Összefoglalónk első blokkjában csupa olyan találkozóval foglalkozunk, aminek kihatása volt a csapatok rájátszás reményeire. Valakinek hatalmas mázli és a csillagok együttállása kellett volna, valakinek egy győzelem szinte bebiztosította a részvételt, de akadt olyan is, ahol a két résztvevő közül a nyertes megy, a vesztes marad a TV előtt. Izgalmakban nem volt hiány tehát, de ez a december velejárója az NFL-ben.
Philadelphia Eagles 26 – 27 Baltimore Ravens
Egy simának tűnő meccsből pillanatok alatt egy végletekig izgalmas összecsapás lett. Carson Wentzet nem tudta normálisan megvédeni a toldozott-foltozott támadófala, így a passzjátékot el is lehetett felejteni. Ennek tökéletes jele volt a viszonylag hamar megdobott interceptionje: a támadófal nem tudott mit kezdeni a Ravens gyakorolta nyomással, Wentz pedig pontosan Zach Orr kezei közé passzolta a lasztit (Orr nagyszerűen érezte a passzsávot, de Wentz nagyon benézte ezt a játékot). Az időjárás sem segítette a passzjátékot, így nem volt mit tenni, futással kellett alkotni a támadósornak a liga legjobb futás elleni védelme ellen – jelentem, sikerült. 169 yardot szorgoskodtak össze a földön, amiből Ryan Mathews egymaga vállalt 128-at, több mint 6 yardot átlagolt kísérletenként, nem rossz. Pederson tökösségét mi sem jelzi jobban, mint hogy 27-20-as állásnál a szerzett TD után két pontosra ment a győzelemért, azonban ez nem jött össze. A védelemben továbbra is a secondaryvel van a probléma, a front7 ismét megtette a magáét, élén a legjobb coverage linebackerrel, Jordan Hicksszel, aki lehalászta Flacco egyik passzát. A vereséggel az is biztossá vált, hogy idén már nem fognak rájátszásba jutni a Sasok.
A Ravens majdnem ráfaragott a saját elkényelmesedésükre, pedig a 6 pont nem olyan eget rengető különbség a félidőben. A Ravens legjobbja ismét Justin Tucker volt, akinek nincs olyan időjárási körülmény, ahol hibázni tudna, 5/5 rúgása sikeres volt, köztük egy 53 yardos mezőnygól is. Az biztos, hogy a sorsolás nem könnyíti meg a helyzetüket, egymás után játsszák a keményebbnél keményebb meccseket, amikbe bizony még a kiváló védelmük is bele tud fáradni. Ám ez az egység a mai legjobb játékosuk, C.J. Mosley vezetésével, valamint a két terminátorral az edge rusher pozícióban nem lebecsülendő, egy esetleges rájátszásrészvétellel bennük és Tuckerben lehet a Hollók bizodalma. Surranópályán érdemes megemlíteni a támadókat is, ahol Dixon kezdi felvenni a profik ritmusát. A fal is kezd összeállni Flacco előtt, egyedül az olyan homály interceptionöket kell elkerülnie, mint amit ma is kiosztott, és amikből igen sok tarkítja az olasz csődör lőlapját idén. Jövő héten nagy meccset fognak játszani a Steelers ellen, ahol a győztes hatalmas lépést tesz a rájátszás felé.
Tennessee Titans 19 – 17 Kansas City Chiefs
Újabb izgalmas, a playoff szempontjából kiemelt fontosságú meccsnek lehetett szem és fültanúja aki ezt a meccset választotta. A meccs elejét teljesen dominálta a Chiefs, nagyon hamar elhúztak két futott TD-vel. Tyreek Hill simán megkapná az OROY címet, ha nem lenne ott a két dallasi kollégája ilyen szezonnal a hátuk mögött, ma is egy 68 yardos futott TD-vel tette fel nevét az eredményjelzőre. Persze továbbra sem a támadósora a Chiefs mozgatórugója, hanem a kiváló védelem, ami 3 negyeden keresztül leparancsolta a Titans támadóit a pályáról. Ezúttal Eric Berry volt az agytröszt, a kierőszakolt fumble utáni labdaszerzést hat pontra sikerült váltania Alex Smith-nek. A támadósor továbbra is csak annyit tett hozzá a meccshez, ami egy esetleges győzelemhez kell, ám a negyedik negyedben nagyon csúnyán benéztek valamit Andy Reidék, ezzel kirúgták a fenekük alól a kiemelésért járó széket, a sorsolásuk pedig nekik sem éppen egyszerű.
