Évzárásként jelentkezünk még egy jó kis elemzéssel, ahol megvizsgáljuk
- hogyan jöhetett létre Fitzpatrick varázslata,
- mi is az a Dínó útvonal és a Chiefs hogyan ért el vele TD-t,
- hogyan kell mintaszerűen megverni az emberezést bunch formationből,
- miért működik olyan jól a Flood concept cover4 védekezés ellen,
- és hogyan használta ki a Titans, hogy a Packers agresszívan lépett fel a futás ellen.
FitzMAGIC, avagy a Cover2 gyenge pontja
Mivel mással kezdhetnénk a heti elemzés, mint Fitzpatrick hihetetlen dobásával? Nem hiszem, hogy bárki lemaradt volna róla a játékról, de talán az All-22 felvételt még nem láttátok.
Az már a snap előtt látszik, hogy cover2 a hívás a Raiders részéről. Két safety hátul mélyen, alatta zónázás. A szélső CB-k felállása alapján gondolhatnánk 2-Man hívásra is, de belül látszik, hogy minden bizonnyal zónázás lesz.

Alább látszik, hogyan is néz ki egy cover 2 pontosan. Külön berajzoltam a formáció gyenge pontját, ami a safety – szélső CB – oldalvonal közti területen helyezkedik el. Ez az egyik legnehezebb dobás a futballpályán, hiszen a szélre, kis területre kell bedobni a labdát – ezt nevezik “hole shotnak” egyébként. Nyilván nem megoldhatatlan, sőt, NFL-szintű irányítóktól azért elvárás, de nem egyszerű. Főleg nem úgy, amilyen helyzetben volt Fitzpatrick a dobás pillanatában.

A cikk folytatódik!
Mindössze havi 3$ (+ÁFA) és több tucat extra cikket olvashatsz el, illetve korlátlan hozzáférést kapsz minden korábbi anyagunkhoz.
Vagy légy a támogatónk további előnyökért!
Ha már előfizető vagy, ne felejts el bejelentkezni (fent a menüben)!
Legutóbbi hozzászólások