A mai napon az egyik fő kategória játékosai következnek, vagyis az elkapók top10-es listája. Ketté lehet bontani a mezőnyt, hiszen az első hat játékos eléggé elhúzott a többiektől. Gyakorlatilag két külön verseny volt ezen a poszton, ám kialakult a végső sorrend. Vannak állandó nevek, vannak túlteljesítő játékosok, és vannak meglepetések is, lássuk őket!
(A pontokat szokás szerint a normal ligák pontjai alapján állítottam össze, összehasonlítva a tavalyi és a jósolt pontokkal, illetve a FK! WR rangsorával. Azonban a játék szerkesztői kitalálták, hogy belerakják a 17. forduló pontszámait is a 16 fordulós ligákba, így alaposan ki kellett matekozni a pontokat és a statisztikai mutatókat is. Ha emiatt hibás lenne valamelyik adat, előre is elnézéseteket kérem.)
10. Erick Decker, 161.70 pont
Tavalyi pontok: 126.20 pont (28.)
Projection: 118.60 pont (31.)
FK! rang: –
Rögtön egy túlteljesítő játékossal kezdődik a névsor. Decker egy jó elkapó, félreértés ne essék, de nem számítottam arra, hogy top10-es lesz majd az év végén. Ez elsősorban IK Enekpali érdeme, aki olyat lebaszott Geno Smithnek, hogy eltört az állkapcsa, így Ryan Fitzpatrick kapta meg a karmesteri pálcát, a többi meg már történelem. Decker 977 yardot és 11 TD-t köszönhet az azóta már a Billsben játszó linebackernek, jövőre pedig várhatja a jövőbeli tulajait a 4-6. kör között.
9. Brandin Cooks, 167.40 pont
Tavalyi pontok: 86.30 pont (57.)
Projection: 193.70 pont (8.)
FK! rang: 23.
Az első pár forduló után nem gondoltam volna, hogy Cooks top10-es játékos lesz. Sokan féltették, miszerint Brees – Graham hiányában – szét fogja szórni a passzait, fittyet hányva arra, hogy Cooks a WR1 a Szenteknél. Nem volt valami konzisztens, de a fantasy playoffokra megemberelte magát. 1116 yard és 9 TD elég nyomós ok lehet egy újabb 3-4. körös pickért cserébe, ám ezzel csak óvatosan! Érdemes lenne megvárni a Saints offseasonjének a végét, lehet egy Brees nélküli Saintsben már nem lesznek ilyen jó értékei.
8. A.J. Green, 178.30 pont
Tavalyi pontok: 136.30 pont (23.)
Projection: 203.90 pont (7.)
FK! rang: 8.
A srácok telibe trafálták Green teljesítményét, bár ő sem a konzisztens teljesítmény híve volt idén. A 3. fordulós csúcsteljesítménye (34.70 pont) után erősen visszaesett, és csak a 8. fordulóban sikerült TD elkapást jegyeznie az említett meccs óta. Utána egymásra találtak Daltonnal, és zsinórban három meccsen is 10+ pont fölött zárt. Természetesen ekkor sérült meg a vörös veszedelem, McCarronnal nem találta a 49ers ellen a közös hangot, de a Broncos ellen egy TD azért összejött neki. 1263 yarddal és 9 hatpontossal zárta a szezont. Jövőre is várhatóan a 2. kör vége – 3. kör eleje lesz az értéke, ami a szezon végén jól mutathat (minden szezonjában 1000 yard fölött zárt), ám sok meccset veszthetünk a gyenge pontjai miatt a szezon közben.
7. Doug Baldwin, 186.30 pont
Tavalyi pontok: 101.30 pont (44.)
Projection: 92 pont (53.)
FK! rang: –
A legnagyobb meglepetés a listán egyértelműen Baldwin neve, hiszen egy futásorientált csapatban nem egyszerű top elkapónak lenni fantasyben. Wilson monster performance-ával Baldwin – és az ő tulajai – jártak a legjobban. A 9. heti bye week előtt mindössze 46.50 pont szerepelt a neve mellett, utána viszont csak egy meccsen nem kapott el TD-t, a többin 12-t is, ráadásul ezekhez kellő yardmennyiség is tartozott. 1023 yard és 14 TD jutott neki erre a szezonra, utóbbival holtversenyben első a ligában. Ugyanakkor nem gondolnám, hogy ettől drasztikusan nőtt az értéke, 5-6. körnél előbb nem fog kimenni, ez szinte biztos.
