A rosterépítés mindig nagyon izgalmas filozófiai és gyakorlati kérdés tud lenni, és érdekes lehet megnézni, ki mennyire támaszkodik a “saját nevelésű” játékosaira, azaz azokra, akiket az adott csapat draftolt, vagy épp draftolatlan szabadügynökként szerzett meg. Ebből akár arra is tudunk következtetni, hogy ki milyen jól draftol, mennyire tudja beépíteni a csapatába a fiatalokat, esetleg arra, hogy mennyire van épp átalakulóban az egész franchise.
Jason Fitzgerald az OTC-től összeszedte a legtöbb és legkevesebb saját nevelésű játékossal rendelkező csapatokat, ahol minimum 60%-ban vagy maximum 45 százalékban találunk ilyen focistákat a keretben.
Ahol a legtöbb saját nevelésű játékos van:
- Baltimore Ravens 72%
- Minnesota Vikings 71%
- Green Bay Packers 67%
- Los Angeles Rams 66%
- Los Angeles Chargers 62%
- Dallas Cowboys 62%
- New Orleans Saints 61%
Ahol pedig a legkevesebb:
- Houston Texans 28%
- New York Giants 35%
- New York Jets 36%
- Cleveland Browns 39%
- Arizona Cardinals 39%
- Tennessee Titans 42%
- Washington Football Team 43%
- Carolina Panthers 44%
Related Topics
29 Comments
Legfrissebb cikkeink
- Shaq Barrett már alá is írt a Buccaneershez
- FK! Preview #17
- Jalen Hurts és Derek Carr sem játszik a héten
- A Giants és Titans döntött a kezdő QB-járól, a Coltsnál még sok a kérdőjel
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 17. fordulóra (frissült!)
- Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Rodgersnek a hétvégén meglehet az 500. passzolt touchdownja
- Teddy Bridgewater a Lionsbe tért vissza
- CeeDee Lambet már nem látjuk idén a pályán
- Végül csak kivágja a visszavonult Shaq Barrettet a Dolphins
- A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Puntháború Seahawks-győzelemmel
- Karácsonyi mock draft
- A szerdai dupla után jön egy csütörtöki szimpla
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Csaresz on Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Csakeztne on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- F.Krisztian on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- fakesz on Puntháború Seahawks-győzelemmel
- Kopi3.14 on Puntháború Seahawks-győzelemmel
- Kopi3.14 on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- bjeela on Puntháború Seahawks-győzelemmel
Ez úgy lenne hiteles ha azokat a játékosokat számítanak bele akik néhány éve ott vannak már, többek között a lent említett halim Vikings pickre tavaly vagy bármikor.
Hát ha kezdőre levetítenénk, akkor a Vikings attól tartok ott is elől járna. A kezdő támadósorból gyakorlatilag csak Cousins nem saját draftolás (jó a támadófalra nem is vagyunk annyira büszkék), és a védelemnek is kevesebb mint a fele igazolt ügynök.
Egyébként a tavaly draftolt halom játékosból 3-an már most stabil kezdők. És nem is rosszak ráadásul. JJ a legjobb elkapó a classból (sőt), és Cleveland és Dantzler is a classuk elitjében vannak (beválás tekintetében). És igazából itt még nem állt meg a sor, de a többiek még valóban kétségesek kicsit. De ez egy év után már így is nagyon jónak tűnik.
és még Gladney is a keret tagja! :D
Ő az egyik, aki pillanatnyilag kétséges. :D
Azt hittem a GB toronymagasan első lesz.
A Vikings tavaly 15, az elmúlt 2 évben összesen 27 játékost draftolt. :) Idén is van 10 pickje. Oké, az első 100-ban csak 3, de a következő 50-ben további 4 is.
Peeerszeee, mert állandójan portyáznak, falvakat-városokat fosztogatnak és mindenhol elloptyák a pikkeket.
Sicsávó a kedvenc városunk. Ott szeretünk leginkább potyázni.
