Connect with us

Érdekességek

Joe Flacco, és a mi lett volna, ha…

A Baltimore Ravens Super Bowl MVP irányítója talán az egyik legmegosztóbb játékos az NFL-ben. Köszönhette mindezt annak, hogy egy unikumnak számító szituációba került ő és a Ravens is a szerződése lejárta előtt, amire Ozzie Newsome-ék meghozták az akkor egyetlen logikusnak vélt döntést. Az internet azonban nem felejt…

 

 

2012-ig kell visszapörgetnünnk az idő kerekét, amikor a szerződése utolsó évébe érő Joe Flacco vezetésével Super Bowl győztes lett a Ravens. Adva van egy friss bajnok, aki elvesztheti a Super Bowl MVP-nek választott irányítóját, egy olyan draft classhoz közeledve, ahol a Andrew Luck – Robert Griffin III duó vitte el a prímet a sajtóban, amire az 1/32-es cetli birtokosaként fikarcnyi esély sem adatott a címvédőnek. Mit lehet ilyenkor csinálni? A világ pénzét odaadni Flaccónak egy hosszú távú szerződéssel, amiért nem is lehet hibáztatni senkit. Bár akkor is megoszlottak a képességei és a fizetésének aránya, de látható volt, hogy képes vezére lenni a támadósornak. De játszunk el a gondolattal, hogy mi lett volna, ha:

 

Flaccóra franchise taget tesz a Ravens?

 

Valószínűleg nem írta volna alá, hiszen tisztában volt azzal, hogy ő most degeszre keresheti magát, viszont ha mégis, a Ravens akár elcserélhette volna, de akár abban is bízhatott, hogy valaki lecsengeti érte a franchise tag ellenértékét, azaz a két első kört – állítólag lett volna olyan csapat, aki erre hajlandóságot mutatott volna. És hogy miért járt volna ezzel jól utólag a Ravens? Nézzük!

 

Rábízzák Tyrod Taylorra az irányító feladatokat?

 

Tyrod Taylor QB ratingje akár hisszük, akár nem, de top 10-es azon irányítók között, akik legalább 1500 snapet a pályán töltöttek (via Ben Baldwin). Persze nem ez határozza meg egy irányító képességeit, de láthattuk a Billsben, hogy Taylor egy teljesen jó irányító, ha megfelelően használják. A Ravensben érthető okokból nem kapta meg a bizalmat, míg Buffalóban kivirágzott, ráadásul a jelenlegi stáb imádná azt, hogy egy dual threat QB áll a rendelkezésükre.

 

Draftolnak egy irányítót a későbbi körökben?

 

Négy irányítót is az első körben választottak ki a 2012-es drafton, az említett Luck-Griffin kettős mellett Ryan Tannehillt és Brandon Weedent is. Rájuk nem lett volna esélye a Ravensnek, valamint a második körben kikapott Brock Osweilert is gyorsan felejtsük el, ugyanakkor érdemes megnézni, milyen játékosokat választottak ki később a csapatok:

 

  • 3/75: Russell Wilson (Seahawks)
  • 3/88: Nick Foles (Eagles)
  • 4/102: Kirk Cousins (Redskins)

 

Wilsonnal óriásit fogtak volna, de a Foles-Cousins duó is hozta volna legalább azt a teljesítményt, ha nem jobbat, mint amit Flacco produkált az utóbbi években.

 

Szerk: A dátumok nem a barátaim, ez Flacco diadal előtti évben lett volna opció.

 

Még egyszer hangsúlyozom, a Ravens a legracionálisabb döntést hozta meg Flacco hosszabbításával, félreértés ne essék. Ez a mi lett volna, ha? kérdéskör csak arra jó, hogy megmutassa, mennyire nem egyszerű egy GM-nek döntéseket hoznia, hiszen a legbiztosabb döntésről is kiderülhet, hogy lett volna több járható út is, amivel anyagilag biztos jobban járnak. Utóbbi azért fontos, mert Flacco fizetése miatt évek óta meg van lőve a Ravens a szabadügynök időszak alatt, de ez Lamar Jackson draftolásával, illetve Flacco folyamatosan csökkenő halott pénzének hála hamarosan meg fog változni.

