Tegnap este a Patriots kivágta a nemi erőszakkal és szexuális zaklatással vádolt elkapót, Antonio Brownt. A játékos ügynöke ezután jelezte, hogy azzal számol, AB-nak hamarosan lesz új csapata, de erre nincs túl sok esély.
A Seahawks korábban aktívan érdeklődött AB iránt, de most Pete Carroll azt mondta, hogy elégedett az elkapóposzt mélységével. Ugyanezeket a szavakat használta a Saints főedzője, Sean Payton is, így ezt a két csapatot kizárhatjuk (meg persze a Patriotst, a Raiderst és a Steelerst is).
Brown új csapatának (már ha lesz) számolnia kell azzal, hogy az elkapó jó eséllyel Commissioner-Exempt listára kerül az aláírás pillanatában. Az NFL ugyanis jelezte, hogy addig semmi esetre sem teszi kvázi előzetesbe a játékost (nem játszhat addig, amíg döntés nem születik vele kapcsolatban), míg szabadügynök.
Talán korai azt mondani, hogy véget ért AB pályafutása, de hogy nincs jó helyzetben, az holtbiztos.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
AB csak akkor menekül meg, ha mégis kiderül, hogy ártatlan. Minden más esetben a karrierjének annyi. Az viszont évek… Persze megegyezhet peren kívül, de akkor már rajta lesz a stigma, a kétely, ami miatt jó csapat kétséges, hogy rákarmolna.
Az évekbe is beletelhet, addigra pedig már kiöregszik.
Attól függ. AB-t kényszeríti a helyzet a megegyezés irányába, ha még játszani akar, és az gyorsan lerendezhető. Más kérdés, hogy azzal magára rántja a “nem zörög a haraszt” esetét és azt meg kevés csapat vállalja be, illetve az NFL a megegyezés ellenére is eltilthatja akár egy évre is. Szóval most már nagyon szűk a mezsgye, ahol AB folytathatja a karrierjét. Inkább nem, mint igen.
“nem zörög a haraszt”
Na itt a lényeg. Ezek után már nem igen teheti meg azt, hogy megegyezéssel zárja le az ügyet. Az NFL megegyezés esetén szinte biztosan eltiltja szerintem.
hánemeztmondtam? háde!
Miért ne tehetné meg? Ahogy Hill esetében, itt is rá lehet venni az érintetteket, hogy az NFL embereivel való találkozókra már ne menjenek el. Ha nincs valami nagyon egyértelmű bizonyíték, akkor kap egy 4 meccses eltiltást és kész. A címlapokon is csak maximum egy másik játékos következő ügyének kirobbanásáig lesz.
A közvélemény szemében egy bármilyen fajta megegyezés, aminek keretében Brown fizet egyenlő lenne a beismerő vallomással. Főleg azok után, ahogyan Brown ezt az ügyet az elején kezelte.
Én biztos vagyok benne, hogy az NFL nem akar a metoo mozgalom célkeresztjébe kerülni és a következő áldozata lenni (jövőre ráadásul ne felejtsük el, hogy elnökválasztás is lesz az USA-ban). Kizártnak tartom, hogy Brown ezt ilyen könnyen megússza. Ahogy Hill-t is, Brown-t is felfüggesztik, amíg az NFL nem tudja egyértelműen tisztázni, hogy mi történt, csakhogy itt most az NFL nem fog nagyon sietni. Brown, mint már említettem kiöregedőben van, ezért nála nem kell ezt a végtelenségig csinálni, hogy már ne kapjon sehol sem szerződést.
Meg azért most már túl sok is van Brown rovásán, lássuk be. Még ha maga az erőszak ügy eléggé kamuszagúnak tűnik is, a többi balhéja épp elég ahhoz, hogy a többség az inkább bűnös oldalon álljon.
És mindezt úgy, hogy pár hónapja a közvélemény nagyobb részt úgy látta a Steelerst, hogy Big Ben egy segg, és AB-nek csak ebből lett elege. Ehhez képest azóta mást sem tesz Brown, csak azt igazolja, hogy egy orbitális nagy f.sz.
Nem hiszem, hogy a csapatok nagy része annyira érzékeny lenne az “ügyekre”, mint sokan gondolják.
Két dolgot nem szeretnek: a folyamatban lévő ügyeket, mert tele van vele a sajtó, meg a büntetőügyben meghozott ítéleteket, mert tele van vele a sajtó.
AB szerintem ott követhetett el a nagy hibát, hogy ahelyett, hogy szépen elvonul és hagyta volna elsimítani ezeket az ügyeket, még rátett egy lapáttal. És itt vált a sajtó szempontjából tarthatatlanná az ügy. Mert nincs kétségem afelől, hogy dolgoztak Pecc-es “háttérmunkatársak” is azon, hogy hátha pár millával le tudják zárni csöndben az ügye(ke)t. Az ilyen kiadásoknak úgy sincs cap hit-je :) (Mindamellett afelől sincs kétségem, hogy bármelyik más csapatnál léteznek és dolgoznak ugyanilyen a háttérmunkások.)
