Kirk Cousins első éve Minnesotában – miután aláírta 3 éves, $84 milliós teljesen garantált szerződését – nem volt igazán sikeres, teljesen átlagosra sikerült, hiszen a Vikings 8-7-1-es mérleggel fejezte be a szezont. Az egyéni statisztikái rendben voltak, volumenben főleg, de a csapat nem tudott sikereket elérni. Az irányító pedig tisztában van a helyzettel, és tudja, hogy nem elég, ha ő egy 8-8-as irányító marad.
Úgy gondolom, hogy a következő lépésnek csakis a győzelmekről kell szólnia. Eléggé egy 50%-os mérleggel rendelkező irányító vagyok a karrierem során, és természetesen nem szeretnék ezen a szinten maradni, nem ezért igazoltak le és nem ezért izgatottak miattam az emberek.
Ha nem játszom jól, ha nem jönnek a jó statisztikák, de több playoff meccset is megnyerünk idén, akkor szerintem az lesz a narratíva, hogy feljebb léptem egy szintet, és talán nem így jövök le mindig a pályáról, hogy így érzem, de ha nyerünk, akkor azt mondják majd az irányítóról, hogy feljebb lépett egy szintet. Ha a legjobb szezonom hozom 2019-ben, de 8-8-cal végzünk, akkor nem léptem szintet. Ez a valóság.
Cousins valójában 50% alatti irányító karrierjét tekintve, hiszen 34-37-2 a mutatója a 73 kezdő meccsén. Ha csak a teljes kezdő szezonjait nézzük (4 volt neki), akkor 32-30-2 a mérlege, ami egy fokkal jobban mutat, de összességében még mindig teljesen átlagos.
Cousins irányába a legnagyobb kritika talán az, hogy nem kezeli jól a nyomást és a nagy pillanatokban nem tudja hátára venni a csapatát. Ennek ellenkezőjét kell bizonyítania idén, hogy jobb színben tűnjön fel.
Legfrissebb cikkeink
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 17. fordulóra (frissült!)
- Shaq Barrett már alá is írt a Buccaneershez
- FK! Preview #17
- Jalen Hurts és Derek Carr sem játszik a héten
- A Giants és Titans döntött a kezdő QB-járól, a Coltsnál még sok a kérdőjel
- Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Rodgersnek a hétvégén meglehet az 500. passzolt touchdownja
- Teddy Bridgewater a Lionsbe tért vissza
- CeeDee Lambet már nem látjuk idén a pályán
- Végül csak kivágja a visszavonult Shaq Barrettet a Dolphins
- A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Puntháború Seahawks-győzelemmel
- Karácsonyi mock draft
- A szerdai dupla után jön egy csütörtöki szimpla
Legutóbbi hozzászólások
- Pedro44 on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Kopi3.14 on Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Cseh Tibor on A Giants és Titans döntött a kezdő QB-járól, a Coltsnál még sok a kérdőjel
- Cseh Tibor on Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Kopi3.14 on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Csaresz on Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Csakeztne on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- F.Krisztian on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
Sajnos nem sok olyan irányító van a ligába aki azt a fajta nyomást jól kezelte volna, annyiszor jött nagyon hamar.
Sajnos nem sok olyan irányító van a ligába aki azt a fajta nyomást jól kezelte volna, annyiszor jött nagyon hamar.
Nagy csalódás lett ez a fickó. :/ A következő 1-2 év vízválasztó lesz számára. A Vikes-nek be kellene húznia a csoportot, h. “szintet lépjen”. De ez szerintem nem fog sikerülni.
Érdekes, hogy kívülről mindenkinek csalódásnak tűnik Cousins tavalyi szezonja, de a csapat szurkolójaként meg pont úgy éltem meg, hogy nagy szerencse, hogy leigazoltuk, mert nélküle nagyjából az 1/1-ért lettünk volna versenyben, nem a PO-ért. Persze láttam én is hajmeresztő mozdulatokat tőle, és ment is el miatta (is) mérkőzés (például Saints), de az előtte lévő támadófal teljesítményét figyelembe véve bizony igen is elit teljesítményt nyújtott. A passzjátékunk előbbre lépett az egy évvel korábbihoz képest (is). A futójáték teljes behorpadását pedig azért túlzás az ő nyakába varrni.
A Saints ellen Thielen vétett végzetes hibát a fumble-jával. A pick-six az nem róható fel Cousinsnak. Félre értették egymást Diggs-sel. Vagyis inkább úgy fogalmaznám, hogy nem rajta ment el.
Kívülről igen. Tőle és a csapattól is többet várt a kívülálló publikum.
Mindazonáltal a te véleményed számít, nyilván nincs is kompetenciám vitába szállni vele.
Akkor hasonlítsd össze Watsonnal, aki egy még rosszabb fal mögött játszik, fele annyi jó elkapóval, egy még halottabb futójátékkal. Én szeretnék Cousinsban hinni, mert szimpatikus srác, de ha így folytatja, ő lesz a következő Dalton.