Ott könnyű, mert az ottani digók mindenre igent mondanak, így aztán sok a potya…
A saját draftolású játékos azért itt pontosabb kifejezés lenne (még az UDFA-kkal együtt is), mert hogy ennek az egésznek a játékosneveléshez meg az utánpótlás-képzéshez semmi köze.
az évenkénti 10-15 bluechip játékost leszámíva igenis van értelme, de még a blue chip játékosok 70%ra is rá tudnám húzni
persze Nick Bosa meg Chase Young nem lesz már szignifikánsan jobb, de úgy nagyjából mindenki más meg igen
igen, a collegeben megtanulsz hagymát kockázni meg vizet forralni, de michelin csillagos séf igazából csak az NFLben leszel, nyilván aki ezt megtanulta az egyetemen, az az évente pár, az előnyben van, ők mondjuk kapnak garantált szerződést 4 évre.
Ezzel nem értek egyet. Ez focinyelven (mármint európai foci nyelven) olyan, mintha a Manchester United igazol a holland ligából egy 21-22 éves játékost, aki ott kiemelkedett, viszont a Premier League színvonal eléréséhez kell még neki egy vagy két szezon. Viszonylag általános szituáció. Most akkor a United nevelte őt ki? Ne vicceljünk.
Ezek 20-22 éves sportolók, képességeik csúcsához közel. Van még hova fejlődniük, már csak azért is, mert maga a játék is egészen más az NFL-ben ahhoz képest, amit megszoktak korábban. Tudod mi ez? A már eleve az átlagnál lényegesen jobb képességű, nagyobb tudású 20-22 éves játékosok elit szintre fejlesztése. Ez a játékosneveléstől szerintem borzasztó messze áll. Az érdemi munkát a gimis és a college csapatok végzik el, nem az NFL-franchise-ok.
Annak a holland ligában szereplő játékosnak ugyanúgy esélye van pénzt kapni mondjuk a játékáért, vagy ugyanabban a nemzetközi sorozatban szerepelnie jelenlegi csapatánál. Mondjuk ez nem igaz, mert lehet rangosabb ligában is szerepelnie.
Azért azt ne gondoljuk, hogy a gimis meg ncaa edzők mindenkivel egyesével foglalkoznak, ők adnak egy generalista képzést, aztán aki tényleg olyan jó, az folytathatja pénzért. Aztán akinek nem sikerül, mert 1-2 év alatt kikopik a ligából, annak teljesen mindegy, hogy mit ért el hs meg ncaa szinten.
Szerintem a fizetés, melyik ligában szerepel, stb. összehasonlítása a kétféle foci között az tök irreleváns a játékosneveléshez. A lényeg azon van, amit írsz: aki olyan jó, az folytathatja pénzért. Az NFL-be csak a magasan átlag felettiek tudnak bekerülni. És ezek már felnőtt játékosok, minimum 8-10 év sporttal a hátuk mögött (amiből mondjuk 5-8 év viszonylag komoly versenysport), abban az életkorban, amikor a legjobban tudnak fejlődni. Egy 20-22 éves srác ha nem rendelkezik a kortársaihoz képest magasan átlag feletti képességekkel és tudással, akkor nem kerül be a ligába. Ott már tényleg csak azok vannak, akiket korábban más szervezetek kineveltek.
Azért irigyellek, hogy 20-21 éves gyerekeket, akik legálisan még nem biztos, hogy vásárolhatnak alkoholt, felnőtteknek mersz nevezni.
Attól még, hogy valaki átlagon felüli, nem biztos, hogy megragad a ligában, bekerülni nem elég, mert a practice squad az nem az a hely, amit sikernek fog fel bárki is.
Abszolút sportszempontból közelítem meg a kérdést, nem egyéb (legális, szociokulturális, stb.) oldalról. A 20-21 évesek fizikálisan és tudásban is a felnőttek szintjén vannak/lehetnek már. Nagyon kevés olyan sportot tudnék összeszedni, ami ez alól kivétel (és azok is jellemzően inkább “ésszel” vagy hosszútávú állóképességel, mintsem az amerikai focihoz hasonlóan nyers erővel és robbanékonysággal űzött sportok). Ha valaki egy ilyen fizikalitásra, robbanékonyságra épülő sportágban a huszas évei elején nincs közel az elit szintjén, abból egyszerűen nem lehet már elit játékost varázsolni.