Dehát AB esetében épp a két általad is legfontosabbnak ítélt két dolog van érvényben, vagy a közeljövőben ez várható. Ki az a barom, aki ezt felvállalja, még ha ezerszer is eltűri a köztörvényeseket a csapatban? Amúgy mindenhol foglalkoztatnak ilyen “problémamegoldókat”…
Pár hónapon belül, amikor elcsendesedik a dolog, vagy valaki más kerül a címlapra valami hasonlóért, esetleg már mindenki unja az AB-s híreket, akkor be fogják vállalni. És lehet, hogy pont a Pecc lesz az. ;)
Az én tippem: november közepe.
Mégeccer: ahhoz az kell, hogy kiderüljön, hogy ártatlan. Amúgy tuti, hogy a Pecc mégeccer ezt nem vállalja be, mert akkor megint nekik esik a média és megint csak arról kérdezik BB-t a sajtájokon, hogy miért AB és az öreg megint kiakad és elküldi az annyába AB-t. ;)
Meg kell hogy mondjam, végtelenül elégedett vagyok jelenleg az AB ügy alakulásval. A Raiderstől való távozása után én már nem láttam, hogyan lehetne pozitív szereplője a történetnek, és akkor még a szexuális zaklatásos vádak elő sem kerültek. Mert, hogy vagy az volt hogy,
A) AB egy retardált módjára viselkedett pusztán azért mert egy retardált, aminek jutalmaként átkerült a liga legjobb csapatába miközben kb 1.5 milliót bukott.
B) AB szándékosan elkezdte szabotálni a csapatot, ahova aláírt és és ahol mindent megtettek, hogy kedvében járjanak, mert neki máshol akaródzott lenni, és ez az teljességgel etikátlan és gerinctelen hozzáállása meghozta neki amire vágyott.
Szóval őszintén remélem, hogy most szépen beesett két szék közé, és igazságot szolgáltat az élet.
A “b” eset szerintem nem gerinctelen AB részéről, sokkal inkább az a csapatok részéről, akik úgy adják-veszik a játékosokat, mint a tulajdonukat és oda adják, ahová nekik tetszik. A játékosnak ebbe nincs beleszólása, ami a 21. század ember- és szabadságjogi törvényeinek a figyelembe vételével totálisan abszurd. Mi beleszólása van a cégednek abba, hogy te melyik céghez lécelsz le és főleg mikor? Kinek mi köze hozzá? Na, az NFL csapatoknak – és a gurulós focicsapatoknak és egyéb csapatsportágak csapatainak – igenis van köze és ez botrány.
Hidd el AB-nak volt beleszólása. Eleve majdnem a Billsbe került, csak aztán megvétózta a trade-et, hogy oda ő nem hajlandó. Ezek szerint a Raiders-be hajlandó volt. Arra pedig végképp senki nem kényszerített, hogy aláírjon egy fizuemeléssel járó hosszabítást náluk, amiből 5 hónap után már ki akart lépni…
A beleszólás és a szabad választás nem ugyanaz a kategória… ;)
Munkavállalói oldalról, szabad munkaerőpiac esetén természetesen igazad lenne. De az NFL nem szabad munkaerő piac független cégekkel, hanem egyetlen holding. Amit úgy hívnak, hogy a Liga. Egy holding minden további nélkül megteheti, hogy ha leszerződsz velük, akkor ők bármikor áthelyezhetnek téged egy másik saját belső céghez egy másik állásba. Neked annyi választásod van, hogy vagy elfogadod, vagy felmondasz. Ez a választása minden játékosnak megvan az NFL-ben is.
Egyébként ez az oka annak, hogy a Draft is létezhet mint intézmény, hiszen az is korlátozza a játékost. És a FA piac a saját szabályaival (restricted free agent státusz, ERFA státusz), és a többi is. Ezek a szabad munkaerőpiacon jogszerűtlen és kivitelezhetetlen megoldások lennének. Viszont egy holding nyugodtan szabályozhatja önmagán belül, hogy a beáramló új munkaerőt hogyan, milyen módszerrel osztja szét az alvállalatai között. Gyakorlati példa: Az audi hozhat olyan szabályt, hogy a jelentkezők közül mindig legelőször a headquarter választ, a karbantartó részleg pedig mindig utoljára. És ha te jelentkezel hozzájuk, és a karbantartó részlegben ajánlanak csak munkát, nem csaphatsz az asztalra, hogy de én a headquarteres munkát akarom. Annyit tehetsz, hogy vagy elfogadod, vagy nem fogadod el a felajánlott munkát.
“… az NFL nem szabad munkaerő piac független cégekkel, hanem egyetlen holding.” Na, ez a lényeg.
