Connect with us

Minden ami NFL

Super Bowl LII – A támadósorok

Három nap van hátra a várva várt mérkőzésig, eljött az idő, hogy igazán komolyra fordítsuk a szót és megnézzük, mit várhatunk a csapatoktól, ki miben jobb, mire támaszkodhat akkor, ha az erősségekből fakadó lehetőségeket kell kihasználni. A csapatok egységeinket összehasonlítását a támadókkal kezdjük ebben a cikkben, de a védelmek sem maradnak ki  a szemléből, őket chester kolléga vette górcső alá.

Az irányítók

[quote]Patriots: Tom Brady (és Brian Hoyer)

Eagles: Nick Foles (és Nate Sudfeld)[/quote]

Kezdjük az AFC-t képviselő New Englanddel, elvégre velük van könnyebb dolgunk. Tegye fel a kezét, aki szívesebben tenne be egy Super Bowlba más irányítót, mint Tom Bradyt. Nincs olyan quarterback a ligában, aki jobb lenne ezen a színpadon, nincs senki, aki fel tudna érni hozzá. Nem kell statisztikákat hozni, hogy bebizonyosodjon, Brady>>>>>>Foles, ezért nem is sorolnék fel végtelen mennyiségűt, csupán egy-egy érdekességet ragadnék meg.

A legalapabb dolog, ami adja magát az a két játékos közötti rutin. Bradynek ez lesz a nyolcadik nagydöntője, míg Folesnak mindössze a negyedik playoff meccse, és hiába nem dobott interceptiont az előző három alkalommal, azért ez mégse egy olyan bő merítés, hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni. Azt pedig érdemes megjegyezni a Patriots karmesteréről, hogy a legutóbbi négy playoffban négyszer is sikerült 10+ pontos hátrányból nyernie, ez pedig annyira különleges teljesítmény, hogy egyetlen franchise-nak sem sikerült ez kettőnél többször. Brady tehát tudja, mi az a playoff foci, milyen hátrányból támadni, ez pedig olyan tapasztalat, amit nem tudsz megtanulni csereirányítóként.

Patriots 1 – 0 Eagles

A futók

[quote]Patriots: Dion Lewis, James White, Rex Burkhead, Mike Gillislee

Eagles: Jay Ajayi, LeGarrette Blount, Corey Clement[/quote]

Itt lehet némi vita, hogy ki a jobb, melyik csapat egysége az erősebb. Ami az egyik oldalon a Lewis-White-Burkhead-Gillislee fogat, az a másik oldalon a Ajayi-Blount-Clement trióval egyenlő. Az első csoportból nehéz megmondani, ki fogja a legnagyobb szerepet kapni, de előreláthatóan Lewis és White fogja a feladat oroszlánrészét ellátni. A Pats futóegységéről elmondható, hogy tökéletesen tudja kiegészíteni Bradyt, JMD olyan rendszert tett össze, ami jól segíti a láncok mozgatását. Az egység erőssége, hogy a tackle-ökön kívül nagyon jó átlaggal futnak (balra 5,1 YPC, jobbra 6,0 YPC), azonban középen már nem boldogulnak olyan jól, ami az Eagles futás elleni védekezését tekintve nem túl jó előjel. A futójáték esszenciája a játékosok frissen tartása lehet, ha jól rotálják őket, akkor lehet esélyük felőrölni az ellenfelet. Extrát ad a képlethez a futók passzjátékba való bevonása, főleg Lewisé és White-é, akik a playoffban összesen 162 elkapott yardot hoztak össze, fontos elemei voltak a levegőben való haladásnak.

Ami a Philly mellett szól, az a nagy játékok, amikkel sokkolni tudják az ellenfeleket. Ajayi, Blount és Clement is 4,3-as futásonkénti yardátlaggal bírt 2017-ben, de ami még durvább, hogy összesen 57-szer sikerült 10+ yardos futást összehozniuk, ami tizenhattal több, mint amit a New Engalnd produkált. Ez egyrészt a ligaelit falnak köszönhető, másrészt az ellenfelek tartanak az RPO-játékoktól, ami gyilkos fegyvert ad az Eagles kezébe. Levegőben sokszor sikerült vagy first downt vagy nagyobb játékot összehozniuk, amire készültek is a másik oldalon, jobban készülve a passzra, ami természetesen megnyitotta a lehetőséget a labda többszöri és sikeres futtatására. Az ő oldalukon is adott a sikeres rotálás lehetősége, a kulcs viszont abban lesz, milyen sikeresen fognak 11-es personnelből (1 TE, 1 RB) futni, ami ellen a Pats nagyon gyengén védekezik: 6,0-os átlagot engednek futásonként. Ehhez ha hozzávesszük, hogy Ajayi ebből a personnelből és shotgun formációból indulva 12,2 yardot átlagol, akkor tudjuk, mihez kell nyúlnia az NFC bajnokának.