Embertelen utolsó negyedet produkált a Titans! 161 yardot szereztek a döntő játékrészben (ebben hozzáadott a Főnökök védelme egy 20 yardos DPI büntetést), pedig nem volt egyszerű szülés a győzelem. Az egyenlítésért rúghattak volna extra pontot, ehelyett rámentek a két pontosra, ami a Chiefs levédekezett Chris Jones villanásának hála. Ezután 3 and outtal lezavarták a Chiefs támadósorát, a saját 25 yardosukról indulhattak a W betűért 1:07-tel a vége előtt, 0 időkéréssel. És megcsinálták! Eljutottak mezőnygól távolságba, ahol Succopot a fagyasztás sem zökkentette ki, és 53 yardról beverte a győzelmet jelentő rúgást. A comeback lételeme Marcus Mariota volt, akinek passzainak hála jutott el a Chiefs területére a Titans. Aki viszont a TD-ket szorgoskodta, az Derrick Henry volt. A Heisman győztes újonc futót egyre többször kezdi használni Mularkey, aki DeMarco Murray-vel kiegészülve félelmetes párost alkothatnak a következő pár évben. Egyre közelebb a rájátszáshoz a tavalyi 1/1-es gárda, parázs összecsapásnak ígérkezik az utolsó fordulóban a Texans elleni meccsük Tennessee-ben.
Detroit Lions 6 – 17 New York Giants
Két 9-4-es csapat mérte össze erejét New Yorkban, igazi rájátszás hangulatot adva a meccsnek, ahol a jobb csapat nyert. Tetszik vagy sem, ez a New York Giants piszkosul összeállt, és nem túlzás azt állítani, hogy az NFC egyik fő esélyesévé léptek elő a hetek során, megszakítva a Cowboys és a Lions győzelmi szériáját is. Mintha csak a rájátszásban lennénk, olyan profin és pontosan hozták le a meccset, pontos támadásokkal és brutális védelemmel, ahogy azt a playoffban kell. JPP már a meccs előtt, Janoris Jenkins pedig a meccs közben vált ki az Óriások védelméből, de ennek csak minimális hatása volt, a többiek hozták az elvártat, vagy még annál is többet. Mert hogy az idei Matthew Staffordnak, sérült ujj ide vagy oda, nem engedni TD-t, azt bizony el kell ismerni, elit teljesítmény. Ahogy az előző két győztes csapatnál, itt sem maradhat el, hogy egy újonc running back fejlődése okozhatja a változást a támadósorban. New Yorkban ez a személy Paul Perkins, aki majdnem kereken 5-ös átlagot produkált futásonként, vele egy erőfutóval is bővült Eli Manning palettája. És ha már Manning, múlt héten talán túlságosan is lehúzta őt renningan, Justin Pugh visszatérésével azonban sokat javult előtte a fal, és ez Manning játékán is észrevehető volt. Ezúttal nem vesztett labdát, cserébe passzolt két TD-t is, a meccs elején és a végén, amikor a legjobban fáj.
A Lions ezzel a vereséggel nem kicsit nehezítette meg a saját dolgát, mivel a hátralévő két meccsükön Dallasba mennek, majd fogadják a Packerst, egyik sem néz ki sétagaloppnak (hogy a Sajtfejűek mit játszottak, azt nem lőjük le). Stafford nem játszott rosszul alapvetően, hiába nem dobott TD passzt, egyedül nyomás alatt volt kifejezetten gyenge. Az idei évben pazarul teljesítő újonc tackle, Taylor Decker ezúttal megszenvedett az ő oldalára állított rusherrel, jelen esetben Olivier Vernonnal, és a 3. hét után(!) ismét sacket engedett, ezzel egy pazar sorozata szakadt meg. Ami jelen esetben nagyobb gondot jelent, az Darius Slay kiesése, aki nem térhetett vissza sérüléséből, ez pedig teljesen egyoldalúvá tette a Lions légvédelmét, Lawson nem bírt egyedül a Shepard-Beckham duóval. Ahogy az sem könnyítette meg a Lions dolgát, hogy néha olyan gyermeteg hibákat vétettek, amiket már a középiskolában is korbáccsal büntetnek, például Zenner fumble-je a Giants 11 yardosánál. A Lions helyzete a vereséggel nem reménytelen, de többször nem hibázhatnak, ha komolyan gondolják a csoportgyőzelmet, a wild card hely nem ebben a csoportban lesz kihozva.