17 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
17 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
acsdav2
acsdav2
2018-06-20 09:23

1.A Ravens 2013 februárjában ért a csúcsra, szóval a 13-as class QB-ival kellett volna összehasonlítani, hogy ki pótolhatta volna Flaccot.
2.Szerintem a tag lett volna a racionális döntés. Bár azt jó lenne látni, hogy amikor megkötötték a szerződést Flacco mennyire volt a legjobban fizetett QB. Mert, ha megnézzük manapság amelyik QB-nak szerződést adnak az mindig a legjobban fizetett lesz. Luck,Carr, Stafford, Jimmy G, Cousins, Ryan. Valószínűleg Rodgerssel folytatódik majd a sor. Szóval ebből a szempontból a Ravens nem lógott ki a sorból.

Bujdy Bujdy
Bujdy Bujdy
Reply to  acsdav2
2018-06-20 09:35

Abban a PO-ban Flacco földöntúlit játszott. Az egy dolog, hogy SB MVP lett, hiszen nyert a csapata, így elég bénának kellett volna lennie, hogy ne ő kapja. De a TD/INT arány, a mutatott játék szuper volt abban a PO-ban.

Szerintem nem várható el egy GM-től, hogy előre lássa, hogy a frissen megfizetett QB-ja hanyatlásnak indul.

Szerintem sem írta volna alá a tag-et, egyrészt nem lett volna racionális Flacco részéről, másrészt pedig megalázó is lett volna tag-et tenni egy friss SB győztesre.

Bujdy Bujdy
Bujdy Bujdy
Reply to  Bujdy Bujdy
2018-06-20 09:36

Az viszont sokat elárul Flacco hozzáállásáról, hogy az utóbbi évek gyatra játéka ellenére sem ment bele egy fizetéscsökkentésbe…

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  Bujdy Bujdy
2018-06-20 09:59

Csak már akkor is látszott, meg a korábbi években is, hogy egyik meccsről a másikra képes a földöntúli teljesítményt irgalmatlan homállyá változtatni. Ez akkoriban leginkább az Home-Away viszonylatban ütközött ki, otthon zseni volt, idegenben nyuszi. Vagyis jobban megérte volna több ösztönzővel, teljesítmény alapú tétellel megkötni a szerződést.
Azt mondjuk nem láthatták, hogy amikor megkötötték a szerződés a következő pár évre gondolva a sikerességben, az a siker nem fog összejönni, mert a labda mindkét oldalán szenvedni kezdenek.

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  Kopi3.14
2018-06-20 12:49

Én inkább az alapszakasz rájátszás megosztást mondanám. A rájátszásban Flacco kimondottan jól játszott a meccsek zömében. Elég ha azt említjük, hogy BB-TB korszakban a Pats ellen kétszer tudott idegenben nyerni, és még kétszer hajszálnyira volt ettől bravúrtól (az összes többi csapat egyetlen győzelmet tud felmutatni New Englandben a rájátszásban 18 próbálkozásból ebben az időszakban), de nyert a Manning vezette Broncos ellen Denverben, és Pittsburghben is. A PO karrier mérleg 10-5 sem gyenge. Az az elgondolkodtató, hogy 10 év alatt kétszer sikerült hazai rájátszás meccsig eljutni.

Szóval szerintem a szezon meccseken mutatott, sokszor silány játék Flacco igazi gyengéje. Már a 2012-es rájátszásba bejutás is röfögött, azóta meg a 2014-es csoport 3. hely 10-6-al a legjobb. Na ez az, ami Baltomore-ban kevés.

Úgyhogy én a fizetésének jelentős részét az alapszakasz teljesítményhez kötöttem volna, hogy csipkedje magát akkor is.

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  csak ezt ne
2018-06-20 13:21

Már az alapszakasz meccsek sem voltak egyenletesek, pont erről beszélek. Édes mindegy, hogy játszik rájátszásban, ha nem jut el oda, lásd Giants. És Flacco akkoriban alapszakaszon is egyik héten remek volt, másikon pocsék A kor tényleg remek Steelers védelmének hajított 60 yardos TD-t, következő héten idegenben meg öt yardra se látott el.

