Veretlen maradt a Panthers, tovább hasít a Cardinals és a Bengals, fontos győzelmet aratott a Steelers, a Seahawks pedig egyre ijesztőbb.
New Orleans Saints – Carolina Panthers 38-41
A Párducok megőrizték a veretlenségüket, de ez most nagyon kevésen múlt, avagy az idegenbeli csoportmeccsek mindig trükkösek. Ha van meccs, amit érdemes visszanézni erről a hétről akkor az ez, fordulatos, az utolsó percekig izgalmas rangadót játszottak a csapatok a Superdome-ban. A Carolina a tenisz Serena Slamjéhez hasonlóan (aki megcsinálta a Grand Slamet, de nem egy naptári évben) veretlen maradt egy teljes alapszakaszban, ez volt ugyanis a 16. győzelmük zsinórban.
1., Azzal a lendülettel, ahogy a Patriots és Brady esik vissza, úgy lesz egyre komolyabb MVP esélyes Cam Newton. Ezúttal 5 touchdown passzt osztott ki, a negyedik negyedben pedig kétszer is hátrányban kellett támadássorozatot vezetnie, mindkettő TD-vel ért véget.
A Panthers a 9. csapat a Super Bowl érában, akik 12-0-val kezdtek, a korábbi 8-ból 6-an bejutottak a Super bowlba, és 4-en nyertek is. Továbbá a Carolina az első csapat amelyik egyrészt már biztosította a helyét a rájátszásban, másrészt az első csapat amelyik háromszor egymás után megnyerte az NFC South-t.
2., A Saintsen nem sokat segített a defensive coordinator csere, továbbra is a liga legrosszabb egységei között vannak, annak ellenére, hogy az első félidőben három labdát is szereztek (1 INT, 2 fumble). A tegnapi öttel együtt már 35 passzolt TD-t engedtek idén, az NFL-rekord 40. Ugyanakkor ahogy azt már korábban megírtuk, a Saints védelme történelmet írt.
3., Greg Olsen clutch:
.@gregolsen88 is CLUTCH! #CARvsNO pic.twitter.com/J9eJHaxhus
— Carolina Panthers (@Panthers) 2015. december 7.
TD-passz nem jutott neki a héten, de ezzel az utolsó, szinte a földről felszedett labdával megmentette a mérkőzést és a veretlenséget is.
Pittsburgh Steelers – Indianapolis Colts 45-10
… és akkor itt elkezdődnek a kiütések. Másfél negyed átszunyókálása (Colts 10-6) után a Steelers csapatrészei a labda mindkét oldalán felébredtek, és szép módszeresen földbe döngölték az Indyt. Két interception amott, Brown 118 yd, 2 TD, Bryant 114 yd, TD, Williams 26/134, Big Ben 4 TD, 0 INT, 0 sack emitt. Csak azt nem értem, hogy:
1., ez nem fájt?
2., hogy lehet a meccs vége előtt hazamenni, főleg akkor ha a saját csapatom épp kiüti az ellenfelét?
3., a legjobb elkapómat 38-10-nél 4 perccel a vége előtt biztos a legokosabb dolog odaállítani egy visszahordásra?
A Steelers szezonja a következő két meccsen múlik (@CIN, DEN), de nagyobb szavakat használva az egész AFC sorrendjét is meghatározhatja majd ez a két mérkőzés. A Coltsnál a Texans és a Jags vereségével semmi sincs veszve, a Miamin kívül már csak csoportmeccsek várnak rájuk.
San Diego Chargers – Denver Broncos 3-17
Egy negyed és más semmi. A Broncos az első támadásából touchdownt, majd az első negyed legvégén Danny Trevathan pick sixet szerzett, 14-0.
