Amelyik csapatnak esélye volt hazai pálya előnyére/bye weekre/csoportgyőzelemre/Wild Card helyre a forduló előtt, annak megmaradt ez az esély a forduló után is.
Denver Broncos – Oakland Raiders 12-15
Mack, Mack és Mack. És még kétszer Mack, 5 sackjével beállította Howie Long franchise rekordját.
Az első félidőben a Broncos kizárólag mezőnygólokra volt képes, és mint utóbb kiderült ez a győzelmükbe került. Nem is a 12-0-s félidei állás volt árulkodó, hanem a Raiders -12 (!!) total yardja félidőben, a második félidőben viszont Carrék időnként megemberélték magukat és 2 TD-vel és (Mack egyik sackjét követő) safetyvel 15-12-re vezettek a negyedik negyed elején és a long snapper sérülése miatt kétpontosra kellett menniük, ami kimaradt. Osweiler számai nem rosszak (35/51, 308 yd), de lehettek volna sokkal jobbak is, ha az elkapói (főként Thomas és Davis) nem droppolnak a legrosszabb pillanatokban. Futójáték egyáltalán nem volt a meccsen (Raiders 27, Broncos 34 futott yard), az Oakland viszont annak ellenére volt képes kicsikarni a W-t, hogy mindössze 126 total yarddal zártak, 5 éve nem nyert csapat ilyen kevés yarddal mérkőzést. A Denver év végi helyezése a következő két körben (@PIT, CIN) dől el, hazai pálya előnye és 3. hely között bármi lehet, a Raiders ellenben a sok 8-5-ös csapat miatt idén majdnem biztos, hogy lemondhat a rájátszásról, de a jövő év már az övék lehet.
Green Bay Packers – Dallas Cowboys 28-7
Nem. Bryantnak Green Bayben sehogy sem akar ez az elkapás dolog összejönni. Az első negyedben a tavalyihoz hasonlóan most is elvettek tőle a sporik egy elkapást, és ez aztán rá is nyomta a bélyeget a meccsére (1/9).
A Packers erősen hullámzó teljesítményt nyújtó támadói most jobb napot fogtak ki (McCarthy idén először hívta a játékokat, lehet ezért), a reaktivált Lacy 24/124 mutató mellett TD-ig, Starks 11/71 touchdownig (+ 1 elkapott TD-ig) jutott, kivételesen Rodgers sem dobott hazai pályán interceptiont, és Cobb is megkerült végre (8/81). 29 first downt szereztek a Cowboys 11-ével szemben, sima meccs volt. A Packers ezzel meccselőnnyel vezeti a csoportot, a hátralévő meccsek sorsolása viszont talán a Vikingsnak egy hajszálnyival könnyebb, ráadásul az utolsó héten pont egymással játszanak, nincs ez még lefutva. A Dallas a vereséggel (és a vetélytársak győzelmével) gyakorlatilag kiszállt a csoportgyőzelemért folytatott versenyből.
Carolina Panthers – Atlanta Falcons 38-0
Tovább robog a Carolina, a Falcons pedig most már, mint egy mindkét szárnyát szegett sólyom darab kő zuhan a szakadék aljára. A legjellemzőbb játék a meccsen az volt, amikor a félidő vége előtt fél perccel Newton a kezét fájlalva kihagyott egy playt ahol egyrészt passzjátékot hívtak, másrészt Derek Anderson 24 yardos passzt adott Brownnak. Ted Ginn nem csinált sokat, de a 2 elkapásával 120 (!!) yardot és 2 TD-t írt fel a neve mellé. 28-0 után, amikor az Atlanta elkezdhetett volna a garbage time-ban pontokat szerezni, inkább gyors egymásutánban háromszor is eladták a labdát, nehogy egy mezőnygól is összejöjjön. Nem látszik, hogy hogy ne lenne ebből 16-0, Newton például karrierje legjobb passer ratingjét (153,3) érte el ezen a meccsen. A Panthersnek ezzel megvan a bye week, és jövő héten egy győzelemmel vagy egy Cardinals vereséggel meglesz a hazai pálya előnye is a playoffban.