“Cégek közti tulajdoni kapcsolatot tükröző, azon alapuló (cég,
társaság, jogviszony). Az ilyen tulajdonviszony azt jelenti, hogy az
adott cég tulajdonosa több más (különböző profilú) cégnek.”
Namármost ez azt jelenti, hogy te hiába kötsz szerződést a Cowboys-szal, te attól még az NFL-el kötöttél szerződést. De ebben az esetben nem a Cowboys tulajdonosának van joga belepofázni, hogy hová mehetsz, hanem az NFL-nek. Azonban itt nem ez történik! Itt a Cowboys ugat bele, hová mehetsz. Akkor most hogy is van ez? ;)
Az NFL kiadhatja a döntés jogát a cégeinek is, nem kötelező megtartania. :) Az NFL-ben is ez van. A liga csak a szabályokat fekteti le, hogy a holding cégei milyen feltételekkel adhatják-vehetik, cserélhetik egymás között a munkaerőt, annak érdekében, hogy a holding mindegyik cége egyenlő esélyekkel működhessen. Aztán a konkrét döntéseket már rábízza a cégekre. Mindaddig, amíg betartják a szabályokat. Ha nem tartják be (pl. tampering bebizonyosodik), akkor közbelép.
Kiváló válasz, köszönöm! Tehát a holdingok létrejötte nem más, mint a jogi csűréscsavarás, hogy kikerüljék a munkaerő szabad mozgásának jogát egy olyan szakterületen, ami monopolizálja az adott szakterületet. És ezt azért tehették meg, mert a munkavállalói érdekérvényesítő képesség a 20. század végén, 21. században jelentősen legyengült. Mégeccer: totálisan abszurd, hogy korlátozhatja egy monopolhelyzetben lévő cég a szabad munkaerő mozgását az általa monopolizált szakterületen. Én erre a jogi engedélyre mondtam azt, hogy ez gyalázat.
Tehát nem vonom kétségbe, hogy megteheti, a gond az, hogy megteheti. ;)
értem az emberi álláspontodat. De azért nem értek vele egyet mert a játékosok tudják hogy mivel jár ez és ugy mennek bele. Nem ugy hogy szerződésedben benne van hogy nem cserélhetünk el és mégis megteszik. Cserébe kapnak annyi pénzt amit az általad említett céged dolgozoó talán összesen sem. Erről szól az Nfl. Sportot választod híres leszel, kapsz annyi pénzt amit el se tudsz költeni cserébe vállalod ha ugy adódik költözöl. Nem gondolom hogy ez akkor ár lenne.
Épp ez a lényeg: csak itt és csak nálunk kereshetsz ennyi lét és lehetsz ennyire híres, mert monopolhelyzetben vagyunk és ha ez nem tetszik, hogy azt csinálunk veled, amit akarunk, akkor húzz innen. Tudod, kedves Márton ezért jöttek létre a szakszervezetek, hogy több jogot harcoljanak ki a munkavállalóknak. De amíg a nagy pénz még mindig a munkaadóknál van, akik folyamatosan lefizetik a munkavállalók által megválasztott képviselőket – akik általában hajlanak erre a korrupcióra -, hogy olyan jogszabályi környezetet biztosítsanak, amely számukra kedvező, addig a munkavállaló mindig hátrányban lesz. Ennek az eredményét tapasztalhatod szerte a világban és az NFL-ben kiváltképp.
Okes. Egy munkavallalonak szivas. De ne haragudj ha nem hat meg engem annyira hogy egy jatekos a gyerekkori almaval, hobbijaval dollarmiliokat keres es cserebe benne van a pakliba hogy elcserelik. Egyebkent a legtobb csere kulturaltan zajlik annyira sok szemet csere sztem nincs. Ha meg egy jatekos hisztizik akkor ne csodalkozzon ha nem oda cserelik ahova o akar
Márton, ezzel a gyermekkori álommal élnek vissza. Bármit megteszel, csak hogy ezt csinálhasd, hogy sztár lehess, hogy sokat kereshess. Erről szólnak a filmek tömegével, most tényleg kezdjem el sorolni?
Rohadt kíváncsi lennék, hogy te hogy képzelnéd el az NFL ideális működését. Jóska Pista aláír egy ötéves szerződést, megkapja a 30milliós aláírási pénzt, aztán szezon közben azt mondja: “áh, inkább megyek a peccbe bajnoki címért” és másnap már Bostonban edz? Vagy mégis hogy működne ez az “álom NFL” ahol nem zsákmányolják ki a csúnya tulajdonosok a “rabszolgákat” (akik közül a legcsóróbb is évi 500ezer Dollárt visz haza)
Konkrétan gazemberség az újoncszerződés. Értemén, hogy minden cégnél van egy próbaidő, de sehol sem 5 év. Te elmennél egy céghez melózni, ha kiderül, hogy te vagy a cég húzóembere, de te még öt évig nem kapsz olyan pénzt, amit megérdemelsz, holott tudod, hogy a képességeid max 5-8 évre elegendők erre a színvonalra? Ugye pont leszarnád és elmennél oda, ahol megkapod a képességeidért járó összeget.