A pee wee és az NCAA szint közt van annyi, mint az NCAA és az NFL közt.
Lehet, hogy te a nyers erőt meg a robbanékonyságot látod, amik fizikai adottságok, de pl DeVonta Smith tökéletesen ellentmond mindennek, amit állítasz.
Hát öregem, DeVonta Smith épp hogy olyan szintre került a college-ban, hogy bármikor bármelyik csapatba nyugodtan be tudod rakni az NFL-ben. Most ő hogy mond ellent annak, hogy a legnagyobb szerepe a giminek meg a college-nak van egy játékos fejlesztésében?
naigen, smith a 110 kilós elkapó, ugye
Pedig így van! Nem találtsz olyan sportágat ahol nemzetközi szinten ezt külön vennék… Van az ifi, junior aztán jön a felnőtt, kész!
Usain Bolt még nem volt 22 éves és már világcsúcsot futott, amit aztán 22 évesen tovább javított és azóta is az áll!
Ez nem nevelés, max a saját stílusodhoz való alakítás. De tegyük hozzá, hogy ebben is hendikepjük van a csapatoknak, mert olyat eleve nem választanak ki aki nem illik a saját elképzeléseikhez…
nemzetközi szinten
esetleg elmondhatnád, hogy az amerikai foci mennyire jelentős nemzetközi szinten
azzal az a baj h UDFA-k nem saját draftolású játékosok, de beleszámítanak ők is
Igen, ez teljesen igaz. Akkor passz, ötletem sincs jobb kifejezésre, csak egyszerűen baromi nagy disszonanciát érzek a homegrown kifejezés és az NFL-ben használt tartalma között :D
(hülye európai nem érti az amerikai rendszert, sokadik felvonás)
igen, az angol kifejezés (homegrown) megtévesztő ilyen szempontból. amúgy nekem nem egyértelmű, hogy most ebben az UDFA-k benne vannak-e vagy sem
Ahogy ez már elhangzott, tök jó és érdekes ez a statisztika és sorrend, de ez csak egy PILLANATNYI állapot (ha jól sejtem, nem néztem utána az eredeti írásnak). Ha több évre lenne átlagolva, úgy jobb képet kapnánk.
Lehetne még tisztítani aktív rosteres napok száma, snapszám, vagy kezdő meccsek alapján. Persze elég ezt a statisztikát is összeállítás, szóval thx az eredeti forrásnak! ;)
Hoppá! Azt hittem, ebben tök utolsó lesz a Jets. Nem gondoltam volna, hogy 2 csapat is van, amelyik szarabbul áll…
Ez az 53 fős roster? Mert akkor 1% különbség 0,53 db játékost jelent…
Jo kis stat. A Vikings meg ha akarta volna se tudta volna olyan utemben kivagdosni a jatekosait ahogy draftolta.
Ahol a GM es segitoi illetve az edzoi stab hosszu ideje valtozatlan,ott nem soprik ki ujra es ujra a keretet,azzal a felkialtassal,hogy az elozo rezsim szerzodtette oket.Pl.Giants McAdoo-sopres,DG+Shurmur sopres,Judge sopres.Ha megbukik DG es Judge ujabb sopres jon.Vajon mennyi “sajat” jatekos marad ezekutan?Kene jo OL ember-Pugh,Richburg,pass rush-Okwara,JPP(de legalabb nyert egy gyurut),LB se nagyon van-Kennard,WR -OBJ,safety-Collins,stb.Meg az elsokoros bustok,Flowers,Apple,Engram.Fejetol buzlik a hal.Nezzetek meg az also 8 csapat jelenlegi vagy azt megelozo vezeteset.Talan csak a Titans kivetel.