Az AFC-ből utolsónak jöjjenek az északi csoport 4 tagjának leggyengébb láncszemei. A csapatoknál körülbelül felváltva volt nehéz, hogy épp a defense-ből vagy az offense-ből nehezebb-e választani, de szerencsére ott volt a Browns, akik megannyi lehetőséget kínáltak. A három korábbi csoportot ITT és ITT és ITT találjátok!
Baltimore Ravens
Offense – Ronnie Stanley
A korábbi évekkel ellentétben a támadófal nem olyan elit, de tegyük gyorsan hozzá, hogy még így is a jobb alakulatok közé tartozik a ligában. A legnagyobb gondot a left tackle megtalálása jelenti, ugyanis a frissen draftolt Stanley egyelőre nem tud felnőni a többiek szintjére. Persze az újoncok élete sosem egyszerű, de Stanley-t nem véletlenül draftolták olyan magasan, ezért a magas elvárásokat egy közepes, biztató teljesítménnyel illene meghálálnia.
Defense – Zachary Orr
A Ravens fornt7 elit szinten játszik idén és egyetlen egy személy választja el tőle őket, hogy a legjobbak lehessenek. Ez pedig Zachary Orr személye, aki messze a többiek szintje alatt teljesít. Elsősorban coverage skilljevel nem lehet az edző gárda megelégedve, de futás ellen is társai alatt teljesít. Arról már nem is beszélve, hogy pass rush terén semmit se várhatunk tőle (tudom nem az a dolga). Hatalmas szerencséje van, hogy az egyik legjobb formában lévő ILB-je játszik mellette, így jól tudja leplezni hiányosságait.
Pittsburgh Steelers
Offense – Jesse James
Jesse Jamesről tudtuk, hogy nem kell eget rengető számokat várni tőle és nem az elkapó skilljeit fogja kamatoztatni a Steelers. Bár nem mondom, ráférne a csapatra, ha lenne egy jó elkapó tight endje, de hogy ez nem James, az biztos. Pont ezért sajnálatos, hogy a blokkolási munkájával is akadnak gondok. Se futáshoz, se passzhoz nem blokkol kimondottan jól és így már nem lehetünk elnézőek azzal szemben, hogy nem tudják a passzjátékba se bevonni.
Defense – Lawrence Timmons
A rutinos Timmons felett már tavaly is úgy éreztük, hogy eljárt az idő, de az idei évre még egy szinttel lejjebb esett a játéka és végérvényesen érdemes elgondolkodni azon, hogy nem lenne-e jobb hozni helyette valakit. Hiába egy-egy jobb mérkőzés és sok tackle, alapvetően gyengén játszik mind futás, mind passz ellen. Nem elég gyors, megkopott a reakcióideje, így hiába a rutin és próbál a védelem vezére lenni, ez kevés.
Cincinnati Bengals
Offense – Cedric Ogbuehi
Tavaly mindenkit meglepett, hogy Dalton előtt egy top5 közeli fal állt össze. Ez a diadalmenet azonban elég rövid életű volt, mert idénre nagyon úgy tűnik, hogy elfogytak. Volt olyan mérkőzés hogy 7 sacket hagytak az ellenfélnek, de alig volt olyan alkalom, hogy kimondottan jól teljesítettek volna. Közülük is különösen alulteljesít a másodéves Ogbuehi, aki passzblokkolásban jócskán átlag alatt teljesítményre képes. Futásblokkolásban még csak-csak átlagosnak mondható, de mint right tackle sok múlik rajta az elit pass rusherek ellen is.
Defense – Michael Johnson
Hazudnánk ha azt mondanánk, hogy sok a remek teljesítmény a Bengals védelmében, de átlag alatt azért kevesen teljesítenek. Johnson ilyen és ez azért különösen fájó, mert a D-line többi tagja azért meglehetősen jó, ezért lenne helye nagy játékokat bemutatni. Nem tartozik a fiatalabb játékosok közé, márpedig posztján elengedhetetlen a robbanékonyság és a megállíthatatlan motor. Neki egyik sincs már meg, így messze lefelé lóg ki.
Cleveland Browns
Offense – Az irányítók
Sok a baj Clevelandben, de a legnagyobb továbbra is az, hogy nincs meg a csapat egyértelmű franchise irányítója. Négy játékos lépett már idén pályára és Kessler kivételével mindenki elképesztően gyenge volt. Na nem mintha Kessler olyan jól játszott volna, de még ő volt a vakok közt a félszemű. Nem hálás dolog már lassan egy évtizede az irányító poszt Clevelandban, de az éppen aktuális irányítók sem tesznek hozzá sokat a játékhoz. Ráadásul úgy, hogy papíron egy kiváló irányítóedző keze alatt dolgoznak.
