Connect with us

Összefoglaló

Tovább menetel a Vikings, a Lions, az Eagles, a Bills és a Ravens

A Ravens nagy csapást mért a Broncosra, a Bills öldöklő csatában múlta felül a Dolphinst, a Lions megmutatta ki az úr az NFC-ben, az Eagles őrült meccsen verte a Jaguarst, a Vikings pedig szinte lenullázta Joe Flaccóékat. 

Indianapolis Colts @ Minnesota Vikings 13-21

Nos, ezért a teljesítményért nem érte meg behozni Joe Flaccót. A Colts támadósora egész konkrétan három negyeden keresztül pontot sem tudott szerezni, és az elsőket is csak azért, mert egy turnover után elég volt két yardot haladniuk, hogy a mezőnygól összejöjjön – a másik mezőnygóljuk meg már akkor volt, amikor eldőlt a meccs. Egy elrontott handoff utáni fumble-lel kezdtek, volt egy csúnya interceptionje is Flaccónak, a futójáték nagyon nem működött, és összességében ez volt EPA alapján a legrosszabb támadóteljesítményük idén (ráadásul kizárólag passzjátékot nézve is igaz ez).

 

Azért voltak meccsben sokáig, mert védelem és/vagy Sam Darnold ott tartotta őket. Egész konkrétan az első félidőben még vezettek is a minimális támadóteljesítményük ellenére, ugyanis Grover Stewart sack közben kiütötte Darnold kezéből a labdát, amit Kenny Moore visszavitt a célterületre. Amúgy elég jól haladt a Minnesota, csak hát emellett volt egy interceptionjük és két kihagyott mezőnygóljuk is az első félidőben, ezért nem sikerült pontokat feltenni a táblára. Aztán a harmadik negyedben végre beindultak és két TD-t is elértek Jordan Addison és Jalen Nailor révén, majd a végén még Josh Oliver volt eredményes, hogy beállítsák a végeredményt. Touchdownt ugyan nem szerzett, de a legjobb játékos így is Justin Jefferson volt a maga 137 yardjával.

Darnold a szokásosat hozta igazából, rendszeren belül gyors passzokkal jó volt, de amikor kicsit is hosszabbítani kellett, belehibázott két interceptionnel (az első kifejezetten csúnya volt). A védelem viszont végig kiváló volt, nyilván ők is nagy szerepet játszottak abban, hogy a Colts az idei legrosszabbját nyújtsa. A Vikings így 6-2-vel áll, míg a Colts 4-5-tel.

Detroit Lions @ Green Bay Packers 24-14

A Lions pocsék időjárási körülmények közt is megmutatta, ki az úr az NFC North-ban (vagy inkább az NFC-ben), hiszen magabiztosan verték az egyik legnagyobb kihívót. Az első támadásuk gyönyörű volt, a végén negyediknek is nekimentek és így szerzett TD-t Amon-Ra St. Brown. A harmadik negyed elején pedig már 24-3 volt az eredményjelzőn, hiszen addig Goff szinte hiba nélkül dobálgatott rövideket (11/12-vel kezdett, de 3,4-es átlagos passzmélységgel tette mindezt), a futójáték működött (Gibbs szerzett TD-t), a védelem pedig legkésőbb mezőnygól-távban megállította a Packerst, ráadásul egy pick-sixet is szereztek (Kerby Joseph) a láthatóan sérülten játszó Love buta hibájából. Annyi porszem csúszott csak a gépezetbe, hogy az elit safety Brian Branchet kiállították, miután sisakkal előre kifejelte az egyik Packers WR-t.

A Packers kezéből ez igazából a félidő végén csúszott ki. Addig rendben volt a dolog, haladgattak, de elakadtak a red zone-ban, majd a rossz idő miatt nem mertek rúgni, azután meg kihagytak egy mezőnygólt, és így volt 10-3 az állás a Lionsnek, szóval alakulhatott volna ez máshogy is. Utána viszont a pick-six és a második félidő eleji benyelt TD megpecsételte a sorsukat, onnan már nem tudták a játékukat játszani és csak kapaszkodni igyekeztek – sikertelenül. Nem segített, hogy volt vagy 6 drop az elkapóktól a nagy esőben, többször harmadik-negyedik kísérletre, egyszer negyedikre a földön is megállították őket, szóval sok volt a kihagyott lehetőség, ez pedig nem fér bele a Lions ellenében. A becsület touchdownt is csak a legvégén sikerült megszerezniük Emmanuel Wilson révén.

