A TMZ megkérdezte Gurleyt, hogy minek kell megtörténnie, hogy teljesen garantált szerződést kapjanak a játékosok, mire a futó azt felelte:
Sztrájknak. Néhány éven belül.
2021-ben jár le a mostani kollektív szerződés, a játékosszakszervezet vezetője szerint pedig lényegében bizonyos, hogy valamilyen sztrájk fog következni a tárgyalásokkor. A másik három nagy sportágban a garantált szerződés az alapvetés, míg az NFL-ben bőven messze vagyunk még ettől. Russell Okung, a Chargers LT-je is azt mondta nemrég, hogy ebben a sportágban vannak a leginkább kiszolgáltatva a játékosok, hiszen messze a legrosszabb szerződéseket kapják a többi sporthoz képest, miközben itt a legnagyobbak az egészségügyi veszélyek. Hajlamosak vagyunk a nagy sztárok pénzei alapján megítélni a ligát, miközben pont a kiugró kisebbséget jelentik. A legtöbb játékos számára a profi futball néhány évig tart csak, cserébe akár egy életre is megnyomorodhatnak, gondoljunk csak a közelmúltban Chancellor, Fleener, és Ladarius Green sérüléseire, vagy a CTE-vel diagnosztizált százakra, ezrekre.
A szerződések helyzete teljesen irreális jelenleg. Egymásra tromfolnak a csapatok sztárfizetésekkel, miközben nem emelkedeik a sapka ilyen gyorsan, és nevetségesen hosszú szerződéseket kapnak a játékosok, amikről tudjuk, hogy úgysem töltik ki. (Számol még valaki a szerződés végével egyáltalán? Mindenhol azt látni csak, hogy a beragadt pénz fényében a csapatok hol tudják kivágni az embereiket.) A teljesen garantált szerződések persze átalakítanák a GM-ek munkáját, a sapkamenedzsment átalakulásával pedig olyan folyamatok mennének végbe, amiket most még csak tippelni sem lehet.
Legfrissebb cikkeink
- A Seahawks majdnem összehozta a Deebo Samuel, DK Metcalf duót a 2019-es drafton
- Christian Barmore már most visszatér, IR-re került a Packers első köröse
- Kivágta második körös elkapóját a Patriots
- Már holnap kirúghatják Doug Pedersont
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- A Texans már négy mérkőzés óta nem szerzett TD-t a második félidőben
- Jahmyr Gibbs: Azt gondoltam, hogy a Bengals vagy a Cowboys draftol majd engem
- Taylor Decker: Az én hibám volt a Lions első félidei szenvedése
- FK! in LA & Seattle 🎥 – Day 3 & 4 & 5 – Stadiontúra 🏟️ & Venice Beach 🏖️ & Seahawks 🦅
- Fontos kimaradók a 11. fordulóból
- Tee Higgins, DK Metcalf, JuJu Smith-Schuster és Nico Collins is visszatér
- Váratlanul visszavonult a Seahawks kezdő centere
- FK! Preview #11
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
Legutóbbi hozzászólások
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- Tinka1495 on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- atis123juve on Triple Coverage #567 – Hogyan javítanánk meg a reménytelen csapatokat?
- Zotya on Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Zotya on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- atis123juve on Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- Fetyke on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
Gurley-nek és társainak akár tetszik akár nem, senki nem fog tobbéves garantált és nagy szerződést adni. És ezt elsősorban éppen az általa említettek miatt.
Az NFL három alapvető aspektusban kűlönbözik a többiektől. Egyik a hatalmas létszám, hisz egy idénynek 51+PS+PUP játékossal vágnak neki. A másik a sérülésveszély nagysága. A harmaidik a játékosok viszanylag gyors elhasználódasa.
Ez egy gazdasági vállalkozás. Annyi pénzt oszthatnak szét amennyi bevételre szamíthatnak. A jelenleginél sokkal dominánsabban kellene tovább népszerűsodnie az NFL-nek, hogy több pénzt lehessen termelni vele, és bár a játékosok részesedésének %-aránya biztosan nőni fog ez nemfogja NBA magasságba tornázni a fizetést, és pláne nem teszi azt garantáltá.
A képlet egyszerű.