A döntés nehéz, legszívesebben döntetlenre hoznám ki, de a Pats többélű futógépezetét érzem egy hajszállal jobbnak, és leginkább azért mert a passzjátékban hozhatnak olyan extrát, amivel az NFL-szinten elit Eagles front7-t hatástalanítani tudják.

Patriots 2 – 0 Eagles

Az elkapók

[quote]Patriots: Chris Hogan, Brandin Cooks, Danny Amendola, Phillip Dorsett/Kenny Britt

Eagles: Alshon Jeffery, Nelson Agholor, Torrey Smith, Mack Hollins[/quote]

Ami az egyik oldalon az összeszedettség és magas fokú fegyelem, az a másik oldalon ugyanez, csak más kivitelben. Vitázni itt is lehet, mert dönteni a kettő között nagyjából olyan, hogy melyik ujjamat harapjam meg. A Patsnél láthattuk, hogy ha kell, bárki fel tud lépni, a playoffban Amendola volt az, aki a hátára vette a csapatot a kulcspillanatokban. De mellette ott van Cooks, aki egy-egy nagy playjel ketté tudja hasítani a védelmeket, Hogan pedig pontosan olyan jól teszi a dolgát, mint az összes társa, megy ő is, mint egy tökéletesen megtervezett gépezet.

Az Eagles sem panaszkodhat, ha az elkapók kerülnek a porondra, hiszen a nyári erősítésekkel egy olyan ütős egységet sikerült megalkotniuk, amelyik bármelyik védelmet sarokba tudja szorítani. Pederson és Reich olyan sémát hozott, amiben még Nelson Agholor is elit számokat hozott. A playoffban pedig szintet lépett az egység, valamennyi tagja úgy játszott, ahogy azt az éles pillanatokban elvárják tőlük. Olyannyira, hogy a Wentzcel és Folesszal is hamar egy hullámhosszra kerülő Jefferyre irányítója tökéletes ratinggel dobál, pedig nem nyeretlen kétéves cornerek ellen kellett az elmúlt két meccsen bizonyítania.

Ahogy a futóknál, úgy az elkapóknál is egy hajszál dönt csak, és ha az előzőnél a Pats volt jobb, úgy itt most az Eaglesnél érzem az előnyt, ami azzal magyarázható, hogy a receivereikben egy leheletnyivel több tehetséget érzek. Ez persze nem von le semmit Amendoláék érdemeiből, de mivel nem lehet döntetlen, ezúttal a Philly jött ki győztesen.

Patriots 2 – 1 Eagles

A tight endek

[quote]Patriots: Rob Gronkowski, Dwayne Allen

Eagles: Zach Ertz, Trey Burton, Brent Celek [/quote]

Ha nem a Patriots lenne az Eagles ellenfele, akkor szinte biztosan ők jönnének ki a legtöbb párosításból győztesen, de így, hogy Gronk van a Hazafiak oldalán, lefutott verseny ez is – mint az irányítóké. Hiába a szupertehetséges Ertz, hiába a szintén jól hasznosítható Burton-Celek duó, egyszerűen senki nem tud akkora hatást gyakorolni – a tight endek közül – a játékra, mint Gronkowski. Egy esetben lehetne itt jobb az Eagles, ha Gronk újra kidőlne, hiszen akkor Ertz&Co. messze előrébb tartana, mint Allen. Így viszont, még statisztikák sem kellenek ahhoz, hogy eldöntsük, kinél az előny.

Patriots 3 – 1 Eagles

A tackle-ök

[quote]Patriots: Nate Solder, LaAdrian Waddle/Cameron Flemming

Eagles: Halapoulivaati Vaitai, Lane Johnson[/quote]

A New England nem áll rosszul tackle-ök terén, olyannyira nem, hogy a stabilan teljesítő Nate Solderrre nem lehet panasz, kiválóan védi Brady vakoldalát és a térdsérülés miatt a főcsoportdöntőben kidőlő Waddle cseréje, Flemming is nagyon jól szállt be. Lehet okuk a bizakodásra, hiszen a Jacksonville félelmetes pass rushának mindössze 13 nyomást engedtek közösen, amiből csak egy eredményezett sacket. De tekintve a másik csapat párosát, nem biztos, hogy ez az egység bizonyul a jobbnak.

