Holnap jelentik be az AP által összerakott All-Pro teamet, vagyis a szezon csapatát a 2017-es szezonból. Ahogy eddig, úgy most is összeraktuk mi is a saját csapatunkat, néhol egész szoros ereménnyel.
[quote]Minden játékosnál feltüntettük, hogy a lehetséges szavazatokból (11) mennyit és milyen arányban kapta meg, utóbbi a FLEX posztokon szükséges. A special teamet most nem értékeltük, elnézést a rúgó és punter fanatikusoktól.[/quote]
Offense
QB: Tom Brady, New England Patriots, 8 szavazat
Egy MVP várományos játékost nem hagyhatsz ki egy All-Pro csapatból, na megy amúgy sincs épp rossz szezonja a 40-et taposó irányítónak. Övé a legtöbb passzolt yard, a harmadik legjobb passer rating, és az ötödik legpontosabb QB volt idén. Ami azonban szembe tűnő, hogy a mélységi passzoknál mennyit fejlődött, pedig egy 40 éves irányítótól azt várná az ember, hogy átáll a rövidpasszos játékra, de hát Bradyről tudjuk, hogy különc. Rajta kívül még Russell Wilson kapott 3 voksot.
RB: Todd Gurley, Los Angeles Rams, 10 szavazat
Az egyik MVP kandidáns után itt a másik. Gurley utolsó két meccse egészen elkéépesztő volt, amivel bebiztosította a csoportgyőzelmet a Ramsnek. Gurley térnyerése az idei szezonban nem a futásoknál keresendő, hanem az elkapásoknál. Alvin Kamara után ő teszi meg a legtöbb yardot route-onként, neki van a legtöbb kierőszakolt missed tackle-je, valamint mindössze két dropja van. Arról nem is beszélve, hogy 2000+ scrimmage yardja és 19 TD-je volt 15 meccsen, ráadásul 788 elkapott yardjából 749(!) elkapás után született, ami messze a legtöbb a futókat, elkapókat és tight endeket véve is. Csak egy valakinél nem került be a csapatba, ő Alvin Kamarát favorizálta.
WR1: Antonio Brown, Pittsburgh Steelers, 10 WR1, 1 WR2 szavazat
AB-re nincsenek szavak, továbbra sem. 101 elkapásból 1533 yardja született, ami elég combos 15,2-es yardátlagot jelent elkapásonként, ami a legtöbb a ligában, ráadásul 9 TD is van a neve mellett. Ő az egyetlen elkapó idén, aki 100 fölötti yard/meccs átlagot tud magáénak, egészen pontosan 109,5-et (csak viszonyításképp, a második DeAndre Hopkinsnál ez az átlag 91,9, majdnem 20 yarddal kevesebb). Nem hiába volt sokáig MVP esélyes, de a sérülése miatt erről le kell mondjon.
WR2: DeAndre Hopkins, Houston Texans, 8 WR2, 1 FLEX szavazat
Dicsértessék Bill O’Brien neve, amiért észrevette a nyilvánvalót: Nuk éhes, és labdával lakik jól! Innentől meg mindegy, hogy ki dobálja neki azt, még Savage-dzsel és T.J. Yatesszel is életképes számokat hozott. 13 TD-je a legtöbb az elkapók között, a fent már említett yard/meccs átlaga a második legtöbb, az 1378 elkapott yardja pedig összességében a negyedik legtöbb. 164 targetje jól jelzi, hogy tanultak a tavalyi hibából, ebből 96 elkapása lett.
FLEX: Alvin Kamara, New Orleans Saints, 3 FLEX, 1 RB2 szavazat
A Saints idei draft classza egészen pazar lett. Ez alól Alvin Kamara sem kivétel, aki felrázta, és egyben át is alakította a Saints támadósorát. Egy új, magabiztos célpontja lett Breesnek, akinek a futás és elkapás sem okoz gondot, ha yardszerzésről van szó. Egy futó sem szerzett nála több elkapott yardot (826), ráadásul nagy százalékát elkapás után szerezte (683 YAC). 1500+ scrimmage yarddal és 13 TD-vel várhatja a rájátszást.
