lehet a csapatnak, Carlton Davis leigazolásával a secondary top 5-ös kaliber, ráadásul még a támadófalba és a skill személyzetbe is érkezett játékos. Alapvetően a mostani keret és edzői kar polcokkal jobb, mint a tavalyi – ha minden összeáll, a Patriots rájátszásért küzdhet.
Ok a pesszimizmusra: A rengeteg erősítés ellenére azért még vannak komoly kérdőjelek. A pass rush nem néz ki jól, inkább csak korrekt iparosokkal rendelkezik a Patriots. Az elkapósor nagyon vékony és szinte minden Stefon Diggstől függ, a támadófalban pedig van két pocsék játékos, egy első körös újonc, valamint egy sérülésből visszatérő és egy karrierje legrosszabb szezonját hozó falember. A potenciál itt is adott, lehet ebből egy jó fal, ha Will Campbell hozza a várakozásokat, Morgan Moses egészséges lesz és Mike Onwenu visszatér a korábbi formájához, de kicsit sok a “ha”.
23. Seattle Seahawks
Helyezések: 16., 18., 23., 23., 24., 25.
Helyezés tavaly ilyenkor: 18.
Legnagyobb erősítés: Grey Zabel?
Legnagyobb veszteség: Geno Smith
Legerősebb pont: Defense
Leggyengébb pont: Offense
Ok az optimizmusra: Nagyon kevés hiányossága volt a Seahawks védelemnek tavaly, amiket most talán sikerült orvosolni. Minden adott ahhoz, hogy Mike Macdonald a saját rendszerét futtassa, ami alsó hangon egy top 10-es védelmet eredményezne. Erre lehet építeni, ráadásul a legnagyobb hiányposztot, a belső támadófalat is sikerült erősíteni az első körös guard Grey Zabellel, így lehet abban reménykedni, hogy Sam Darnold nem fog végig a hátán feküdni.
Ok a pesszimizmusra: Elment Geno Smith, aki egy top 10 végi irányító volt, ráadásul pont abban volt kiemelkedő, amire a Seahawks támadósornak a leginkább szüksége volt: a gyenge támadófal kompenzálásában. Az OL talán javulni fog Zabellel, de a másik guard és center posztokon még mindig nagyon rosszul néz ki a dolog, a Smith helyére érkező Darnold pedig tragikusan szörnyű, ha a nyomás kezeléséről van szó. Továbbá távozott Tyler Lockett és DK Metcalf is, így egyedül Jaxon Smith-Njigba jelent minőségi opciót a passzjátéknál.
22. Miami Dolphins
Helyezések: 14., 17., 24., 24., 25., 25.
Helyezés tavaly ilyenkor: 12.
Legnagyobb erősítés: Jonah Savaiinaea és James Daniels
Legnagyobb veszteség: Jevon Holland
Legerősebb pont: Skill sor
Leggyengébb pont: OT-páros
Ok az optimizmusra: A támadófalba érkezett két ember is: a tavaly a sérüléséig remekül játszó James Daniels a piacról és a második körben Jonah Savaiinaea a draftról. Kis szerencsével egy elég jó belső támadófal alakulhat ki Miamiban, ami Tua Tagovailoa és a futójáték szempontjából nem elhanyagolható. A védelembe visszatér Bradley Chubb, valamint a védőfal közepére érkezett az első körben Kenneth Grant, így egy elég jó védőfal lehet ebből. Super Bowlhoz ez kevés, de kompetitív lehet a csapat.
Ok a pesszimizmusra: A két guard nagyon kellett, csakhogy még velük együtt is van legalább egy, de inkább két ordító lyuk a támadófalban. Egyik OT sem képvisel minőséget, így elég valószínűtlen, hogy Tua Tagovailoa minden meccsen bevethető lesz – de még ha ez be is következne, akkor is elég nehéz passzolni úgy, ha bármelyik random edge rusher 1,5 másodperc alatt az arcodban van. Plusz Jalen Ramsey potenciális elcserélésével és Jevon Holland távozásával a secondary bottom 3-as lett, amin egy elit védőfal se sokat tud segíteni.
21. Las Vegas Raiders
Helyezések: 14., 18., 19., 23., 25., 29.
Helyezés tavaly ilyenkor: 26.