Mi lenne, ha Jason Peters nem IR-országban nyaralna? Akkor az Eagles offensive line-ja élve, egy darabban falná fel a Patriots védőfalát, passzsiettetését, futás elleni védekezését, mindenét. A helyzet azonban az, hogy “Big V”-nek kellett beugrani a sérült Peters helyére, amivel bár rosszabb lett az egység, de Pedersonék meg tudták oldani, hogy ne legyen szignifikánsabban rosszabb az offense teljesítménye. Olyannyira, hogy a beugrós tackle az utolsó öt meccsen mindössze 12 nyomást engedett 182 pass block snapnél. A futásnál pedig szintén nagyon jól használható, ezt a Vikings elleni meccsen mindenki láthatta. Johnsont nem nagyon kell méltatni, ő a liga egyik, ha nem a legjobb jobb oldali tackle-je, nem nagyon van olyan passzsiettető, aki ki zavarba tudja őt hozni.

Arra a kérdésre, hogy melyik tackle-öket választanánk inkább a jobbnak, a válasz ezúttal sem egyszerű, de az Eagles falemberei idén annyira dominánsak voltak, hogy nehéz lenne nem mellettük voksolni.

Patriots 3 – 2 Eagles

A guardok/centerek

[quote]Patriots: Joe Thuney, David Andrews, Shaq Mason

Eagles: Stefen Wisniewski, Jason Kelce, Brandon Brooks[/quote]

Talán itt a legkönnyebb a döntés, még akkor is, ha az egyik egység csak egy picivel marad el a másiktól. A Patsnél is rendkívül jó a fal belseje, főleg hogy passzblokkolásban közel olyan jó muzsikáltak az elmúlt meccseken, mint a Philadelphia belső emberei, de ezúttal (is) a Sasok felé húz a mérleg nyelve. A magyarázat az, hogy az Eagles futásai a tackle-ök között nagyon hatékonyak, Kelce talán a liga legjobb centere – a PFF szerint run blockban magasan kiemelkedik. Mellette a két guardot nem feltétlenül lehet ligaelitnek nevezni, habár Brooks közel jár hozzá, de ők is inkább futójátékoknál jeleskednek. Hiába nyújt tehát nagyon jó teljesítményt a Pats, az Eagles falában van meg az az X-faktor, ami az egész meccset tekintve döntő fontosságú lehet.

Patriots 3 – 3 Eagles

Az edzők

[quote]Patriots: Bill Belichick, Josh McDaniels

Eagles: Doug Pederson, Frank Reich[/quote]

Szintén egy vitás ponthoz érkeztünk, de egyszerűen nehéz lenne nem Belichick mellett dönteni, még akkor is, ha Doug Pederson legit Coach of the Year lehetne idén. Amit művelt a csapattal, arról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni, főleg annak figyelembe vételével, hogy kidőlt Wentz, Hicks, Peters, Sproles. Nélkülük nyerték meg a bivalyerős NFC-t, ami javarészt az edzők érdeme. A Super Bowl azonban teljesen más tészta, más erőpróba lesz, hogy lenyomják a nyolcadik nagydöntőjére készülő Belichick-csapatot. A New England csapatként jobb, ezt nehéz lenne elvitatni tőlük, ami a Pats főedzőjének érdeme, ráadásul ők sem kevés sérülttel jutottak el oda, ahova. A coaching nagyon fontos dolog, amiben mindkét stáb iszonyatosan erős, de úgy érzem, hogy kiélezett szituációkban a legjobb a New England, akik képesek arra, hogy minden egyes apró hibát megbosszuljanak, ez emeli őket a Philadelphia fölé.

Patriots 4 – 3 Eagles

VÉGEREDMÉNY

Patriots 4 – 3 Eagles

A támadók összehasonlításából a New England jön ki jobban, ha csak egy hajszállal is, de a Brady vezette egység az erősebb, amit annak köszönhetnek, hogy a skill pozíciós embereikben nagyobb a potenciál. Viszont minden meccsen nagy szerepet játszik a line of scrimmage uralása, ebben az Eagles jobb, ezért mindenképp érdemes lesz megfigyelni, hogy melyik egység tud nagyobb hasznot húzni a nüanszokból. A hangsúly ezen lesz, aki az apró dolgokat kipipálja, az fog az ellenfél fölé kerekedni.