Baltimore Ravens – Seattle Seahawks 6-35
16 játékos volt a meccs előtt sérültlistán a Ravensnél, ez a legtöbb az NFL-ben, nem is tudtak számottevő ellenállást kifejteni, pedig nem Clausenen múlt. A Hawks offense ott folytatta, ahol a Vikings ellen abbahagyta: Wilson 5 TD passz, 0 INT (3 Baldwinnak, 2 Lockettnek), ellenben Rawls bokáját törte, így vezéráldozattal járt a győzelem megszerzése. Rawls kiesésével a futások sikeressége Jacksonnal és Harrisszel jelentősen visszaesett, így a továbbiakban is nagyobb szerepet kap majd várhatóan a passzjáték. Russell Wilson az első játékos az NFL történetében, aki 4 egymást követő meccsen is legalább 138,5-es passer ratinget ért el.
December weather ain’t cooling Russell Wilson down. ??? Wilson -> Lockett https://t.co/geuPjguJwY
— NFL Network (@nflnetwork) December 13, 2015
New York Jets – Tennessee Titans 30-8
Mióta Fitzpatrick levágta a szakállát, azóta úgy tűnik jobban kilát tőle a sisakjából, mert 3 meccsen 9 TD passzt és 0 interceptiont dobott 310 yardos átlaggal, a soros áldozat Mariotáék voltak. Félidőre el is dőlt (27-0), így utána már belefért Mariota elkapott hatpontosa is. Brandon Marshall megint 120 yard fölött zárt, Decker is hozzátette a maga TD-jét, Ivory pedig 100 yard fölé került, a defense pedig egy trükkös játékot leszámítva 0-n tartotta az ellent. Egyelőre övék az egyik Wild Card hely, de ahogy a Steelers most halad, nem hibázhatnak a továbbiakban sem. A Steelersnek most jön a kulcsmeccs (DEN), a Jetsnek a 16. héten (NE).
Jacksonville Jaguars – Indianapolis Colts 51-16
A hét leghihetetlenebb eredménye a Jaguars 51 pontja, természetesen franchise rekord. Pedig a félidőben 13-9-re még a Colts vezetett, de a Jaguars minden második félidei labdabirtoklásából TD-t ért el. Bortles 3 TD-passz mellett egyet maga futott meg, az elkapók közül ezúttal Hurns került 100 yard fölé.
You might wanna wrap up that Allen Hurns guy. 80 yards. #TOUCHDOWN #INDvsJAX https://t.co/gQsOj9PC77 — NFL Network (@nflnetwork) December 13, 2015
A Jacksonville-nél 2011 óta először szereztek a támadók, a védők és a speciális egység is TD-t egy meccsen belül. A Colts utoljára pont 3 éve kapott ki csoportmeccsen, és e mögött a támadófal mögött nem csoda, hogy Hasselbeck sem úszta meg sérülés nélkül, így már az örök kispadmelegítő Whitehurst is játékhoz jutott. Amíg a fallal nem kezdenek valamit Paganoék, addig egyáltalán nem biztos, hogy Lucknak vissza kellene állnia az O-line mögé… A Jaguars ezzel megőrizte halvány esélyét az AFC South első helyére, de a csoportmérlegük miatt a hátrányuk egyelőre nagyobb egy meccsnél, kettes holtversenyt emiatt nehezen tudnak nyerni.
Kansas City Chiefs – San Diego Chargers 10-3
A hatalmas esőben nézhetetlenné váló meccsen életben maradtak a Chiefs rájátszás reményei, de nem sokon múlt, és nem rajtuk. Az első félidő végén szerzett 10 pont elégnek tűnt, a Ravenshez hasonlóan szintén egy komplett kórházra elég sérülttel rendelkező San Diego (pl. Floyd mögött nem maradt elkapó) viszont az utolsó drive-jában három 4th downt is abszolválva (ebből kettő 4th&10) 5 másodperccel a vége előtt eljutott a Chiefs 1 yardosáig. Ott viszont előbb egy delay of the game (!!) majd egy false start (!!!) miatt hátraszorultak 11 yardra, és onnan már nem sikerült, a Chiefs túlélte.
