A Super Bowl előtti estén adja át a legjobbaknak járó díjakat az NFL. Ki lesz a szezon legértékesebb játékosa? A legjobb támadója és védője, vagy az év edzője? Egyelőre még csak találgatni lehet, mi (balentin, chester, KGYM, renningan, rowi, leonidasz, jimboy, katonadani) azonban már most kiosztjuk a legjobbaknak járó elismeréseket.
MVP: Matt Ryan, QB, Atlanta Falcons és Tom Brady, QB, New England Patriots
Bár a valóságban azért erre kevés az esély, mi mégis megosztva adjuk az MVP címet a 2016-os szezon két legjobbjának: Matt Ryannek és Tom Bradynek, mindketten 4-4 szavazatot kaptak.
Brady mellett szól, hogy ugyanúgy 11 győzelmet szerzett, mint Ryan, viszont neki erre az eltiltása miatt mindössze 12 meccse volt. Ezeken 28 TD-t passzolt két interception társaságában, ami minden idők legjobb aránya. Ráadásul vezetésével első kiemelt lett a Patriots, tulajdonképpen tökéletesen játszott.
Nem mintha Ryan ne formálna jogot az elismerésre, sőt, a valóságban jó eséllyel az övé lesz az elismerés. 4944 yardja a második Drew Brees mögött, 69,9 százalékos passzpontossága a harmadik Brees és Sam Bradford után, 38 passzolt TD-je a második legtöbb, miközben passzonkénti 9,3 yardos átlaga és 117,1-es passer ratingje toronymagasan az első (all time 4.). Mindössze hét interceptionje volt egész szezonban, pedig ő dobta a legtöbb hosszú passzt és ő nyelte be a hatodik legtöbb sacket. Minden létező kategóriában top3-as, erős ellenfelek ellen játszott, abszolút megérdemli.
Érdekes módon Vegas szerint Zeke Elliott a legesélyesebb a címre (11/4), utána jön Ryan (3/1) és Aaron Rodgers (3/1), majd Tom Brady (4/1).
Offensive Player of the Year: David Johnson, RB, Arizona Cardinals
Ha DJ-vel a Cardinals bent lenne a rájátszásban, akkor jó esélye lenne az MVP-re. Sokkal rosszabb volt a támadófala, meg úgy az egész offense körülötte, mint a Dallasnak (Zeke Elliott) vagy a Steelersnek (Le’Veon Bell), mégis 2118 total yardot és 20 total TD-t szerzett, ami a legtöbb a ligában. Ráadásul nem csak egy-egy jó meccse van, hanem folyamatosan jól teljesített, nem véletlen, hogy míg nem sérült meg az utolsó meccs elején, minden alkalommal 100+ total yardot szerzett, amivel beállította a legendás Barry Sanders rekordját. Hat szavazatot kapott, egy-egy ment még Zeke-re és Matt Ryanre.
Defensive Player of the Year: Landon Collins, S, New York Giants
Szoros volt a csata Collins és Khalil Mack között, 4-3-ra tudott nyerni, illetve Eric Berry kapott még egy szavazatot. Bár Mack a szezon közepén átment állatba (sorozatban nyolc meccsen sack, összesen 10), de szezon elején és végén halványabb volt, a 11 sack, egy pick six és öt fumble pedig nem lesz elég a címhez.
Landon Collins ugyanis 125 tackle-t jegyzett, négy sacket, 18 leütött passzt és öt interceptiont, amiből egyet vissza is vitt TD-re. Solo tackle-ből egyébként 100-at jegyzett, amivel Kwon Alexander után a második. A liga egyik legjobb védelmének legjobb játékosa.
Offensive Rookie of the Year: Zeke Elliott, RB, Dallas Cowboys
A remek teljesítménye miatt a Bears futó Jordan Howard és természetesen Dak Prescott is kapott szavazatot, azonban döntő többségben Elliottot láttuk a legjobb újoncnak. Úgy vert 320 yardot a második helyezett futóra (aki egyébként az újonc Howard volt), hogy csak 15 meccsen játszott, 108,7 yardos meccsátlaga a legjobb a ligában, 15 futott TD-je a harmadik legtöbb és még elkapásoknál és blokkolásnál is lehetett használni.
