Ha egy NFL franchise general managere lennék és nem állna megfelelő lábakon a csapatom, tehát nem lenne legalább egy vállalható irányítóm, biztosan érdekelne Jimmy Garoppolo és a lehetőség, hogy a csapatomban tudhassam. Azonban a nagy kérdés egyrészt az, hogy mennyiért szerezhető meg, másrészt pedig, hogy mennyit is ér valójában. Előbbiben természetesen a Patriots és a többi irányítóért vágyakozó franchise rezervációs ára az irányadó, utóbbi viszont egy nagyon bonyolult és összetett kérdés.
Kezdjük az egészet egy kis történelmi áttekintéssel, azaz a leginkább hasonló trade-ekkel az utóbbi 10 évből (nem volt sok):
– 2007: Matt Schaub a Falconstól a Texanshoz
Schaub példája a legjobb, ugyanis a csere előtt három évvel a harmadik körben draftolták és ő is csak két és fél tétmeccset játszott a három szezonja során. A két csapat első körös pickeket cserélt (a Falcons a 10.-ről a 8.-ra mozgott fel), illetve a Texans a 2007-es (39. overall) és a 2008-as második körösét (48.) is Atlantába küldte.
-2009: Matt Cassel a Patriotstól a Chiefshez
Cassel és az öregedő linebacker, Mike Vrabel volt a Chiefs második körösének (34. overall) ellenértéke. Garoppolóhoz képest Cassel sokkal több, konkrétan 15 meccsen kezdett a Patsben és egész jól is játszott, de 11 győzelemmel éppen lemaradtak a rájátszásról.
2011: Kevin Kolb az Eaglestől a Cardinalshoz
Az Eagles a cornerback Dominique Rodgers-Cromartie-t és egy második körös picke5 (51. overall) kapott Kolbért, aki az Eaglesnél töltött 4 éve alatt kicsit több, mint 300 passzkísérletet jegyzett, de a kezdő pozíciót nem tudta megszerezni, pedig McNabb örököseként tekintettek rá, csak jött egy szerencsétlen agyrázkódás és egy bizonyos Mike Vick, aki megragadt a kezdőben.
Alex Smith és Carson Palmer elcserélését is idevehetnénk akár, de ők azért sokkal inkább bizonyított játékosok voltak és furcsább körülmények kellettek a cseréjükhöz. Smith egyébként egy második körös (34. overall) és egy következő évi kondíciós pick (56. overall) ellenében került San Franciscóból Kansasbe, Palmer pedig egy első körös (17. overall) és egy következő évi kondíciós második körös (37. overall) pickért került Cincinnatiből Oaklandbe.
Ugorjunk viszont vissza a közelmúltba. Garoppolót a 2014-es NFL Draft második körében, az összesített 62. választási joggal húzta ki és láncolta magához négy évre a Patriots, tehát 3 éve ez volt a piaci értéke – illetve valami ehhez közeli, ha olyan faktorokat is számításba veszünk, mint például a csapatok hiányposztjai, de maradjunk az elmélet kedvéért a 62. picknél. Most, 3 év elteltével ennél többet vagy kevesebbet kéne érte fizetni?
Érvek, ellenérvek
Egyik oldalról lehet azzal érvelni, hogy 3 év Brady mögött, illetve Belichick és Josh McDaniels keze alatt előnyére válik az irányítónak és az egyértelmű, hogy most, negyedik évébe lépve érettebb, jobb játékos, mint bármelyik újonc QB. Az első két évének snapjeivel ugyan nem számolnék, mert nem igazán éles helyzetben születtek és csak közel 30 dropbackje volt ez idő alatt, azonban az idei két kezdő mérkőzése alatt megmutatta, miért is tartották 2014-ben egy jó kis irányító-prospectnek.
Akkor ugyebár az Eastern Illinois egyetemen – Romo alma materében – végzett, majd részt vett a kisebb all-star meccsen, az East-West Shrine Game-en, ahol kiemelkedőt produkált és meghívták egy nagyobb megmérettetésre, a Senior Bowlra is. Ezek alatt megmutatta erős karját, gyors labdaelengedését, atletizmusát és hogy fejben is bőven rendben van. Ezt mind láthattuk az idei szezon első két hetében is, ráadásul harmadik kísérleteknél is remek volt, a nyomást is jól kezelte.