Akkor tegyünk helyre néhány dolgot, mert elég nagy badarságokat írogatsz. Egyrészt a Texans futójátéka nemhogy nem volt halottabb tavaly a Vikingsénál, de meccsenként egyharmaddal több yardot átlagoltak. Ennek megfelelően a houstoni fal nem volt rosszabb a minnesotainál, mert ők legalább futáshoz tudtak blokkolni. Egyébként mintha egyszer Dani azt írta volna, hogy tavaly arányaiban (is) Cousins játszott legtöbbet nyomás alatt, tehát még e téren is rosszabb volt előtte a fal. Mindezek alapján pedig ha összehasonlítom a két játékos tavalyi évi teljesítményét, akkor nálam az jön ki, hogy a passzjáték minden területén Kirk volt a jobb, igaz jobb elkapói is vannak. Watson viszont tud, tudott futni. Igaz neki ehhez legalább tudott blokkolni a fal. Ennyi.
“Ennek megfelelően”
Az az egyharmaddal több, az Watson önnön maga. Amihez nem minden esetben járul blokkolás.
Az meg badarság, hogy a Y/A nem passzmutató.
Nem véletlen hoztam pont Watsont, mert ha nála sem szignifikánsan jobb passzolásban (márpedig nem az), akkor futás nélkül nem lesz jobb egy 8-8nál jobb szezonra.
Azért Watsonnál tavaly nem sokan voltak jobbak szignifikánsan az alapszakaszban. Volt Mahomes meg Brees, aztán kifújt. Azaz Watson is nagyon is jó szezont hozott tavaly.
Az utolsó mondatodra pedig tökéletes ellenpélda a Pats. Brady minden téren rosszabb számokat hozott tavaly, mint Watson, ezzel szemben nem csak hogy jobbak voltak 8-8-nál, de egyenesen ők lettek a bajnokok. Teljesen megérdemelten. Mert nem egy emberen múlik ez a játék. És ahogy azt látták Green Bay-ben is, egy viszont ember nem csinál tavaszt ebben a sportban.
Akkor miért is várták el Cousinstól, hogy a fagyos Minneapolisban megváltsa a világot?
Ja persze, inkább ferdítsünk el mindent a picsába, az nagyon jó dolog, arra lehetünk büszkék. Hozzuk fel a patst, mert nekik is sok közük volt ahhoz, hogy a Texans annyi sérüléssel eljutott a PO-ba, a Vikings pedig nem. Fuller az offseasonban kidőlt, Hopkins meg 5 évet húzott le sérülten. És most nyilván túlzok, de nem is ez a lényeg.
Miért várták el Cousinstól, hogy elit QB legyen 10 év tapasztalattal, amikor nem az?
Watsonnál pedig passzjátékban voltak bőven jobbak, amit a futójátékbeli zsenialitásával ellensúlyoz, ha a te értelmezésedben nézzük. De vegyük csak a passzjátékot. Azért abban jobbnak kell lennie egy majdnem csak passzoló QB-nak, nemde? A szignifikanciaszint jelenthet pár %-ot is ebben a ligában, már pedig a több mint egy yard/attempt igenis szignifikáns, de hozhatunk más statisztikákat is, ahol mondjuk a másik irányba lehet ilyen különbséget fellelni. Lehet, hogy csak szimplán túl sokra értékelték Cousinst, de lehet, hogy rossz volt a coaching. A nyomásra meg annyit, hogy meg lehet szabadulni gyorsabban is a labdától, mert abban is van hova fejlődni.
Ja értem! Szóval kicsúszott egy 11-5 és akkor most ettől kellene hasra esni mindenkinek? Valóban eljutott a PO-ba a Texans. És volt értelme? A nem túl acélos Colts védelem feltörölte a padlót Watsonnal. 7 pont és 70-es rating. Ez lenne a nagy Watson akihez mérni kell az irányítókat? Csak összehasonlításképpen ennél Cousins az utolsó Bears elleni meccsen is nagyságrenddel volt jobb.
Már megbocsáss, de eléggé össze-vissza beszélsz, a nélkül, hogy fogalmad sincs szemmel láthatólag a dolgokról. Például jössz itt a sérülésekkel, miközben fogalmad sincs, hogy a Minnesotában hány kulcsjátékos maradt ki vagy játszott sérülésekkel. Hidd el ezt a versenyt is mi nyernénk sajnos.
De lényegtelen is. Csak nyomd tovább a zöldségeidet, én pedig csak azt tudom mondani, amit eddig is gondoltam, hogy mindenben igazad (igazatok) van. Teljesen fölösleges itt ezen a témán a szót csépelni, ha Cousins máshogy látja a helyzetet, akkor valóban a pályán mutassa meg és hallgattassa el a kritikusait.