Defense – Joe Haden
Ami a védelemben folyik az talán még a támadósornál is káoszosabb. Alig kimondottan jó teljesítményt, ezért sok játékos kínálta magát, de talán az elvárásokat is beleszámolva Haden az egyik leggyengébb. Tavaly már láthattuk, hogy nem elit cornerként kell vele számolni, de idén folytatódik a vesszőfutása. Két jobb meccsét leszámítva 100-asnál jobb ratingel dobálnak rá az irányítók, futás ellen teljesen hasztalan és igaz hogy sokszor az ellenfél legjobb elkapója áll fel vele szemben, de ez csak súlyosbít a felelősségén.
Legfrissebb cikkeink
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
- Triple Coverage #567 – Hogyan javítanánk meg a reménytelen csapatokat?
- Playoff Ranking #10
- Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- ClayMatthews52 on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Pedro44 on Aaron Rodgers jövőre is játszana
- Kopi3.14 on Meggondolták magukat a Coltsnál, mégis visszatér Richardson a kezdőbe
- TheGUARDiAN on Playoff Ranking #10
- Sigismundus on Playoff Ranking #10
A Ravens-szel kapcsolatban: ezt komolyan gondoljátok?! Stanley egy rookie LT, akiről egyetlen sacket sem csináltak a szezonban, van összesen vagy 6 QB hurry a neve mellett, és semmi más. Monroe-hoz képest egy álom a srác, remekül teljesít. Persze volt sérült pár meccset, de abszolút eszembe se jutna leggyengébb láncszemnek nevezni – ha már ilyet keresünk akkor inkább Vlad Ducasse aki beugróember az OLineban jelenleg (de emiatt talán nem is fair vele kapcsolatban ezt mondani, mert nyilvánvaló), de ottvan pl. Darren Waller akiben rengeteg potenciál van, de túl inkonzisztens, vagy akár Aiken is.
A defense-ből meg pont Orrt NEM mondanám annak, aki UDFA-ként Daryl Smith helyén játszik és teljes joggal. Coverage-ben lehetne jobb, tény, de a legtöbb tackle-je van a csapatban, és alapvetően megbízható a helyén. Aki meg nem látja hogy a D leggyengébb láncszeme Shareece Wright (aki Frank Walkernek megfelelő rémületet hoz a ravens fanok szívébe), az nem nézett egyetlen baltimore meccset sem a szezonban.
Orrhoz: futás ellen jó, pass rush és coverage nem. Statok:
-39 defensive stop (16.legtöbb 90ből)
-9 missed tackle (25.legtöbb)
-77 pass rush snapből csak 7 pressure (2 hit, 5 hurry)
-50/62, 530 yard, 2 TD, 1INT, 106.3 rating
Hello,
Stanley valóban rookie, ezert igatsagtalan kicsit vele szemben, de ezek ellenére választani kellett valakit. Szeretek a kezdőcsapatokból vàlasztani, márpedig Ducasse 3 merkozest jatszotz a cikk megirasakor ezert őt nem ereztem volna fairnek. Az egyetlen jogos alternativa Aiken lehetne, de Stanley szerepét hangsúlyosabnak ítéltem meg!
Orr pedig abszolút megérdemelten van a listán. Wright szintén nem igazàn tekinthető már kezdőnek, ugyanis Young és Smith is többet van pályán, ezert sem ő lett.
agree to disagree. De ha mar mindenkepp, akkor miert nem Zuttah, aki neha fertelmesen jatszik, drive killing buntetesekkel?
Valamint, Orr-al akkor sem ertek egyet. Meg Webb-et is hamarabb mondanam mint Zacharyt, mert az utolso meccset leszamitva nem sok vizet zavart. Plane ha a cap hitet nezzuk.
Stanley megvedesevel még talàn ki tudok egyezni, de Orréval nehezen :) szerintem azert tünik jónak mert a rajta kivul jatszo front7 tagok szinte elit szinten toljak es ez huzza az o teljesitmenyet is.
Persze nem kell ugyanugy megitelnunk oket ugyh elfogadom h webb, wright jateka rosszabb nala szted
Persze mindenkinek van igazság az állításában, de én sem értek egyet egyik pickkel sem, támadó oldalon az alulteljesítők sorrendje… Flacco (tudom durván hangzik, de egy igazan jó meccse volt eddig) Zuttah (sok büntetés és amúgy sem kiemelkedő) SSS (nem akarom nagyon savazni mert nem lenne fair egy 37 éves WR-rel szemben, de voltak dropjai és rosszul futott routjai, meg volt pár felesleges büntetése is )
Védelemből pedig bármelyik OLB aki nem Tsuggs (Doom, ZSmith, Judon) talán a leggyengébb és a DB-k közül Wright (jó ő most már csere) vagy Powers (nickelben) és webb aztán max Orr
Ezzel akkor értenék egyet ha a rovat címe alulteljesítők lenne. Flacco, Zuttah és SSS is gyengébb valóban, valódi tudásához képest de így sem ők a leggyengébbek. Ennek a sorozatnak az lett volan a célja hogy bemutassa a csapatok valóban leggyengébb játékosait, akiken az ellenfél fogást talál. Nem írtam ugyan le de elsősorban az aktuális kezdőjátékosokon szerettem volan leverni a port, egyedül a rookie-kkal próbáltam kicsit elnézőbb lenni ott ahol lehetett, de ha nagyjából egyértelműen ők votlak a legrosszabbak akkor őket se kíméltem. Tehát offense-ből egyértelműen nem azok akiket írtál szerintem. Védelemben már jobb a kérdés/felvetés, nem értem miért védi midnneki ennnyire Orrt. Egyrészet sehol nem irtam hogy szar, másrészt szerintem ő a leggyengébb a jelenlegi kezdőből.
