Hír

UFL: Nullázás a döntőben, a Stallions a tavaszi ligák dinasztiája

A Birmingham Stallions dinasztiát épít, ugyanis az előző két évben ők hódították el a USFL trófeáját, idén pedig az XFL-lel egyesülve létrehozott UFL-ben nem találtak legyőzőre, hiszen a nagydöntőben vasárnap este 25-0 arányban megverték a San Antonio Brahmas csapatát. Ezzel tehát zsinórban harmadik tavaszi bajnoki címüket szerezték meg.

A Stallionsnak idén egyetlen veresége volt, épp a Brahmas ellen az alapszakaszban (18-9), most viszont megbosszulták azt az eredményt. A félidőig egyébként szoros volt az állás, hiszen egy perccel a nagyszünet előtt még 0-0 volt, de ott megszerezte a vezetést a birminghami csapat, majd a második 30 percben elhúzott ellenfelétől, miközben a védelme egyetlen pontot sem engedett.

A döntő MVP-je az irányító Adrian Martinez lett, aki egyébként az alapszakasz legértékesebb játékosának járó díjat is bezsebelte. Ezen a meccsen egy passzolt- és két futott touchdownja volt.

A meccsre egyébként bő 27 ezren voltak kíváncsiak a helyszínen, St. Louisban.