Indianapolis Colts 34 – 6 Minnesota Vikings
Utolsó rájátszást befolyásoló meccsünkön egy dolog volt biztos: aki kikap, annak biztos ennyi volt. Azt lehetett sejteni, hogy a Colts nyerhet, bár nem ők voltak papíron az esélyesek, de hogy meggyalázzák a szerencsétlen Vikingst, arra nem sokan számítottunk. Várható volt, hogy nem fogják tudni a védelmével hozni a meccseket a szezon végéig, hiába a kiváló szezonkezdet, de a sok sérüléssel még egy Zimmer féle agytröszt sem tud mit kezdeni. A támadósor amúgy sem tartozik a liga elitjébe, hát még ha a támadófaladba szinte az utcáról szeded össze az embereket. Hiába tért vissza Peterson, az offense játéka még mindig nagyon egysíkú, amit ha egy Colts védelem le tud radírozni a pályáról, akkor érdemes lehet elgondolkodni a továbbiakról. Ráadásul most a védelem is bemondta az unalmast, a Colts nagyon okosan keverte a kártyákat, és a (dupla) tight end játékra építkeztek, ami ellen a Vikings idén tehetetlen volt, ahogy tegnap is. Említsük meg Frank Gore-t is, aki egyre jobba lépdel felfelé a futók örök ranglistáján, 101 yardjával pedig 2007 óta az első Colts játékos, akinek ez egy meccsen összejött. Ami számomra meglepőbb volt, hogy a liga legrosszabb egységei közé sorolható támadófal kifejezetten jó munkát végzett Adrew Luck előtt, kérdés, hogy ez egyszeri csoda volt, vagy a hátralévőkben is kitart majd. A Titans, ahogy már olvashattátok, nyerni tudott az üldözöttek közül, egy esetleges Texans vereséggel (nem lövünk le semmit) a Colts rájátszás reménye tovább él, más esetben számukra elúszott a rájátszás.
Tegnapi vereségükkel már biztos, hogy nem tudják megelőzni a csoportelső Lionst a rosszabb konferenciamérlegük miatt, így Minnesotában is az új szezonra összpontosíthatnak majd. A meccshez sokat nem tettek hozzá, így érdemesebb a jövőjükről beszélni, mert az viszont rejt némi potenciált. Ez a csapat megmutatta tavaly és azelőtt is, hogy simán PO esélyes gárdáról beszélhetünk a nevükben, minimális erősítésre van szükségük csupán. A védelem önmagáért beszél, Mike Zimmer rotációjának hála pedig azt is láthatjuk, hogy a mélységgel sincs gond Minnesotában, kivéve a linebacker sort. Adrian Peterson visszatért, de ilyen pocsék falhoz az ő klasszisa is kevés, na meg csoda, hogy egyáltalán bír futni ilyen térdekkel, vélhetően az ő búcsúja lesz a főszerep a hátralévő két csoportmeccsen – meglepő lenne, ha ilyen szerződéssel megtartanák a kartonját látva. Az mindenesetre kedvező, hogy “csak” az offense-re kell összpontosítani a tavasz folyamán, hogy jövőre egy még erősebb Vikingst lássunk viszont a pályán.
Legfrissebb cikkeink
- Playoff Ranking #15
- A héten újra Aidan O’Connell kezdhet a Raidersben
- Visszakapja legjobb tight endjét a Rams
- Nem valószínű, hogy idén még látjuk Derek Carrt a pályán
- A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Átalakul a jövő heti menetrend, megvan milyen meccsek lesznek szombaton
- Hosszabbított legjobb védőjével a Cardinals
- Will Levis is megy a padra
- A Browns lecseréli Jameis Winstont
- Legjobb HC jelöltek 2025-re
- BREAKING: Kirk Cousins megy a padra!
- Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
- Diontae Johnson megint nem fog pályára lépni a Ravensnél
- A Bengals pass rushere elkapott TD-t szerzett, majd kidőlt a szezonra
- Geno Smith térde jól néz ki, talán nem kell meccset kihagynia
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
- bjeela on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- katonadani on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- makosteszta on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Kopi3.14 on Legjobb HC jelöltek 2025-re
- Kopi3.14 on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Pedro44 on A Bengals pass rushere elkapott TD-t szerzett, majd kidőlt a szezonra
- Kopi3.14 on Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
A Colts elmehet a fenébe! Amilyen lelketlenül játszottak a Texans ellen a múlt héten, olyan jó teljesítményt nyújtottak most. A liga második legjobb védelmét tömték ki, ráadásul a Vikes eddig az első negyedekben átlagosan 3,6 pontot engedett, erre tegnap lenyomunk a torkukon tízet. Sajnos sohase tudhatjuk mi szurkolók, hogy a következő meccsen a csikók fejét vagy farkát fogjuk látni. :-(((
Kis kiegészítés: Gore 2007 óta az első Colts futó aki egy szezonban 2 (KETTŐ) 100 yardos meccset hozott. (A Texans elleni első meccsen 106 yardot termelt). Vick Ballardnak 2012-ben volt 100 yardos meccse.
Amúgy Luck feje a sajtótájékoztatón mindent elmond, amikor a szeme sarkából látja, hogy a Titans nyer.
Nem hiszem, hogy a Texans megtenné azt a szívességet, hogy hibázik, és az is kevésbé valószínű, hogy a Janus-arcú Colts a hátralévő 2 mérkőzésen egyformán jól teljesítsen. Az Oakland nagy falat, Irsay pedig gondolkozhat, hogy biztos nem kell-e változtatnia. Pagano különlege képesége, hogy a nagy vereségek után mindig előhúz a kalapból egy nagy győzelmet. Mi lenne ha a győzelmek után húzna elő még nagyobb győzelmeket…?
És ha lelőhetem a heti bet off-ot megint: T.Y McGill sack ünneplése priceless.
A Lions úgy nyert eddig meccseket, hogy szinte soha nem hibázott. A Bears elleni meccset leszámítva, amikor volt INT vagy fumble, kikapott a csapat. Most volt egy ostoba fumble, amiből ha minimum mezőnygólt szerez a csapat, akkor teljesen másképp alakul minden. Mindegy, ez van.
Ráadásul, az a mocsok labda csak nem bírt úgy pattanni, ahogy a Lionsnek jó lett volna: Vereen fumble-jéből kis híján TD lett, a blokkolt punt elment egy közepes puntnak, meg mondtam én, hogy Manning fasza lesz a Lions ellen, ha már lehúztam :)
Ettől függetlenül a jobb és kevesebbet hibázó csapat nyert, és épp azért bosszantó ennyire, mert a Lionsben benne volt a győzelem. A rájátszás innen gyakorlatilag a Packers testén keresztül vezet, és míg a Green Baynek most kezdenek visszajönni a sérültek, addig a Lionsnek most kezdenek kidőlni a kezdőik. Ez van, menni kell előre.
Én sem hittem volna, hogy a Browns elleni meccset leszámítva ez lesz a legsimább Giants győzelem a szezonban. De hát ez annak is betudható, hogy nem szabad Stafford-nak 1 labdabirtoklásnyi előnyt adni, mert azt simán megfordítja a végén. így ha kikap a Lions az csak nagyobb különbséggel lehet.
Arra sem számítottam hogy Manning az előző heti borzalom után most karrierje legjobb kezdését mutatja be – már ami a pontosságot illeti – és végre hozott az O egy nagyjából hibátlan meccset. Pugh visszatérése volt a kulcs, mellette még Flowers is NFL játékosnak tűnik, bár rá meg jellemző, hogy amikor nem égetik porrá, akkor is rajta szedi össze idei első sack-jét Ansah.
A Lions-nak nem megy nyitott stadionokban, ráadásul Stafford sem volt 100%-os, de remélem jövőhétre minden rendben lesz és a Dallas-t sikerül megfognotok.
Én is nagyon bízok benne. Meg hogy a többi rivális ront.