Defensive Rookie of the Year: Joey Bosa, DE, San Diego Chargers
Itt nem volt kérdés, mindenki Bosára szavazott. Sokat szenvedett vele a Chargers, mire meg tudtak egyezni a szerződéséről, de utólag kiderült, hogy ez hülyeség volt a részükről, ez a srác minden pénzt megér. Nagyon ritka, hogy egy újonc pass rusher 10 sacket szerezzen egy szezonban, hát még 3-4-es defensive endként, Bosa azonban mindezt 12 meccsen összehozta, 10,5 sackkel a 13. lett a ligában.
Comeback Player of the Year: Jordy Nelson, WR, Green Bay Packers
Ebben a kérdésben is viszonylag konszenzus volt: a sérülése után 97 elkapással (5.), 1257 yarddal (6.) és 14 elkapott TD-vel visszatérő Nelson négy jelölést kapott. Rajta kívül DeMarco Murray 1287 yardos, 13 TD-s (amiből egy passzolt) teljesítmény ért még két szavazatot, valamint kapott egyet-egyet Andrew Luck és Jaj Ajayi.
Head Coach of the Year: Andy Reid, Kansas City Chiefs
Reidnek már régóta kijár ez, elképesztő, amit a Chiefsszel művelt. Nincs elit irányítója vagy támadófala, nincsenek elit elkapói, az elit futója és pass rushere megsérült, de őt ez nem érdekli. A Chiefs behúzta vele a csoportot, ráadásul a második kiemelés is az övék lesz. Ha Justin Houston visszatér, akár még a Patriotst is megfoghatják. Nekik van erre most a legnagyobb esélyük az AFC-ből.
Egyébként a 10-6-os szezont futó Adam Gase lett a holtversenyben a második a szavazáson, könnyebb sorsolás ide, vagy oda: egy PO helyet nem kell magyarázni. Ahogy a Cowboys 13-3-as szezonját és az NFC első helyét sem, Jason Garrettnek is jár a taps. Valamint KGYM adott egy jelölést Jack Del Riónak, bár utólag Carr pályán hagyása (bár abszolút érthető volt), sokat ront a megítélésén.
Assistant Coach of the Year: Scott Linehan, OC, Dallas Cowboys és Kyle Shanahan, OC, Atlanta Falcons
Egyik szakembert sem kell különösebben magyarázni. Shanahannel Matt Ryan jó eséllyel MVP lesz, a Falconsé pedig a liga legjobb offense-e. Linehan pedig az újonc Zeke Elliotból és Dak Prescottból csinált MVP kandidánst, ez a Cowboys offense miatta is olyan, amilyen.
Anthony Lynn, a Bills szezon közben kinevezett OC-je, majd ideiglenes vezetőedzője is kapott egy jelölést a Bills 6. legjobb támadósoráért és liga elit futójátékáért, míg Steve Spagnuolo a Giants védelem elitté formálásáért érdemel dicséretet.
Legfrissebb cikkeink
- A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Átalakul a jövő heti menetrend, megvan milyen meccsek lesznek szombaton
- Hosszabbított legjobb védőjével a Cardinals
- Will Levis is megy a padra
- A Browns lecseréli Jameis Winstont
- Legjobb HC jelöltek 2025-re
- BREAKING: Kirk Cousins megy a padra!
- Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
- Diontae Johnson megint nem fog pályára lépni a Ravensnél
- A Bengals pass rushere elkapott TD-t szerzett, majd kidőlt a szezonra
- Geno Smith térde jól néz ki, talán nem kell meccset kihagynia
- A Titansnél, a Brownsnál és a Saintsnél sem tudni, ki lesz a héten a kezdő QB
- A Vikings simán, a Falcons szenvedve nyert
- Így néz ki a harc a rájátszásért a 15. forduló után
- Így néz ki a draftsorrend 15 forduló után
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
- bjeela on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- katonadani on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- makosteszta on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Kopi3.14 on Legjobb HC jelöltek 2025-re
- Kopi3.14 on A héten 4 csapat juthat rájátszásba, akár az első kiemelés is eldőlhet az AFC-ben
- Pedro44 on A Bengals pass rushere elkapott TD-t szerzett, majd kidőlt a szezonra
- Kopi3.14 on Touchdown #15 – Bajban a Lions és a Chiefs; egy lovestory, egy főedző és egy harc az 1/1-ért
Közben befutottak Warwolf szavazatai:
MVP: Brock Osweiler
Offensive Player of the year: Nelson Agholor
Defensive Player of the Year: Darrelle Revis
Offensive Rookie of the Year: Germain Ifedi
Defensive Rookie of the Year: Cyrus Jones
Comeback Player of the Year: Geno Smith
Head Coach of the Year: Rex Ryan
HC-poszton nagy volt a csata Chip Kellyvel, gondolom :D
A keret minőségéhez képest Ryan sokkal nagyobb pusztítást végzett.