A tisztességes szerződésből való kimászást én is elítélem, mert ha már megkapod a rendes lét, akkor ne ugrálj, de ha mindkét fél úgy dönt, hogy hagyjuk ezt a picsába, akkor nehogy már az egyik fél kikösse, hová mehetek, kivéve, ha azt a szerződésem kikötésként tartalmazza.
És mégeccer: nem az összeghatár határozza meg mennyire vagy kizsákmányolva. Rómában a gladiátorok a kor legnagyobb sztárjai voltak, istenítették őket, úgy éltek, mint a leggazdagabb polgárok, nőket kaptak, pompás ruhákat, ételeket a gazdáiktól, de ettől még rabszolgák voltak egy kerítés mögött. ;)
Akkora gazemberség az újoncszerződés, hogy már az első évben annyit visz haza Mr. Irrelevant is, mint tíz közepesen jól kereső amerikai.
Amúgy az újoncszerződésen lévő húzóemberek később megkapják a nagy lét, és jó eséllyel már mielőtt a nagy lét megkapják, nagyobb a vagyonuk, mint egy hatvanéves agysebésznek. Egy harmadik kör végén választott játékos szerződése 3,5 millió Dollárról szól, és harmadik körnél később választva azért nem általános, hogy valaki azonnal kezdő legyen. 3,5 millió Dollár négy év alatt. Hú de nagy rabszolgaság. Gyakorlatilag ha mást se csinál, csak bent tud maradni az 53-as keretben, és négy év után visszavonul, egyetlen fűszál keresztberakása nélkül kényelmesen élhet az élete hátralévő részében.
Az öt év, amit mondasz, az első körös pickekre vonatkozik. Egy elsőkörös pick szerződése minimálisan 10 millió Dollár. Az évi 2 millió átlagban. Azt egy sebész 100 év alatt keresi meg. Egy sebész!
És még mindig ott tartunk, hogy akinek nem tetszik az NFL rendszere, az választhat mást. Nem kötelező amerikai focit játszani. Nyilván kihajtják a játékosok a belüket is, hogy odajussanak, ahol vannak, de nagyon busásan meg is fizetik őket érte.
Egyébként pedig hiába jösz itt a civil életből vett példákkal, ott is az van, hogy ha aláírtál egy szerződést, akkor az köt. Ha kötsz egy céggel szerződést, amiben rögzítve van a fizetésed, akkor nem állhatsz neki pattogni több pénzért menet közben. És egy NFL játékossal ellentétben neked lehet tényleg a megélhetésed múlna rajta.
És nem tudom mennyire tűnt fel, de vannak az NFL-ben olyan esetek, mikor mindkét fél úgy dönt, hogy nem folytatják tovább. Ha például a játékost kivágják, akkor utána a volt csapata nem szólhat bele, hogy hova igazol. De amíg a játékjoga a csapatnál van, addig a csapat oda teheti a ligán belül, ahova akarja. Látom nem igazán akarod megérteni azt a koncepciót, hogy a játékos a szerződése szerint X időre eladja (bérbeadja) a játékjogát, és ezzel a döntés jogát is. És iszonyat nagy pénzeket szakít ezzel.
Jaaa, Rómában a gladiátorok sztárok voltak, akiknek a túlnyomó része egy-két éven belül meghalt, és semmi döntési joguk nem volt a saját sorsuk felett. Az NFL-ben meg olyan férfiak játszanak, akik saját akaratukból vannak ott, életveszélyben nincsenek (igen CTE, tudom, de az nem ugyanaz), bármikor, az év bármely pillanatában úgy dönthetnek, hogy nem csinálják tovább és az első szerződés után 100%-ban maguk dönthetik el, hogy hol folytatnák a karrierjüket. Szóval már bocs, de még csak mutatóban sem hasonlít a helyzetük a gladiátorokéhoz.
Olyan embereket próbálsz mentegetni, akik közül a legszegényebb is nem csak világszinten, de gazdag országok szintjén is a felső 1%-ban keres.
Én komolyan nem értem a General Motors dolgozóit, miért sztrájkolnak, amikor százszor többet keresnek, mint egy bangladesi paraszt vagy egy pápua új guineai cipőpertli-kereskedő? Azt meg végképp nem értem, miért van munkaerőhiány nálunk, amikor egy MÁV alkalmazott fizetése fényévekkel több, mint egy szenegáli melós 100 forintos órabére. Az meg már mindennek a teteje, hogy a vendéglátásban miért nincs egy rendes konyhás sehol, pedig tényleg megadják nekik itthon az osztrák fizetés harmadát. Rohadtul el vannak szállva ezek a melósok és semmi tisztelet nincs bennük, ahogy a rokonságomban lévőkben sem, mert szinte mindegyik elhúzott a francba innen. Hálátlan szarok, a becsület szikrája nincs bennük!
