17. alkalommal csap össze egymással a két gigász és nagy rá az esély, hogy most utoljára. Tom Brady és Peyton Manning generációjuk legjobbjai és vitathatatlanul ott vannak minden idők legnagyobbjai között is. Bár a két játékos egymással barátságot ápol, a médiában rendre rivalizálásról szól a fáma, ami szerintem egyik félt sem érdekli különösebben. Aztán ott van az örök kérdés, a körte vagy alma, avagy melyik játékos a jobb? Össze lehet-e hasonlítani a gyűrűk számát a rekordokkal? Aligha, szóval mi nem is foglalunk különösebben állást a kérdésben. Helyette megnézzük, hogy jutott el idáig a két legenda és felelevenítjük az egymás elleni párharcok érdekesebb statisztikáit, valamint örülünk, hogy láthattuk a két zsenit játszani.
1/1 vs 6/199
Bár hihetetlen lehet és sokan szeretnek is róla megfeledkezni, de Tom Brady nem atyaúrístenként érkezett a ligába, hanem egy sokadrangúra tartott prospectként. De ekkor sem volt már szívbajos, oda is mondta Robert Kraft tulajdonosnak, hogy élete legjobb döntését hozta. Szépen fel is küzdötte magát negyedik számú irányítóról a csere QB posztra, majd egy év padozás után a kezdőbe került Drew Bledsoe sérülése után, a világ pedig csodát látott. Persze nem a 18 touchdown passztól ájult el mindenki, pláne, hogy 12 interception is társult hozzá. Hanem, hogy a másodéves, nulla tapasztalattal rendelkező irányító nemcsak, hogy Super Bowlba menedzselte a csapatot, ott helyenként megvillanva még a győzelmet is megszerezte. Ezek után kirobbanthatatlan volt, és bár harmadik idénye nem hozott még csak rájátszást sem, a következő két esztendőben dinasztia született és a New England Patriots négy éven belül három Super Bowl címet is szerzett. Tavaly meglett a negyedik gyűrű is, Tom Brady pedig jelenleg 11-szeres Pro Bowler, háromszoros Super Bowl és kétszeres alapszakasz MVP, összesen 6 döntőn lépett pályára és ő tartja minden idők legtöbb rájátszás győzelmét játékosként.
Peyton Manning teljesen más tészta. Ő 1/1-esként érkezett a ligába az Indianapolis Coltshoz, mindenki csodát várt tőle és azon ritka játékosok egyike, aki meg tudott felelni a felé támasztott irracionális nyomásnak. 18 éve van a ligában, ebből 16-ot végigjátszott sérülés nélkül. Legrosszabb teljes idényében is 26 TD-t passzolt, 14-szeres Pro Bowler, ötször választották meg a liga legértékesebb játékosának (abszolút rekord), a teljesség igénye nélkül ő rendelkezik minden idők legtöbb passzolt yardjával, TD-jével, az egy szezonon belül passzolt legtöbb TD-vel és yarddal. Mindezt úgy, hogy brutális, karrierjét és életét is veszélyeztető sérülésekkel is meg kellett küzdenie, ráadásul nem csak egy, hanem két csapatban is képes volt maradandót alkotni. Háromszor jutott Super Bowlba, egy gyűrűvel és egy Super Bowl MVP címmel lett gazdagabb. Az idei szezonja sérülései miatt nem sikerült jól (enyhe kifejezés), de lebecsülni – ahogy Bill Belichick mondja – nem lehet, még most, lassan 40 évesen sem, soha semmilyen körülmények között.
Legendák számokban
Peyton Manning és Tom Brady most találkoznak majd 4. alkalommal az AFC döntőben, ami 1970 óta a legtöbb két irányító esetében. Az örök mérleg egyértelmű Brady fölényt mutat, 11-6 az állás, de ne feledjük, ez a rájátszásban 3-2 Manningnek és mindig a hazai pályán játszó győzött. Ha már győzelem, akkor Tom Brady rendelkezik az aktív irányítók közül a legnagyobb győzelmi mutatóval (legalább 90 meccs) a rájátszást is beleszámolba, a mérkőzései 77,2%-át megnyeri. Manning a negyedik a listán a maga 68,5%-val. (frissített adatok)
Meccsekre lebontva Peyton áll jobban, bár nem sokkal: 301 yard/meccs és 33 TD került a neve mellé, míg Brady 251 yardos átlaggal és 31 hatpontossal követi. A vasárnapi meccsen ők ketten együtt lesznek a legöregebb irányító páros egy rájátszás mérkőzésen a maguk kombinált 28 603 napjukkal. A második a listán egyébként 27 704 nappal egy bizonyos John Elway-Dan Marino duó.