TE: Rob Gronkowski, New England Patriots, 9 szavazat
Szegény Travis Kelce élete szezonját futotta, de pechére Gronk még ennél is jobb évet zárt, pedig neki voltak ennél sokkal jobb idényei is. Gronk még mindig az egyik legnagyobb mismatch a ligában, és csak nagyon kevesen tudják semlegesíteni. Övé a legtöbb elkapott yard a posztján, amihez 8 TD-t is hozzárakott. Arról nem is beszélve, hogy kiválóan blokkol, még minidg. Egyszerűen nem ér, na.
LT: David Bakhtiari, Green Bay Packers, 10 szavazat
Bakhtiari megítélése végre arra a polcra került, ahol már rég ott lenne a helye. Nem volt nála jobb passzblokkoló falember a mögöttünk hagyott alapszakaszban, egy sacket engedett, és mindössze 12-szer sikerült róla nyomás alá helyezni az aktuális irányítót. Nem rajta múlott az offense sikeressége.
LG: Zack Martin, Dallas Cowboys, 9 szavazat
Ha passzblokkolás, akkor Martinnak nincs párja a guard poszton. Ha hozzávesszük, hogy mellé a futásokat is jól támogatja a Cowboys falában, akkor a tökéletes guardot kapjuk. Ez a negyedik szezonja, ennek ellenére már kétszeres All-Pro, és mi megajándékozzuk a harmadikkal is, igaz nem az eredeti posztján.
C: Travis Frederick, Dallas Cowboys, 6 szavazat
Ami a guardoknál Martin, az a centerknél Frederick. Bár nem kezdte jól a szezont, alaposan összekaparta magát a folytatásra, és ismét egy elég jó teljesítményt tudott le. Tavaly lett először elsőcsapatos All-Pro, mi nálunk azonban back-to-back összejöhet ez az elismerés, köszönhetően annak, hogy alig engedett nyomást az irányítóra, ráadásul a futásokhoz is remekül blokkol.
RG: David DeCastro, Pittsburgh Steelers, 7 szavazat
Az, hogy Big Ben túlélte ezt az évet, az a támadófalának köszönhető, akikből DeCastro magasan kiemelkedett, és az egyik legjobb guard volt a ligában. Nem engedett egy darab sacket sem, de ütésből is mindössze egyet, ráadásul Le’Veon Bell számaiban is kulcsszerep hárult rá.
RT: Lane Johnson, Philadelphia Eagles, 9 szavazat
Toronymagasan zsebelte be nálunk a posztot az Eagles jobboldali tackle-je, nem véletlenül. Bár 3 sacket engedett, mindössze 20 alkalommal került nyomás alá az irányítója az ő oldaláról, ami a hetedik legkevesebb ligaszinten.
Defense
EDGE1: Calais Campbell, Jacksonville Jaguars, 9 EDGE1, 1 EDGE2 szavazat
Az egyik legnagyobb fejvakarást egyértelműen a két passzsiettető kiválasztása volt, hiszen rengeteg nagyon jó teljesítményű játékosból kellett választanunk csupán kettőt. Az nem volt kérdés, hogy Campbell lesz az egyik, aki sokak meglepetésére nem lakott jól azzal a megaszerződéssel, amit a Jaguarstól kapott, hanem igenis megmutatta, miért is került ennyibe. Ráadásul az eddig 3-4-es DE-ből 4-3-as DE lett, de a szerepcsere még javított is a játékán. 14,5 sackkel zárt, összesen pedig 73 alkalommal helyezett nyomást az ellenfél irányítójára.
EDGE2: Joey Bosa, Los Angeles Chargers, 6 EDGE2 szavazat
Megannyi játékos közül nálunk Bosa vitte a prímet, és bár ezzel nem mind értettünk egyet, azért nem sajnáljuk tőle ezt a helyet. A másodéves játékos Melvin Ingrammal brutális párost alkot, ketten együtt 151-szer helyeztek nyomást az ellenfél irányítójára, ebből Bosa 75-öt vállalt magára 12,5 sackért. Ami talán perdöntő volt, hogy a futások megállításában is alaposan kiveszi a részét.