Philip Rivers wanted to throw it to Antonio Gates. Danny Trevathan had other ideas. Pick-Six! #DENvsSD https://t.co/SHINqs28x4
— NFL (@NFL) December 6, 2015
A második játékrészben még egy-egy mezőnygólra azért futotta a csapatoktól, de a második félidőben 0 pont esett. Osweiler pont annyit hoz ebbe a csapatba amennyi kell, az elit védelem mellé pontosan őrá van szüksége Kubiaknak és a rendszerének, és ha nem kell a rájátszásban a Patriotshoz látogatni, még nagy dolgok is történhetnek velük idén.
Minnesota Vikings – Seattle Seahawks 7-38
A Seahawks offense továbbra is ultimate módban játszik, Russell Wilson pedig az utóbbi 3 hétben a liga legjobb irányítója: 11 TD, 0 INT, de most futott egy hatpontost is. A mérkőzésen az volt a legárulkodóbb jelenetsor, amikor a harmadik negyed végén előbb Wilson 53 yardos TD-futását holding miatt visszafújták, majd a következő játékban kiosztott egy TD-passzt Baldwinnak. Seattle-i szemmel nézve van támadófal, Rawls megint 100 yd fölött zárt, az elkapók – főleg Baldwin és Lockett – állandóan szabadon vannak, a 3rd down mutató pedig 9/13. Eközben a védelem 125 total yardon tartotta a hazaiakat (idei csúcs az NFL-ben), Petersont pedig 8 futásból 18 yardon. A Minnesota pontjai Cordarrelle Patterson 101 yardos kickoff returnjének köszönhetők. A Seattle megint a szezon második felére vált ijesztővé.
Ez az ember egyszerűen nem ér
St. Louis Rams – Arizona Cardinals 3-27
Újabb végtelenül sima meccsen a Rams D egy darabig még meccsben tartotta a csapatot, de a teljesen diszfunkcionális offense-zel reménytelen volt meglepetést okozni. A Cardinals szép fokozatosan bedarálta ellenfelét, akiknél úgy látszik idén jó posztról esnek ki emberek. Chris Johnson és Ellington sérülése után ugyanis még mindig tudnak két jó futót (David Johnson 22/99, Kerwynn Williams 6/59 TD) forgatni a pályán. Fitzgerald már most átlépte az 1000 yardos határt elkapások terén, sőt a karrierje során is 1000 elkapással rendelkezik, ezzel az örökranglista 10. helyén áll Hines Warddal holtversenyben.
A második kiemelés Palmeréknek majdnem biztos (az első hely messze, a harmadik még messzebb), Jeff Fisher viszont elkezdhet aggódni az állásáért.
Cleveland Browns – Cincinnati Bengals 3-37
A vártnál is simább meccsen Daltonék azt csináltak a Brownsszal, amit csak akartak, percekig sem volt izgalmas az „Ohioi Csata”. Dalton lett a második irányító (Peyton Manning) az NFL történetében, aki az első 5 idényében is legalább 3000 yardot passzolt. Ez nem tűnik különösebben nagy számnak, főleg az utóbbi évek passz statisztikái alapján, de a logikusan szóba jöhető jelölteknek (pl. Brady, Favre, Marino, Montana, Eli Manning, Flacco, Roethlisberger, Brees, Matt Ryan, Rodgers, Stafford, Palmer) valahol mindig elcsúszott ez, Lucknak például idén. A következőkben egyébként többeknek is összejöhet ugyanez, Newtonnak például jövő héten (203 yd hiányzik), Wilsonnak és Tannehillnek pedig jövőre. A Bengalsnak 10-2-vel matematikailag még semmi sem biztos, a Pats vereségével viszont hirtelen megnőtt az esélyük a bye weekre, de akár a home-field is elérhető.
Miami Dolphins – Baltimore Ravens 15-13
Két 4-7-tel álló csapat rettenetes meccset játszott egymással, és Schaub szokásos picksixén, és két jól játszó futón (Lamar Miller 20/113, Javorius Allen 17/63 futva + 12/107 TD elkapva) kívül semmi kiemelendő nem történt. Tannehill mint győztes QB a következő sort tudja felmutatni: 9/19, 86 (!!) yd, TD.