Legnagyobb erősítés: Geno Smith
Legnagyobb veszteség: Tre’von Moehrig
Legerősebb pont: Skill-sor
Leggyengébb pont: Secondary
Ok az optimizmusra: A csapathoz érkezett egy tapasztalt, Mike Tomlin-szerű motivátor Pete Carroll személyében, aki kinevezte támadókoordinátornak Chip Kellyt. Melléjük draftolták az elit futótehetség Ashton Jeantyt, valamint bagóért sikerült cserélni Geno Smith-ért, így hirtelen az irányító-kérdés is megoldódott. A támadófal nem a legjobb és egy jó WR2 még elférne, de összességében ez egy nagyon kellemetlen, nehezen levédekezhető támadósor lehet, az meg már fél siker a rájátszáshoz vezető úton.
Ok a pesszimizmusra: Tre’von Moehrig távozásával nem maradt még csak átlagos szintű játékos sem a secondaryben. Így hiába van egy elit Maxx Crosby a keretben, hiába tér vissza Christian Wilkins, nem lesz egyszerű védekezni. Persze a szupersztárok hozhatnak extrát, de ha nem sikerül várakozáson felüli fejlődést produkálni a hátsó alakzatban, úgy az átlag 30 pont sem feltétlenül lesz elég a győzelemhez. Pláne nem az AFC-ben, lásd a Bengals tavaly.
20. Arizona Cardinals
Helyezések: 19., 20., 20., 21., 21., 22.
Helyezés tavaly ilyenkor: 28.
Legnagyobb erősítés: Josh Sweat
Legnagyobb veszteség: Nincs
Legerősebb pont: Kyler Murray
Leggyengébb pont: CB-sor
Ok az optimizmusra: A keret szinte semmit nem gyengült, sőt komolyan erősödött is. A nem létező pass rush-t érkezett erősíteni Josh Sweat, a veterán Calais Campbell és az 1/16-os DT Walter Nolen is, így végre egy jó kis védőfal állt össze. Ez nagy hiányposzt volt már régóta, ez az egység már elég lehet egy rájátszás meneteléshez. Plusz ott van Kyler Murray, aki ugyan nem egy elit irányító, de a jobbak közé tartozik, van egy elit tight endje, egy kiváló futója és elkapója, valamint egy meglepően jó támadófala. A plafont nehéz belőni, de a padlója nagyon magas a gárdának.
Ok a pesszimizmusra: A védőfal sokat erősödött, a safety-sor is jó, de nagyjából ennyi. A linebackerek nagyon gyengén néznek ki, de ami ennél is nagyobb baj, hogy a CB-sor extrém sebezhetőnek tűnik. A slot corner Garrett Williams az egyetlen, aki legalább már egy kicsit bizonyított, mellette pedig a második körös, a térde miatt sokat csúszó Will Johnson és a tavalyi második körös Max Melton kaphat helyet. Utóbbi tavaly mutatott biztató jeleket és Johnson is berobbanhat, de valószínűbb, hogy idén sok bajt fog okozni a Cardinalsnak a CB-sora.
19. Atlanta Falcons
Helyezések: 12., 18., 20., 21., 21., 26.
Helyezés tavaly ilyenkor: 14.
Legnagyobb erősítés: Az újonc pass rusherek
Legnagyobb veszteség: Drew Dalman
Legerősebb pont: Támadófal
Leggyengébb pont: Védőfal
Ok az optimizmusra: A csapat mindössze a center Drew Dalmant veszítette el, aki bár hiányozni fog az amúgy remek támadófalból, de összességében ez a veszteség még kezelhető. A támadósor ezt leszámítva jól néz ki, a védelembe is érkezett két pass rusher Leonard Floyd és két első körös újonc, így a legnagyobb hiányposztot sikerült papíron megoldani. Michael Penix is mutatott jó dolgokat azon a három meccsen, amin szerepet kapott, a tavalyi Kirk Cousinsnál meg nem nehéz jobbnak lenni, így bőven elképzelhető egy előrelépés.
Ok a pesszimizmusra: Leonard Floyd soha nem volt egy jó játékos és a két újonc is boom or bust prospect, így simán lehet, hogy idén semmit nem fog javulni a pass rush. Ráadásul belül sincs kellő minőség, futás ellen sem jó a védőfal, így ezen hamar elcsúszhatnak a PO-álmok. A támadóoldalon pedig bár lehet bízni Penixben, minden jó passzára volt legalább egy tragikusan szörnyű, az ilyen Jameis Winston szintű/stílusú játékkal pedig nem egyszerű győzelmeket szerezni.
