A korszakos csapatok ontják magukból a Hall of Famereket. Az 1970-es Steelers, amely négy Super Bowlt nyert, kilenc játékost és egy edzőt adott a Hírességek Csarnokába, míg a Joe Montana fémjelezte 49ers egy edzőt, egy tulajdonost és számos klasszist juttatott a halhatatlanok közé (még ha nem is mindenki vett részt a csapat összes diadalában). A 2000-es évek elejét uraló Patriotst viszont látványosan ignorálva van, és ez nem tetszik a safety Rodney Harrisonnak.
Az emberek nem gondolják, hogy tele voltunk klasszisokkal. Ty Law minden idők egyik legjobbja volt, akit valaha láttam. Richard Seymour, Willie McGines, Troy Brown, Kevin Faulk – ők mind extraklasszisok voltak, és nem csak a rendszer tette őket naggyá. Igazságtalan, amikor az emberek azt mondják, hogy Tom Brady és Bill Belichick érdeme volt a siker. Mindig ezt hallom, de ez egy lusta analízis, Tom és Bill egyedül nem lett volna minderre képes. Az emberek egyszerűen utálják a Patriotst, és így nem kapjuk meg azt az elismerést, amit megérdemelnénk
– nyilatkozta a kétszeres Super Bowl-győztes játékos a Boston Heraldnak.
A 2000-es évek bajnokcsapatából egyedül Ty Law került be eddig a Hall of Fame-be, Tom Brady, Robert Kraft és Bill Belichick pedig garantáltan követni fogja. A többieknek várniuk kell.
Legfrissebb cikkeink
- A Lions szép csendben történelmet írt
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 18. fordulóra
- Megkezdte az interjúztatást a Jets
- Mégis lehet szavazni Sam Darnoldra az Év Visszatérője cím kapcsán
- A Commanders és az Eagles is fontos támadót kap vissza a rájátszásra
- Jön a Browns 40. kezdő irányítója 1999 óta
- A szezon legnagyobb meglepetései
- Megvannak a Pro Bowl rosterek és Patrick Mahomes nincs a listán!
- A vasárnapi lehet Aaron Rodgers pályafutásának utolsó meccse
- A Rams is pihenteti kezdőit, így Jimmy Garoppolo vezeti ki őket a pályára
- Újonc válogatott 2024
- Nem lesz rekord, pihenteti Barkley-t az Eagles
- A Steelers feláldozhat egy hazai meccset, hogy Írországban játszhasson
- Véget ért Jaire Alexander és James Conner szezonja is
- Két korábbi 1/1-es is a forduló legjobbjai között
Legutóbbi hozzászólások
- Heisenberg on A vasárnapi lehet Aaron Rodgers pályafutásának utolsó meccse
- ClayMatthews52 on Touchdown #17 – A Packers problémája, az Év Védője díj kérdése, és Darnold jövője
- Kopi3.14 on Megkezdte az interjúztatást a Jets
- Miguel Borges on Megvannak a Pro Bowl rosterek és Patrick Mahomes nincs a listán!
- Zotya on Touchdown #17 – A Packers problémája, az Év Védője díj kérdése, és Darnold jövője
- F.Krisztian on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Zotya on A szezon legnagyobb meglepetései
- Tucatjatekos on A vasárnapi lehet Aaron Rodgers pályafutásának utolsó meccse
Korszakos védelem volt az tény.Valóban több emlitést érdemelnének,de mindenkinek egyszerübb a két vezér nevét emliteni.Harrison meg pont abban a pillanatban nem büntetett eléggé amikor legjobban kellett volna.
Az a csapat még nem a “rendszer” által jutott a csúcsra. Azt a keménységet és szívet amit azokat a sracok a pályán hagytak nem lehet két-három ember érdemeként elkönyvelni.
Szép csapat volt. Lesz onnan még Vinatieri is HOF. Law mellett még kampányolt is a három vezér. Harrison nak is kipöröghetet volna gondolom, ha nincs a HGH. De ő és McGinest benne voltak a szavazásban.
McGinest viszont múlt idő. Lsz tedd ki a jelét a nevéhez.
Tényleg csak engem zavar, hogy el van írva a neve?
Ha azért a bizonyos 50-50%-os labdáért vívott harcot nem veszíti el egy egész pályafutása során 650 elkapott yardig jutó elkapó ellen, a legfontosabb pillanatban egy SB-on, akkor jobb esélyei lettek volna bekerülni.
Sosem értettem, hogy miért kéne ezt a nyakába varrni. Választott egy megoldást. Vélhetően a jót.
A bírók nem dobták a holdingot a közepes és a nagy szabálytalanságra sem . Eli nem adta föl és parádézott. Tyree is. Volt némi szerencse, hiba és effort pár másodpercben.
Ekézni nem kell ezért.