Legfrissebb cikkeink
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
- Kezdődik a rájátszás! – Szombati beszámoló #13
- Túl rossz volt a Madden-értékelése, ezért nem cserélt a Jets Jerry Jeudyért
- Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- Rattler kezd a Saintsben, Kamara idényének valószínűleg vége
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- bjeela on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
- atis123juve on Nagyon rég nem látott szabály is kellett hozzá, de a Chargers legyőzte a Broncost!
- katonadani on Jim Harbaugh: A fair catch kick a “kedvenc szabályom”
azért az Arizonának ez húzós lesz, a Seattle akár be is érheti, szerintem az utolsó, egymás elleni meccsen dőlhet el. Ők csak rájátszásért küzdő csapatokkal játszanak (MIN, @PHI, GB), a Seattle meg csak mindenmindegy csapatokkal (@BAL, CLE, STL). Tudom, a három vereség a pintyeknek sok, de tavaly is hasonló volt a szitu, ha jól emlékszem… (utolsó 5 hét 2-3 az ARI és 5-0 a SEA…) Igaz, tavaly nem volt Palmer. , az NFC East egy vicc, ha ma nyer a Dallas, akkor bárki továbbmehet. ugyanilyen vicc az AFC South is, remélem, behúzza a Texans.
számomra egyelőre elképzelhetetlen, hogy a cards ebből a 3 meccsből ne hozzon legalább egy 2-1-et. tavaly sérült volt már a végére a kezdőcsapat nagy része, idén nem. a két nfc northostól hazai pályán sztem nem tudnak kikapni, de az eagles ellen is ők lesznek az esélyesek
A vikings okés. A sajtfejűeknek jobban fog kelleni az a meccs, a phillynek meg még inkább. Nemtom. Szeretem a cardsot, remélem, hogy az utolsó meccs tét nélküli lesz mindkettőnek :)
Ami pedig igazán finom: a Steelers zsinórban negyedik meccser 450+ yarddal.
Remélem is, hogy meglesz nekik a PO :)
A Colts szezonja nagy talány, legjobb esetben is 9-7-el zárhatnak. Hasselbeck megsérült, még nem tudni játszhat-e a jövő héten ha pedig Charlie ‘The clipboard Jesus’ Whitehurst kezd…háááát. Luck leghamarabb Texans ellen térhet vissza, pontosabban Irsay szerint akkor fog visszatérni a pályára. A PO meglesz, de nagyon sántítanak a csikók az idén, és a várakozásokon, valamint a képességeiken alul teljesítenek, az igazán jó csapatokkal ne tudnak mit kezdeni (bár a Broncos-t most már menetrendszerűen megverik). Ez az off-season nagy felfordulást is hozhat a Colts háza táján.
Akkor lesz meg PO, ha megverik a Houstont. Ha nem valszeg 9-7 lenne mindkettő, azonos divíziós mérleggel.
Szerintem a Houston-t és a Jaguarst megverjük, viszont a Fins ellen könnyen jöhet az újabb cumi. Főleg ha Hasselbeck tényleg megsérült.
Kell is nagy változás. Az, hogy majd Luck megoldja valahogy és a támadók majd több pontot szereznek, mint amennyit benyel a védelem max. a csoporton belül elég valamire, AFC szinten mindig lesz valaki, aki ellen meg fög törni.
Nem tudom, hogy mit várjak. Pagano-t jó edzőnek tartom, de valami mégis hiányzik… A védelemben ott vannak a jövő emberei, meg néhány nagy öreg, ugyanakkor Davis-en kívül nincs egy épkézlább CB. És ha jövőre a drafton az első körben megint WR-t húznak támadófal-ember helyett én nem tudom mit csiniálok…