Viszont lehet ellenérvelni is egyrészt a cikk elején bemutatott három cserével, ugyanis egyik csapatot cserélt QB sem váltotta meg a világot. Másrészt azzal, hogy a Patriots rendszerében jól mutatott Hoyer, Cassell és Mallett is korábban, mint Brady cseréje, ahogy idén Brissetten is láthattunk biztató jeleket és valószínűleg több felkészüléssel még jobb lett volna, hiszen az NFL történetének legzseniálisabb edzője van segítségére az oldalvonal mellett és a felkészülés során. Persze az igaz, hogy Garoppolo mindegyik fent említett úriembernél tehetségesebb prospect volt.
A 63 igazán tétmeccsen bemutatott dropbackje sem egy túl nagy minta és erre is ráfáztak már korábban csapatok. Elég Brock Osweiler vagy Matt Flynn nevét említeni, akik remek csapatokban, jó rendszerekben mutattak korrekt, biztató játékot és megkapták a nagy lóvét, majd új munkaadójuk jól befürdött velük. Az, hogy Garoppolo két meccsen jól játszott, még egyáltalán nem garancia semmire és messzemenő következtetéseket sem szabad levonni belőle.
Azonban a piaci értéket jelen esetben leginkább az ellenérték és a hozzá tartozó pénzügyi vonzatok határozhatják meg. Egy draft cetli értékének hatalmas része a négy (első kör esetében akár öt) évnyi olcsó szerződés és ez idő alatt a játékos jogainak teljes kontrollálása. Persze az olcsóság nem volt mindig így, hiszen a 2011-es CBA (Kollektív Szerződés) előtt a korán kiválasztott, NFL-szinten ismeretlen újoncok elképesztő kontraktusokat írtak alá, gondoljunk csak például Sam Bradford $78 milliós üzletére.
Garoppolonak mindeközben így néz ki az éves cap hitje az újonc szerződése alatt: 2014-ben $633 436, 2015-ben $791 795, 2016-ban $950 154, illetve 2017-ben majd $1 108 513 lesz. Ez rendkívül kevés, mondanom sem kell. Ez az oka annak, hogy manapság a draft cetlik olyan sokat érnek. Egy csapatnak sokkal inkább megéri centekért alkalmaznia egy újoncot, mintsem milliókért egy közepes képességű veteránt.
De ebből a szempontból is megvizsgálhatjuk a kérdést: milyen opciói lesznek Garoppolo új csapatának pontosan egy év múlva? A legjobb eset az, hogy kiválóan játszik és megérdemli a nagy pénzt (15-20 millió dollár évente), ekkor természetesen a tulajdonosoknak és a GM-nek semmi problémája nem lenne odaadni ezt az összeget. De mi van akkor, ha egyszerűen csak közepesen játszik és egy év után nem tudod eldönteni, hogy milyen QB lesz belőle? Nincs sok választásod, megfizeted vagy elengeded, de mindkettő erős rizikófaktort tartalmaz. De még az is előfordulhat, hogy ő maga nem akar a csapatnál játszani és fogja magát és máshová szerződik (ez ellen persze lehet a franchise taggel tenni, de az sem olcsó mulatság). Ha pedig besül, mint Osweiler, akkor pedig buktál egy elég magas picket és egy év után el kell engedned. Pénzügyileg igazából egyik opció sem valami jó, de persze ha megtalálod a jövő nagy irányítóját, akkor nem probléma a nagy pénz kifizetése, csak valljuk meg, jövőre ilyenkor nagy valószínűséggel nem lesz Garoppolóból top 10-16 QB.
De akkor most csökkent, vagy nőtt az értéke?