Az tény, hogy Samuel droppolt interceptionje egy játékkal korábbról, sokkal nagyobb hiba volt. Én azt gondolom, hogy egy olyan szintű klasszison, mint amilyen Harrison egy 50-50-es párharcot nem nyerhet meg ennyire noname játékos. Pláne egy ilyen szituációban.
A klasszis azért klasszis, mert mondjuk 10-ből nyolcszor meg tud csinálni egy játékot. Olyan nincs, hogy Aaron Donald mindig megveri az emberét, ahogy a legjobb cornerek sem tudnak bármikor bárkit levenni. Brady sem dobja meg mindig a nagyon könnyűt, ezt is láttuk már nem egyszer. Annál az Eli Manning játéknál nagyon sokan nagyon sokszor hibáztak. Előtte pedig az offense oldalon hibáztak nagyon sokszor nagyon sokan. Ilyen a játék. 10-ből nyolcszor ebből nincs elkapás. Lehet, hogy 100ból 98-szor sem, mert ez valami hihetetlen, unikális dolog volt. Emiatt nem lett rosszabb játékos, ahogy ha leüti, attól sem lett volna jobb.
Szerintem pont ez dönti el, hogy milyen játékos, hogy a legfontosabb pillanatban nem hibázik nagyot. Amikor Burress égette meg nagyon a TD-nél a védőt, arra tényleg azt mondom, hogy az benne van a játékban, nehéz a CB-k munkája. De amikor állnak és várják a labdát, akkor egy 2 cm-mel magasabb játékosnak szerintem elvárás, hogy megakadályozza az elkapást. Ahogy elvárás lett volna Samueltől is az INT.
Meglepne, ha tudnál mutatni egy olyan játékost is, aki soha nem hibázott fontos pillanatban, legyen bármekkora klasszis. Igazságtalannak tartom, hogy valakit egyetlen megmozdulása miatt írjanak le, mintha egyetlen rossz nullázna a sok jót. Azt a meccset a Patriots csapatként veszítette el. A védelem és a támadósor egyaránt kivette a részét belőle, minden egyes játékos elkövette a maga súlyos hibáit. Ha azok nincsenek, akkor eleve el sem jutunk addig a passzig. Harrison pont annyira hibás, mint Wilfork, vagy Brady, vagy bárki, aki játszott. Legalábbis szerintem.
1. A védőjátékosok sorsa ilyen. Semmit nem ér 2 leütött passz, ha a 3.-ra meg benyel a CB egy hosszút. De ugyanígy benyelhet a CB két hosszú passzt egy drive során, mert túl agresszív (pl.Peters), de ha a Red Zone-ban interceptiont ér el, akkor meg senkit nem érdekel már a korábbi elrontott játék. De végső soron nem csak a védők helyzete ilyen, mert egy QB 10 jó passza nem ér semmit egy driveban, ha a végén interceptionnel zár.
2. De mivel az övé volt az utolsó hiba, ami után már nem lehetett javítani (persze lehetett volna, de az Burress TD tényleg nehezen levédekezhető volt), akkor szerintem jogos, hogy ő van leginkább kiemelve. Bár azt mondom, hogy Samuel dropja súlyosabb volt.
Minden játékos sorsa ilyen. Hiába véded meg Bradyt egy meccsen keresztül, ha az utolsó játékból strip sack lesz. Egy játék nem határozhat meg egy karriert szerintem, legalábbis nem kellene. Harrisonnak nem egy olyan játéka volt, ami győzelmet ért, és Super Bowlon is mutatott olyan játékokat, amik közvetve győzelmet értek. Igazságtalan azt mondani, hogy emiatt az egy hiba miatt nem érdemli meg. BTW, ha leüti szerintem akkor sem lenne Hall of Famer, ez nem lehet indok.
Minden játékos sorsa ilyen. Hiába véded meg Bradyt egy meccsen keresztül, ha az utolsó játékból strip sack lesz. Egy játék nem határozhat meg egy karriert szerintem, legalábbis nem kellene. Harrisonnak nem egy olyan játéka volt, ami győzelmet ért, és Super Bowlon is mutatott olyan játékokat, amik közvetve győzelmet értek. Igazságtalan azt mondani, hogy emiatt az egy hiba miatt nem érdemli meg. BTW, ha leüti szerintem akkor sem lenne Hall of Famer, ez nem lehet indok.
Annyira a szívemből(és a fejemből) beszél…
Dögöljek meg, ha ma – úgy, hogy erről a cikkről nem is tudtam – nem ez jutott eszembe, vagyis, hogy a 2000-es évek nagy New Englandjéből 2007-ig bezárólag alig került be valaki a HoF-be. Mert persze fontos volt az edző személye, remek volt a személyzet, de az, aki 3 SB-t tudott nyerni, valamit tudhatott, legfőképpen nyerni. Ty Law-n kívül szerintem még bekerülhetett volna pár ember abból a Patsből.