6. DeAndre Hopkins, 211.20 pont
Tavalyi pontok: 155 pont (15.)
Projection: 180.90 pont (13.)
FK! rang: 13.
Elérkeztünk tehát az első bekezdésben említett szakadékhoz, Baldwin és Hopkins között ~25 pont különbség található, ami igen nagy különbség, főleg a dobogóhoz közeledve. Nagy szezont vártam tőle, de sikerült a várakozásaimat is felülmúlnia. Sajnos egyik ligámban sem sikerült megszereznem a draftokon, és később csere útján sem. Nagyon sajnálom szegényt, mert 4 QB is dobált neki a szezonban (ráadásul egyik rosszabb volt, mint a másik…), ami nem könnyítette meg a dolgát, így 1-2 rosszabb meccs is becsúszott neki, amiért nem tudott a dobogóra kerülni. Azért aligha bánkódnak a Texans szurkolók vagy a fantasy GM-ek emiatt, hiszen az 1432 yard és 11 TD nagyon szépen mutat a neve mögött. Idén 3-4. körben vitték el, jövőre kinéz ebből egy 2. kör is.
5. Brandon Marshall, 211.60 pont
Tavalyi pontok: 118.10 pont (34.)
Projection: 139 pont (22.)
FK! rang: 25.
Enemkpali másik haszonélvezője is a toplistán található, a Marshall-Fitzpatrick duó nagyon egymásra talált, főleg a szezon második felében. Szerencsére elkerülték a sérülések Marshallt, így rögtön első évében megdönthette a Jets franchise rekordját. 5+ körökre várták őt a draftokon, ehhez képest kis híján a dobogóra is felért. Ezzel egyébként a Jets az egyetlen csapat, akit két játékos is képvisel a WR-listán. Marshall 1376 yarddal és 13 TD-vel várhatja a jövő évi draftot, ahol 2-3. körös értéket jósolok neki.
4. Allen Robinson, 213.20 pont
Tavalyi pontok: 68.80 pont (68.)
Projection: 141.70 pont (21.)
FK! rang: –
Ha Baldwin volt a legnagyobb meglepetés, akkor a Sleeper WR of the Year díjat egyértelműen Robinsonnak kell adni. Egyik ismerősőmmel még vitáztam is, hogy Robinson jó lesz-e idén vagy nem, neki lett igaza, én 100 pontot sem adtam neki a szezon előtt. Bortles csak úgy hajigálta a TD-ket az Allen & Allen elkapóosztagnak, Hurns ugyan pár pont híján lemaradt a listáról, de Robinson nála is nagyobbat szólt. 1292 yard és 14 TD több, mint kiváló teljesítmény a másodéves elkapótól, kérdés, hogy vajon jövőre is képes lesz-e elérni a 200-as határt. Egy 3. kör tuti kinéz neki jövőre, de könnyen lehet, hogy 2. körbe is be-becsúszik majd. És akkor jöjjön a top3!
3. Odell Beckham Jr., 217.90 pont
Tavalyi pontok: 204 pont (5.)
Projection: 210.80 pont (5.)
FK! rang: 10.
Tőle is nagyon sokan tartottak, egyrészt mégis csak Eli dobál neki, másrészt Victor Cruz visszatérése is a küszöbön volt, ami elvehette volna a Beckham felé dobott labdák jó részét. Végül egyik sem történt meg, Cruz sajnos nem tért vissza a szezonban, Eli és a Giants offense pedig egyértelműen Beckhamre hegyezte ki a taktikáját, amivel legtöbbször nem tudtak mit kezdeni az ellenfelek. Ezek mellett benne van egy-egy nagy játék is, gondolok itt első sorban a Patriots ellen szerzett 87 yardos TD-re, ami egyedül ér majdnem 15 fantasy pontot. 1396 yard és 13 TD szerepel a neve mellett, így jövőre is joggal várható a 2. körre. A továbbiakban két szörnyeteg következik.
2. Antonio Brown, 223.50 pont
Tavalyi pontok: 251.90 (1.)
Projection: 226.20 pont (1.)
FK! rang: 1.
