A Minnesota Vikingsba visszatért Sam Bradford, míg a Chicago Bears az újonc Mitch Trubiskyvel lépett pályára, így egyértelműen a Vikings volt a favorit még idegenben is. Erről a Bearst vélhetően nem értesítették, mert remekül játszottak, John Fox vezetőedzőt pedig vélhetően jól megrugdossák majd, hogy miért várt eddig Trubisky bevetésével.
Bradford még nem az igazi
Sam Bradford nem játszott jól, egyszerűen látszott rajta az, hogy korai volt még a visszatérése. Folyamatosan féltette magát, ha bármilyen nyomás is érkezett, egyből letérdelt inkább, csak baja ne essen. Volt pár szép passza, 5/11-es aránnyal és 36 yarddal cserélték le a félidő előtt. Ráadásul háromszor is sackelték, amiből az egyik safetyt is ért, ráadásul az teljesen az ő hibája volt, egyszerűen nem lehet négy másodpercig szorongatni a labdát a saját célterületeden.
A helyére beálló Case Keenummal sokkal jobb lett az egység, mindössze négy rossz passza volt (17/21), dobott 140 yardot és egy TD-t, ő lett a hős.
Igaz, ezzel együtt sem hasított a Vikings offense, az újonc Cook nagyon hiányzott: hiába volt Jerick McKinnonnak 16 futásból 95 yardja, az csak 15-ből 37, ha levonjuk az 58 yardos nyargalását (a nagy pénzért hozott Latavius Murray 12 futásból 31 yardot szerzett, ennyire eredményes a futójáték Cook nélkül). McKinnon egyébként jól játszott, hat elkapásból volt még 51 yardja, nálam ő a meccs MVP-je.
A védelemből emeljük ki Harrison Smitht, aki eldöntötte a mérkőzést az interceptionjével, de ezen kívül is remekül játszott. Négyszer dobott felé Trubisky, ebből egy elkapás lett mínusz 3 yardért, összeszedte ugyebár azt az interceptiont, és összességében egy 0.00-s passer ratinget engedélyezett.
Trubisky jó, a Bears pedig tökös volt
Az újonc nem ijedt meg a liga egyik legjobb védelmétől, rengeteg szép megmozdulása volt. Bár ez a pontosságon nem látszott meg, meg nyilván látszott rajta, hogy újonc, viszont Fox magyarázhatja, hogy miért nem őt játszatta eddig. Nem mintha Mike Glennon annyira pocsék lett volna (inkább szerencsétlen), de az újoncban úgy néz ki, megvan az, ami a franchise vezetéséhez kell. Nem vagyok híve a rookie irányítók korai mély vízbe dobásának, de ő már az előszezonban rászolgált, és ki tudja: talán ha van egy kis meccstapasztalata, nem úgy dobja meg az utolsó passzt (INT) a negyedik negyed végén, saját red zone-ja közelében.
Trubisky első drive-ja kifejezetten tetszetős volt és egész meccsen nagyon jól használták a play actionöket. Érdekes egyébként, hogy az újonc irányító ilyen helyzetekben 127,4-es irányítómutatóval dobált, play action nélkül viszont csupán 30,8-assal. A második félidőben össze is jött Trubiskynek élete első profi TD-je, habár messze nem ez volt a nap legjobb dobása tőle, az interception lehet “igazságosabb” lett volna ennél a játéknál, de a szerencse az ő pártjára állt ennél az esetnél (meg is érdemelte a sok elkapói hiba után), utána pedig a Bears felrajzolta és kivitelezte a valaha volt legkirályabb 2 pontos kísérletet:
AMAZING.
This 2-point conversion play call! 💯 #MINvsCHI #DaBears pic.twitter.com/HiuA684T0X
— NFL (@NFL) October 10, 2017
A Bears védelmet is dicsérjük meg, a másodéves Leonard Floyd két sacket (egyikből safety) szerzett, a nemrég új szerződést kapó Akiem Hicks szintén ennyit. Egy-két nagy játékot leszámítva megfogták a futást, kivették az idáig elit szinten játszó Diggs-Thielen elkapópárost és visszaadták a Bears offense-nek a labdát 17-17-es állásnál. Ennél többet nem tehettek.