Komám, a példáiddal a probléma az, hogy pont annyira értelmesek, mint amiket most felsoroltam. Egy vezérigazgató, egy bankár fizuját ne mérd egy varrónőével vagy egy futószalag mellett dolgozó csirkefeldolgozó üzem melósáéval. Az NFL játékos fizetése legfeljebb egy NFL játékoséval mérhető, ott sem mindig, mert még csapatonként is van differencia. Akik ide kerülnek, azok kivételes/kiváltságos helyzetben lévő emberek, de vélhetően azért kerülhettek ide, mert ők is kivételesek. Ennek megfelelő a fizetésük is.
Az NFL a legjobb játékosokat meg aztán pláne felfoghatatlan fizetésekkel csábítgatja, ami egy proli számára értelmezhetetlen összegeket jelent. De ezt azért teheti meg az NFL, mert betegre keresi magát ezeken a kivételes képességű embereken. Igen rendesen kihasználja őket, különben nem tudna egy olyan céget építeni, ami rendre évente olyan százalékban tudja emelni a fizetési sapkát, amit minden valamirevaló világcég az örömtől zokogva, hálatelt szívvel fogadna el. Mondjuk a General Motors különösen, mert ritka nagy szarban vannak…
A probléma ott van, hogy egy kivételes képességű NFL játékos karrierje általában 6-12 év, attól függően, hogy milyen poszton játszik(jó, a rúgók évtizedekig húzhatják), mert poszttól függően eltérő a sérülésveszély. A futóknál speciel 6-8 év és ebből vesz el 5 évet az újoncszerződés. Nem tudom, hol dolgozol, de feltételezem te is kiakadnál, ha a pénzkeresési lehetőséged 70%-ában csak átlagbért kaphatnál. Elsőre rögvest elfogadod, mert még ez is sokkal több, mint amennyit máshol kereshetnél, de igen hamar rájönnél, hogy rohadtul át vagy verve és lehúznak. Na, ezért ágálnak ezek a munkavállalók/játékosok. Pont, mint a magyar vendéglátós/MÁV alkalmazott/kőműves, aki annyit akar keresni, mint egy osztrák. És ha van lehetősége el is húz innen, te meg rohadtul nem érted, miért nem főznek rendes kaját az étteremben, miért késnek a vonatok és hogy a faszba nincs egy kőműves, aki felhúzná a falat a konyha és az ebédlő között. Mert a proli sem szereti, ha átbasszák. Mondom, hálátlan szarok ezek! Az lenne az igazi, ha szerződéssel magunkhoz láncolnánk őket. És az emberiség újra feltalálta a röghöz kötést jogi alapon. Ugyan köze nincs az emberi szabadságjogokhoz, de kinemszarjale, ha alkotunk hozzá jogszabályt, merakkor már jogszerű lesz. Na, ilyen ez az NFL szerződés is: genyó, de jogszerű és a kívülálló meg benyalja, hogy “de hát a szerződésben leírták, mit ágál a surmó milliomos játékos”. Hogy közben át van verve, az már nem jut el a tudatáig.
Nem szeretnélek kínozni a bérrabszolgaság fogalmával, de az a helyzet, hogy bizonyos értelemben ma a jóléti államokban is igen rendesen ki vagy használva és nem véletlen, hogy az emberiség történelme, de a demokrácia történelme során mindenképp a legnagyobb vagyoni különbségek jelenleg alakultak ki. És ez qrvára jogszerű! ;)
https://444.hu/2013/10/10/ezer-diakmunkas-tulorazott-hogy-legyen-eleg-ps4
Tehát mégeccer: egy NFL játékost és a fizetését csak egy NFL játékoséval mérd, mert minden más összehasonlítás csal.
Tök jók a példáid az első bekezdésben, leszámítva, hogy szegény országbeli szegények fizetését veti össze gazdag országbeli szegények fizetésével. Az ugye megvan, hogy mások a megélhetési költségek? Idehaza évi 2,8 milliós fizetésből már egész jól élhetsz. Az USA-ban ugyanaz a pénz az éhenhaláshoz is kevés, mert a leglb.szottabb putri albérlet is elvisz ebből cirka 2milliót. Nem véletlenül mértem az NFL játékosok fizetését JÓL ÉLŐ, illetve FELSŐ KÖZÉPOSZTÁLYBELI amerikaiakéhoz.
És ha már minden áron az NFL játékosokkal, meg a kizsákmányoló rendszerrel jösz: mégis hány olyan céget tudsz mondani, ahol a nyereség EKKORA részét osztják szét a dolgozók között? Hm? Ha mondjuk az Apple tenne így, még a frissen felvett Jessica a könyvelésen is Ferrarival járna dolgozni.
És ne gyere már folyton az 5 évvel! Az 5 év az ELSŐKÖRÖS játékosokra vonatkozik. Azokra az elsőkörös játékosokra, akiknek a szerződése 10 és 35 millió Dollár között mozog erre az időre. Azokra az emberekre, akik ha csak ezt az időt végigcsinálják, már többet kerestek, mint egy top szívspecialista egész élete során. És azt ugye tudod, hogy szívspecialistából nincs ám olyan nagyon több az USA-ban, mint NFL játékosból (már ha egyáltalán több van)? És azt is tudod ugye, hogy egy szívspecialista kibeb.szottul jól keres ám?
Semmi genyó nincs egy NFL szerződésben. Gazdag akarsz lenni? Aláírod. Szabadságot akarsz? Nem írod alá. SENKI nem kényszeríti a játékosokat rá. Bárki mástól SOKKAL nagyobb áldozatokat követel az, ha gazdag akar lenni. Egy NFL játékosnak csak azt kell csinálnia, amit szeret.
A bérrabszolgasággal meg ne gyere! DIREKT mondtam, hogy rohadtul más az, mikor valaki a MEGÉLHETÉSÉÉRT kényszerben van (ami tényleg kísértetiesen hasonlít a valós rabszolgasághoz) meg az, mikor a GAZDAGSÁGÉRT fel kell adnia nem személyes, hanem egy adott területhez kötött jogait.
Őrmesterem, rájöttem valamire: mi nem vagyunk normálisak, főleg te meg én(jó, te inkább vagy ütődött, de ennek semmi jelentősége ;) ). Itt kajabálunk egymással, mint két agyhalott érdekvédő, csak mert AB egy elmebeteg paraszt, az NFL meg egy szarházi genyó, miközben mindkettő betegre keresi magát azon, hogy minket ez érdekel.
Szóval úgy döntöttem, hogy pont leszarom az egészet, de magasról. Lennének érveim, de részint teljesen feleslegesek, illetve minek rúgjam össze a port valakivel, akit egyrészt nem is ismerek, másrészt eddig tök jól megvoltam vele, amíg fociról ökörködtünk. Szerintem ez sokkal fontosabb, mint meggyőzni valakit az igazamról(merhogy nekem van igazam, az nem is kérdés :D ).
Hát szehvusz, kéhlek, kedves Alsóthécsey Thécsei Mixi!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=106&v=lQjNSdy44Cs
Én aztán abszolút a személyes szabadság (nem szabadosság!) híve vagyok, de a munkaerő szabad mozgásának elvét a valódi munkaerő piacra, tömegekre, széles rétegekre találták ki. Egy specializált, természeténél fogva monopol, miniatűr mesterséges “piacon” inkább felejtsük el az egészet, mert nincs értelme. Ha űrhajós akarsz lenni, akkor sem tudsz cégről cégre szaladgálni. Ha amerikainak születtél, akkor egy választásod van, a NASA, és elfogadod, hogy ide-oda toszogatnak a cégen belül.
Ha nem tetszik, akkor pedig felmondasz. Ha Elon Musk vagy, akkor megpróbálhatsz esetleg saját űrhajót építeni. :)
Elnézést a kései reakcióért, de két köbméter húsos tésztát kellett gyomorba helyeznem és némileg lekötötte az energiáimat.
Ez a “széles tömegek” már Rákosinál is nagyon röhejesnek hatott, hát még a 21. században. :D Tehát a monopóliumok elleni törvényt anno nem a méretek miatt hozták meg, hanem a monopolhelyzet megszüntetése miatt. És de, van értelme. Az emberi jogaimért való harcnak mindig van értelme, főleg, ha valakik, legyenek bármily kis területen – az NFL-t nem tekinteném kicsinek, miután a világ egyik legsikeresebb és leggazdagabb sporttal foglalkozó vállalkozása – korlátozni akarják ezen jogaimat. Hátegynagylófasztavalagukba!
A NASA állami cég, ne keverjük a piaccal. Ez kb. olyan, mint hogy atombombagyártó üzemet vagy titkosszolgálatot sem alapíthat magánszemély. Bár az űrutazásnak már van piaci konkurenciája és hamarosan még több lesz.
Szóval ne keverjük az állami monopóliumokat a piaci szolgáltatásokkal. Nem ugyanaz a kategória, mert az egyik közérdek, a másik meg qrvára magánügy. Az NFL meg ennél is kivételesebb monopólium, nagyjából a FIFA-hoz mérhető, bár a FIFA még nagyobb. Olyan helyzetben vannak, hogy nincs és nem is lehet konkurenciájuk, mert a piac több ilyen méretű szerveződést ebben a piaci szegmensben nem bír el, látható, mire jutottak azok, akik bepróbálkoztak nem kevés milliárd dolcsival. És ezek a gigacégek vissza is élnek a monopolhelyzetükkel – miközben mindezt bőszen és triviálisan képmutató módon tagadják – és azt csinálnak az alkalmazottjaikkal, amit akarnak. Leszarják a jogot, leszarják a emberi szabadságot, kizárólag a piaci előnyeik alapján ítélnek meg mindent és ezek szerint szankcionálnak. Ők állam az államban, és ez az, ami gyalázatos, ami abszurd, ami felháborító, hogy megtörténhet.