Legfrissebb cikkeink
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
- Triple Coverage #567 – Hogyan javítanánk meg a reménytelen csapatokat?
- Playoff Ranking #10
- Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
- Ritka az olyan minőségi rangadó, mint az eheti Bills-Chiefs
- Hamarosan visszatér Matt Milano, a Dolphins csapott le a Seahawks kivágott linebackerére
- Amíg Jerry Jones a tulaj, addig nem lesz tényező a Cowboys
- Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Hosszabbított fiatal cornerével a 49ers
Legutóbbi hozzászólások
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Pedro44 on Aaron Rodgers jövőre is játszana
- Kopi3.14 on Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
- TheGUARDiAN on Playoff Ranking #10
- Sigismundus on Playoff Ranking #10
- Csakeztne on Ritka az olyan minőségi rangadó, mint az eheti Bills-Chiefs
- Zotya on Ritka az olyan minőségi rangadó, mint az eheti Bills-Chiefs
Egy általános kérdésem lenne, amit tegnap mintha a Denver – Oakland meccsen is láttam volna.
Vannak olyan helyzetek, amikor sárga zászló után a “vétlen” csapat nem kéri a büntetést, jobb nekik a pályán elért eredmény. Az ilyen esetekben amikor a bíróra ráközelít a kamera és bemondja először a szabálytalanságot, majd a büntetést, végül pedig azt, hogy a másik csapat kéri-e a büntetést. Mikor és hogyan jelzi a “vétlen” csapat a bíró felé, hogy kéri-e a büntetést?
Csak azt furcsálltam, hogy a bíró teljesen folytonos mondatatokban, szünet nélkül közli a szabálytalanságot, a büntetés mértékét, majd pedig azt, hogy nem kérik. Azt vártam volna, hogy az első kettő után tart egy kis szünetet, kinéz az edző felé és az edző válasza után mondja be, hogy kérik-e. Vagy ez esetben előbb konzultál az edzőkkel, és a TV képernyőjén csak ezt után mutatják? Csak mert nem mindig egyértelmű, hogy melyik előnyösebb, néha szerintem meggondolandó.
Vagy konzultálnak, vagy egyszerűen kézmozdulatokkal jelzik, hogy nem kérik a szabálytalanságot. Alapvetően nagyon ritka az olyan eset, amikor nem egyértelmű a helyzet, de idén egyébként volt rá példa, hogy félre értették egymást a felek, aztán utólag, konzultálás után mégis kérték/nem kérték a büntetést.
Köszi a választ, ezek szerint mindig az olyan esetekben figyeltem fel, amikor egyértelmű volt. :)
Közben találtam egy érdekességet is, amit elsőre nem értettem. :)
Hogyan lehetséges az, hogy a Jets playoff helyen áll, de azt olvasom, hogy nem a saját kezében van a sorsa, hanem a Steelers + Chiefs kezében (is). Azaz három-három-három további győzelemmel a Jets nem kerülne be a playoff-ba.
Jól gondolom, hogy ez azért lehetséges, mert a “best win percentage in conference games” rangsorol közöttük, így ha nyernek is a Cowboys ellen, az nem javít ezen a százalékon, és máris a Steelers mögé kerülnek, akiknek 3 AFC-s ellenfelük van hátra (akárcsak a Chiefs-nek). Ugyanez a furcsa helyzet van a Seahawks 5. helyével is.
tie-breaker szabályoknak nevezik őket.
Több is van belőle sorban kell haladni rajtuk (ha nem ad különbséget akkor jön a következő, amíg el nem dől) Ha több csapat versenyzik egy play off helyért akkor ha egy kiesik ismét előlről nézik a maradék kettő vonatkozásában.