Nem gondoltam volna, hogy ismét közel lehet egy, a tavalyihoz hasonló brutális pontszámhoz, de Brown nem ismer lehetetlent. Nem véletlenül mondtam, hogy innentől szörnyetegek következnek, hiszen rengeteg labdát kap el, és ez yardokban is megmutatkozik. Az egyetlen hátránya, hogy erősen Big Ben függő a játéka. Amikor sérült volt Roethlisberger, három meccsen épphogy átlépte a 100 elkapott yardot – összesen. Illetve amikor rossz formában volt, például a Ravens elleni utolsó fantasy-szezon meccsen, akkor sem tudta feljavítani az átlagát, amin egyébként az első helye is elúszott. Sok vita van arról, hogy ki a legjobb elkapó a ligában, szerintem Brown az, de nagyon erős a mezőny ilyen téren. 1647 yard és 9 TD kellett a második helyhez, ha jövőre az utóbbiban fel tud javulni, akkor esélyes lehet a játék all-time WR pontszám csúcsának megdöntésére, amit Megatron tart a 2011-es szezonból 263.20 ponttal. Természetesen jövőre is az első körbe várható, nem kérdés.
1. Julio Jones, 224.20 pont
Tavalyi pontok: 193.40 pont (8.)
Projection: 221.70 pont (3.)
FK! rang: 6.
A másik szörnyeteg, aki Brownnal azonos mennyiségű (136) labdát kapott el a szezonban, ráadásul az ő dolga nehezebb is, hiszen nincs olyan minőségű vetélytársa mint Brownnak, így csak rá figyelnek gyakorlatilag az ellenfél legjobb cornerbackjei. Tavaly is csak azért zárhatott 200 pont alatt, mert a brutális yardokhoz kevés TD párosult, idén azonban ebben javulni tudott valamelyest, és két hatpontossal megtoldotta a tavalyi mennyiségét. Nem szabhatott gátat első helyének az sem, hogy az első 6 meccs után erős lejtmenetbe kezdett az atlantai gárda, zsinórban jöttek a vereségek. Viszonylag konzisztens teljesítményének hála azonban sikerült az első helyre tornásznia magát, köszönhetően a Panthers elleni majd’ 24 pontjának. 1722 yarddal első lett az elkapók között, ehhez 8 TD társult, ha az utóbbit jövőre még jobban tudja fokozni, akkor ő is esélyes lehet Megatron rekordjának megdöntésére. Jövőre akár az első körben is találkozhatunk vele, bár én inkább a 2. kör elejébe várnám a sok RB rush miatt.
Ők voltak a legjobb elkapók, mint látható, elég sok név kimaradt, akiktől többet vártunk volna el, pont ezért ez az egyik legnehezebben kategorizálható poszt, hiszen sok dologtól függ egy elkapó teljesítménye. Holnap rugózunk egy kicsit, és jönnek a top kickerek.
Legfrissebb cikkeink
- BREAKING: A Giants kivágja Daniel Jonest!
- Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- A Dolphins kezdője a legöregebb, a Packersé messze a legfiatalabb
- Jaire Alexandernek elszakadt az egyik szalag a térdében
- Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Veszélyben Brock Purdy hétvégi játéka
- Daniel Jones: Kezdő irányítóból scout team safety
- A Brownst nem lehet legyőzni csütörtök este
- Őrült Browns-siker a hóban
- Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- FK! FIRST Craft Beer Fantasy League 2024 – a 11. forduló
- Annyi jó teljesítmény volt az előző fordulóban, hogy Jared Goff is kimaradt
- Andy Reid vasárnap bebiztosíthatja a 19. kétszámjegyű győzelmes szezonját
- Megsérült az Eagles legdrágább pass rushere
- Mike Evans visszatér a héten!
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Kopi3.14 on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Jani_Kovacs on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- katonadani on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
nálam brown a legjobb elkapó a ligában. mert egyszerűen nem normális, teljesen zakkant :D de ő még a jó értelembe véve. és szeretem, hogy mindent csinál, néha fut, néha passzol, a visszahordás meg alap.
ezen a listán baldwin nagyon csalóka, az említett 10-16. hetes sorozata miatt. akkor hihetetlent robbant, de minden héten vártam, hogy ááá múlt héten megszedte magát, most biztos nem fogja. aztán mégis. nem hittem el.
egyik ligámban szezon előtt odaadtam allen robinson-t carlos hyde-ért. jó csere volt? :D
Brownba én azt bírom, hogy egy átlag WR-hez képest tök alacsony, és mégis elpusztít mindenkit (egy jó Big Bennel). :D
Ja, Baldwinra ezért írtam, hogy nem érdemes ebből a félszezonjából kiindulni, Wilson sem fog minden héten 130+os passer ratinggel dobálni
Mondtad, hogy nem értesz a futókhoz, most akkor ezen meg kell lepődni? :D