Staffordon rohadjon meg, csak meglátszott az a bibis új. Tate 67 yardosánál, és Apple nagy védekezésénél is alul dobta kicsit a labdát, pedig mindkettő TD lehetett volna. Bár szerintem Zenner Fumble-jén ment el a dolog.
Piszok jó ez a Giants amúgy, ha Manning PO-ra felpörög, akkor ebből megint Super Bowl lesz.
Meglátjuk. Amúgy szerintem is a fumble-ön ment el, mert ott meg volt a “momentum”. Simán TD lehetett volna a vége, és akkor marad szoros a meccs, de ott előlépett Hall.
Nagyon erős lett a D, futást nagyon fogjuk Harrison-al az élen, míg hátul mindenki jó szerepel, de rendre van valaki aki hatalmasat játszik. Eddig Collins volt, az elmúlt meccsen Jenkins, most pedig DRC és Apple is villant fontos pillanatban, azzal együtt, hogy Tate ellen mind a ketten hibáztak is.
Én drukkolok a Lions-nak! :)
Köszi! :)
Talán vicces, de a következő fordulókban én is a Giantsnek fogok szurkolni :D
Azt jól számolom, hogyha ma kikap a Skins, akkor a Giants ott van a PO-ban?
Nem bánnám :)
nem, a Packers veresége is kellett volna
https://fuzovelkifele.com/2016/12/14/ki-es-hogyan-biztosithatja-be-a-rajatszast/
De miért?
A Packers csak akkor értheti be a Giants-et, ha mind a két hátralévő meccsét nyeri. Viszont ha ez megtörténik, akkor a GreenBay 10-6-al csoportelső, ergo nem veszélyes a Giants-re. Ugyan ilyen forgatókönyv esetén a Lions legjobb esetben is 10-6-os, viszont a New York-ra ők sem veszélyesek, hiszen most kaptak ki.
Egyszerűen nem látom, hogy eshetne ki a Giants a PO-ért folytatott küzdelemből, ha ma a Skins elvérzik (mert akkor ők is max 9 győzelmet szedhetnek össze). Főleg nem a Packers álltal.
hát a nagy 10-6 csokorból nem tudom hirtelen elönteni ki jutna be :D ha kikaptok kétszer akkor 7-5 a konferencia mérleg annál jobb lenne a többieknek… de nem tudom pontosan hogy van ekkora egyenlőségnél… Szóval indokolni nem tudom, nálam okosabbak azt számolták, amit linkeltem :D
:D
Nem értem, de mind1 is, úgysem valószínű, hogy ma kikapnak a rézbőrűek.
amúgy kiszámoltam, 3as holtversenynél a wild cardon (Giants, Lions, Bucs) a konferenciamérlege a Giantsnek lenne a legrosszabb 7-5-tel. Nem értem a playoff machine miért nem ezt nézi
Valóban, ma már én is olvastam erről, de köszi hogy bajlódtál vele. Biztos megromlott a playoff machine mert még mindig nem kalkulál ilyesmivel.
Még annyi kérdésem lenne, hogy ilyenkor akkor nem is számít az egymás elleni meccs? Csak mert józan paraszti ésszel azt gondolnám az egymás elleni meccs a legfontosabb, ott jobb a Giants Ditroit-nál, és mivel a Tampa és a Lions nem játszott egymással, ezért köztük dönthetne a divízió mérleg v. ami utána van. Ha körbeverés lenne a 3 között, akkor vonatkoztatnám csak rá mind3-ra a divízió mérleget. Hiszen így kvázi semmit sem jelent az hogy megvertük Stafford-ékat, már ha ez a hármas holtverseny jönne ki.
jaja a playoff machine a rossz :)
ha hármas (vagy többes) holtverseny van akkor csak úgy számít, ha mindkettő (mindegyik) azonos mérleggel rendelkezőt megverted v kikaptál tőle
Ott számít, hogy a konferenciamérlegen ront a másiknál és javít nálad, kvázi 2 meccs előnyt adva.
(Divíziómérleg csak divízión belül dönt. )
de itt mindent megtalálsz hogy mikor mi dönt :)
http://www.nfl.com/standings/tiebreakingprocedures
Köszi :)
(a divízió mérleget meg csak elírtam :D)