INTERIOR1: Aaron Donald, Los Angeles Rams, 11 INTERIOR1 szavazat
Aaron Donaldot egyöntetűen választottuk a liga legjobb belső védőfalembereként az All-Pro csapatunkba. Nem a legszexibb poszton játszik, ami miatt a statisztikái nem mindig a legjobbak, de higgyétek el nekünk, hogy pusztít. Kisebb mérete ellenére képtelenség megállítani, amit jól mutat a 91 nyomásgyakorlása is, ami a legtöbb a posztján, de a másodikra is 20-at ver, pedig két meccsről is hiányzott idén.
INTERIOR2: Damon Harrison, New York Giants, 6 INTERIOR2 szavazat
Ami a passzsiettetésben Aaron Donald, az a futások megállításában Damon Harrison a fal belsejében. Brutális módon öli a futásokat évről évre ligaszinten, szóval nem csak azért került be, hogy egy pass rusher és egy run killer DT legyen a csapatban.
@snacks you really need to step your game up 🤔
NateJahnke: Top DT in run stop percentage by year
2017-Damon Harrison
2016-Damon Harrison
2015-Damon Harrison
2014-Damon Harrison
2013-Damon Harrison— LPG – NYG (@LicensePlateGuy) January 1, 2018
LB1: Bobby Wagner, Seattle Seahawks, 9 LB1, 2 LB2 szavazat
Wagnerre nincsenek szavak. Amikor azt hittük, hogy Luke Kuechly szintje nem megközelíthető, akkor Wagner csak annyit mond: hold my beer. Nincs gyengepont a játékában, legyen szó futások megállításáról, az irányító siettetéséről, vagy az elkapók levédekezéséből, nem találsz rajta fogást, ráadásul alig hibázik szerelési kísérleteknél. Érti és olvassa a játékot, ami miatt nem tudsz az eszén túljárni. Wagner legalább olyan fontos láncszemmé vált a Seahawks védelmében, mint Earl Thomas.
LB2: Luke Kuechly, Carolina Panthers, 2 LB1, 8 LB2 szavazat
Tudjuk, nem túl eredeti, meg a megszokott nevek, de ha egyszer ez a két játékos a legjobb LB a ligában, akkor mit csináljunk? Volt több jó teljesítmény is ezen a poszton, Lavonte David, Telvin Smith, Deion Jones, Sean Lee, hogy csak néhányat említsünk, de Kuechly és Wagner idén letaszíthatatlan volt a linebackerek tónjáról. Lényegében ami Wagner indoklása volt, az egy az egyben áthúzható ide is. Tényleg elképesztő.
CB1: A.J. Bouye, Jacksonville Jaguars, 4 CB1, 2 CB2, 3 FLEX szavazat
A passzsiettetők mellett a cornerback poszt volt még érdekes téma, ahol az sem könnyítette meg a dolgunkat, hogy itt akár hármat is nevezhettünk. Sok játékos kapott szavazatot, de a legtöbbet (több kategóriában) Bouye zsebelte be, aligha érdemtelenül. A tavalyi zseniális idénye után kíváncsian vártuk, hogy ez egy fenntartható folyamat, vagy csak one year wonder a nagy pénzért. Nem hogy fenntartotta, még javított is! Bouye a kevés kezdőcornerek egyike, aki nem engedett TD elkapást, ráadásul 6 INT-t szerzett mellé. Ezzel a teljesítményével 31,6-os(!!!!) passer ratinget engedett az irányítóknak, vagyis jobbak jártak, ha a lelátóra dobták a labdát, mint Bouye felé. A 84 targetből 38 engedett elkapás is parádés mutató, ráadásul csak 435 yardot engedett.
CB2: Casey Hayward, Los Angeles Chargers, 2 CB1, 5 CB2, 1 FLEX szavazat
Minden 17. snapjén enged elkapást, 75 targetből mindössze 32 elkapás született róla. Hiába engedett 3 TD-t is, mégis csak 58,6-os passer ratinget engedett az irányítóknak ha felé dobták a labdát, köszönhetően a 4 interceptionjének. Egyedül az 537 engedett yardja elbizonytalanító, bár ebből 64 yardot csak egy elkapás során nyelt be, amikor Tyreek Hill elhúzta a kondenzcsíkot mellette. Green Bayben pedig azóta is zokognak…
S1: Harrison Smith, Minnesota Vikings, 10 S1, 1 S2 szavazat
Smithről nem túlzás állítani, hogy nem csak a posztján volt a legjobb, de az összes védő közül is. Ha eddig nem figyeltek fel a nevére, most már mindenki megtette. A back7 minden szegletében feltűnt, nem csak safety poszton, ennek ellenére nem engedett TD-t ha, felé dobták a labdát, pedig ez 42-szer is előfordult idén, cserébe 5 interception is fűződik a nevéhez. Ám nem csak passzok ellen hatásos, hanem a futások megállításában is, amit a 17 futásmegállítása bizonyít. Pass rush? Nem probléma, 10 pressure fűződik a nevéhez, mindezt úgy, hogy csak 28-szor küldték rá az irányítóra. Nincsenek rá szavak.