25 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
25 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kitalaltnev
kitalaltnev
2018-02-01 07:44

Vékony offense előny a Pats-nál, amit majd a defense-ek összehasonlításánál jócskán visszavesz az Eagles. Sztem Brady lesz itt a döntő faktor, ha sikerül módszeresen szétdobálni az ellenfelet, és szemben a Jags elleni meccsel, uralni a játékidőt, kezdettől fárasztva annak elit védelmét, abból címvédéssel lehet kijönni a végén. Persze, ez ellen gőzerővel készül a másik. Eh, nagy csatának nézünk elébe…

OldUser
OldUser
Reply to  kitalaltnev
2018-02-01 10:58

Papiron tenyleg kicsi a kulonbseg a 2 offense kozott. Lehetett volna kicsit sulyozni is a kulonbsegeket.
Ezzel az erovel ha en lennek az Eagles iranyitoja akkor is csak egy pontot kapna a Pats egy ilyen osszahasonlitasnal. Ami maradjunk annyiba, hogy nem tukrozne kelloen az eroviszonyokat TB es koztem.

katonadani
Reply to  OldUser
2018-02-01 11:00

gondolkodtunk egy 0-tól 5-ig terjedő pontrendszerben is minden posztra (meg posztok súlyozásán is), de azt meg elég nehéz lett volna belőni sok helyen, hogy mekkora is a különbség, meg nagyobb vitafaktort is generált volna minden bizonnyal.

csak ezt ne
csak ezt ne
2018-02-01 08:31

Egyetértek az előttem szólóval. Tom Brady a mi erősségünk. Ez nem egy pont, hanem a pont, amiben bizakodhatunk. (Teljesen logikus az egységek ilyetén összevetése, de talán pontosabb képet adna a támadó egység – védő egység összemérése, hiszen ők azok akiknek meg kell küzdeni egymással. Ez egyáltalán nem lenne kedvező a számunkra, és többet mondana a valós esélyekről.)

A támadó sorunkról. Hiába van jó passz siettetése az Eaglesnek nyilván nem is álmodoznak arról, hogy TB-t leveszik a pályáról. Már a limitálás is döntő lehet. Szituációs passzsiettetés, többnyire 4 emberrel, egy-egy blitz váratlanul. Ha 4 emberrel nem tudják legalább a játékok szignifikáns részében siettetni TB-t (ez fontosabb, mint a sack szám), akkor valószínűleg nyerhet a Pats. Jó hosszú viszont a pad náluk ebből a szempontból is, így a Pats nem számíthat az egyik nagy erősségére az elsöprő végjátékra. A Pats fala sokkal jobb, mint értékelni szokták. Órási szerepük lesz, hogy a passzoknál megadják TB-nek az időt, és a zseben belül illetve környékén a teret, még egy-egy hosszabb játékhoz is.

A futásunkban nem bízom, ezt JMD és a fal sem tudja menedzselni az elit védelmek ellen. Inkább ne is erőltessük túl, és ne is erre alapozzuk a tervet. Kiegészítő jelleggel, egy-egy váratlan szituációban persze lehet sikeres futás, de stratégiát erre nem alapozhatunk. A futók elkapásai döntő tényező volt az elmúlt két SB-on, nem nagy titok, most is az lehet, ezt viszont nem nagyon lehet levédekezni a nagyon is komoly mélységi célpontok miatt. Amendola és az aktuális futó biztosíthatja a folyamatos előrehaladást, ha fellépnek rájuk, akkor jöhet, Gronk, Cooks és Hogan. Ez bárki ellen, az Eagles ellen is működhet. “Csak” tökéletesen kell végrehajtani.

JMD számomra egy picit túlértékelt, a 2014-es kreativitást sajnos nem tudta megismételni, azért egy -két trükköt remélhetünk. Illetve mivel ez lesz a búcsú meccse, talán picit többet is. A Jaguars elleni tervnél sokkal jobb kell, az biztos.