Rohadtul nem akarom védeni AB-t, mert szerintem is egy kis genyó, de még qrvára nem ítélte el őt senki, mégis kibaszták, mert kibaszhatták. A jog ezen a világon kívül védi a munkavállalót, akit nem lehet kirúgni egy még folyamatban lévő ügy miatt, ahol nem történt előzetes letartóztatás vagy alapos gyanú. Itt meg nem védi. Tehát az NFL már nem a világ része, ők már egy másik érdekszférához, másik univerzumhoz tartoznak és ezt megtehetik. Na, ez az, ami gyalázatos.
Szóval akkor az “állami cégnél” rendben van, ha korlátozzák a munkavállalói jogokat, lehetőségeket, mert állami? Ez a tanárra, orvosra, hivatali asszisztensre is vonatkozik, vagy csak az űrhajós állami alkalmazottra? :D :D Talán ezért is nevezik őket gyűjtő néven köz-szolgának? :)
Na mindegy, éljen az internacionálé .. vagy izé a munka ünnepe, le az elnyomókkal. Megyek és betolok én is valamit. A gyomrom már figyelmeztetett, hogy ha nem is húsos tésztával, de valami emészthetővel kövesselek téged, különben sztrájkot hirdet!
Ejnye, miért nem figyelsz? Hol olvastál olyat tőlem, hogy egyetértek bármilyen munkavállalói jog korlátozásával? Mindössze a monopólium közfeladatoknál való elfogadását tekintettem elfogadottnak. A munkavállalói jog ott azért nem csorbul, sőt, általában jobban érvényesül, mint a piaci szegmensben.
Az internacionálé és a munka ünnepe szintén nem keverendő. Azonnal szedd be a fogalomzavar-gátlódat, ha már felírta az orvos! ;)
Na, most van elegem a hülyeségből! Mi az, hogy a húsos tészta nem emészthető? Neked tényleg megártott a táplálékhiány. Mindenesetre segítek: az agy glükózt fogyaszt a legnagyobb mértékben, ergo nem ártana némi szénhidrátokat bevinni a szervezetbe, mert különben úgy jársz, mint a mostani kommentednél, hogy hülyeségeket beszélsz. :D
“úgy adják-veszik a játékosokat, mint a tulajdonukat és oda adják, ahová nekik tetszik” A szerzpdés időtartama alatt, aminek aláírására egyetlen játékost sem kényszerítenek.
“A játékosnak ebbe nincs beleszólása, ami a 21. század ember- és szabadságjogi törvényeinek a figyelembe vételével totálisan abszurd.”
Nem, nem az. X évre eladja a szabad rendelkezés jogát a saját játékjoga felett. Bármikor visszavonulhat, de hogy hol játszik, abba nincs beleszólása, hacsak ki nem kötötte a szerződésében (az NBA-ben vannak olyan szerződések, hogy a játékos beleszólhat, hova cseréljék, az NFL-ben nem divat, de gyanítom akadálya nem lenne)
“Mi beleszólása van a cégednek abba, hogy te melyik céghez lécelsz le és főleg mikor?”
Az meg aztán hétszentség, hogy VAN joga a cégednek beleszólni, amennyiben kiemelt dolgozó vagy. Nyilván Pista az Audi gyártósor mellől nyugodtan mehet a Mercedes gyártósora mellé, de nem ritkán van a fejesek szerződésében olyan kitétel, hogy a cégtől való távozást követő X évben nem mehet el a konkurenciához dologozni.
És még mindig ott tartunk, hogy a gusztustalan franchise taget leszámítva a játékosok nincsenek semmire sem kényszerítve. Ha játszani akar, aláír egy szerződést, amivel lemond az adott sporthoz kapcsolódó bizonyos jogairól. Ennyi. Igen vicces egy olyan liga játékosainak a “szabadságjogairól” beszélni, ahol még a legrosszabbul kereső játékos is annyit visz haza, mint négy felső-középosztálybeli család.
Kösz, gyönyörűen felsoroltad mindazt, amivel kényszerítve van a játékos/munkavállaló, miután ezt a sportágat ez a szervezet kisajátította magának, legalábbis a legmagasabb szintjét, nagyjából azt, amiért érdemes ezt a sportot játszani, majd zsarolja az ebben szerepelni akarókat, hogy úgy táncoljanak, ahogy ők fütyülnek. És semmi köze a fizetés mértékének ahhoz, hogy mihez van jogom. És itt Pistát is adják-veszik az Audi gyártósorról, akit a hatodik körben szereztek meg. És újoncszerződéssel kizsigerelik, miközben csúcsteljesítményeket várnak el tőlük. Mindegy, nem sorolom, ha nem akarod érteni, akkor felesleges. Sokan megszokták már, hogy rabszolgák és egy kisebb szintű rabszolgaságot egy látszólag nagy fizetésért már elfogadhatónak tekintenek. Mindenesetre megnézném azt a munkajogi passzust, ami előírná nekem, hogy köteles vagyok oda menni dolgozni az új munkahelyemen, ahová a volt cégem küldeni óhajt és örömmel végigröhögném azt a munkajogi pert.