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  Kopi3.14
2018-06-20 13:33

Persze neked is igazad van, túl nagy a kontraszt a hazai és idegenbeli teljesítmény között is, de két évadtól eltekintve az alapszakaszok egyszerűen gyenge közepes, és gyenge között ingadoznak. Egy olyan irányító (és persze csapat), aki képes a jó csapatok ellen a rájátszásban a meccsek 2/3-át megnyerni szinte végig idegenben, az egy lényegében mindig 2-0-ról induló idényben (Browns), hogy nem tud rendszeresen bejutni a rájátszásba?

pritek
pritek
Reply to  acsdav2
2018-06-20 10:21

Igen igen, a hipotetikus draft elcsuszott egy evvel.

Mindemellett fel kellett volna ismerni, hogy mitol volt jo a SB nyertes tamadosor es azzal menni tovabb. Kezdve azzal, hogy nem lokupeckedik el Boldint, akinek javareszt koszonheto volt, hogy Flacco interception nelkul zarta a rajatszast….ami nagyjabol a bajnoki cimet hozta.

LG
LG
Reply to  acsdav2
2018-06-20 13:22

2013 QB class:
1/16: EJ Manuel (Bill)
2/39: Geno Smith (Jets)
3/73: Mike Glennon (Tampa)

Tovább nem is éri meg folytatni… Ez akkor nem volt realitás.

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  LG
2018-06-20 14:03

Az elmúlt 15 évben a 2013-as QB évfolyam volt messze a leggyengébb, és ez már a draft előtt is nyilvánvaló volt, akkora volt a különbség (a tehetség deficit) abban az évben. Úgyhogy a draft akkor valóban semmiképpen nem volt opció.

redbull76
redbull76
2018-06-20 11:55

Itt szerintem az lett elbaszva, hogy 3 évvel ezelőtt megvariàltàk a szerződését, azért , hogy Osemele szerződésére legyen keret. Osemele nem maradt, csak az ùjabb nagy szerződés Flacconak. Az eredeti most lejàrt volna, és a Ravens ajànlott volna pl 2 év 36m$ , amit simàn elfogadott volna és az reàlis is lenne. És akkor most le lehetne tudni Mosley szerződését.

Bryan
Bryan
2018-06-20 12:18

Még ha racionálisnak is tűnt akár a Ravens-nek abban a pillanatban nem váltani irányító poszton, ilyen szinten elszabott szerződést adni akkor is szar munka volt.

Utólag persze könnyen okos az ember, de Flacco elötte sem a konzisztencia mintapéldánya volt, “egynyári” csodáért meg beáldozni több évnyi csapatépítést inkább hibának tűnik mint sem.

redbull76
redbull76
Reply to  Bryan
2018-06-20 12:43

Azért annyira nem egynyàri csoda volt. Újonc irànyítò 5-ből 5-ször PO, 3 AFC final, 1 SB. Mondjuk inkàbb a védelmen mùlt, de akkor teljesen logikus volt az a szerződés. A hosszabbítàs és àtalakítàs volt a vicc 3 évvel később.

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  redbull76
2018-06-20 16:16

Én azt mondanám, hogy az a szerződés nem logikus volt, hanem kényszerű. Mert a csapatnak nem volt alternatívája, plusz Flacco teljesítménye olyan volt, amiért akkor jogosan kérhette el a világ minden kincsét.

Bryan
Bryan
Reply to  redbull76
2018-06-20 17:30

Félig-meddig mégis csak “egynyári”, ha nem képes 3 meccsen egymás után úgy játszani, ahogy egy akkor csúcsgázsis irányítótól elvárható lenne.

Csapat szempontjából szerintem érdemesebb lett volna bepróbálkozni egy prove-it franchise taggel, még a valószínűsíthető hiszti ellenére is, az úgy sem hagy túl sok variációs lehetőséget a játékosnak (aláírod vagy nem játszol sem itt, sem máshol).

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x