A csapatrésztől most nemhogy egy félidő, de a már hagyományosnak tekinthető egy negyed szendergés sem fér bele.

wolandrule
wolandrule
Reply to  csak ezt ne
2018-02-01 08:45

No huddle-ben kell menni amíg lehet az elejétől, hogy ne tudjanak cserélni folyton, akkor van esély a meccs végi fáradtságra, és a Brady hengerre.

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  wolandrule
2018-02-01 10:05

Ezt tuti most sem hagyjuk ki, de egy higgadt védelemben mindig jó időben apróbb sérülést szenved valaki, vagy ha nincs ennyi eszük, akkor time out is közbeszólhat, de próbálkozni fogunk ezzel, lehet extrém sietséggel is.

katonadani
Reply to  csak ezt ne
2018-02-01 08:53

gondolkodtunk O vs D-n is, de pl irányítót kivel vetsz ott össze?

Siettetésről és négy emberes nyomásról egész hosszan fogok írni a beharangozóban, elöljáróban annyit, hogy Eagles 4 emberrel 38%-ban helyez nyomást az ellenfélre idén (összesen 41%-ban). Brady a Super Bowljain akkor kapott ki, ha egész meccsen 39% fölött volt nyomás alatt.
Tavaly a Falcons ellen 28-3-ig valami 44% volt az arány, majd a meccs végére lecsökkent 30%-ra.

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  katonadani
2018-02-01 10:03

Na ez az. Nem éppen nekünk áll a zászló, mert ez az Eagles sor jó eséllyel nem fog elfáradni. Itt jöhet a kreativitás, meg, hogy korábban mennyire készültünk fel. Lehet a szokásos fárasztó taktikát, Develinnel power futások erőltetését eleve dobni lehetne, és a három fürge és jó kezű futóból kettő mindig a pályán lehetne, a rövid célpontok sokszorozása érdekében. Így biztos nem fáradnának el, de kellőképpen frusztrálódnának, persze, ha mindenki kezéhez ragad a labda, nincs ejtegetés és TB is az ilyenkor szokásos lézerfókuszt tudja nyomni.

Az irányítót egy ilyen összevetésben, már csak a kiemelt szerepe miatt is a komplett elkapás elleni védelemmel lehetne összevetni, ahogy lényegében el is kezdted a hozzászólásodban.

tmbb
tmbb
Reply to  katonadani
2018-02-01 18:30

Persze,hogy lecsökkent!A Pats 99 off.play-t vezetett az Atlanta a felét!
A végén elfogyott a szufla a Falcons védelménél.

katonadani
Reply to  tmbb
2018-02-01 19:04

nyilván, ez is fontos lesz az Eaglesnek, hogy ne lehessen ennyit a pályán a Pats, ehhez jól kell futtatni a labdát. De azért az Eagles jobban fel van vértezve a több játékra, a többiekhez képest nekik a legkipihentebb a DL-jük és jól tudnak rotálni. Plusz ők birtokolták a legtöbbet a labdát az alapszakaszban

tmbb
tmbb
Reply to  katonadani
2018-02-01 19:36

Ha jól emlékszem a Falcons védelme is brutálisan erősnek volt kikiáltva tavaly és volt 25 pont előnyük.Idén a Jags védelme is top 3-as a félidőig kétszer annyit birtokolták a labdát,mint a Pats aztán itt is a teljes kifulladás volt a vége.
Aki a Pats ellen a félidőig teljes erőbedobással játszik az a félidő után ráfázhat.

Boci
Boci
2018-02-01 10:08

értem én hogy a pats-et kellett kihozni győztesnek, de attól még az eagles a jobb RB-k tekintetében

katonadani
Reply to  Boci
2018-02-01 10:16

miért kellett a patset kihozni győztesnek? :D

Boci
Boci
Reply to  katonadani
2018-02-01 10:45

gondolom mert nem lehetett jobb az eagles offense összevetésben :D

katonadani
Reply to  Boci
2018-02-01 10:56

szerintem WR-RB-edző (főleg ha BBt nem vesszük támadóoldalra, mert ugye annyira nem foglalkozik a támadókkal külön, mint Pederson) trióban lehet vitatkozni, melyik a jobb, igazából egyik oldal pártfogása sem zavarna, mert lehet indokolni mindet.

Habjánecz Balázs
Habjánecz Balázs
Reply to  Boci
2018-02-01 12:35

Szerintem a WR-RB összevetést ki lehetett volna hozni így is, úgy is. Én pont fordítva hoztam volna ki. Összességében meg szerintem kicsi, de egyértelmű előnyben van a Pats, főleg Wentz nélkül.