A nap játéka: Fake punt TD!
A Bears védelme és speciális egysége összesen több pontot szerzett (9), mint amennyit a Bears támadósora (8). Azért ez nem semmi, ráadásul nem is úgy történt ez, hogy három mezőnygólt pakoltak fel, hanem egy safetyt és ezt a tökéletes fake punt touchdownt:
The old fake punt TD pass!
WOWOW, @ChicagoBears 😱 #DaBears #MINvsCHI pic.twitter.com/jFIfzOoa5P
— NFL (@NFL) October 10, 2017
Összességében a Bears talán jobban is játszott, mint a Vikings (az első félidőben mindenképp), de legrosszabb esetben is pariban voltak a minnesotaiakkal. A támadósor nagyon szenved a potens elkapók hiányától, az ellenfél térfelén ez nagyon kiütközött már, hiszen számtalan drive-juk végződött punttal a Vikings térfeléről. Trubiskynek ugyan voltak hibái, de látszik az upgrade Glennonhoz képest, csak hát ilyen kisegítő személyzettel limitálva vannak a lehetőségei.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
Hát nem tudom! A Trubiskyt dicsőítő részek nem értem mi alapján kerültek bele a cikkbe!!! A valóság az ott állítottakkal szemben a következő:
1.) A Chicago hazai pályán eddig is elég jó teljesítményt nyújtott, hiszen majdnem megverték a Falconst és a Steelerst pedig sikerült is hazai pályán legyűrni.
2.) Trubisky 60-as passer ratinget teljesített, Ez nem hogy nem jó, hanem kifejezetten szar teljesítmény még egy újonctól is. Csak összehasonlításképpen Glennon múlt héten Green Bayben 67,5-et hozott, ami után lecserélték. Még rosszabb, hogy ha a sikeres passzok arányát nézzük, ahol trubisky 48%-ot teljesített, míg Glennon legrosszabb ilyen értéke 63,6% volt. Ez utóbbi már óriási különbség!!!
3.) A Minnesota egy félidő előnyt adott Bradford fölösleges játszatásával, amivel a Trubisky vezette offense semmit sem tudott kezdeni. Ez órási luxus volt és megengedhetetlen!
4.) És a vereségben nem elhanyagolható szerepe volt a fiatal irányító két labdavesztésének. Gyakorlatilag ezeken ment el a meccs (holott elvileg csak ezek elkerülését kérték volna tőle)! És még ha az elsőt rá is foghatjuk az érthetetlen játékhívásra, a második csak az övé volt.
Összegezve szerintem a maciknál nem irányító kérdés van, hanem csapatkérdés. Kezdve mondjuk az edzővel és a gm-mel. Trubisky pedig semmi biztatót nem mutatott, Glennon ezt a mai mérkőzést hozta volna a Chicago számára, így nagy hiba volt az irányítóra kenni a dolgokat múlt héten és lecserélni. Azt is bátran megjósolom, hogy hétvégén a hollók mind a csapatot, mind pedig Trubiskyt lemészárolják majd, amivel véget is ér majd a tündérmese.
Perfekt, mindössze csak azt pontosítanám, hogy a GM felett is vannak komoly gondok és azok már igen régóta determinálják a Bears eredményességét. Ettől függetlenül a Trubisky gyerek nem ügyetlen, csak még 1-2 évet kellene a háttérben lennie, de nem adták meg neki, mert kellett Foxnak egy indok, miért szar a csapat. Nagyjából olyan érzés az elmúlt húsz évben – még, ha 2001 után felcsillant némi remény – Bears drukkernek lenni, mint akármelyik magyar futballcsapat drukkerének.