Az 51. Super Bowlról mi is írtunk már, sőt pontosabban én írtam. Akkor az olvasótábor egy része (nem mondom, hogy a Patriots fele, mert volt vegyesen) nem értett velem egyet abban, hogy azt írtam: ezt a meccset a Falcons veszítette el. Az én véleményem továbbra is az, hogy 25 pontos előnyt egy negyed alatt nem lehet erőből leadni az NFL-ben, pláne nem egy Super Bowlon. Matt Ryanék ilyen vagy olyan okok miatt elszúrták, nagyon csúnyán elszúrták, esélyt adtak a lehetetlenre, a Patriots és Tom Brady pedig olyan kalibert jelentenek az NFL-ben, hogy ezt ki is tudták használni.
[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]
Aki hülye…
A Falcons a liga legjobb támadósorával érkezett a nagydöntőbe, egy MVP Matt Ryannel, miután mindenkét szétkaptak a rájátszásban (Packers, Seahawks) és talán egy fokkal még ők is voltak az esélyesek. A Patriots csak a szokásos domináns formáját hozta, viszont Matt Patricia jóvoltából övék volt a liga legjobb védelme (ekkor még senkinek sem hiányzott sem Jamie Collins, sem Chandler Jones a védelemből és Malcolm Butlert is elitnek tartatták sokan).
A meccs azonban nem úgy tűnt, hogy beigazolja a közhelyt, hogy a védelem nyeri a bajnokságot. A Falcons 28-3-ra vezetett a harmadik negyed végén, 28-9-re a negyedik negyed elején, aztán mégis game over lett. Hiába Ryan 284 yardja, két TD-je és 140+os passer ratingje, kiteheti az ablakba és dicsekedhet vele majd az unokáknak, ugyanis kulcsszituációkban hatalmas ostobaságokat csinált Kyle Shanahannel együtt. Az értelmetlen döntéseknek pedig többek között két sack lett az eredménye a Patriots részéről: egy fumble, amiből TD-t szerzett a csapat és egy kivédekezett mezőnygól. Bármelyiket elkerüli a Falcons, nyernek.
Hogy a vereség mennyire Ryan vagy mennyire Shanahan felelőssége, azt mindenki döntse el maga. Nálam az a játék során elkövetett hiba, amit például Blount csinált a fumble-jénél, vagy Brady elhamarkodott pick six-e: a legnagyobbakkal is megesik. De amikor teljesen logikátlanul, teljesen érthetetlen döntést hoz valaki egy abszolút egyértelmű helyzetben, az bizony ostobaság.
Dicsérjük meg a védelmet
A Falcons támadók ostobaságai persze nem a Patriots problémája (bár a Falcons védelem elit módon játszott addig, amíg az fizikailag lehetséges volt), és bár Atlanta városa megérdemelte volna a győzelmet, végül senki nem vitathatja, hogy jó helyre került a Lombardi-trófea.
Én azonban kiállok amellett, hogy ez nem elsősorban Bradyn (aki a meccs után egyébként el is mondta, hogy szerinte bőven nem játszott jól, hiába az MVP cím és a sok rekord) vagy James White-on múlott, hanem a védelmen. Igen, Bradyéken kívül erre jó eséllyel senki nem lett volna képes, de akik most a védelmet szidják az elveszített Super Bowl miatt (jogosan, csak gyakran túlzóan), azoknak érdemes megnézni ezt a meccset.
A Patriots védelme 21 ponton tartotta négy negyeden keresztül a liga legjobb támadósorát (21 pont alatt csak egyszer maradt a csapat egész szezonban, az Eagles már akkor is top védelme ellen idegenben). 12,8 ponttal engedtek kevesebbet, mint amennyit a Falcons egész szezonban átlagolt. Az a Falcons, ami a rájátszásban a Seahawks védelmének is felpakolt 36 pontot. A Falcons 10-szer támadhatott egész meccsen és mindössze három drive-on szerzett pontot (igaz, az mind TD-lett), de hétszer a védelem megfogta a liga leghalálosabb támadógépezetét és egyszer még a labdát is megszerezte. Ha ez nem remek védelmi teljesítmény, akkor nem tudom, mi az.
Történelmi csoda
Tom Brady a győzelemmel az első irányító lett, aki ötször is győzött Super Bowlon, illetve Charles Haley-vel holtversenyben neki van a legtöbb. Bill Belichick a legtöbb SB győzelemmel rendelkező edző, valamint Tom Brady negyedik MVP címe is rekord. Ráadásul ez volt minden idők legnagyobb fordítása és talán a Super Bowlok történetének leghihetetlenebb mérkőzése. Egy örök és nagyszerű emlék.
[/ppp_patron_only]
Legfrissebb cikkeink
- A Texans már négy mérkőzés óta nem szerzett TD-t a második félidőben
- Jahmyr Gibbs: Azt gondoltam, hogy a Bengals vagy a Cowboys draftol majd engem
- Taylor Decker: Az én hibám volt a Lions első félidei szenvedése
- FK! in LA & Seattle 🎥 – Day 3 & 4 & 5 – Stadiontúra 🏟️ & Venice Beach 🏖️ & Seahawks 🦅
- Fontos kimaradók a 11. fordulóból
- Tee Higgins, DK Metcalf, JuJu Smith-Schuster és Nico Collins is visszatér
- Váratlanul visszavonult a Seahawks kezdő centere
- FK! Preview #11
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- 36. alkalommal csap össze John Harbaugh és Mike Tomlin
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
Legutóbbi hozzászólások
- Zotya on Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Zotya on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- atis123juve on Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- Fetyke on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Cseh Tibor on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Kopi3.14 on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- atis123juve on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
Sziasztok,
a 49. Super bowl, kicsit más volt nem?
Ezek a fránya római számok…
Srácok, amiről írtok, az az 51. SB, a címmel ellentétben. Meg ekkor már Jamie Collins sem volt a Patsben, mert ebben a szezonban korábban cserélték a Brownsba.
Valóban, javítottuk. Olyan hirtelen jött a két győzelem, hogy egybemosódott a számozás.
A cím jó volt, csak rossz SB-ről írtam :D én saram, sorry érte
Így sokkal viccesebb :D
Legnagyobb sport szurkolói élményeim egyike. ?