És a végére egy igazán érdekes adalék. A két játékos összesen 108 játékosnak adott TD-passzt karrierje során, de furcsa mód nem nagyon szerettek egymás pajtásaival együtt játszani. Emlékezhetünk, hogy Manning egyik legkedvesebb célpontja, Reggie Wayne hogy befürdött New Englandben. Így máig az egyetlen elkapó, aki elmondhatja, hogy komoly éveket húzott le mindkét irányítóval, ráadásul mindkét játékostól elkapott TD-je is van, az nem más, mint Wes Welker.
Hogy ki a jobb?
Mindig is szívesen megnéztem volna Peytont egy Bill Belichick féle edző kezei alatt. Szerintem a gyűrűk számát képes lett volna befolyásolni (bár azóta meg lett neki a második). Az én véleményem az, hogy ha egy pocsék csapatból kell gyorsan, kvázi a semmiből playoff csapatot verbuválni, arra Manning a jobb választás, viszont Tom Bradyvel és az ő mindig győzni akaró mentalitásával eredményesebb (gyűrűkben megmutatkozó) csapatot lehet építeni.
Legfrissebb cikkeink
- Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- George Pickens visszatér!
- Ki mit kapna karácsonyra a Jézuskától?
- Ez dönt az NFC West első helyéről a Seahawks és a Rams közt
- Íme a 17. forduló forgatókönyvei a rájátszást illetően
- Így néz ki a harc a rájátszásért a 16. forduló után
- Így néz ki a draftsorrend 16 forduló után
- Touchdown #16 – A Chiefs megnyerheti a Super Bowlt, Penix bemutatkozása és két frusztráló WR
- A Packers kiütötte és lenullázta a Saintst
- Megmenekülhet Mike Evans hihetetlen sorozata
- Saquon Barkley-nak tényleg összejöhet a rekorddöntés
- Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- Kidőlt a szezon hátralévő részére a 49ers fél támadófala
- Hamarosan visszatérhet a Chargers legjobb futója
- Triple Coverage #573 – A 16. forduló összefoglalója
Legutóbbi hozzászólások
- Loosername on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Miguel Borges on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Miguel Borges on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Loosername on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Loosername on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- F.Krisztian on Ki mit kapna karácsonyra a Jézuskától?
- Jani_Kovacs on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- katonadani on Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
Nagyon jó írás.
Én is úgy gondolom hogy a Pats a BB+TB “csomagtól” ennyire jó. Hihetetlen mennyire kiegészítik egymást, míg PM inkább egyszemélyes hadsereg aki sokszor kvázi edzőként is jobban funkcionál (hello Caldwell).
Viszont elvitathatatlan hogy mindketten korszakos zsenik, akik nélkül kicsit kevesebb lesz már az NFL, ha egyszer visszavonulnak.
Caldwellt a Lionsban is imádom :D Csak úgy süt róla a tudás és a taktika :D
Brady egy robot.
Egy kibernetikus organizmus.
Nagyon jó poszt lett, tetszik, hogy egyértelműen nem álltál egyik oldalára se, illetve kiemelted, h melyik miben jobb a másiktól, fontos, hogy ezeket a szempontokat is figyelembe vegyük, ha összehasonlítjuk Őket (szigorúan nagy betű), főleg mostanság, amikor egyre több taknyos kezdi el nézni a sportot és mennek az ölremenő viták, h Brady v Peyton.
Nehéz őket összehasonlítani. Manningnek jobb csapatai voltak szerintem, de rosszabb háttere. Brady mentálisan erősebb, nálam ez eldönti a kérdést (meg persze a részrehajlás), PM playoff mutatója gyenge a tudásához képest. Az már nem fog kiderülni, hogy Brady mire ment volna egy másik csapatban (nem úgy, mint Brett apó), de sejthető.