Az a problémája annak a csapatnak, hogy rengeteg sztárja volt, akik pont körülbelül HOF határesetes karrierig jutottak, de nem léptek be a kihagyhatatlan, first ballott szintre. A felsorolt játékosok közül több van akik mellett több más játékos is vár azon a poszton. Pl. Gadishar, Atwater, Edgerrin James, Shaun Alexander jutnak hirtelen eszembe, de több is van. Warren Sapp is csak idén került be, nem is könnyen. Szóval komoly a sorban állás is.
Seymour-nak azért szerintem jó esélyei vannak, ő idővel be fog jutni. A többieknél sok múlik az időzítésen. Hányan várnak az adott poszton, ki vár régebb óta, satöbbi. És a következő években az is számítani fog, hogy hogyan jön majd ki sorban TB, BB, Vinatieri, Gronk, stb. bekerülése. Abban az évben amikor majd ők jutnak be, más Patriots játékos esélyei csökkennek, mert nem mutat jól ha egy csapatból többet is beválasztanak egyszerre egy évben.
Gronk 5 ev mulva HOF lesz (ha kozbe az unalom nem kergeti vissza a palyara :) )
Úgy látom, hogy némi félreterelést okozott renningan utolsó bekezdése. Harrison nem azt kifogásolja, hogy nem jutott be a HoF-be számos csapattársa, hanem azt, hogy mindenki BB-nek(és a rendszerének) és TB12-nek tulajdonítja a sikert, a többi zsenit meg simán elfelejti felsorolni, mint tényezőt. Ne hagyjuk magunkat eltántorítani renningan barátunk cseles húzása mián… ;)
Szerintem Harrison mindkettőt kifogásolja, mert az egyik következik a másikból :D
Jól mondod, kedves renningan: szerinted. :D Amúgy persze, van összefüggés, de a fókuszt ezzel elterelted a Harrison által megfogalmazott lényegről, legalábbis a kommentek erről árulkodnak. Ugyanis Harrison kétségbe vonja a rendszer, BB és TB12 szentháromságának mindenhatóságát és azt merészeli állítani, hogy itt bőven vannak még szereplők, akik legalább ennyit, ha néha nem többet tettek le az asztalra a saját területükön, de róluk általában kussol mindenki, ami – szerintem is – igazságtalan. A HoF max folyománya lehet ennek, de a lényeg, hogy ezek a személyek és teljesítményük sehol sem kerülnek szóba, ha a Pats csodájáról beszélnek, legfeljebb sokadik rákérdezésre és a tizenhetedik oldalon lábjegyzetben, kis betűvel, zárójelben. ;)
Szerintem túlbonyolítod, mert ugyanazt írtam :D Harrison pont a HoF kapcsán mondta ezt. Szerinte az emberek nem ismerik el a régi csapat nagyjait -> ez pedig bizonyítja, hogy kevés a HoF :D
Nincs itt semmi csel :D sőt, kikérem magamnak, ezt csak te beszéled be :D
(egyébként le akartam írni egy bekezdésben, hogy szerintem Brady semmivel nem tett többet a három SB győzelemhez a 2000-es évek elején, mint bárki más a csapatból, sőt, igazából neki nyerte meg a csapat, karrierje elején messze nem volt olyan extraklasszis, mint most, így Harrisonnak teljesen igaza van, de direkt nem akartam Bradyzni, mert akkor abból harakiri lesz :D nekem pedig semmi kedvem ezen vitatkozni :D másrészt pedig ismerhetnél, én mindig egyenesen fogalmazok, nem cselezek (csak a pályán, de ott azért elég jól :D ) )Van Isten! Mégiscsak sikerült felbosszantani téged annyira, hogy kipiszkáltam belőled ezeket a csinos zárójeles mondatokat. :D Esküszöm megérte. :D
Naná, hogy én beszéltem bele, nem is hagynám, hogy más belepofázzon! :D Amúgy valóban a HoF az apropó, de ebből kiindulva jut el Harrison azokhoz a gondolatokhoz, amiket most te is kiegészítettél a zárójeleseiddel. És ezek a fontosabbak, a HoF itt sokadlagos mellékvágány, amibe pár pecces most igyekszik lelkesen belekapaszkodni, nehogy a lényeggel kelljen foglalkozni. Na, de most, hogy sikerrel felbosszantottalak és csak leírtad, amit én is gondolok – hál égnek nem nekem kellett, mert a fenének se hiányzik a peccesek dührohamát kiállni :D -, így most lesz ám haddelhadd. :D Nem tudom elmondani, mennyire hálás vagyok neked ezért. :D
Ha ezt a zárójeles poénkodást cikkben írod akkor szép kommentfolyamot tudsz generálni.
Ginest-t megtoldanád azzal a t betűvel?