No tehát:
A csoporton belül:
1. Az egymás elleni eredmény (a csapatok egymás ellen elért legjobb győzelem-vereség-döntetlen százaléka számít).
2. A csoporton belül elért győzelem-vereség-döntetlen százaléka.
3. A közös ellenfelek ellen elért legjobb győzelem-vereség-döntetlen százaléka.
4. A főcsoporton belül elért legjobb győzelem-vereség-döntetlen százaléka.
5. A győzelem erőssége (azon csapatok összesített győzelem-vereség-döntetlen százalékát veszik figyelembe, amelyeket egy csapat legyőzött).
6. A meccsnaptár nehézsége (azon csapatok összesített győzelem-vereség-döntetlen százalékát veszik figyelembe, amelyek ellen egy csapat játszott).
7. A legjobb helyezés a főcsoporton belül az összes szerzett és engedett pont tekintetében.
8. A legjobb helyezés a ligában az összes szerzett és engedett pont tekintetében.
9. A legtöbb nettó pont a közös ellenfelek ellen.
10. A legtöbb nettó pont az összes ellenfél ellen.
11. A legtöbb nettó touchdown az összes ellenfél ellen.
12. Érmefeldobás.
A főcsoporton belül:
1. A csoportokra alkalmazandó tie-breakerekkel meg kell határozni a legjobb csapatot, mielőtt a 2. lépésre térnének.
2. Az egymás elleni eredmény, ha alkalmazható. (Három, vagy több csapat esetében ezt a lépést csak akkor alkalmazzák, ha van egymás elleni meccsük. Pl.: ha egy csapat legyőzte az összes többi csapatot, amelyek esetében meg kell állapítani a különbséget, vagy ha az egyik az összes ilyen csapattól kikapott.)
3. A főcsoporton belül elért győzelem-vereség-döntetlen százaléka.
4. A közös ellenfelek ellen elért legjobb győzelem-vereség-döntetlen százaléka (minimum négy közös meccs szükséges).
5. A győzelem erőssége (azon csapatok összesített mutatóit veszik figyelembe, amelyeket egy csapat legyőzött).
6. A meccsnaptár nehézsége (azon csapatok összesített mutatóit veszik figyelembe, amelyek ellen egy csapat játszott).
7. A legjobb helyezés a főcsoporton belül az összes szerzett és engedett pont tekintetében.
8. A legjobb helyezés a ligában az összes szerzett és engedett pont tekintetében.
9. A legtöbb nettó pont a főcsoport-beli ellenfelek ellen.
10. A legtöbb nettó pont az összes ellenfél ellen.
11. A legtöbb nettó touchdown az összes ellenfél ellen.
12. Érmefeldobás.
Amint látod marha összetett, és igyekszik az általad említett igazságtalanságot csökkenteni/megszűntetni.
Köszönöm az alapos választ, és értem hogy mit mondasz, de ezeket is valamilyen szempontból igazságtalannak érzem. Persze az is egyértelmű, hogy az összes csapat még a bajnokság előtt tisztában van ezzel a fontossági sorrenddel is, szóval saját szempontjukból akár így is súlyozhatják a meccseik fontosságát.
Persze el kell dönteni, hogy ki jut tovább és nem lehet még x darab plusz fordulót beépíteni, de a több győzelmen kívül számomra egyik sem olyan “tiszta és egyértelmű”.
Ha döntetlen az állás, és te több idegenben több gólt lőttél, akkor cserébe a másik csapat viszont több hazai gólt lőtt.
Ha döntetlen az állás, és Neked jobb az AFC csapatokkal szemben a mérleged, akkor cserébe a másik csapatnak jobb az NFC csapatokkal szemben a mérlege (vagy fordítva).
Miért az az erősebb, amelyik? Számomra minden győzelem és minden
szerzett pont ugyanannyit ér, ezek a szabályok ténylegesen csak azért
vannak, hogy egyértelműen eldöntsenek minden sorrendet. És nem tudnék jobbat kitalálni, csak a szubjektív szurkolói észrevételemet megjegyeztem.