A Lions így 7-1-es mérleggel vezeti az NFC-t, a Packers pedig 6-3-ra csúszott vissza.

Jacksonville Jaguars @ Philadelphia Eagles 23-28

Őrült meccs lett ebből a végére, pedig az első félidő nagyon sima volt az Eagles részéről, hiszen a Jaguars mindössze egy first downt és 31 yardot tudott haladni, ráadásul volt eladott labdájuk (Travis Etienne indokolatlanul sokat játszott, hibázott is és Zach Baun bravúros INT-t húzott le) és saját térfélen elrontott negyedik kísérletük is. A Sasok védelme tehát teljesen lenullázta Lawrence-éket. Az Eagles offense nem feltétlen dominált, mert kaptak két rövid pályát (interception, muffed punt), de Barkley-nek volt egy gyönyörű elkapott- és egy futott hatpontosa, ezen kívül meg pár hihetetlen megmozdulása, így 16-0-ra vezettek a szünetben (volt egy mezőnygól, de egy kétpontost elrontottak).

A harmadik negyedben tovább növelték az előnyt Jalen Hurts futott hatpontosával (a kétpontos tush push itt sem sikerült 1 yardról), de így 36 perc után feléledt a Jags. Végigmentek a pályán, Trevor Lawrence QB sneakkel beért a célterületre és a kétpontos is sikerült. Aztán jött a meccs legérdekesebb helyzete. Saquon Barkley elbotlott és elvesztette a labdát, amit Travon Walker vissza is vitt nagyon szépen TD-re. A visszajátszáson úgy tűnt, hogy hozzáértek Barkley-hoz és azért esett el, de visszanézés után is megerősítették a pályán hozott ítéletet a zebrák, majd egy kétpontossal már 6 pontra jött fel a vendég együttes.

És meg is kapták a lehetőséget a vezetésre, ugyanis az Eaglesnek nem sikerült a negyedik és rövid kísérlet (már nem mertek tolongani a két sikertelen után), de csak puntolt a Jags. Ez pedig megbosszulta magát, mert két DeVonta Smith elkapással TD-t szereztek a Sasok (egészen elképesztő volt Smith TD-je). Lawrence-ék végigmentek a pályán és az irányító futásával visszajöttek 5 pontra. Aztán megint megkapták a lehetőséget a győzelemre, ugyanis az Eagles két perccel a vége előtt borzasztó game managementet követően kihagyott egy hosszabb mezőnygólt. El is jutottak a vörös zónába, de ott a linebacker Nakobe Dean élete játékát bemutatva bravúros interceptiont szerzett, amivel lezárta a mérkőzést.

Őrült és nagyon eseménydús meccs volt, amiből nehéz is lenne következtetéseket levonni. Mindenesetre az Eagles nyert és már 6-2-vel áll, szépen abszolválta az utóbbi egy hónap könnyebb sorsolását, a Jaguars pedig 2-7-es mérleget tud felmutatni, de talán a második félidő elfeledteti az elsőt és Doug Pederson tovább edzheti a gárdát.

Miami Dolphins @ Buffalo Bills 27-30

Jó kis meccs lett az AFC East rangadóból. Egy-egy punttal és egy-egy red zone-ból rúgott mezőnygóllal indítottak a felek. Utána viszont beindult a mérkőzés és nem sok megállás volt a támadóknak, hacsak el nem adták a labdát. A Bills már a gólvonal közelében volt, mikor az újonc Keon Coleman elejtett egy passzt, ami épp Jalen Ramsey kezében kötött ki, amire válaszul a Dolphins egy nagyon szép 97 yardos támadással és DeVon Achane elkapott hatpontosával válaszolt. A félidő vége előtt a Bills még eljutott a vörös zónába, de két holding után csak mezőnygólra futotta nekik, így 10-6 volt a félidő a vendégeknek.