Ha Garoppolo karrierje során egy snapet sem játszott volna, akkor egyértelműen csökkent volna a piaci értéke a három évvel ezelőtti, 62. pickhez képest, hiszen ebben az esetben pontosan annyit tudnánk róla, mint 2014-ben és a szerződésének financiális vonzatai miatt – tehát hogy négy helyett már csak egy évig játszathatod olcsón – egyértelműen kevesebbet érne. Ha egy kicsit is vállalható teljesítményt nyújtana a 2017-es szezonban, akkor alsó hangon évi $15 milliós szerződést kéne adni neki, de közelebb lenne az a 20 millióhoz is, amivel szemben ugyebár egy újoncot bagóért játszathatsz évekig.
És akkor ezzel az értékcsökkenéssel kell szembeállítani azt az értéknövekedést, amit a két kezdő meccs és a Patriotsnál való edzés és tanulás adott számára. Ezt a két ellentétes faktort nagyon nehéz összehasonlítani egymással, ezért borzasztóan bonyolult megállapítani Jimmy Garoppolo piaci értékét.
Véleményem szerint ha bármilyen más poszton játszana, csökkent volna az értéke és igazából talán így is hajlok afelé, hogy a pénzügyi vonzatok miatt nem ér még második kört sem feltétlen. De mivel irányító és potenciál van benne, így egyértelműen a 62. picknél magasabbat és/vagy többet fog adni érte az a csapat, amelyik végül megszerzi a fiatal irányítót. A kérdés csak az, hogy pontosan mennyivel, illetve hogy valóban ér-e annyit.
Szerintem top10 picket semmiképp sem ér, de én első köröst sem szívesen adnék érte, a Texans helyében viszont elgondolkodnék az 1/25-ös pick elcserélésén, ugyanis a csapat kész van egy irányító híján és ha Garoppolo sem jön be Osweiler mellett, akkor mindkettőt elengedhetik jövőre és kezdhetik újra. A második körtől viszont már hajlandó lennék cserélni JimmyG-ért, akár a Browns, akár a 49ers, akár a Bears, akár bárki más helyében lennék.
És Ti? Szerintetek összességében csökkent, vagy nőtt Garoppolo értéke? És mennyivel?
Legfrissebb cikkeink
- A történelem során először változik egy csütörtök esti rangadó párosítása
- Pro Bowler bal oldali tackle-t igazolt a Chiefs
- FK! Preview #12
- Szombati beszámoló #10 – College foci 2024
- Brock Purdy és Nick Bosa is kihagyja a Packers elleni rangadót
- BREAKING: A Giants kivágja Daniel Jonest!
- Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- A Dolphins kezdője a legöregebb, a Packersé messze a legfiatalabb
- Jaire Alexandernek elszakadt az egyik szalag a térdében
- Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Veszélyben Brock Purdy hétvégi játéka
- Daniel Jones: Kezdő irányítóból scout team safety
- A Brownst nem lehet legyőzni csütörtök este
- Őrült Browns-siker a hóban
- Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Rex Ryan kész azonnal visszatérni a Jets élére
- AD94 on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Kopi3.14 on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Jani_Kovacs on Jared Goff olyat vitt véghez, amit korábban még senki
- Cseh Tibor on Eli Manning az első adandó alkalommal Hall of Famer lehet
- katonadani on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
- Ragi on Ez nagyon mellé ment – a holtszezon legrosszabb igazolásai
Okoskodhatunk, de igazából a teljesítménye adja meg mit is ér. Mert ha lehoz a Brownsban egy tisztességes évet, akkor ha 1/12-t adnak érte, jövőre azt mondjuk megérte.
Ha zseniális éve lesz akkor jövőre az 1/1-re is azt mondjuk megérte.
Ha nem elkeserítő, de sok rookieszerű hibával, akkor második kör.
Figyelve a Brownst idén, ha adnak 1/12-t érte, ahelyett, hogy húznak egy újoncot ott, szerintem megéri nekik.
Plusz, aki edzette vagy játszott vele valaha csak jót mondott róla. Lesz egy tesztévük…ha nem sérül le, egy év múlva tudn fogják, hogy franchise irányító vagy sem.
Én azt mondom…. 1/12-t megér.
Kicsit olyan a helyzet, mint a kéziseknél a balkezes átlövő. Hiánygazdálkodás.