Habár mindkettő nagyon jó (enyhén kifejezve) de ameddig ez a sport egy csapatjáték, nálam a győzelmek mindig a statok előtt lesznek, de ez csak személyes vélemény.
szerintem pont amiatt, hogy csapatjáték, a győzelmek lehetnének hátrébb. Úgy értve, hogy attól, hogy egy zseni vagy és te vagy minden idők legjobbja, még nem feltétlen fogsz sok SBt nyerni, ha egyébként a csapat melletted gyenge.
Mikor volt gyenge csapata PM-nek?
az ideivel együtt hatodszor van top10 védelme Manningnek a 18ból. Bradynek csak háromszor NEM volt top10 védelme
Cserébe olyan O-t raktak a keze alá, amivel egy közepes D-vel is illett volna ennél jobb eredményeket elérni. Ritkán játszott jól a rájátszásban szerintem, főleg úgy, hogy az alapszakaszban majd minden rekord az övé. Emiatt tartom jobbnak Bradyt, de szerencsére PM-nek és Breesnek is van gyűrűje, megérdemelték.
azért a védelmet hoztam fel, mert a támadósort ők maguk is naggyá tudják tenni, igaz ez mindkettejükre.
De egyébként az offense rankingban is jobb Brady, 14 darab top10-es offense (összesen egyszer nem volt az, 2003-ban, akkor 12. volt) Manning 13-ához képest és utóbbi több szezont húzott le (neki az ideivel együtt négyszer nem volt top10 offense-e)
Érdekes lenne megcserélni a 2 embert és csapataikat. Manning BB keze alatt valszeg 2-3 gyűrűt összeszedett volna, viszont Brady az ő csapataival szerintem többre ment volna a PO-ban.
Főleg hogy a Coltsos időkben az volt a taktika, hogy PM úgyis több pontot pakol fel, mint amennyit a védelem benyel.
A liga történelmében rendre elő jön egy név, ha a legjobb QB-k kerülnek terítékre, pedig soha nem nyert gyűrűt. Egy bizonyos Dan Marino.
Elég unfair dolog kettejük összehasonlítása, ha valakinek ott van egy Belichick, és azon kívül, hogy mindkettő baszott jó játékos, nem nagyon hasonlítanak. Hiába választanám inkább Bradyt a csapatomba, tényleg ott van a kérdés, hogy BB nélkül mire ment volna, ezt sose tudjuk meg, és nem is szabad emiatt az érdemeit elvenni.
Brady inkább rájátszás QB, Manning meg alapszakasz QB. Viszont Brady annyival nem rosszabb az alapszakaszban, mint Manning a rájátszásban (2* MVP vs 1 SB gyűrű). Brady egy nyertes típus, err már a draftpozíciója is alap, hisz mindig ott lesz benne az a bizonyítási vágy, hogy egy hatodik körös játékos erőszakolja meg a ligát évről évre.
Ha egyéni képességekre lebontanánk, valószínűleg nagyon kevés kivételével Manning jobb lenne. De, mivel ez a sportág nem csak a számokról vagy a képességekről, hanem a “fejről” is szól, ez képes felülírni a számokban való elmaradást (ezért is kedvelem az NFL-t).
Na ez az. Azért nem lesz soha eldönthető vita, mert TB nem játszott más csapatban az NFL-ben és már nem is nagyon fog. Viszont egy senkiházi Cassel még így is elmanagelte a rájátszásba a pats-t, mivel BB egy edzőzseni bárki bármit mond.
Legjobb tudomásom szerint nem jutott be a pats a rájátszásba, amikor Cassel irányított 2008-ban Brady sérülése miatt. 11-5 lett a mérleg, és csak a csoport 2. hely jött össze, ami nem ért wc helyet.
Igazad van, bocsi, tényleg nem ért rájátszást a 11-5, de Cassel azóta is abból él meg az NFL-ben.