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  Boci
2018-02-01 19:04

Hát őszintén, ha pont ezt a kettőt kell mérlegre tenni, azért még sötét zöld napszemüvegben is jobb a Pats O, nemhogy objektív értékelés szerint.

A futóknál kicsit almát vetünk össze körtével, erőfutók, kontra kicsi fürge elkapásban is jeleskedő futók. Jó playek esetén mind a kettő tud haladni, azt mondanám ízlés dolga, csak a klasszikus értelemben vett futást tekintve igazad van, minden yardot figyelembe véve már nem biztos.

Ettől szerintem még nem vagyunk esélyesek, nagyon tartok a meccstől. Ugyanis a védelmek dolgában is szignifikáns a különbség, csak sajnos fordítva.

Boci
Boci
Reply to  csak ezt ne
2018-02-02 09:04

Összességében igen jobb a pats offense, de az brady és bb miatt van. Posztonkénti összehasonlításban az eagles jobb. Szóval ide az eagles-nek kellett volna kijönni győztesként, más kérdés, hogy a fent említett két uriember jelent akkora különbséget, hogy összességében a pats felé billen a mérleg.

picksix
picksix
2018-02-01 16:09

Gyerekek kár az egészen vitatkozni. A New England Tom Bradyvel és BB-vel toronymagas esélyesek, az Eagles akkora underdog, hogy annál nagyobb underdogot az sem lát aki befekszik egy kutya alá és felfelé néz.
.
.
.
Go Eagles :)

Arnold Patsenegger
Arnold Patsenegger
Reply to  picksix
2018-02-01 20:22

Hát ezzel vitatkoznék :)
Pats O. > Eagles O.
Pats D. < Eagles D

Ez nálam 1-1.

Sőt szerintem ha valaki itt UnderKutya az a Pats. :)

(Persze ezzel az Eagles el is veszítette az előnyét az underdog magic miatt.)

Go Pats!

acsdav2
acsdav2
Reply to  Arnold Patsenegger
2018-02-01 21:40

Sőt, ha azt hozzávesszük, hogy a Pats D többel kap ki, mint amennyivel az O nyer, akkor meg kell állapítani, hogy csapatrészek alapján az Eagles az esélyes. :)

Arnold Patsenegger
Arnold Patsenegger
Reply to  acsdav2
2018-02-01 22:12

Én is beleakartam írni, de aztán már nem akartam túlbonyolítani.

Na de ugye ,hogy a Pats az Underdog?! :D

acsdav2
acsdav2
Reply to  Arnold Patsenegger
2018-02-01 22:42

Hát csak a keretet összehasonlítva igen. Az ilyen dolgok, mint a rutin és a tapasztalat miatt viszont inkább a Pats lenne. Ezeket azonban nem lehet tudni, hogy mennyire jönnek elő. Simán lehet, hogy Foles ugyanolyan jó lesz, mint a Vikings ellen volt és nem remeg meg a keze egyszer sem. Valamit azért számítani fog ezért én 50-50%-ra veszem.

KidInk789 .
KidInk789 .
Reply to  Arnold Patsenegger
2018-02-02 19:23

Kíváncsi lennék Wentzzel milyen oddsokat osztana erre a párharcra vegas.:)

Sekler
Sekler
Reply to  picksix
2018-02-02 00:19

Egy SB on toronymagas esèlyesről beszélni minimum felelőtlenség , na nem mintha téged vádolnálak ezzel.

Ezeknek az összehasanlító cikkeknek se nagyon látom értelmét , max annyit , hogy fentartjuk az érdeklődést .

De itt eggyetlenegy direkt összecsapásról van szó aminek nagyon kevés köze van ahhoz , hogy eddig ki mit játszott az alapszakaszban vagy a rájátszásban. Természetesen lehet ezekből levonni következtetéseket , esélyeket latolgatni ,de ezek a kezdőrúgás után mit sem fognak érni.

Talán a rutin és az edzői gárda ami megérdemel egy összehasonlítást mivel ezek ténylegesen befolyásolhatják a végeredményt függetlenül attól , hogy eddig ki mit játszott , hogyan játszott , milyen mutatóval stb. ebben a szezonban. De még ebben sem vagyok bíztos , legalábbis nekem ez a vélleményem.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x