Véget ért az alapszakasz, és 20 csapat elbúcsúzott a vágyott gyűrűtől. Tizenketten azonban továbbra is versenyben vannak még, és most hétvégén 8-an fognak megküzdeni egymással, hogy eldöntsék, ki mehet tovább. Mielőtt azonban összecsapnának, érdemes megtekinteni, hogy találkoztak-e már ezek a csapatok korábban a playoffban, és ha igen, akkor ki nyert.
A Chiefs és a Titans eddig összesen kétszer került szembe egymással a rájátszásban. Az első találkozásukra még 1962-ben az AFL döntőjében került sor. Akkor a Chiefs még Dallas Texans, a Titans pedig Houston Oilers néven futott. A mérkőzés végül egy igazi gladiátorharcot hozott, és csak kétszeri hosszabbítás után ért véget a Texans 20-17-es győzelmével.
Az AFL döntő után 30 évet kellett várni, hogy újra szembe találják magukat egymással. Az 1993-as szezon Divíziós körében utazott el a Chiefs Houstonba, hogy megmérkőzzön az Oilers csapatával. Az Oilers akkor egy 11 meccses győzelmi szériában volt, és a Super Bowl egyik legnagyobb esélyese volt. A másik oldalon azonban Joe Montana volt az irányító, aki mögött 14 évnyi tapasztalat állt. A meccs végül az utolsó negyedben dőlt el, mikor a Chiefs 21 megválaszolatlan pontot tett fel a táblára, így 28-20-ra alakítva ki a végeredményt.
Két találkozásból tehát 2-0 a Chiefsnek.
A Rams és a Falcons összesen egyszer került össze a playoffban, nem is olyan rég, 2004-ben a divíziós körben. Akkor a Falconst egy bizonyos Michael Vick irányította, és a hazai pályán játszó gárda toronymagas esélyes volt. Ennek megfelelően a meccsen egy percig nem volt kérdés, hogy ki fog nyerni, a Falcons teljesen felmosta a padlót a Rams csapatával, és végül 47-17-re diadalmaskodott.
Csúnya vereség volt az a Ramsnek, de most eljött a visszavágó ideje.
Azt hihetnénk, hogy egy olyan playoff párosítás, mint a Bills-Jaguars még soha nem került megrendezésre. Pedig de! 1996-ban a Wild Card körben a Bills fogadta az akkor még újoncnak számító Jaguarst (1995-ben alakult a csapat). A meccs esélyese a Bills volt, de a vendégeket ez nem érdekelte. Egy parázs meccsen végül, egy Bills fumble-t követő, utolsó másodperces mezőnygólnak köszönhetően 30-27-re a Jaguars nyert. Reméljük hasonló izgalmak lesznek most is azon a meccsen.
A Saints és a Panthers azonban még soha nem találkozott a rájátszásban. Nekik ez lesz az első ilyen meccsük.

Legfrissebb cikkeink
- Tom Brady a kanyarban sincs Greg Olsenhez képest
- Sean McVay nem foglalkozik az idei irányító prospectekkel
- A Bears sztárcornerét nem érdekli a hájp, hiszen az nem nyer meccseket
- A Browns másodvonalas irányítókat szemelt ki a drafton
- Súlyos OCD miatt hagyta ki a szezon harmadát a Colts falembere
- A 2025-ös defensive tackle class – Tele van mint a déli busz
- Triple Coverage #596 – Fogadási körkép a draftra
- Geno Smith nem is akart igazán a Seahawksban maradni
- Geno Smith: Tom Brady számomra egy példakép
- Geno Smith: A falon is átmennék Pete Carrollért
- Christian Barmore visszatért a Patriotshoz!
- A Jaguars lehívta Travon Walker ötödik éves opcióját
- A jövő sztárjai – Will Campbell
- A jövő sztárjai – Jalon Walker
- Shaq Barrett biztosan játszani fog idén
Legutóbbi hozzászólások
- Jani_Kovacs on Sean McVay nem foglalkozik az idei irányító prospectekkel
- piiter on A 49ers kész bankot robbantani Brock Purdyvel
- piiter on Geno Smith: Tom Brady számomra egy példakép
- atis123juve on Sean McVay nem foglalkozik az idei irányító prospectekkel
- Fetyke on Geno Smith: Tom Brady számomra egy példakép
- Cseh Tibor on Christian Barmore visszatért a Patriotshoz!
- dr.baji on Christian Barmore visszatért a Patriotshoz!
- atis123juve on A 2025-ös irányító class – tényleg olyan gyenge?
Újabb historikus írás Jarredtől. :) Köszönet érte. Természetesen nyugodtan lehetett volna jóval hosszabb is. :D
Majd az offseasonban lesznek hosszabbak.
Juhéjj! Meccsnézés-elemzés utáni sok erőt s egészséget hozzá! :)