18. Chicago Bears
Helyezések: 16., 16., 17., 18., 20., 22.
Helyezés tavaly ilyenkor: 17.
Legnagyobb erősítés: Ben Johnson
Legnagyobb veszteség: Keenan Allen
Legerősebb pont: Támadófal
Leggyengébb pont: Futó
Ok az optimizmusra: A Bears szinte semmit nem gyengült, sőt! Érkezett egy csomó hasznos veterán, többek között a csapat konkrétan lecserélte a belső támadófalát (Joe Thuney, Jonah Jackson és Drew Dalman érkezett), amely egészségesen könnyen top 5-ös lehet. Emellett a Lions elit támadókoordinátora, Ben Johnson lett a gárda főedzője, aki kapott bónuszban egy első körös szupertehetség tight endet és egy rendszerbe illő slot elkapót is – a támadósorban (sőt az egész keretben) effektíve nincs hiányposzt, egyedül a futóposztba lehet belekötni. Papíron ez a gárda bármire képes lehet.
Ok a pesszimizmusra: A Bears papíron már tucatszor megnyert mindent akár csak az elmúlt években, de aztán nem lett belőle semmi. A keret tényleg hibátlan, még a védelemben se nagyon lehet hiányposztot találni, minden adott a sikerhez. Ugyanakkor többször kiderült már, hogy egy jó koordinátorból nem feltétlenül lesz jó főedző, Caleb Williamsszel kapcsolatban is vannak komoly gondok – csak a két legfontosabb személy körüli kérdések.
17. Pittsburgh Steelers
Helyezések: 14., 15., 19., 19., 19., 23.
Helyezés tavaly ilyenkor: 20.
Legnagyobb erősítés: DK Metcalf
Legnagyobb veszteség: George Pickens
Legerősebb pont: Védőfal
Leggyengébb pont: Irányító
Ok az optimizmusra: A Steelers még soha nem végzett negatív mérleggel Mike Tomlin irányítása alatt, ha volt irányítója, ha nem, ráadásul még jöhet is Aaron Rodgers. A támadófal tele van magasan választott tehetségekkel, a védőfal talán a legjobb a ligában, és ha Darius Slay tudja hozni a korábbi formáját, akkor a secondary is teljes lehet. DK Metcalf is egy szép fogás, stabilabban hozhatja a jó játékot, mint George Pickens, bár az igazi az lett volna, ha mind a ketten maradnak. Ezzel együtt a keret jó, csak egy irányító kellene a jobb eredményekhez.
Ok a pesszimizmusra: Tomlin szinte a legutóbbi Super Bowl részvétele óta nem nyert a rájátszásban, pedig sokáig top 5 közeli irányítója is volt. Azóta Kenny Pickettekkel, Mason Rudolphokkal, Justin Fieldsekkel és Russell Wilsonokkal próbálkozott, és bár a rájátszás elég gyakran összejött, utána megállt a tudomány. És reálisan nézve azért minden sorozatnak eljön a vége és szinte lehetetlennek tűnik, hogy Rudolph-fal a kezdőben egy teljes alapszakaszt túléljen a csapat. Persze Aaron Rodgers érkezése sokat javíthatna az esélyeken, de a veterán QB épp ellazázza a teljes holtszezont, már most magára haragította a csapat néhány sztárját és a Jetsben is teljesen felsült.
Holnap érkezünk a harmadik résszel, a 9-16. helyezettekkel.