good-ass charts and everything pic.twitter.com/f8YSwPFCwH
— Arif Hasan, but inside 🏠 (@ArifHasanNFL) January 3, 2018
S2: Kevin Byard, Tennessee Titans, 4 S2 szavazat
A másodéves safety szerezte holtversenyben a legtöbb interceptiont a ligában, ami döntően befolyásolta azt a 4 szavazatot, amit kapott. Nem csak a labda lehalászásában jeleskedik, hanem a légi elhárításban is. Bár még van hova fejlődnie, nagyon ígéretes karrier elé néz, és a Titans secondaryjének meghatározó pillére lehet.
DB: Jalen Ramsey, Jacksonville Jaguars, 3 CB1, 2 FLEX szavazat
A defensive back posztra szinte csak cornerbackek pályáztak, köztük Ramsey gyűjtötte be overall a legtöbb voksot, ezzel a Jacksonville kezdő CB párosa is képviselteti magát a csapatban. Ramsey idei éve kísértetisesen hajaz Haywardéra, annyi a különbség, hogy ő átlagosan több elkapást engedett, cserébe ezeken kevesebb yardot. A mindössze másodéves játékos hamar lerakta a névjegyét a profik között, és a liga egyik legdominánsabb cornerbackjei között kell emlegetni a nevét.
Legfrissebb cikkeink
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- 36. alkalommal csap össze John Harbaugh és Mike Tomlin
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Történelmi tettre készül a Chargers védelme
- Aaron Rodgers jövőre is játszana
- A Bears és a Dolphins is kivágott egy drágán igazolt tavalyi szabadügynököt
- Marad Gardner Minshew a Raiders kezdő irányítója
- Briliáns irányítók és igazi hősök a hét legjobbjai között
- Ez nagyon bejött – a holtszezon legjobb igazolásai
- Csütörtök esti rangadó az NFC East első helyéért
Legutóbbi hozzászólások
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Cseh Tibor on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Kopi3.14 on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- ClayMatthews52 on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- AncrathJorg on Playoff Ranking #10
- atis123juve on Nem csak a koordinátort, de Caleb Williamst is leváltotta volna pár Bears-játékos
- Pedro44 on Aaron Rodgers jövőre is játszana
Korrekt lista, egyedül talán Bell hiányzik nekem, mert akármekkora császár is volt Kamara az első idényében, azért azt a szintet nem üti meg.. még ;)
Kicker, punter már nem is kell a csapatokba?!
a cikk elejéről: “A special teamet most nem értékeltük, elnézést a rúgó és punter fanatikusoktól.”
Náalm egyébként Zuerlein, Hekker, Cooper, Agnew és Baker alkotják a special teamet
Bocs, átsiklottam felette. Egyből a nyertes játékosokat kezdtem el olvasni.
Chandler Jones? Legtöbb Tackle for loss és Sack az ő nevéhez fűződik. :/
Megnéztem a pontos statisztikáit Campbellhez és Bosához viszonyítva, íme:
pass rush:
Calais Campbell: 461 pass rush snap, 73 pressure
Joey Bosa: 491 pass rush snap, 75 pressure
Chandler Jones: 571 pass rush snap, 76 pressure
run stop:
Campbell: 299 run snap, 28 run stop, 4 missed tackle
Bosa: 315 run snap, 27 run stop, 7 missed tackle
Jones: 370 run snap, 26 run stop, 2 missed tackle
Köszi, hogy ezt megosztottad. :) Az a gond, hogy most ez egy olyan statisztika amire mindkét fél tud hivatkozni. Az egyik oldal azt mondja Bosa-Campbell duó a jobb, mert százalékosan ők a jobbak. Én Jones pártiként azért tartom őt jobbnak, mert iszonyúan sokat volt a pályán (250 és 200 snappel többet, mint a másik 2 játékos) és ilyen szintű kihasználás mellett, már nem tud minden játékban maximumot nyújtani, míg Bosa-ék jobban be tudták osztani az erejüket.