Ezt a
vitát már sokan sok fórumon megtárgyalták. Alapszakasz statokat
összehasonlítani bajnoki gyűrűkkel? Na ne vicceljetek már… Kérdezzétek már meg
Manninget, hogy hány statját adná oda még egy gyűrűért? És ezeket a szép számokat
úgy hozta össze, hogy a legtöbb meccsét fedett pályán játszotta, és nem
Foxboróban, esőben, hóban, szélben. Manninget zseniális játékosnak tartom, de
nem annyira jó vezérnek, mint Bradyt. Melyikük inspirálja jobban a
csapattársait? Melyikükért törik össze kezüket-lábukat a csapattárak? Régen és
is úgy gondoltam, hogy Manning jobb QB, mint Brady, de most már nem így
gondolom. Sok meccsét láttam mindkét legendának, és ha én GM lennék, és
bármelyiküket választhatnám a csapatomba, akkor Bradyt választanám. De ez is
csak egy vélemény. :)
Jó írás, de én attól félek, hogy ezt a meccset is a játékvezetők fogják eldönteni, mint az előzőt. Ha ki van adva, hogy a Pats nem mehet SB-ba, akkor lehet akármekkora zseni BB és TB, minden nem létező szabálytalanságot be fognak fújni. Jó lenne egy tiszta, fair meccset nézni. De azért hajrá Panthers!
Nagyon tetszik az írás!
Én azért Bradyt választanám mert szerintem a top irányítók közül ő a legkomplexebb. Brees karja erősebb, Peyton jobban olvassa a védelmeket, Rodgers pontosabb, BigBen az elpusztíthatatlan, és szerintem találhatnánk olyan dolgot amiben Romo is jobb egy picit, esetleg még a Báró is :) De Brady egyszerűen mindenben jó, és szinte semmiben nem átlagos. Kb olyan mint az F1-ben Alonso.
Tudom, tudom…….mindig sír mind a kettő valamiért :D
gopecc
bárhogy is alakul a vasárnapi meccs, remélhetőleg méltó lezárása lesz kettejük “csatájának”. Pats drukkerként egyértelműen vendég győzelemért szorítok, de Peyton is nagyon megérdemelne még egy gyűrűt egy ilyen nagyszerű karrier lezárásaként. egyszerűen csak élvezzük két korszakos zseni valószínűleg utolsó találkozását, mert ki tudja, mikor látunk legközelebb hasonlót.
Szerintem Brady soha nem lett volna négyszeres bajnok Belichick nélkül, és Belichick sem lett volna négyszeres bajnok Brady nélkül. Ők ketten tökéletesen kiegészítették egymást, és szerintem ez más QB-val, vagy HC-val nem jött volna össze egyiküknek sem.
Belichick összetartotta a védelmet, és még akkor is képes volt kihozni belőlük a maximumot, amikor mélyponton voltak(pl tavalyi Ravens meccs) Ugyanezt Brady az offense oldalon csinálta meg(pl tavalyi Superbowl), és szerintem ez az, amire Manning nem volt képes.
Manningnak számtalan meccsét láttam már, de elég ritka volt az olyan pillanat, amikor odament volna a társaihoz, és bíztatta volna őket arra, hogy még nincs vége, gyerünk szedje össze magát mindenki. Sőt sokszor őt kellett újra összeszedni egy rossz negyed-félidő után. Ezzel persze nem azt mondom, hogy soha nem történt ilyen, láttam olyat, amikor igenis odaszólt a társaknak, hogy gyerünk már, de közel sem olyan gyakran mint Brady, és főleg akkor nem, amikor neki volt egy rossz meccse.
És szerintem ez a leglényegesebb különbség kettejük között. Mindketten nagyszerűek, de mivel Brady jobban tudta kezelni azokat a szituációkat, amikor nem ők álltak jobban, ezért emiatt én is Bradyt választanám irányítómnak.
Afelől nincs kétségem, hogy egy Manning-Belichick páros összehozott volna egynél több gyűrűt, de szerintem a Belichick-Brady páros az igazi, mert ők tökéletesen kiegészítették egymást. Manning csak részben tudta volna kiegészíteni Belichicket. Legalábbis én így látom.
szerintem tök felesleges és értelmetlen összehasonlítani Őket. meccseik legalább felét még csak nem is ugyan azon csapatok ellen játszották csapat. Ez olyan mintha Revis-t hasonlítanánk Norman-hez és meyik kapott el több interception-t úgy hogy az egyik felé jo a másik felé meg béna irányítók dobáltak. Ha meg nagyon szigorúan vesszük soha nem játszottak egymás ellen mert mind a kettő az offense tagja.
Az meg hogy ki mennyi gyűrűt szerzett volna ha máshol van, hát… Szerintem mind a ketten többet, mint így. Azt sem lehet több érvvel alátámasztani, hogy kevesebb jött volna össze nekik.