Fisher és Pagano is ott lehetett volna :-)
A Comeback Player of the Year-nek mi a kritériuma, hogy vki jelölt lehessen? Nelson a tavalyi egész szezont kihagyta, Murray viszont 15 meccsen is játszott.
semmi, ahogy semminek nincs kritériuma, szubjektív.
rossz játékból is “vissza lehet térni”, bár én sose adnék ilyennek :D
De ennek a díjnak sztem így nincs sok értelme. Ajayi? Ő honnan tért vissza? Egy szinte újonc futóról beszélünk aki tavaly nem kapott sok szerepet idén viszont berobbant. Mert Luck és Nelson esetében két sztárról beszélünk akik tavaly nem játszottak (jól). Érdekelne annak a szerkesztőnek az érve aki Ajayira voksolt.
megkaphatja kb. bárki a tapasztalatok alapján. régebben is kiosztogatták breakout szezonokra. ajayi tavaly semmi nem volt, idén meg 3×200+ yard. egyébként én voltam.
Viszont így a Comeback szónak nincs értelme a díjban. Ajayi honnan tért vissza? Nem volt ő korábban sehol. Murray esetében ez meg van, hiszen egy kiváló Dallasi szezon után gyenge volt Philadelphiában és lett megint jó Tenesseeben.
Mindig kiborít, hogy Rodgersnek mekkora a hype-ja! Van pár jó meccse és máris MVP jelölt.
Patses vagyok, de ez Ryan éve volt!
mondjuk csoportgyőzelemmel rájátszásba vitt egy totál összezuhant, elképzelés nélkül játszó, védelem nélküli, futók nélküli, gyengén teljesítő elkapókkal rendelkező csapatot…
A falból hárman Pro Bowlosok, Nelson az év visszatérője, Montgomery miután futó lett tök jól tolta+mindig volt 1 elkapó, aki jól teljesített…a bye weektől a védelem is megemberelte magát.
Az elképzelés Rodgersben nem volt meg, mert kb. a 8. hétig szídott ő mindenkit…edzőtől játékostársig mindenkit. Ez nagyon nem MVP!!
a bye weektől? az a 4. héten volt, addig volt top futás elleni védelem, azután jött 5 hullagyenge vereség. Nelson sem azért év visszatérője, mert a szarból húzta volna ki Rodgerst, inkább fordítva. Montgomery miután futó lett :D A 7. fordulóban lett futó, és bár jól mozgott, de 9 meccsből egyszer került 60 futott yard fölé, hatszor 50 yard alatt maradt. Igen, Rodgersnek volt egy hullámvölgye (igazából a Vikes elleni első meccs, meg a Dallas elleni meccs volt, ahol tudott volna többet tenni), de azzal együtt is a hátán vitte a csapatot végig.
De nem volt egyáltalán konzisztens, a szezonban kb. a Falcons elleni meccsig miatta mentek el a meccsek.
De ettől függetlenül A-Rod kapja majd, pedig még a “run the table” sem mellette szól.
azért mondom, az két vereség volt. A Vikings ellen és a Dallas ellen volt szar, ahol a győzelembe került.
Mondjuk ha két meccs részben (vagy nagyobb részben) miatta ment el az szerintem bőven elég ok arra, hogy ne legyen MVP…
Ryannek is volt két gyengébb meccse, én nem ellene vagyok, hanem a Rodgers-ellenesség ellen. Szerintem ő nagyobb érvágás a Packersnél, mint a Falconsnál Ryan.