Nincs kényszerítve. SENKI sem kényszeríti a játékosokat, hogy amerikaifocizzanak. SENKI sem kényszeríti a játékosokat, hogy ha játszanak, az NFL-t válasszák. Van a CFL, van az arénaliga, jön az XFL, vannak ligák Európában, szóval alternatíva akad bőven. VAN választás. És az NFL semmi olyat nem tesz, amit más sportágak szervezetei nem tesznek meg szintén. A gurulós focinál például kit pécéznél ki a hisztirohamoddal? Ott nincs egy nagy gonosz szervezet, aztán a csúnya klubok mégis ugyanúgy adják-veszik a játékosokat.
És nem rabszolgák! Basszus, a JÁTÉKJOGUKAT értékesítik. A játékosok ELADJÁK X évre a játékjogukat. Ennyi. Ezt szerződésben rögzítik, megszabhatnak feltételeket ők is, és ha a csapat elfogadja, akkor rendben is van. Megismétlem: az AMERIKAIFOCIVAL kapcsolatos játékjogukat adják el. Az életük egyéb területein ettől még törvényileg azt tehetnek, amit akarnak.
Tudod ki lehet “rabszolga”? Te, mikor azért dolgozol, hogy fizesd a diákhitelt, meg lakbért/lakáshitelt, félretenni nem tudsz, ezért oda vagy kötve a munkahelyedre a szar béreddel. Na AZT lehet a rabszolgaság egy formájának nevezni, mert bele vagy kényszerítve a helyzetbe, ahonnan nincs kiutad. Az, mikor utolsó rotációsemberként tízszer annyit viszel haza, mint egy átlag honfitárs, azt bajosan lehet rabszolgaságnak nevezni, hisz a rookie év végére olyan szinten alapozhatod meg az életed, amire az ország 99%-ának talán egy élet sem elég.
És amúgy ha aláírtál egy szerződést a munkahelyeden, amiben az szerepel, hogy szabadon megszabhatják neked a munkavégzésed helyét, akkor nem te röhögnéd végig a munkajogi pert, hanem az összes ügyvéd röhögne terajtad, mikor azzal keresed fel őket, hogy perelni akarod a céged, amiért áthelyezett a kamcsatkai irodába.
A volt cég benyögéssel kapcsolatban meg iszonyatosan el vagy tévedve. Egyrészt mint már említették itt neked, jogilag az NFL az alkalmazó, tehát “cégen” belül maradnak a “dolgozók”. Másrészt, miután lejárt egy játékos szerződése, az egyedüli franchise tag kérdést leszámítva a te értelmezésed szerinti “volt cég” NEM szólhat bele, hogy a játékos hova igazol. Ezt csak addig teheti meg, amíg rendelkezik a játékos játékjogával, amit a játékos ÖNKÉNT, BUSÁS ÖSSZEGÉRT ELADOTT NEKI! Harmadrészt, mint már én említettem, hétköznapi életben bizony léteznek olyan munkakörök, ahol aláíratnak veled egy szerződést, mely szerint nem mész át a konkurenciához dolgozni X évig.
“Talán korai azt mondani, hogy véget ért AB pályafutása, …”
Szerintem nem korai kijelenteni. Innen már az a nehezen elképzelhető, hogy AB visszatérjen…
Vick megvan?
Az kutya és nem ember. De persze bármi lehet.
Én is rühellem Vick-et, de azért kutyának nem nevezném.
Egyébként meg szerintem túl van gondolva a dolog.
Hány bűnöző játszik ma is a ligában….
Rengeteg és számos olyan is van, akiről azt gondolják, hogy tisztességes ember, holott talán a legnagyobb gazember mind közül. ;)
Amúgy visszavonom, amit Vickre mondtam, mert a kutyákat szeretem.
Nem a medvéket?
Megvan! Vick akkor 26 éves volt és irányító poszton játszott. Volt ideje visszatérni.
Brown 31 éves és elkapó. Még 1-2 év és gyakorlatilag elkezd kiöregedni (nem mindenki Fitzgerald), ha nem már most elkezdett. Sokkal kevésbé látom ebben a visszatérés lehetőségét.
Szép kis overreaction Saturday. Fél év alatt lemegy az eljárás. Vagy eltiltják. Vagy nem. Ezt bármelyik csapat bevállalja kis idő után. Azért baszták ki mindenhonnan, mert sajtónyilvánosan volt fasz. Ez az egyetlen ami meggátolhatja, hogy újra leigazolják.
Látod AB,maradni kellett volna a Steelersben nem ugrabugrálni és akkor ez nem történik meg.
Ez baromság….