Legfrissebb cikkeink
- Vérrögöt találtak a Rams kezdő támadófalemberénél
- A Mike Tomlin – Aaron Rodgers duó történelmi
- Családon belüli erőszak miatt kaphat eltiltást a Texans safetyje
- Még mindig csak két második körös újonc írta alá a szerződését
- A Rams tényleg érdeklődött Aaron Rodgers iránt
- A Packers ritkán látott lépéssel zárta le Jaire Alexander ügyét
- A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- Diontae Johnson: Nem a tavalyi rossz szezon határoz meg
- Travis Hunter az év újonc támadója és védője díjra is esélyes
- Myles Garrett Aaron Rodgersről: Jó lehetőség, hogy berakjam a temetőbe
- Trent Williams a 40-es éveiben is focizna
- James Cook szereti a pénzt, így nem holdoutol
- A Raiders igazolta le a Bengalstól kivágott linebackert
- A 10 legnagyobb playoff upset
- A Bengals újonca a vezetőségnek: Ti csak vitákat akartok nyerni, nem meccseket
Legutóbbi hozzászólások
- bollokg on A Packers ritkán látott lépéssel zárta le Jaire Alexander ügyét
- Fetyke on A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- Hurrá Torpedó on A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- vicgeordie on Még mindig csak két második körös újonc írta alá a szerződését
- Loosername on Még mindig csak két második körös újonc írta alá a szerződését
- Cseh Tibor on A leggyengébb láncszem – NFC North 2025
- ClayMatthews52 on A Packers ritkán látott lépéssel zárta le Jaire Alexander ügyét
- Cseh Tibor on Családon belüli erőszak miatt kaphat eltiltást a Texans safetyje
Mémek:
Pats: jobb alsó
Seahawks: jobb felső
Dolphins: bal alsó
Raiders: bal felső
Cardinals: jobb alsó
Falcons: jobb felső
Bears: jobb felső
Steelers: bal felső
Eddig teljesen reális a sorrend, így az idény legelején. A sorsolás erőssége talán kevésbé van figyelembe véve. A Pats Raiders közti rész minimális eltérésekkel lényegében azonos szint, Várhatóan gyenge középcsapatok.
A Pats szerintem, ha elkap egy jó vibe-ot akkor végig mehet a PO-ért, míg a Raiders ettől messze lesz szvsz, elsősorban a sorsolások erőssége miatt.Tényleg nehéz elhinni jelenleg, hogy a Raiders 4-nél előrébb végez a csoportjában a ti értékelésetek szerint is jóval előrébb van a násik 3. csapat, míg a Pats esetében a Jets, Miami azért nem a verhetetlen kategória (szerintetek sem).
Érdekesnek tartom a Raiders megítélését, van aki PO-ba várja, van aki bottom 3-ba.
Steelers esetében a boldom, ha jön Rodgers idén nem lesz meg a pozitív mérleg, ha nem jön, akkor viszont igen.
Atlanta örök reménység, hát meglátjuk a gyenge csoport nekik is segíthet, de szerintem itt marad a Tampa. Chicago nem tudom, tavaly elhittem őket, most kicsit kevésbé, de nagyok a kérdőjelek, mert lehet ez szuper, ha nem is azonnal, de már túl sokszor volt ez.
Marha jó ez a Steelers bold, tetszik!
(kár, hogy egyszerre nem nézhetjük meg mindkét részét)
sorsolást nem is akartunk figyelembe venni direkt, nem év végi mérleget akarunk jósolni igazából.
Steelersnél már podban biztos mondtam, hogy szerintem a legviccesebb forgatókönyv h jön rodgers és vele lesz először negatív mérleg :D
Konkrétan arra számítok, hogy negatív lesz a csapat. Mindegy hogy vele, vagy nélküle. Vele szerintem rosszabb lesz /lenne. Tippre jön, lesérül, valaki beáll, szar lesz, de jön pár W.
Miért vagytok olyan biztosak Genoban. Mi garantálja, hogy a Seahawks Genot és nem a Jets Genot fogjuk látni?
nehéz nem az utóbbi 3 évet figyelembe venni a több mint 10 évvel ezelőtti két év helyett, amikor újonc meg másodéves volt
kkor úgy mondom, a komplett elmúlt három év leötti korszakát, amikor mindenki a FK-nál is röhögött rajta. Nem votl olyan régen, és semmi garancia nicns rá, hogy minden klappolni fog úgy, mint Seattle-ben.
Seattle-ben mi klappolt? :D Minden évben egy szar új OC. Mégszarabb támadófal. Egy kiöregedő és egy össze vissza rohangáló, inkonzisztens WR, és egy újonc első körös (aki mondjuk második évére tényleg jó lett)
azért nem olyan bold feltételezni, hogy jó lesz,
Legjobbak.Patriots 3. Seahawks 3. Dolphins 1es. Raiders 3as.Cardinals 1es. Falcons 4es. Bears 1es. Steelers 1es és 4es.
Pats-mindegyik
Seattle-Two and half men és a szöszi mud-shark
Bears-Al Bundy
Steelers-mind jó