Legtöbb poszton hátrányt jelent, ha valaki olyan speciális egyetemi sémából jön, ahol majdani profi feladatainak csak egyik része hangsúlyos. Nehéz elrejteni az ebből fakadó hátrányokat, de ha valahol, akkor a támadófal közepében lehet a leggyorsabban felvenni a ritmust.
Chris Lindstrom a Boston College játékosa egy olyan egyetemi sémában játszott, ahol a támadósor főleg a futásokra összpontosított, majd a felpuhított ellenfelet sok play actionnel tette tönkre. Ebből következik, hogy Lindstrom elsősorban futásblokkolásban erős, de nem kizárólag.
A hangzatos svéd névvel rendelkező úriember elsőre elég vonzó prospectnek tűnik. Magas, kellően izmos és egy belső támadófalemberhez képest atletikus is. Ezt a Combine-on tökéletesen megmutatta, amikor a 40 yardon a második leggyorsabb időt futotta a posztján, de a többi agility feladatban is az élmezőnyben végzett.
Ez az atletikusság segíti abban, hogy kitűnő futásblokkoló legyen, nagyszerűen mozog kis területen, gyorsan felér a második szintre és oldalirányú mozgását sem érheti sok kritika. Agresszívan játszik, szereti felvenni elsőnek a kontaktot és gyors lábainak hála ez általában sikerül is. Futásblokkolás közben szépen tolódik és a mozgásban lévő védőjátékosokat is leköveti lábbal. Üres területen fürge, jól érzi a futás irányát és mindig a megfelelő oldalról veszi fel az ellenfelével az ütközést.
I like BC guard Chris Lindstrom (#75), but he is not a dominant mauler. Tends to win more with blocking angles, positioning and technique. #NFLDraft pic.twitter.com/2uKLLUIDwp
— Kevin Brown (@KevinBrownNFL) March 23, 2019
Kezeit szintén hatékonyan használja, megteremti magának az előnyt azáltal, hogy előbb ér oda a blokkolni kívánt játékoshoz utána már csak kontrollálnia kell a kapcsolatot. Jó szögeket is használ, valamint az időzítése is többnyire kiváló, így nincs is szüksége hatalmas erőre a blokkoknál. Egyetlen hátránya ilyenkor, hogy kezei nem elég hosszúak, így azok a védők, akik ki tudják használni termeti előnyüket, át tudják felette venni a kontrollt.
Általában sebességet alakít erővé, gyorsan lokalizálja az emberét és agresszívan teszi el az útból. Főleg Power sémában lehet elképzelni, de mivel térben gyorsan és jól mozog, ezért nem lehetetlen, hogy zónablokkolásban is gyorsan felveszi majd a ritmust.
BC OL Chris Lindstrom no problem running Brian Burns around the arc…
Lindstrom looks like a block but he’s one of the more athletic OL in this draft. I love @LanceZierlein comp of Joel Bitonio… Watching his 2017 tape at RT. Could literally play every position on the line IMO pic.twitter.com/Pds5903F2T
— Ben Fennell (@BenFennell_NFL) February 22, 2019
Ami a passzblokkolást illeti, itt már vannak hiányosságai. Az egyensúlyérzéke és a testkoordinációja jó, valamint lábbal is letudja követni az ellenfeleit, de nem mindig támaszt ki megfelelően, nem érzi olyan jól a passzsiettetők támadási szögeit és néha túl sok helyet hagy a lyukakban. Van némi tapasztalata tackle-ként is, de inkább csak belekóstolt a poszt rejtelmeibe, mintsem valódi alternatíva lenne erre a posztra. Guardként jobban össze tud dolgozni a többiekkel, nem kell a széleket olyan hatékonyan zárnia, így kevésbé jön ki a kevés hiányossága.
Egyetemi évei alatt alig hagyott ki meccset, így rengeteg tapasztalata van és sok mérkőzés van a lábában, kortársaihoz képest sok játékhelyzetet látott már. Ismeri a főbb blokkolási sémákat, de a védelmek felállásaira is tud reagálni. Jól kezeli az esetleges kereszteket és a késleltetett blitzeket is.
BCU OG Chris Lindstrom with an amazing slip screen block on Kris Boyd pic.twitter.com/QQcozQupmI
— Kyle (@904Kyle) January 24, 2019
Nincs hatalmas upside a játékában és nem olyan korszakos tehetség, mint sok elsőkörös guard az elmúlt időből, de egy nagyon stabil kezdő, aki már az egyetemről is úgy jön ki, hogy sok tapasztalata van. Hatalmas előnyt jelent nála, hogy konzisztensen játszik és nem fárad el a mérkőzések végeire sem. Atletikussága külön erény, valamint hogy van kis tapasztalat a szélen is.
Lindstrom egy elsőkörös tehetség, aki főleg futásorientált csapatban, power sémában érezné jól magát, de valószínűleg mindenhol megállná a helyét. Annak ellenére, hogy játszott tackle-t én kizárólag guardként látom a helyét a profik között, mert az a kevés hiányossága a szélen nagyon kiütközik. Valahol az első kör végén el is fogják vinni, talán legkorábban a Vikingsnál merülhet fel a neve.
Legfrissebb cikkeink
- A Chiefs a hibamentes foci mintapéldánya
- Derrick Henry már a playoff örökranglista 7. helyén!
- Daniels csak a születési anyakönyvi kivonata szerint fiatal irányító, nem a játéka alapján
- 49. szezonjára is visszatér a Buccaneers edzője
- Hosszabbított Kevin O’Connellel a Vikings
- Mi vár a divíziós körben kiesett csapatokra?
- Josh McDaniels a Patriots támadókoordinátora!
- Brutális fizetést kaphatott Ben Johnson a Bearstől
- A rájátszás Mark Andrews ősellensége
- A célegyenesbe ért a Jaguars főedző-keresése
- Trent Baalke miatt mondott nemet a Jaguarsnak Ben Johnson
- Megvan a Titans új ST-koordinátora, hatalmasat javulhat az egység
- A Coltsnál landolt a Bengalstól kirúgott védőkoordinátor
- Így állnak a főedzői és GM-interjúk
- Touchdown #Divisional – Varázslatos Daniels, változtató McDermott, becsukódó Lions-ablak
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Mi vár a divíziós körben kiesett csapatokra?
- atis123juve on Mi vár a divíziós körben kiesett csapatokra?
- ClayMatthews52 on Csúnyán pofára esett az NFC North
- atis123juve on Hosszabbított Kevin O’Connellel a Vikings
- atis123juve on A Chiefs a hibamentes foci mintapéldánya
- atis123juve on Josh McDaniels a Patriots támadókoordinátora!
- Cseh Tibor on Mi vár a divíziós körben kiesett csapatokra?
- Cseh Tibor on A Chiefs a hibamentes foci mintapéldánya