Az NBA-ben a kezdők 2/3-ának tudnak sztárgázsit adni, amellett hogy a játékuk minőségének a hanyatlása nem valószínű több éves perspektívában. Vagyis 3-4 játékost kell garantáltan nagy pénzzel megfizetni anélkül a veszély nélküli, hogy a testük idő előtt elhasználódik vagy maradandóan sérül.
Ha a játékosok elérik hogy a szerződéseik teljesen garantáltak legyenek azt is elérik, hogy azok 1-2 eves időtartamra zsugorodjanak. Esetleg hosszabb időre de kevesebb pénz, és nagyon sok teljesítmény-ösztönző legyen benne.
2021 még messze van.
És biztosan lesz sztrájk. Az NFLPA uj vezetősége bizonyítani szeretne majd. Csak remélni lehet hogy a játékosok nem egy idióta populista nagypofáju barmot valasztanak, aki az egész sportot jégre teszi. .
Szerintem azzal a játékosok is kiegyeznének, ha a fizetésük névlegesen kevesebb lenne, de többet kapnának kézhez. Megszűnhetnének ezáltal a könyveléstechnikai blődségek, a csapatok részéről a halott pénzek, egyértelműbb lehetne az egész.
“És biztosan lesz sztrájk. Az NFLPA uj vezetősége bizonyítani szeretne majd. Csak remélni lehet hogy a játékosok nem egy idióta populista nagypofáju barmot valasztanak, aki az egész sportot jégre teszi.” – szerintem az teszi inkább jégre a sportágat, ha azok, akik elszenvedik a hátrányait kimaradnak az előnyökből.
A játékosok nem kapnak kevesebbet kézhez. Általában a szerződésük első 3 évében megkapják a pénzük nagy részét, a többi pedig a maradék, ami nyilván nem tetszik nekik, de hát már egyszer ki lettek normálisan fizetve.
A probléma nem is ezzel van, hanem azzal, hogy a játékosok egyszerre szeretnének sok és garantált pénzt, de hosszú távon. Nekik tök jó lenne, ha hat évre kapnának 112 millió garantáltat. De hülye lenne bárki is adni nekik, amikor akár 1-2 év alatt összeszarnák magukat, mint sokan.
Így marad az, hogy 1-2 éves szerződéseket kapnak, talán magasabb fizuért, mint ami járna. De ezzel meg ugye az a baj, ha lesérülnek, akkor kampec.
Ki az, aki nem szeretne marha sok pénzt, garantáltan hosszú távra? :)
Szerintem a játékosok oldaláról két fő gond van: itt nagyobb sérülésveszély; a többi major sportban nem ennyire súlyos a helyzet.
A másik gond, hogy míg egy kosaras/hokis átjöhet Európába, és itt még elég jól kereshet, nyilván nem USA szinten, de akkor is. Míg egy NFL-es hova menjen, ha kivágják.
A csapatok oldaláról pedig szintén a sérülésveszély; plusz ha odaadsz valakinek marha sok pénzt, aztán szarik az egészbe, (többnyire) nem tudod kivágni a halott pénz miatt.
Ha a csapatok halott pénz nélkül elküldhetnének bárkit-bármikor (na jó, legyen mondjuk 2 év után), akkor azért jobban hajlanának többet fizetni.
Valahogy ezt kellene egyensúly közeli állapotban hozni.
“. Míg egy NFL-es hova menjen, ha kivágják.”
Szerintem ez a közeljövőben megváltozik.
Szerintem meg nem. A foci Amerika sportja, és nagyon hosszú ideig még az is marad.
Kanadába. És majd dobálhat neki a Tintás! :)
Kivéve, amikor hamarabb kivágja a csapat így nem kapja meg a szerződés végi nagy pénzt
“ebben a sportágban vannak a leginkább kiszolgáltatva a játékosok”
Most akkor az európai fociban meg mit szóljanak,mikor bármikor találnak a helyedre egy brazil/spanyol/portugál utcagyereket.Lehet hogy a major sportok közt ők vannak leginkább kiszolgáltatva,de egyébként a draft-rendszer biztosítja hogy ha egészséges vagy, és nem világi balfasz,akkor már csak a sérüléstől kell félned.