Én NE helyében AFC contendernek nem adnám, Houston, Denver. Inkább 2/1 Clevelandből, mint 1/25 Houstonból.
Tenyleg nagyon nehez beloni az erteket. Azonban van egy dolog,ami alapvetoen atirja a fenti – amugy teljesen korrekt – elemzest. Ez pedig a adott poszt aktualis draft class-a. Ez pedig az iden gyengebb,mint az elozo evekben volt, ezert lehet arrol beszelni,hogy idealis esetben akar elso kor 10-15-t is kaphat erte a Pats.
Én azt mondom, hogy 1-16 pickekből első kör, 17-32 pickekből első, meg még egy 3-4. körüli.
van 7 QB needes csapat (Browns, 49ers, Bears, Jets, Bills?, Redskins, Texans)
ezekre a csapatokra jut Cousins (akit top fizuval kell kitömni), Cutler (szintén keményen meg kell fizetni és már inkább lefele tart), Romo (akinél egy sacknél a carrier ending sérülés veszélye igen magas), Taylor ha elküldik, Glennon (de ők is max game managerek lehetnek), McCarron (ha egyáltalán el akarják boltolni), Garoppolo és a három rookie akit első kör környékére várnak (mindegyik nagyobbnál nagyobb kérdőjelekkel)
nagyon gyenge a felhozatal, így is úgy is kockáztatni kell a csapatoknak, ha idén meg szeretnék ezt megoldani
Garoppolonál a legnagyobb rizikófaktor az előre be nem kalkulálható sérülés lehet, az azért igen ritka, hogy 8-10 zsinórban kezdőként lejátszott meccs után ne elemezzék ki egy QB játékát, egy év alatt ki kell derüljön mire képes, ezt csak egy váratlan 3-4 meccses vagy súlyosabb sérülés tudja meggátolni
egyébként szerintem nem kell ezt az első kört ennyire komolyan venni, adnak egy idei és egy jövőévi második köröst, meg mondjuk még valamit harmadik napról és simán belefog menni a Pats
(de akár jövőévi első körös is jöhet nem kell a mostani top10-t mindenáron feláldozni)
Még egy szempontot érdemes lehet figyelni a cserénél. Vajon mennyire lehet üvegből? Idén a második meccsen meg is sérült…
Hohó!
Direkt egy ilyen kommentet kerestem, mert én is pont erre gondoltam!
Őszintén szóval nem tűnt akkora esésnek hogy ebből egy kicsit is komolyabb vállsérülés lett.
Főleg, hogy előtte már alkarral tompította az esést.Nem túl bíztató jel..
Ettől függetlenül nagy tehetség a srác, nagyon rendben van. Imádom nézni a játékát.
Nagyon látja a dolgokat, mobilis, tudja mikor kell neki megfutnia a downokat.
És a lábmunkáján még mindig ámulok bámulok.
Én akkor is annak örülnék örülnék, ha nem akarnák elcserélni, maradna Patsnél
És simán lehetne Brady méltó örököse!
Ahogy Brady most hozzááll a dolgokhoz, lehet, h JG elöbb megy nyugdíjba… :D
Játszott 1,5 meccset és néhány előszezon mérkőzést (ahol egy 4. meccs nem sétagalopp!)- kiválóan. Tapasztalansága (túlbuzgósága?) okozta a sérülését, TB már rég kidobta volna a labdát a pályáról. Azaz egy igen ígéretes, de kevés meccstapasztalattal rendelkező QB, aki rendkívül jó edzéskörülmények között dolgozik (TB-BB).
A sérülés miatt írtam ide…Carr elpusztíthatatlannak (nem üvegtestűnek!) tűnt, aztán tessék… A 2-3 meccs kihagyás minden QB-t elérheti, Ő azért nem jött vissza, mert lejárt TB eltiltása. (Sérülés nélkül csak az igen ravaszul játszó Jason Witten tudja megúszni a pályafutását… :D)
Szeretném, ha maradna! A Pats-nak nem szükségszerű a trade, 60 milla cap space-e van, rég volt ennyi, a teljes cap space 1/3-a.