28 TFLszal övé volt a legtöbb.
Big man CC 14,
Bosa 11.
Így nyilván messze a legtöbb (45) negatív yardos játék fűződik az ő nevéhez. Összehasonlításképp
Jones minden 12.6 játékból állította meg negatív yardon az ellent,
CC 16,1 játékonként jutott a LoS túloldalára,
míg Bosánál ez a szám már csak 20 play.
Arra vonatkozólag nem találtam statot, hogy ki ellen hány holdingot követtek el, de Jones ellen rengeteget az tuti és biztos vagyok benne, hogy többet mindkettejüknél. 3-4 sack még simán benne volt csak a holdingokban. Annyit találtam, hogy a Cards ellen volt a harmadik legtöbb a ligában, a chargers valahol nyolcadik környékén van, a Jags, meg kilógott az oldalról.
Végül, de nem utolsó sorban mindehhez Bosanak ott van Ingram, CC-nek a legtutibb védelem széles e évtizedben, Jonesnak meg….nos ő volt a pass rush egymaga általában. Golden rögtön szezon elején kiesett és amikor játszott sem volt éppen a tavalyi formájában.
A két legjobb EDGE CC és Jones volt idén.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy kiknél nem Rob lett a befutó a TE posztra, és hogy szerintük ki volt jobb nála. :)
Másrészt érdekes, hogy a védelemben az Eagelsből senki nem került be nálatok, de a liga legjobb védelméből is csak egyet sikerült beválasztani.
Kelce volt két helyen TE poszton.
Kit raknál be és ki helyére az Eagles és Vikes defből?
1.) Értem
2.I Az Eagels védelmét nem ismerem annyira, de mégis csak a futás elleni legjobb védelemről beszélünk és se a DL-ból, sem a LB sorból nem került be senki (sőt! még jelölést sem igen kaphattak). Vikes-ból pedig kis túlzással bárkit bárhová el tudnék képzelni. :) De kicsit konkrétabban: Rhodes egy CB2 de legalább egy DB posztra nálam mindenképpen jó lenne, a DL-ból Griffen vagy Joseph is simán pályázhatna a maga helyén, mint ahogy Kendricks is az LB posztra. Nem mondom, hogy mindnek ott lenne a helye, mert látom és értem, hogy idén nagyon sok kiváló védőteljesítmény volt, de hogy még jelölést is alig kaphattak (a legtöbb helyen elég egyhangúnak tűnik a szavazás) az számomra érdekes.
ők mind-mind nagyon jó játékosok, elit játékosok akár, de a top2-be nem nagyon férnek be a posztjukon. Ami nem baj egyáltalán meg nem negatívum velük kapcsolatban, egyszerűen ennyi hely van egy csapatban :)
Szerencsére nálam beférnek a top2-be is! :DDD Igaz én nem csak a sivár statisztikai számokat veszem figyelembe, hanem az egyéb tényezőket is.
Go Vikings!!!
Ezért hívják csapat sportnak. Lehet, hogy egyéniben nem a legjobbak, de csapatként igen.
Frederick helyén Kelce nem lenne megérdemeltebb idei teljesítmények alapján?
nálam Kelce került be és még két szerkesztőnél. Amit futásblokkoláshoz csinál, az egyedülálló, senki nem ér a közelébe. Ami miatt Frederick szintén jó választás, az hogy Kelce passzblokkban erős közepes (max), Frederick abban elit és run blokkban is elég jó.
Én úgy gondolkodtam, hogy a centernek passz blokkban kevesebb felelőssége van, sokszor “csak” be kell segítenie (meg nyilván sokszor ő állapítja meg a protectiont, de ez talán más téma most), viszont Kelcenek van a legnagyobb pozitív hatása a játékra a centerek közül a ligában. Úgy értve, hogy kiemelkedő, pozitív játékokat tőle látunk legtöbbet és legkonzisztensebben, már ami a futójátékot illeti. Sajnos passzblokknál azért megverik többször, ez a “hiba” nála.