Hááát szerintem nem. Szerintem a Packs jobban összerakott csapat, mint a Falcons.
Nekem Rodgers év eleji játéka nem volt olyan amire azt mondhatnám hogy ezek után jogos az MVP. Ha végig úgy játszott volna mint a végén, akkor persze simán (mármint simán lehet jelölt, de még akkor is kérdéses ki nyerné). Idén nekem is egy hisztis díva jutott róla eszembe. Olyan Newtonosan, amikor megy akkor telipofa vigyorgás amikor meg nem akkor mindenki hülye csak ő a helikopter…
De persze azt is megértem, hogy aki sajtfejű az arra fele hajlik jobban. Én sem értem a Brady -4 meccs, illetve a nélküle is jó csapat kritikát :)
Különben az MVP-t körülbelül azóta nem értem amikor Watt nem kapta meg…
Én amikor láttam A-Rodot, szar volt…már bocs. Meg voltak ezek a kirohanásai…mint vmi primadonna. Azért a Packs meg a Pazs vhogy mindig rendben van. Prsze kell a kiemelkedő QB teljesítmény…de lássuk be, amit Ryan művelt a Falcons offeneszel, az lenyűgöző!
amit Kyle Shanahan művelt a Falcons offense-szel, na az volt lenyűgöző!
Ja Rodgersnek csak pár jó meccse volt
Mondjuk nemtom akkor hogy lehet, hogy passzolt 4400 yardot, legtöbb td, csak 7 int mellet. Ehhez jön még majd 400 futott yard, 4 futott td, (ebben Ryan jócskán elmarad tőle például).
Mindazonáltal szerintem is megérdemli majd Ryan, de ha esetleg Rodgers kapja az sem lesz teljesen ördögtől való.
Jól játszott, csak voltak jobbak, és engem is irritál kicsit, ahogy a szupersztárokat hypeolják. Két hete Rodgers szóba sem került, a fogadóirodáknál sem adtak neki sok esélyt, akkor Ryan, Brady és Zeke nagyon sokkal előtte voltak ebben a versenyben. Azóta a három irányító lehozott 2-2-2 szinte tökéletes meccset, Zeke sem esett vissza, csak pihent, ahogy Brady is egy kicsit. Ennek ellenére most Rodgerst abszolút top contenderként kezelik. Értem én, hogy lehozta a csoportot, de azt igazán nem róhatjuk föl a többieknek, hogy az egész éves jó teljesítmény miatt nem volt lehetőségük visszajönni a sírból. De Brady is a neve miatt van ennyire komolyan versenyben. A teljesítménye elképesztő idén, talán kicsit jobb is, mint Ryan-é, de könnyebb ellenfelek ellen, jobb csapatban, és a 4 meccs az 4 meccs, akármennyire nevetséges volt az az eltiltás.
Igen én is Ryannek adnám, mert egyrészt teljesen megérdemli, másrészt meg Brady is, Rodgers is kapta már eleget, legyen csak minél színesebb ebben a tekintetben is a sport.
Tényleg csak annyit akartam mondani, hogy egyszerűen az nem igaz, hogy most volt 6 jó meccse és előtte meg teljesen kuka volt.
Pats szurkolóként nyilván elfogult vagyok, de szerintem Scarnecchia és McDaniels is megérdemel egy kalapemelést. Scar ahogy rendet tett a falban az elképesztő, JMD pedig Garoppoloval és Brisettel is működöképes offense-t állított össze. persze nem vitatom el Shanahan és Linehan érdemeit, ők is legalább annyira megérdemlik.
Biztos, hogy 3-4-es DE-ként játszik Bosa? Nem láttam sajnos élőben játszani. (Talán egyszer a Denver ellen, de akkor nem figyeltem.) De a sackjeit megszoktam nézni. Ott a legtöbbször a tackle külső vállához áll fel.
base formationban 3-4 DE, de hát mivel nickel a felállások ~60%-a a csapatoknál, így többet van a tackle külső vállán mint nickel DE 3 pontos állásból
Kérdés, hogy akkor van-e értelme base formationról beszélni 3-4 esetében, ha 60%-a a játékoknak nickel. :-)
4-3 esetén szintén nickel a 60%, ez a ligaátlag