Jól összefoglalja a növelő és csökkentő faktort, csak a megállapítással nem értek egyet hogy ne érne második kört sem.
Fel van hozva Osweiler elrettentő példának. Ha Osweiler Garoppolo szerződésével lett volna igazolva, idén lehetne cutolni és nincs cap probléma, szerintem ilyen szempontból ez sokkal előnyösebb helyzet. A bukott pick amit adni kell érte persze fáj, de kevésbé mint egy nagy adag DM. Az első körök hit rateje 50-60% körül van (abból a szempontból hogy ki lesz kezdő, nem ki lesz “sztár” kezdő), és nyilván egy kései első körnek kevesebb mint egy magas elsőnek.
Hogy mennyire jó játékos Jimmy azt nemtudom, nem követtem college pályafutását és nem elemezgettem játékát. Abban viszont biztos vagyok, hogy egy ilyen próbálkozás ellenérték szempontjából (annak akinek tetszik a profilja) megér egy kései első kört. Az “annak akinek tetszik” az mondjuk egy nagy kitétel, mert mégiscsak FCS-ben huszárkodott, ez lehet elijesztő. Bár manapság ugye van akit 1/2ig is felrepít ez a magasztos competition level :D
Nagyon jól összefoglaltad a cikkben.
Szerintem a legfontosabb az hogy az érdeklődő csapatoknak mennyit ér.
Browns: szerintem csak magában 1/12 – t nem ér. Viszont egy ilyen tradet eltudnék képzelni:
Browns adja 1/12 és 2. Kör
Pats adja 1/32 és Garoppolo
49ers: 2. Kör + valami apró (5.-6. Kör)
Bears: ugyan az mint a 49ers
A Texans nem tudom hogy mennyire érdeklődik!?
De ott magában az 1/25 még a vállalható kategória.(persze lehet nem próbálkoznak több pats qb növendékkel :) )
(+ami Garoppolo értékét csökkentheti az,hogy elérhető MacCown és Romo is. Hisz ha őket elviszi valamelyik csapat a fentiek közül akkor csökken az érdeklődők száma, és akkor rosszabb lehet a Pats alkupoziciója is.)
Az meg van, hogy a Pats 1/32-je és a Browns 2. köre egy távolságra van egymástól? :D
Igen. :) de még ígyis 20. hellyel feljebbről hùzna a patriots az első körben+ a 2. Kör az akkor is +egy húzás lenne. Akármilyen közel is van a browns második köre.
Ez az üzlet sokkal többet érbe szerintem mintha csak egy 2. kört adnának.
(Azért 1/12-n már elég komoly első körös tehetséget húzhatna a a Pats pl. egy DE-t)
épp ezért hülye lenne a Browns odaadni érte :D
Browns 2/1 sokkal életszerűbb már akkor.. és az se kevés
A frac.. lebuktam. A patsnek szurkolok :D
Így jobban átgondolva ez olyan mintha a Browns oda adná az 1/12 – t :D csak utána nem nem 33. Hanem 32 helyen húznak :D
Ok ez hülyeség. Bocsi :D
Személyes véleményem az, hogy teljesen baromság lenne Cousins kivételével bármelyik QB-ra első kört pocsékolni.. valahogy én úgy gondolom, hogy egy csapat vagy szerezzen egy igazi első körös prospect-et, és tegyen fel rá inget-gatyát, pakoljon alá WR-t RB-t falat stb.. annak nincs értelme, hogy félmegoldással oltsunk tüzet… lásd Broki
A korai pickes csapatok építsenek szépen Deff-et.. nekik amúgy se csak QB kell..
a Texans az egyetlen érdekes kérdés, de ott meg inkább egy Cousins (Romo?) kéne, aki tényleg, bizonyítottan jó irányító, aki képes lehet SB-t nyerni
Félreértés ne essék, lehet, hogy JG lesz a következő Brady.. csak retek kicsi rá az esély.. és szerintem nem ér ennyit.. első kört biztos, hogy nem, második elejét is csak visítva
A browns az egyetlen csapat aki egy komplett offenset tudna vásárolni egy prospect irányító köré :P De tudjuk,hogy nem fognak.. mert robok a mániball :D
már csak az a kérdés, hogy Garoppolo valódi prospect e…
ez az amit lehetetlen megítélni..