Igen, a csapat 2 top elkapójánál vannak fontosabb sérültek is egy passzra építő ligában, köszönöm, megvilágosodtam.
Én szeretem Watson játékát nézni, bár nem szimpatizálok a Texanssal, és amíg egy idióta a HC és támadófalat sem tudnak építeni, nem is fogok. A PO pont addig nem számít, amíg valaki nem is képes eljutni oda. Valahol itt már említettem is, hogy igen, váó, kiesett Hopkins is, és eltűnt a támadójáték, mivel futójáték nem volt, (megint lehet jönni a yardokkal, amíg az utcáról összeszedett emberek vannak a skill pozíciókban), és az egyetlen (valamennyire) épkézláb elkapó is kiesett, mily meglepő, hogy egy jól managelt D ellen semmire se futotta.
Watsont azért hoztam, mert Cousinshoz hasonló passz statokkal rendelkezett a tavalyi alapszakaszban, ha ez neked zöldség, akkor hajrá.
Abban egyetértek, ha szeretne egy 8-8nál jobb irányító lenni, akkor mutassa meg, hogy képes rá. Csak sajnos én erre nem látok sok esélyt.
Ugye, hogy mindent meg lehet magyarázni. :) De senkit nem érdekel, a csapat szar volt, a többit nem őrzi meg a történelem. :)
“A PO pont addig nem számít, amíg valaki nem is képes eljutni oda.”
Akkor jó, mert Cousins már eljutott oda az első teljes szezonjában, pont mint Watson. És ki is esett mindjárt, akár csak Watson. :)
ui.: És szerintem ezt itt kellene abbahagyni, mert ez a magyarázkodásod már kezd kicsit szánalomba átcsapni. Képzeld nálunk is voltak sérültek (ha tudni akarod, akkor például Diggs is az volt), de senkit nem érdekel. A csapat nem jutott PO-ba, mert összességében gyengén játszott, és a többi csapat szurkolóit egyáltalán nem érdekli, hogy miért. Hidd el minket sem nagyon hat meg, hogy miért volt olyan a Texans a WC meccsen, amilyen. Akkor az volt a csapat, a mutatott játékot mindenki láthatta. Nem győzött meg arról, hogy Watson lenne az etalon irányító, akihez méricskélni kellene.
Ugye, hogy mindent meg lehet magyarázni. :) De senkit nem érdekel, a csapat szar volt, a többit nem őrzi meg a történelem. :)
“A PO pont addig nem számít, amíg valaki nem is képes eljutni oda.”
Akkor jó, mert Cousins már eljutott oda az első teljes szezonjában, pont mint Watson. És ki is esett mindjárt, akár csak Watson. :)
ui.: És szerintem ezt itt kellene abbahagyni, mert ez a magyarázkodásod már kezd kicsit szánalomba átcsapni. Képzeld nálunk is voltak sérültek (ha tudni akarod, akkor például Diggs is az volt), de senkit nem érdekel. A csapat nem jutott PO-ba, mert összességében gyengén játszott, és a többi csapat szurkolóit egyáltalán nem érdekli, hogy miért. Hidd el minket sem nagyon hat meg, hogy miért volt olyan a Texans a WC meccsen, amilyen. Akkor az volt a csapat, a mutatott játékot mindenki láthatta. Nem győzött meg arról, hogy Watson lenne az etalon irányító, akihez méricskélni kellene.
Ránéztem a passing statokra, Watson volt alegközelebb, bumm
Tudtommal az etalonok és egyéb szabványok egy kicsit több validációt igényelnek, de ezt itt abba is hagyom. Majd azért szólj december végén, hogy hová jutott Cousins, mert ha nem sérül le az 5. héten, akkor valszeg nem is fogok hallani róla.
Hogyha jobb lesz a fala, és Thielen-nel is megbeszélik a holtszezonban, hogy hogy kell route-ot futni, és e védelem marad elit, akkor sima a 10+ győzelem. Ha.. meg ha .. meg ha… de meglehet.
Cousins egy átlagos irányító. Ez nem azt jelenti persze, hogy mindig átlagosan játszik, vannak kiemelkedő és pocsék meccsei. Ami egy szignifikáns hiba nála, hogy a pozitív mérleggel rendelkező csapatok ellen 4-25 a mérlege. Ez már egy komoly minta, komoly probléma. Jó lenne tényleg, ha egyszer egy rendes és egészséges fal mögött bizonyíthatna, ha átstrukturálná a szerződését, még pénz is lenne rá. Az többet érne, mint a fogadkozás.
Cousins egy nagyon kedves ember,mindíg köszön a szomszédoknak,és mindíg leviszi a szemetet a kukába.
Egyébként meg lehet fanyalogni, hogy micsoda egy középszer QB, de legalább pályán kívül tiszta.
Aztán majd mindenki hápog, hogy de hát olyan rendes ember volt, nem is értik, hogy tudta feldarabolni körfűrésszel a zasszonyt.
:D