Trevor Lawrence, Zach Wilson, Mac Jones, Justin Fields és Trey Lance – öt irányító, aki jó eséllyel nemhogy az első körben de a top 10-ben lesz kiválasztva. Mögöttük elég nagy a szakadék, Davis Mills (Stanford), Kellen Mond (Texas A&M) és Kyle Trask (Florida) sem első körös tehetség, de nem kizárt, hogy egyikük befér az első kör legvégébe. Amennyiben ez megtörténik, 38 éves csúcsot állítanak be a csapatok.
Az 1983-as draft parádés volt QB-fronton (is): rekordot jelentő hat irányító lett kiválasztva az első körben, pedig ekkor még csak 28 csapat volt a ligában. Az 1/1-es Baltimore Colts John Elwayt választotta ki, aki végül a Broncosban kötött ki és lett kétszeres bajnok és Hall of Famer. A következő QB Tidd Blackledge volt, akit a Chiefs választott ki az 1/7-es pickkel: óriási melléfogás lett, mindössze 1989-ig volt a ligában, 29 TD mellett 38 INT-t és 5286 yardot passzolt.
A Bills az 1/14-es cetlivel Jim Kellyt választotta ki, akivel ugyan nem sikerült bajnoki címet nyerni, de egymás után négyszer is Super Bowlba jutott vele a gárda, míg Kellyt később a Hall of Fame-be is beválasztották. Rögtön utána a Patriots elvitte Tony Easont, aki nem lett akkor bust, mint Blackledge, de a karrierje során elért 11 142 yardja és 61/51-es TD/INT arányára nem lehet különösebben büszke.
A Bills és a Patriots mellett, a Jets és a Dolphins is kiválasztott egy irányítót az első körben. A Jets az 1/24-es pickkel Ken O’Brien mellett döntött, aki ugyan nem lett korszagos klasszis, de kétszer is Pro Bowlba választották és egyszer vezette a ligát passer ratingben. Végül 25 094 yard, 126 TD és 99 INT került a neve mellé. Végül a Miami kiválasztotta a legendás Dan Marinót, aki a valaha volt legjobb irányító, aki nem nyert Super Bowlt, de az összes irányítót figyelembe véve is minimum top 10-es szintet képviselt.
Három Hall of Famer (köztük egy Super Bowl győztes), egy Pro Bowler és két bust – magasra lett téve a léc.
Legfrissebb cikkeink
- Shaq Barrett már alá is írt a Buccaneershez
- FK! Preview #17
- Jalen Hurts és Derek Carr sem játszik a héten
- A Giants és Titans döntött a kezdő QB-járól, a Coltsnál még sok a kérdőjel
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 17. fordulóra (frissült!)
- Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Rodgersnek a hétvégén meglehet az 500. passzolt touchdownja
- Teddy Bridgewater a Lionsbe tért vissza
- CeeDee Lambet már nem látjuk idén a pályán
- Végül csak kivágja a visszavonult Shaq Barrettet a Dolphins
- A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Puntháború Seahawks-győzelemmel
- Karácsonyi mock draft
- A szerdai dupla után jön egy csütörtöki szimpla
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on A Giants és Titans döntött a kezdő QB-járól, a Coltsnál még sok a kérdőjel
- Cseh Tibor on Deshaun Watson nem megy sehová, kitölti a szerződését
- Kopi3.14 on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- Csaresz on Mi lesz az utolsó wild card hellyel az AFC-ben?
- Csakeztne on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- F.Krisztian on A Fekete hétfő árnyékában – ki alatt forró a kispad?
- fakesz on Puntháború Seahawks-győzelemmel
- Kopi3.14 on Puntháború Seahawks-győzelemmel
Bár nem ez a cikk lényege, és minden tiszteletem Dan Marinóé, aki valóban korszakos játékos volt, azért azzal vitába szállnék, hogy ő volt minden idők legjobb irányítója, aki nem nyert SB-t. A Super Bowl éra előtt is volt foci, és ott van például Otto Graham, aki tíz szezonjából hétszer lett bajnok (4x AAFC), hat NFL szezonjából ötször all-pro lett és egészen elképesztő, máig megdönthetetlen 9 Y/A karrier átlaggal bír.
nyilván Graham majd vesz egy időgépet magának
Azért Dant szokták a kecske kategóriában is emlegetni.
Jogosch. Bár bajnok azért lett. Szerintem ennyi művészi szabadság adható Joshnak. :)
Süveg Graham előtt, ez a passzátlag imponáló. Brees 7,5, TB eddig 7,6 az alapszakaszban. Persze a meccsek száma (12-14 kontra 16) és a kísérletek száma kicsit befolyásoló tényező.
Nehéz különböző korszakokat összehasonlítani, mert a szabályok és a filozófia is változik. Ezért nem szeretem, ha valakit kikiáltanak minden idők legjobbjának, ráadásul egy csapatsportban, ahol a teljesítmény a csapattársaktól is nagyban függ. Lehet, hogy Marino is nyert volna SB-t, ha Jerry Rice-nak vagy Gronkowskinak dobál.
Azt mondják, a SB győzelemhez a csillagok együttállása is szükséges, de kétségtelen, hogy inkább a csapatcsillagoké. :)