A statokat senki sem ellenőrizte? PM az alapszakaszban meccsenként 270,5 yardot és szezononként 31,7 td-t passzolt, nem 300-at és 33-at, míg TB 257,9-et és 30,5-öt, nem 250-et és 31-et. PM köré mindig elit offenset építettek mind2 klubjában, leendő hof elkapókkal volt pályán egész pályafutása során szinte mindig, míg TB-nek folyamatosan kukázott játékosokkal kellett az eredményeket szállítania. Abban az évben, amikor TB is kapott elit társakat, rögtön soha nem látott statokat hozott minden kategóriában. Másrészről PM a karrierje nagy részén fedett csarnokban játszott, ahol könnyebb űrszámokat produkálni, mint fent északon a fagyban. Ezenkívül PM rengeteg rekordja közül az egyik legbeszédesebbet nem szokás kiemelni, 9x esett ki eddig a rájátszásban rögtön az 1. meccsén, amiből 6x otthon játszott, a nyertes SB-n pedig a rettegett Rex Grossman volt az ellenfél.
A meccs/yard/TD-nél nem lehet, hogy benne van a playoff is?
A győzelmi mutató listát gondolom adott számú lejátszott meccs alapján nézték, Wilson játszott eddig kb 50-60 meccset? Osi meg talán 5-6-ot, szóval őket szerintem ne vegyük ide :)
Rex Grossmanról pedig mindenki tudja, hogy faszagyerek :D
Ezekben a statokban sosincs benne a playoff (nem tudom miért), azzal együtt PM 0,8 yardot javulna.
Wilson valóban 64 csak meccset játszott, Osweilert csak a poén kedvéért írtam oda. Ha legalább 100 meccsel kvalifikálhatják magukat a qb-k a listára, a már visszavonultak közül Staubach 74,6% és Montana 71,3% is megelőzi PM-et.
Elég jelentős szerepe van az edzőknek és a csapattársaknak a statok kialakulásában, más hozzászóló is fel meri vetni, mi lett volna a karrierjükkel másik edzővel.
Igen, de a mi lett volna ha összehasonlítás értelmetlen, mert csak durva találgatás semmi több. Szerintem Breesnek lenne három gyűrűje, Bradynek meg Peytonnak egy se. És ennek sem kisebb a valószínűsége, minthogy Peytonnak három, Bradynek meg egy. Ezért ha már mindenáron össze kell hasonlítani őket azt korrektül csak statok alapján lehet, és akkor megint visszakanyarodtunk az alaptételhez, hogy rekordok vs gyűrűk :)
De ez csak az én véleményem!
Ezek nem alapszakasz statok :) hanem az egymás elleni statok. Legalábbis a 301 yard és 33 TD :)
“PM nem a 2. a győzelmi mutató listán 73,5%-kal, mert Russel Wilson és Brock Osweiler (lol) is megelőzi. TB 77,1%, RW 71,9%, BO 71,4%, PM 70,2%. ”
Ezt nem tudom, honnan vetted, valószínűleg más forrásból :)
Köszi a kiegészítést. Az, hogy csak egymás elleni statokat használtál, és nem teljes karrierre vetítetteket, nincs feltüntetve ;)
win/loss record:
http://www.footballdb.com/stats/qb-records.html?type=reg&alltime=&sort=pct
Váltogattam a kettőt és rosszul fogalmaztam meg. A második bekezdésnél egymás elleni meccsekre lebontvát kellett volna írnom :D
Volt egy rohadt jó kép ezekről a statokról. Megkeresem mindjárt, hátha megvan valahol :)
Ebből dolgoztam :)
Az alsó sora ennek egyszerűen rossz.
Az, hogy a dome-ban hoz valaki űr számokat, az alapvetően nem igaz, Aaron Rodgers például nem ott játszik. Manning 55 TD-s szezonja pedig Denverben volt.
Az, hogy Bradynek nem voltak elit társai, megint irgalmatlan baromság. Bradynek karrierje során csak 3 évben nem volt top 10-es védelme, Manningnek pedig ha jól tudom, csak 6 évében volt. Elég nehéz azt mondani, hogy mondjuk Randy Moss, Rob Gronkowski vagy Wes Welker nem ligaelit. Szerintem még véletlenül sem említhetjük egy néven őket a két Thomassal.
