A draft harmadik napján, tehát a negyedik körtől kezdve nagyon nehéz jövőbeli sztárokat találni, minimális eséllyel bukkannak a csapatok gyöngyszemekre. Azért persze vannak jobban és rosszabbul választó csapatok, GM-ek. Jimmy Kempski a PhillyVoice-tól szedte össze és osztotta meg twitteren azt, hogy az utóbbi 10 évben a csapatok hány Pro Bowler játékost draftoltak a negyedik körben vagy később. A táblázat abból a szempontból csalóka, hogy nem a játékosok száma szerint rangsorol első sorban, hanem az összes Pro Bowl részvétel alapján, ami például a Patriotsot a második helyre dobja, pedig csak Slater van a listájukon.
Az általános vélekedés az egyébként Belichikkel kapcsolatban, hogy a hátsó körökben jól draftol, ehhez képest az alábbi táblázat ezt nagyon nem támasztja alá. Igazán nagy neveket azért egy csapat sem tudott leakasztani kellő gyakorisággal, legalább 3 Pro Bowl részvétellel csak Richard Sherman, Kam Chancellor, Josh Sitton, Geno Atkins, Antonio Brown és Justin Bethel rendelkezik a már említet Slater mellett.
Persze a Pro Bowl nem a legjobb mérce, hiszen alapvetően egy szimpátia szavazásról beszélünk, de azért mindenképp érdekes a fenti lista.
Legfrissebb cikkeink
- Playoff Ranking #16
- Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- George Pickens visszatér!
- Ki mit kapna karácsonyra a Jézuskától?
- Ez dönt az NFC West első helyéről a Seahawks és a Rams közt
- Íme a 17. forduló forgatókönyvei a rájátszást illetően
- Így néz ki a harc a rájátszásért a 16. forduló után
- Így néz ki a draftsorrend 16 forduló után
- Touchdown #16 – A Chiefs megnyerheti a Super Bowlt, Penix bemutatkozása és két frusztráló WR
- A Packers kiütötte és lenullázta a Saintst
- Megmenekülhet Mike Evans hihetetlen sorozata
- Saquon Barkley-nak tényleg összejöhet a rekorddöntés
- Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- Kidőlt a szezon hátralévő részére a 49ers fél támadófala
- Hamarosan visszatérhet a Chargers legjobb futója
Legutóbbi hozzászólások
- Loosername on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Miguel Borges on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Miguel Borges on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Loosername on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Loosername on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- F.Krisztian on Ki mit kapna karácsonyra a Jézuskától?
- Jani_Kovacs on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- katonadani on Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
meg én például Forsett Pro Bowl-ját nem számolnám bele a Seahawks Pro Bowl-jaiba, hiszen nem a csapatnál szerezte meg a jelölését, ezáltal a ‘Hawks ugyan jól draftolt, de nem várta meg, hogy Pro Bowler legyen a prospectjükből, ezáltal nem feltétlen az ő érdemük a Pro Bowl-ba kerülése…
Na igen, a Pro Bowl. Azért Edelman jó pick volt a 7. körben még ha nem is lett soha Pro Bowl játékos. Ti is írtátok, hogy ez így nem annyira mérvadó. Szerintem ez a lista leginkább “felesleges”.
Rugót vagy puntert nem draftol (normál esetben) senki az elsö 3 körben, de mivel arról a posztról is válogatnak a Pro Bowlba, ezért ezek torzítják a statisztikát, bár nekem az egész elv nem tetszik, ami alapján a sorrend készült.
Szerintem az a játékos jó húzás egy drafton, aki az újonc szerzödését követöen is kapott új szerzödést valamelyik csapattól. Egy ilyen szám jobban mutatná, hány ténylegesen használható játékost sikerült hátsó körökben összeszedni. Akik nincsenek 4 éve a ligában, azok közül pedig az számítana bele, aki a csapata meccseinek legalább a felében a támadó vagy védö snapek min. 50%-án a pályán volt, magyarán tartósan az alapcsapat tagja tudott lenni az eddigi pályafutása során. Egy ilyen számítás talán jobban tükrözné az igazi célt, ugyanis a hátsó körökben nem pro bowlert, hanem stabil kezdöket keresnek a csapatok, ha öszinték akarunk lenni.
Szerintem ezt nem lehet csak a probowl alapján megitélni. Ezt komolyabban megkellene vizsgálni ahhoz, hogy egy normális értélet kapjunk.
Ennyi csapattal meg adattal szerintem ez rohadt nagy melo lenne.
Még a multkori irányító kérdés is nagy meló volt, és ott csak konkrétan az irányítókat vizsgálták a srácok…. itt meg minden poszton minden csapatnál az összes harmadik napi draftoltat :) hagyjuk is… :D
Szerintem egy statisztikusnak ez nem lenne nagy meló. Kvázi konszenzus van a PFF értékelés elfogadását tekintve, így csak a hátsó körösök gradejeit kell össze szedni. Átlagos grade, maximum, és esetleg egy eloszlás görbe csapatonként. Slussz.
Te vagy a mi emberünk :)