Szerintem ez egy teljesen korrekt rendszer, össze sem hasonlítható a gurulós idegenben lőtt góljaival :)
Alapvetően van két konferencia, és egy csapat csak 4 meccset játszik a másik konferencia csapataival. Ergo 12-t játszik a saját konferenciájában lévő csapatokkal :) most, ha jobban belegondolsz, ha mindenkit megversz a saját konferenciádból és a másikból meg mindenkitől kikapsz, az 12-4-es mérleg, fordítva 4-12-es :D
Paraszti logika mentén, ha a saját falud diszkójában mindenkit megversz, akkor nyilván te vagy a fasza gyerek :D az hagyományosan senkit nem érdekel, hogy a szomszéd faluban kit vertél meg, ha otthon te vagy a leggizdább :D már bocsánat az agymenésért.
a seahawks 5. helyét a vikings elleni meccs dönti el egyelőre
Köszi, akkor ezt benéztem. Akkor gondolom Seahawks sorsa azért nincs a saját kezében, mert ha a Vikings veri a Packers-t, akkor helyet cserélnének a csoportgyőzelem szempontjából, és a Packers egymás elleni eredménye viszont veri a Seahawks-t. Azaz nem csak rajtuk múlik, hogy megszerzik-e az 5. helyet.
a Broncosnak először a Steelers jön, nem a Bengals, és jelenlegi állás szerint előbbi lesz a nehezebb meccs
az jogos, javítva
Ráadásul Bortlesnek még két fumble is összejött az első félidőben, innen állt fel. :D
Nem értem a Dezes dolgot, hogy mi volt kísértetiesen hasonló. Első drive-ban azt azért le kellett volna húznia, de nem bírta elkapni. Az ominózus esetben pedig nem birtokolta a labdát, leesett a földre, a labda elmozdult a kezéből, ez egyértelműen nem elkapás. Nincs min filózni.
“Amíg a fallal nem kezdenek valamit Paganoék, addig egyáltalán nem biztos, hogy Lucknak vissza kellene állnia az O-line mögé… ”
Ezzel csak egyet lehet érteni. Viszont ha Hasselbeck nem áll készen a jövő héten és Luck zöld jelzést kap, akkor bizony játszani fog…én meg nyugatókon fogok élni. Nem mondom, hogy Irsay is, mert rehabon volt, de a készleteiből biztos ad Grigsonnak.
Jason La Canfora szerint Luck státusza ezen a héten “probable” lesz, azaz 50-50% hogy fog játszani vagy sem, és biztosan csak a 16. héten fog játszani, már ha lesz értelme. Egy Texans elleni zakóval elúszna a PO és akkor én nem kockáztatnám Luck egészségét.
probable az 75%, hogy játszik, a questionable az 50-50
Igazad van, és Luck nem ‘probable’ hanem ‘questionable’. Elb…tam.
most azt olvasom, hogy valószínűbb, hogy nem lesz
Talán a 16. héten tud játszani, vagy csak a Titans ellen. Hasselbeck csütörtökön edzhet már, csak érdekességképp a vésztartalék QB Griff Whalen. De feltehetően inkább Tanney-t hozzák fel a Practice Squad-tól a 53 emberes rosterre 3. számú QB-ként.
Most hallgattam meg Pagano szokásos hétfői sajt.táj.-át. Szerintem arra számít, hogy kirúgják a szezon végén.
:”They can’t eat you. They can fire you, but they can’t eat you. If I’m in Boise next yr playing with my granddaughters ,Ill be fine’
Seattle-ben most akkor Dujuan Harris lesz a kezdő?
sztem felesben jacksonnal. és mindenki imádkozik, hogy lynch gyorsan gyógyuljon, wilson pedig tartsa az átlag 4 TD-s formáját
mégse. tegnap kirúgta a csapat, bryce brown lesz helyette
(sokba került az az and zone fumble…)