Ahogy a Rex Grossman féle Super Bowl is nevetséges indok. Akkor Manningék éppen a Patst nyomták le az AFC döntőben. Azt hiszem ha akkor Bradyék nyernek, most sokan, akik Manninget szapulják ezzel, a Patriots győzelmét emlegetné a Ligaelit Bears védelemmel szemben, nem pedig Grossmant ;)
Ezen lehetne vitatkozni éjt nappallá téve, de fölösleges.
Amúgy csak halkan jegyzem meg, ha pont ugyanezt írod, csak Manning szempontjából, akkor Brady oldaláról közelíteném meg a helyzetet kompenzálva :D a lényeg, hogy fölösleges az összehasonlítás :D
“Az, hogy a dome-ban hoz valaki űr számokat, az alapvetően nem igaz” -ez mit jelent? arra gondoltál, hogy CSAK dome-ban? Vagy azt vonod kétségbe általánosságban, hogy dome-ban könnyebb az irányítók dolga? PM 13 évig játszott dome-ban, a sok rekordhoz ez nagyban hozzájárult.
Egy szót nem szóltam top 10-es védelmekről. Semmilyen szövegösszefüggésben sem használtam a védelem szót (“irgalmatlan baromság” – ehhh….). Elkapókról volt szó, akik alapvetően befolyásolják a pass statokat. 2007 előtt nem volt Bradynek elit társa. Azóta Moss 2 és negyed szezon, illetve Gronk 6 szezon. PM-nek ott volt Marvin Harrison 11 éven keresztül, Reggie Wayne 10 évig, és a mostaniakra sem lehet panasz. Welker ott volt Manningnek is, de az elittől azért ő messze volt mindig is. Neki a mai Edelman a megfelelője, Sanders meg például jobb nála. Remélem tudsz mondani 10 jobb jelenleg is aktív elkapót JE-nél ;) Welker a fénykorában is határeset, hogy bármely évben 10-be fért volna.
Nem azzal szapulom PM-et, hogy megverte Grossmant a döntőben, hanem azzal, csak ellene sikerült, és ezt Wilson és Brees ellen nem tudta megtenni.
Elfogadom hogy elfogult vagy, nem is kicsit hanem nagyon, de azért nem kell midnen létező dolgot felhozni ami eszedbe jut cska hogy valaki érdemit csökkents másét pedig növeld. Nem fogja Bradytől sneki elvenni a cimeit, ahogy Manning rekordjai is jó időre bevésődnek.
Manningnek nem Wilson és Brees ellen nem sikerült hanem a két csapat védelme ellen. Azért ez nagy különbség. Ahogy nem is Grossman ellen játszott, hanem az akkori Bears védelem ellen. Ezt hogy Wilson és Brees ellen nem sikerült de Grossman ellen igen, meg se kéne említeni.
Harrison és Wayne oké, de Gronk és Moss is oké, még ha rövidebb ideig is. Welker meg igenis jó volt nagyon amig ott játszott a Denverben már közel sem volt önmaga. Edelman pedig jobb mint Sanders nálam és az elmúlt két-három évben Welkernél is. “PM egész életében leendő HoF társakkal játszott egész életében” Itt azért nem csak a támadók számítanak, mert a védelmek ugyanugy, ha nem jobban számítanak abban hogy valaki csapata meddig jut. És ne tegyünk már úgy mintha TB végig nyeretlen kétévesekkel játszott volna. Idén például ha mindenki egészéges akkor Brady segítői sokkal jobban. Gronk edelman jobb mint thomas és sanders, arról már nem is beszélve hogy egy amendola és Lafell nevét azért közepesen midnenki tudja, de hogy a két denveri után ki van a rosteren azt azért nem hiszem hogy sokan. Ahogy a Pats falról i sokat hallani mennyire gyenge, de a denverire is érdemes ránézni kiket kell odaállítani.
Felesleges ez az egész péniszméregetés megint.
Gyerekek, én is szoktam részegen kommentelni, de az a különbség, hogy nem vagyok sem itt, sem máshol szerző. Nem is folytatnám a kulturált eszmecserét, csak annyit tisztázzatok egymás közt legyetek szíves, ha az utóbbi 10 év nfl rajongó közössége számára egyik legnépszerűbb témáról van szó, mint a fenti cikkben, miszerint TB vagy PM jobb játékos, az felesleges péniszméregetés, vagy sem.