A Billsnek nem sok szerencséje volt az első félidőben, de a második elején sikerült kiharcolniuk egy turnovert (Mostert kezéből ütötték ki a labdát), és innen nem volt megállás a támadóknak. Allenék végigmentek a pályán és negyedik és goalra az 1 yardosról Mack Hollins elkapásával átvették a vezetést (XP kimaradt). A Dolphins feltett egy mezőnygólt, majd a Billsnél Ray Davis szabadult el egy hosszú TD-re (kétpontos sikerült). Erre a Dolphins is végigment, Tua megfutott egy negyedik kísérletet, majd Achane futott be a célterületre. Erre egyből válaszolt a Bills egy elképesztő Allen improvizatív touchdown-passzal Quintin Morrisnak. Azonban a Dolphins is visszavágott, Jaylen Waddle touchdownjával 1:38-cal a vége előtt kiegyenlítettek. Ez viszont épp elég a Billsnek, egy Jordan Poyer szükségtelen durvaság segítségével eljutottak mezőnygól-távba, vagy hát annak határára, de Tyler Bass 61 yardról is bevágta és megnyerte a meccset a hazaiaknak!

A Dolphinsnak ez volt a legjobb meccse idén offense oldalon. Ha Mike McDanielt kritizáltuk a Tua nélküli meccsekért, akkor most mindenképp meg kell dicsérni, mert jó gameplannel készült, ahol a két sztárelkapónak az első félidőben összesen 6 yard jutott, de a futókat nagyon jól használták a földön és a levegőben egyaránt. Azonban még ez is kevés volt a Bills ellen, akik az első félidőben azért a red zone-ban háromból háromszor belehibáztak, de a második félidőben nem lehetett őket megállítani, háromból három támadásuk TD-vel végződött, plusz a végén még eljutottak mezőnygólig.

Denver Broncos @ Baltimore Ravens 10-41

A mérkőzés eleje érdekes volt, de aztán nagyon sima lett a vége. Bo Nix dobott egy felpattanó interceptiont, aztán Lamar Jacksont kisackelték mezőnygól-távból, majd a Broncos alulmaradt 4. és rövidre. Ezt már kihasználta a Ravens Derrick Henry karrierjének 100. futott touchdonjával. Ezután újabb hiba negyedikre a Broncostól (Nix túldobta az elkapóját mélyen), amit most egy mezőnygóllal használt ki a Ravens. Aztán végre sikerrel járt negyedikre a Broncos, a gólvonalnál megcsináltak egy Philly Specialt, ahol Courtland Sutton passzolt Bo Nixnek touchdownt. A félidő előtt még egy mezőnygólt szerzett a vendég csapat, csak hát a hazaiaknál Zay Flowers két touchdownt is szerzett még a nagyszünet előtt (111 yardnál állt ekkor), így 24-10 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben pedig el is döntötték a meccset a Hollók. Szereztek két touchdownt (Henry és Patrick Ricard révén) és kiharcoltak két gyors puntot, szóval itt gyakorlatilag véget is ért a mérkőzés. Lamar Jackson 16/19, 280 yard, 3 TD lőlappal rendelkezett ekkor (és többet már nem is dobált), a három incomplete passzából kettő ott volt az elkapók kezei közt, a harmadik meg a vonalnál akadt el a védőkben. MVP formában játszott ismét, lehengerlő teljesítmény volt a liga statisztikailag egyik legjobb védelme ellen. A végén a Broncos még kétszer eljutott a gólvonalig, de egyiket sem sikerült megcsinálniuk, így még egy Tucker mezőnygóllal 41-10 lett a végeredmény.

Amikor a Ravens ott van fejben a meccsen, akkor gyakorlatilag megállíthatatlanok. Alaposan helyre tették ezt az amúgy nagyon jó védelmet, a Broncosnak igazából semmi esélye sem volt ellenük – ahogy a legtöbb csapatnak nincs. A különbség talán túlzás olyan szempontból, hogy a Broncos azért haladgatott a félidőig (meg a végén garbage time-ben), a 10 pontnál talán többet érdemeltek volna, de ettől függetlenül azért egyértelmű volt a két csapat közti különbség.

1 Comment
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
atis123juve
atis123juve
2024-11-04 12:26

Ez a Packers szerintem tuti nem esélyes semmire.Hacsak Tucker Kraftból nem lesz az új Gronk vagy Travis Kelce. Tekintve. hogy elmített TE két jövőbeli Hall of Famer irányító mellett alkotnak/alkottak, és Jordan Lovenál ez a kaliber egyelőre nem látszik, ezért ezt nehéz elképzelini. Már pedig más playmakert nem tnagyon látok arrafelé PO lehet meglesz, de nem látom azt, hogy egy jó cspattal sezmben hogyan mennek tovább. Aza szerencséjük, hogy Detroiton kívűl nem is nagyon van komplettnek kinéző csapat.

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x