az én véleményem az (amiről pár napja vitatkoztunk – beszéltünk), hogy főleg QB-nál, az a valódi prospect akit első 10-ben húznak.. vannak anomáliák, mint Brady v Prescott (pont Prescottról olvastam minap egy jó cikket PFF-en, ott azt írják, hogy teljesen máshogy mozog, és hoz döntéseket mint egy éve (amiben valószínűleg hatalmas szerepe van a stábnak (és a falnak)) (ráadásul várjuk meg a következő 1-2 szezont az ő értékelésével)
ahogy haladunk az időben előre és a technika fejlődik, egyre kissebb az esélye a Brady féle tündérmeséknek.. a jó irányító a csapat kulcsa, és főleg őket úgy vizsgálják, hogy mindent tudnak róluk.. (ennek ellenére esélyes a bust, de ennek mentális okai vannak zömmel)
és itt el is érkeztünk a mondandóm lényegéhez, az, hogy valaki technikailag-taktikailag jó irányító az részben fejleszthető (edzés-séma-playbook-elkapók-fal stb).. ellenben az, hogy mentálisan hogyan bírkózik meg az egésszel, már sokkal nehezebben.. Brady és Prescott esetében szerintem nem is a technikai scout terén vétettek nagyot, hanem a mentális felmérés pillanatában..
(teszem hozzá gyorsan, hogy Brady és Prsecott draftolásának pillanatában se a pats se a cowboys nem tudta, hogy kit húztak…. mindig mosolygok, amikor valaki az ő nevükkel kapcsolatban a “zseniális draft pick”-et használja.. mert ez minden csak nem zseniális.. ordas nagy mák.. ennyi.. a pats v colts akkori scoutjai ugyanúgy megérdemlik a tudjukmilyenkorbácsot, mint a többi csapat, amiért nem szúrta ki őket. Az én olvasatomban a zseniális draft pick az, akit egy csapat magasabban draftol, mint arra számítani lehetett, és még annál is jobban teljesít.. (mondjuk Wentz ha beválik akkor ez alapján zseniális döntés)
Mondjuk ha idén pl valamelyik irányító top3 pick lesz, és beválik, az számomra a megtestesítője a jó picknek – vagy egy CB-t mondjuk 4.-nek rangsorolnak, de valaki 2. nak választja, és beválik, ez szintén..
de 4-6 körben rábökni valakire, akiből aztán egy remek QB lesz.. ez minden csak nem tudás.. ez a gusztustalan mák kategória
ha én lennék GM mondjuk Browns vagy 49-ers csapatánál, akkor idén szépen építeném a védelmet, vannak EDGE playerek és CB-k szép számmal, aztán majd jövőre ha lesz jó QB,akkor arra lecsapni (Trubisky nekem rohadtul gyanús, hogy azért jön ilyen hamar a draftra, mert következő drafton kicsúszna az első körből, most meg vakok közt félszemű a király :D )
Végre egy Garoppolo-kibeszélő! :D Én amúgy legutóbbi véleményemet visszavonnám, és második kört sem adnék érte (Bears helyében), ugyanis most a 2/36-tal szerintem ki lehet húzni Mahomes-t vagy Kaaya-t esetleg, és akkor náluk 4 év van arra, hogy kiderüljön, elég jók-e nem csak 1. (itt lenne is egy kérdésem: Mahomes-t miért nem tartják 1. körös prospectnek? spread offense-ben játszott, így felpumpált számai lettek?) Mellesleg, amikor legutóbb irányítóért cserélt a Bears, az sem sült el valami fényesen…
Mahomes első körös lesz, nagyon megy fel a boardokon, szal ott Kaaya lehet elérhető csak. Vagy Webb pl
AZ utóbbi 10 draft 2. körös irányítói:
2007: Kevin Kolb, John Beck, Drew Stanton
2008: Brian Brohm, Chad Henne
2009: Pat White
2010: Jimmy Clausen
2011: Andy Dalton, Colin Kaepernick
2012: Osweiler
2013: Geno Smith
2014: Derek Carr (+Garoppolo)
2015: –
2016: Christian Hackenberg
Nyilván az a kérdés, hogy az irányítóhiányban lévő csapatok számára mennyit ér Garoppolo. Szerintem nem is kérdés, hogy megér-e egy második kört. Az utóbbi 10 évben 2 olyan irányítót húztak ebben a körben, akire egyáltalán rá lehet fogni, hogy megoldás lehet bármire. Az egyik Dalton, akiről (a tavalyi jó évét leszámítva) mindig megy a vita, hogy lehet-e ilyen irányítóval nyerni, a másik pedig Carr, aki az idei szezonban mutatott 14 meccs alapján tényleg telitalálat lehet. Ebből az látszik, hogy ha a második körös draft cetlidet QB-ra váltod, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy franchise irányítót találj. Garoppolohoz képesti előnye, hogy +3 évig várhatsz a csodára kockázatok nélkül.
A másik lehetőség, hogy a 2. körös cetlidet nem irányítóra használod el. Egy átlagos második körös játékos soha nem lesz pro bowler, nem nyer meccseket, de kezdő, hasznos kiegészítőember. Viszont irányítód még mindig nincs, így bajnok sem leszel. Ha ezután 1-2 éven belül mázlid van és valahogy összejön a franchise QB, mire beérik, már úgyis meg kell fizetni ezt a 2. körös játékost, tehát addigra, amikor tényleg odaérhet a csapat, már nem centekért fogod ezt a 2. körös játékost játszatni. Ennek a verziónak az előnye, hogy jó eséllyel szerzel egy hasznos játékost 4 évre nagyon olcsón. Ha bejön megtarthatod drágábban, ha nem jön be mehet a levesbe. Hátrány, hogy nincs irányítód, nem leszel bajnok.
Garoppolo keveset játszott, de az a kevés nem csak jó volt, hanem baromi jó. Ez nem jelenti azt, hogy biztos üzlet, sőt. Viszont nézzük meg, hogy a második körös irányítókból mi lett… Garoppolo ugyanúgy bagóért van, ha csak egy évig is, és nem, nem olyan mintha rookie lenne, nála egy év sokkal több mindenről dönt, mert “csak” a meccsrutin hiányzik nála, a többit 3 éve volt megtanulni. A beválás esélye pedig nyilván nagyobb, mint a fönt bemutatott irányítók beválási aránya.
A 2. körös nem QB pickhez képest pedig szerintem egyértelműen jobb megoldás. Egy ilyen cetli várható értéke egy Eddie Royal. Ezzel a bajnoki címre való esélyed akkor nő egy csöppet, ha contender csapatod van, egyébként édes mindegy. Ha Garoppolo nem jön be, akkor nem vesztesz túl nagyot, ha bejön akkor meg epic win. Egy Dalton szintű szezon esetén pedig még mindig ott a franchise tag, szóval a jövőt biztosan nem kell tönkretenni miatta.
Ebben az esetben szerintem egy kicsit túlbecsülitek egy 2. kör értékét. Az a helyzet, hogy egy 2. körös cetli értéke csapatról csapatra változik. Egy franchise qb-val rendelkező top csapatnak tényleg rengeteget ér, mert hiányposztokra szerezhetnek fillérekért kezdő szintű játékosokat. Ebben az esetben az ilyen ingyen játszó jó iparosok jelenthetik a különbséget akár a végső győzelem kérdésében is. De egy irányító nélküli, esélytelen bandában közel sem ér ám ennyit az a 2. kör. Oké, fasza, hogy ingyen játszik, de tökmindegy, mert úgysem kerülnek a tűz közelébe. Ha meg irányító nélkül is egész jó a csapat, akkor meg egy ilyen esélyért cserébe oda kell adni az a fránya 2. kört.
Bocs, hogy ilyen hosszú lett, az 1. kör már más tészta, de nem is értem miért kérdés, hogy nőtt-e Garoppolo értéke a második kör aljához képest.