Nem hiszem hogy szüksége lenne a védelmünkre… csak másképp látjuk a dolgot ennyi. Jó mostanában nem menő MO-n másképp látni a dolgokat, de szerintem ettől jó egy fórum, ha a különböző nézeteket meg lehet vitatni…
Alulteljesítők- Leggyengébb összevetésben viszont igazad van.
Ja persze, sőt én kimondottan örülök ha érkezik reakció a dolgokra, csak az nem tetszik amikor úgy jön reakció, hogy “hát ebben meg ebben biztos nincs igazad, meg ez kizárt és különben sem láttál egy Ravens meccset se ha ezt mondod”. Amit te irtál az teljseen korrekt, máshogy látjuk, más nézőpontból közelitettük meg, én leirom az érveket meg ti is, de azt lehet igy is csinálni. (A másképp látni dolgokat meg nem hiszem h MO betegség lenne.)
szép dolog a PFF-re alapozni mindent, de talán az is számít, hogy mit lát az ember a valóságban, nem statisztikai alapon. Statisztika sosem méri hogy éppen az az egy tackle az mondjuk egy drive-ot állított meg, és lehet előtte volt 6 down amikor meg nem jött össze. Nadehát mindegy, majd akkor inkább csendben maradok.
Most ezt mire? :D Én pont azt írtam hogy teljesen rendben van hogy megírjàtok mit gondoltok. Amugy nem PFFre alapoztam a grade-eket utanba neztuk meg biztositas gyanant. Nyilvan minden Remavens meccset nem lattam, de tobbet kozuluk igen. Lehet h epp a gyenge pillanataikat kaptam el.
egyébként a PFF pont figyelembe veszi ezeket, az pont nem kvázi statisztika, mint amit Orrnál felhoztok, hogy mennyire sok tackle-je van.
A PFF-nél ha az LB 3&4re 6 yard után állítja meg a játékost, arra nem kap pozitív értékelést. Szóval tényleg nem értem mi baja sokaknak a PFF-fel, miközben ők pontosan azt csinálják, amit mondasz. Megnéznek minden egyes játékosra minden egyes meccsen minden egyes playt. Nekünk sajnos nincsenek ilyen erőforrásaink, így nyilván nem látunk minden csapattól 16 meccset egy szezonban és nem nézünk külön minden egyes játékost.
Nekem az a meglátásom, hogy azok kardoskodnak a statisztikák ellen, akik nem értik a működésüket.. (lsd Moneyball film)
igazából az a bajom, hogy a PFF-értékelés (a grade maga) még csak nem is statisztika. Csak számszerűsítik az értékelést, hogy megfogható és összehasonlítható legyen.
De a jövő héten jobban elmagyarázom majd a PFF-értékelést egy nagy cikkben, ha lesz időm végre összerakni…
Tökéletesen egyetértek.. a Grade-re is szerintem csak azért van szükség, hogy aki nem érti a statisztikákat, annak “érthetővé tegyék” és egy számmá konvertálják.. ami könnyen emészthető és összehasonlítható. Ezzel nincs is semmi baj szerintem, és feltételezem, hogy az FFP-nél átgondolták a súlyozást, ami alapján generálják az értéket.
(és sokkal inkább ezzel a számmal dobálózzon valaki, mint mondjuk a tackle számmal.. ami önmagában tényleg lófüttyöt sem ér/jelent)
Szóval egy átlag felhasználónak (értsd nem statisztikus-matematikus – mint pl én) jó kiindulási alap, és örülök neki, hogy nem nekem kell összevadászni és súlyozni 1-1 játékos ötmillió statjából a megfelelő százat, hogy megkapjam, hogy átlagosan jobban teljesít e mint a szomszédé..
Kicsit olyan mint eu fociban pl az OPTA értékelés (csak ez szerintem ráadásul sokkal komolyabb).. egy elég jó összehasonlítási alap. Ha valaki egész szezonban átlag felett teljesít az azért sokat jelent.
azért mert Wright kijátszotta magát a kezdőből, egész korrekt szerződése ellenére, Orr túl is teljesíti az elvárásokat, UDFA volt fejlődik folyamatosan, lehet leggyengébb a Front7-ben, de nem ennyire gyalázatos… Wright pedig 2 meccs óta nem kezdő nyugodtan beírhattad volna őt is, mert egyértelmű, hogy ő a leggyengébb, vagy Orrnál még Webb is az, akit csak Weddle húz fel és az utolsó 2 meccsen nem volt totál homály, amúgy mint a mérgezett egér csak futkozott pályán…
Így h ekkora vita lett belőle, megnéztük mit mond a PFF, íme: