Az első részben a liga gyengébbik felének legnagyobb MVP esélyeseit gyűjtöttük össze és állítottuk rangsorba. Viszont most az igazi nagyágyúk jönnek.
16. Miami Dolphins, elvárás: csoportgyőzelem Játékos: Jay Cutler, QB Elvárás: 4000+ yard, 30+ TD
Mióta Tom Brady az irányító, mindössze egyszer nem a Patriots lett a csoportgyőztes az AFC Eastben. Cutler önmagában nem tudna olyan teljesítményt nyújtani, ami MVP-t érne, viszont ha visszavonulása után, egy új csapattal sikerülne legyőznie a megerősödött bajnokot, a liga messze legjobb csapatát, akkor nem tudom elképzelni, hogy ne egy Dolphins játékos (ha nem Cutler, akkor egy jó szezont futó Ajayi) legyen az MVP. Tök mindegy, mások mit produkálnának.
15. Carolina Panthers, elvárás: 1-2. kiemelés Játékos: Cam Newton, QB Elvárás: 4000+ yard, 45+ total TD, 700+ futott yard
Ahhoz, hogy egy korábbi MVP megint címet kapjon, ahhoz általában három út vezet: statisztikailag ő legyen a legjobb a ligában a posztján (és ne legyen más erős kihívó), az ő csapata legyen az egyik legjobb vagy megdöntse a korábbi számait. Newtonnak szerintem most mindhárom kritériumnak meg kell felelnie, a tavalyi gyengébb szezon után nehéz lesz visszaszerezni az elvesztett elismerést és tiszteletet.
14. Denver Broncos, elvárás: csoportgyőzelem Játékos: Von Miller, EDGE Elvárás: 23 sack, 6+ turnover
Jelenleg a Broncos valahol a harmadik, de inkább a negyedik erő a csoportban, irányítója ugyanis továbbra sincs a csapatnak. Ellenben a csoport nagyon erős, ha ilyen körülmények között sikerülne elvinni a csoportot, kiegészítve egy rekorddöntő Von Miller teljesítménnyel, elég kevés érv lenne ellene. Főleg, hogy egy Super Bowl MVP védőről beszélünk.
13. Houston Texans, elvárás: 1-2. kiemelés Játékos: JJ Watt, EDGE Elvárás: 20+ sack, 6+ turnover
Wattnak annyival könnyebb dolga van Millernél, hogy egy többszörös év védője játékos, aki egy nagyon komoly sérülés után jönne vissza, aki ráadásul már egyszer futott egy közel MVP szezont. Ő az egyetlen játékos két 20+ sackes szezonnal, ha ő lenne az egyetlen, akinek a 20+ sack háromszor is összejönne, ráadásul a Texans is kiemelten jó lenne egy top3-as védelemmel, pofátlanság lenne nem neki adni.
12. Seattle Seahawks, elvárás: rájátszás, + 10 meccses győzelmi sorozat, gyenge védelem Játékos: Russell Wilson, QB Elvárás: 4000+ yard, 40+ total TD, <10 INT, 110+ passer rating
Wilson szerintem soha nem lesz MVP, egyszerűen nem olyan a stílusa. Okosan játszik, ésszel, a győzelem a fontos neki, ráadásul a Seahawks kapcsán mindig a védelem jut először az ember eszébe. Szerintem idén szenvedni fog a defense, és ha elég gyengén kezdenek hozzá, hogy majd egy Wilson-féle feltámadást produkálva rájátszásba jussanak (mint 2015-ben), akkor lehet esélye a címre.
11. Tampa Bay Buccaneers, elvárás: rájátszás Játékos: Jameis Winston, QB Elvárás: 5000 yard, 35+ TD, <10 INT
Winstontól nagyon sokan nagyon sokat várnak, és amilyen elkapósora van, egy sima csoportgyőzelem nem lenne elég tőle. Ahhoz tényleg elő kellene lépnie és egy szörnyeteg szezont produkálnia, de egyszerűen olyan sok és sokféle fegyvere van, hogy simán benne van a breakout (meg mondjuk az erős közepes is).
10. Detroit Lions, elvárás: NFC North 1. hely Játékos: Matt Stafford, QB Elvárás: 4500 yard, 30+ TD, <10 INT
Staffordnak nem yardokat kell szereznie a címhez, hisz abból van neki: volt már 5000 yardos szezonja 40+ TD-vel, ő érte el a legkorábban a 30 ezer yardot (meg az összest előtte), neki nem statisztika kell. A Lions még soha nem nyerte meg az NFC North-t, ez történelmi pillanat lenne, főleg úgy, hogy mindezt például Calvin Johnson nélkül teszi. Természetesen kell Staffordtól a jó játék, de az ő esélyein a győzelmek segítenének a leginkább.
9. Atlanta Falcons, elvárás: 1. kiemelés Játékos: Matt Ryan, QB Elvárás: 4500+ yard, 30+ TD
Igazából Ryannek most nem statisztikailag kell megmutatnia, hogy értékes, hanem csapatsikerekkel. Az utóbbi években az MVP Peyton Manning vagy az MVP Cam Newton, akik csúnyán megszívták a Super Bowlokon, egy gyenge szezont hoztak utána, megroppant alattuk a csapat. Ha Ryan meg akarja mutatni, hogy ő tényleg MVP kaliber, akkor Kyle Shanahan nélkül, minden idők legborzasztóbb Super Bowl veresége után is kiemelten sikeresnek kell lennie – csapatszinten.
8. Indianapolis Colts, elvárás: 1-2. kiemelés Játékos: Andrew Luck, QB Elvárás: 4500+ yard, 40 TD
Luck pont ugyanolyan, mint Ryan vagy Stafford. Neki nem statisztikákat kell hoznia, abból nagyon jól áll. Viszont az utóbbi időben a rájátszás sem jön össze a csapatnak, ő pedig pályára sem tud kerülni. Most is úgy néz ki, hogy kihagyja az első pár meccset: viszont innen szép a győzelem, ha a csapat rosszul szerepel, majd a visszatérése után képes kiharcolni az egyik top kiemelést, akkor nehéz lenne nem neki ítélni a díjat. Pláne, hogy ő jövő Peyton Manningje kb.
7. New Orleans Saints, elvárás: rájátszás Játékos: Drew Brees, QB Elvárás: 5500 yard, 30+ TD
Brees egyszer már lehetett volna MVP, akkor Aaron Rodgers kapta a 15-1-es szezon után. Most megint lehet esélye: ehhez egyrészt végre el kellene csípni a rájátszást (a borzalmas védelem ellenére), ráadásul mindezt úgy, hogy megdönti minden idők legtöbb passzolt yardját.
6. New England Patriots, elvárás: 16-0 Játékos: Tom Brady, QB Elvárás: 5500 yard, 55+ TD, 115,1+ passer rating
Egy ötszörös Super Bowl győztes irányítónak nem fognak MVP címet adni. Ha hoz egy szokásos bradys szezont, akkor az a minimum elvárás, nagyon gyengének kell lennie a mezőnynek, hogy valami rendhagyó nélkül is Brady kapja az elismerést. Szerintem két opció van, amivel Brady nyerhet: vagy hoz még egy tökéletes szezont a csapattal, vagy megdönti Peyton Manning szezoncsúcsait. Más lehetőség nincs.
5. Dallas Cowboys, elvárás: 1. kiemelés Játékos: Zeke Elliott, RB Elvárás: 2000+ yard, 15+ TD
A Cowboys most megint egy végtelenül népszerű csapat, és mivel szerintem a Prescott-Elliott duóból utóbbinak lesz jobb éve, ezért rá tettem a voksom. Újoncként 1600+ yardot és 15 TD-t szerzett mindössze 15 meccsen úgy, hogy a Lions ellen már nem is nagyon erőltették. Simán összejöhetett volna neki az 1800 yard újoncként, így a 2000 nem is olyan nagy elvárás. Ráadásul az is a malmára hajtja a vizet, hogy nincs előtte olyan top fal, mint tavaly, így még inkább felértékelődik a teljesítménye.
4. Pittsburgh Steelers, elvárás: 1-2. kiemelés Játékos: Le'Veon Bell, RB Elvárás: 1400+ futott yard, 1000+ elkapott yard, 15+ total TD
Bell elit futó- és WR2 fizetést szeretne magának, hát bizonyítson. 100-150 elkapott és futott yard híján már majdnem összejött egyszer neki a fenti elvárás, ha a csapat sikeressége is párosul hozzá, akkor MVP-ként várhatná márciusban a zsíros szerződésajánlatokat.
3. Arizona Cardinals, elvárás: rájátszás Játékos: David Johnson, RB Elvárás: 1200+ futott yard, 1000+ elkapott yard, 20+ total TD
Az a helyzet, hogy David Johnson a fent írtakat tavaly már majdnem abszolválta, csak lesérült a szezon végére (120 elkapott yard hiányzott neki). Pedig ennek ellenére is messze ő volt az igaz MVP-je a 2016-os évnek, de rájátszásba nem jutó csapat játékosa nem kap MVP-címet.
2. Oakland Raiders, elvárás: 1-2. kiemelés Játékos: Derek Carr, QB Elvárás: 4500+ yard, 35+ TD, <10 INT
Ha Carr nem sérül le az alapszakasz végén, a Raiders pedig behúzza a második kiemelést, akkor nagy tételben fogadtam volna rá, hogy Carr lesz az MVP. A Raiders emberemlékezet óta nem volt rájátszásban, Carr 28 TD mellé csak 6 INT-t dobott, volt egy csomó utolsó negyedes győzelem, minden adott volt. Idén nehezebb lesz, jobb számokat kell hoznia, de abszolút favorit (nálam DJ és volt tavaly az 1-2., csak hát megszívták önhibájukon kívül).
1. Green Bay Packers, elvárás: 1-2. kiemelés Játékos: Aaron Rodgers, QB Elvárás: átlagos Rodgers szezon, esetleg valamelyik QB-kategóriában első
Aaron Rodgers a liga új Peyton Manningje. Szerintem ő a legjobb kvalitású irányító most a mezőnyben, aki elképesztő dolgokra képes, illetve az egész Packers egyedül Rodgers hangulatán és formáján áll vagy bukik. A legtöbb szakértő és rajongó egyetért abban, hogy Rodgers sokkal de sokkal többre hivatott annál, minthogy 10 évente egyszer jusson Super Bowlba, de hát jelenleg ez van. Nem lepődnék meg, ha karrierje végére lenne 4-5 MVP címe, mert tényleg zseniális, amit csinál, viszont mindössze egy gyűrűje van, mert a csapat és az edző olyan körülötte, amilyen.
Legfrissebb cikkeink
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- 36. alkalommal csap össze John Harbaugh és Mike Tomlin
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
Legutóbbi hozzászólások
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Cseh Tibor on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Kopi3.14 on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- ClayMatthews52 on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Pedro44 on Aaron Rodgers jövőre is játszana
Nem értelek benneteket. A Rogers-től alig gyengébb irányítóktól 4500+, meg 5500+ yard-os szezont vártok, ami sokkal nehezebben teljesíthető -ergo: sokkal megbecsülendőbb-, Rogers-től meg egy sima átlagost?
Félre értesz: Rodgerstől és átlagos “Rodgers szezont várok”. Ez mondjuk 4000+ yard, 40 TD és 6 INT, 105+ passer rating. Ez olyan szint, amit Bradyn és Breesen kívül nem nagyon tud senki megugrani, hacsak nincs élete szezonja (mint tavaly Matt Ryan). Ha Rodgers ilyen számok mellett hoz egy 13-3at, akkor sima MVP.
Breesnek és Bradynek viszont sokkal nehezebb dolga van nála, ezért kell úgymond többet teljesíteni. Ugyanis Brady egy ötszörös SB győztes, neki csak akkor fognak MVP-t adni, ha megdönti Manning rekordját. Brees pedig szar csapatban van, szóval neki kell kiemelkedően jónak lennie.
Illetve ne feledd, hogy nem csak a játékosnak, hanem a csapatnak is teljesítenie kell. Stafford például nem fog MVP-t kapni, míg nem nyeri meg a csoportját, ellenben mondjuk Winstonnak elég lenne (legalábbis szerintem), ha csak rájátszásba jut a csapatával, ő pedig hoz egy monster szezont.
Jah, illetve az is tényező, hogy Rodgers az új Manning, aki olyan látványosan és hihetetlenül játszik, hogy könyörög az elismerésért. Egyszerűen a játéka alkalmasabb rá, mint a legtöbbnek.
Igazad van, valóban élmény nézni Rogers játékát, ezt nem vitathatja senki, azt is aláírom, hogy Brady-nek kell az a többlet amit leírtál, de úgy gondolom, csak az “átlagos” számok, illetve egy 13-3 szezon kevés, idén is kell legalább egy-két utolsó perces hail mary, és mindenképp kell egy jó szereplés a rájátszásban. Szurkolok én is neki mert nagyon kedvelem és mert jelenleg Ő a második legjobb irányító a ligában. :)
Egyrészt Rodgers-ként kell írni a nevét, másrészt az NFL ilyen díjai mint MVP, DPoY, stb. arcra mennek, “sláger” vagy felkapott neveknek. Rodgerstől tényleg elég egy (saját) átlag feletti szezon, ha sikeres a csapat a csapból is az ő zsenialitása fog folyni a felületes médiának köszönhetően.
Rodgerstől az átlagos szezon amiről a többiek álmodoznak :D
Ha Zeke-et akár csak 1 meccsre is eltiltják, már nem lehet MVP a szabályoknak megfelelően, ezzel párhuzamosan Prescott viszonylag radar alatt van az elvárásokat illetően, többet lehet légből kapott “sophomore slumpról” hallani a neve kapcsán mint kimagasló teljesítményt. Ez engem speciel nem zavar, mert még mindig jobb mint a túlzott hype, csak jelezni szeretném, hogy az MVP cím nagy sleeperével van dolgunk — köszönhetően a tengerentúli konstans Cowboys-mániának.
Egy valami bosszant hazai és külföldi sajtóban konstans módon: a Cowboys támadóinak érdemeinek bizonyos szintű lehúzása, az O-line ereje miatt. Senki nem fogja Zeke helyett megtalálni a lyukat vagy kivinni szélre a labdát ha az nincs meg és Dak helyett se fogja egyik falember se megdobni a back-shoulder fadet, ahogy elkapni sem fogja közülük senki azt. 2015: McFadden backupként kezdte a szezont, előtte Joe Randle egyetlen 100 yardos meccset se tudott összehozni, Brandon Weeden és Matt Cassel vagy Kellen Moore produkciója pedig szót se érdemel. Ugyanaz a támadófal volt mint tavaly (plusz/minusz sérülések), az O mégis vergődött a skill positionök tehetség-hiánya miatt.
nem akarok vitába szállni mert alapvetően egyetértek, csak azt azért tegyük hozzá, hogy Daknek is könnyebb megdobni a tökéletes backshoulder fade-et, ha nincs konstans nyomás az arcában és Zeke-nek is könnyebb megtalálni a lyukakat, ha azok ott tátonganak előtte :D
Egyetértünk. :)
Engem rohadtul zavar, hogy Rodgers ennyire túl van hájpolva.
Tavaly is sima átlagos szezonja volt… volt 10 amolyan rodgerses meccse (vagyis öröm nézni) és 6 olyan mikor a többiekkel együtt nem volt köszönet a játékában.
Mégis szóba került neve az MVP kapcsán, pedig Ryan játéka klasszisokkal jobb volt.
Idén is lesz egy átlagos szezonja és meg is kapja majd, pedig mások hasonló szezonnal még fasorban sem lennének.
Mint a gurulós fociban Messi vagy Cé….
Ez már csak így van. Én speciel baromságnak tartottam, hogy az ő neve felmerülhet, de hát ilyen a sport. A Hail Mary passzok és a nagy feltámadások maradnak meg az emberekben.
Megjegyzem, amikor a második MVP címét nyerte, amikor Romo és Watt is jobban megérdemelte volna, akkor volt két három olyan meccse, hogy Brandon Weeden elszégyellte volna magát tőle, idegenben pedig konstans átlagos volt (nem önmagához, a ligaatlaghoz képest). De volt ilyen szezonja Peyton Manningnek is.
Ilyen a rendszer. Pedig lehetne MVP linebacker vagy elkapó is akár, ha úgy adódik, nem csak QB/RB.
(Azt pedig csak zárójelben mondom, hogy ahogy pl Messi vagy CR7, úgy Rodgers is toronymagasan kiemelkedik. Ettől még lehet másnak is díjat adni.)
Ebben a toronymagas kiemelkedésben vitába szállnék. Már a poszton is, nem hogy a teljes kereteket figyelembe véve.
Először is, nem tudom sportoltál-e, de ott külön értékelni szokták ha valaki meg tudja magát rázni egy gyengébb kezdés után.
Aztán ugye ez a gyengébb 6 meccs. Hát kérlek pont ez a baj. Mert aláírom, hogy látszódott hogy nem ment neki úgy a játék a szezon elején, de ha csak azt a formáját tartja ami a szezon első 6 meccsén volt akkor egy 4000 yardos 34 td-s 10 int-s szezont hoz.
Igen, amikor elvileg szar formában volt, szal kéretik utána nézni mielőtt ír az ember.
Most az MVP címről beszélünk, nem arról, hogy Rodgers klasszis irányító vagy sem.
Ha a meccsei 35-40 %-án csak eljátszadozik, akkor ne ő kapja már meg a legjobb játékos címet csak azért, mert neki van a legjobb játéka, ha tényleg jól játszik.
Ahogy Brady sem kapta meg tavaly 10 jó meccsel.
nem is kapta meg, ezért nem értem mi a problémád.
Most.
akkor ez nálad több éves frusztráció :D
Neeem, bírom A-Rodot, csak így az olyan játékosok, mint például J.J. Watt nem kapja meg a kijáró elismerést.
Kapja meg akkor, ha tényleg ő játszott a legjobban.
Apu, mi az az MVP cím? Nem tudom fiam Pats szurkolók vagyunk :DDD Bocs ez kikívánkozott :)
Komolyra fordítva, szerintem nem lesz már Bradynek, alapszakasz biztosan nem. Vagy mindenkinek olyan xarul kellene játszani, hogy kvázi nem maradna más (nyilván azért jó számokkal), vagy év elején be kellene jelentenie, hogy visszavonul év végén, és megint csak nagyon jó számok. Ha mondjuk megdöntené Payton TD rekordját 1-2-vel, közben viszont valamelyik fiatal mondjuk Zeke, vagy Carr hozna renningan által leírt számokat, szerintem ők kapnák, és ezt nem a Goodellféle “boszorkányüldözés” mondatja velem. Ráadásul szerintem ez rendben is volna így!