Jövő héten elkezdődik az alapszakasz az NFL-ben, így mindössze ennyi időnk maradt arra, hogy szezon előtti rangsorokat állítsunk fel (bár jó eséllyel úgy sem találunk el semmit, hisz mint ahogy az ősi indián közmondás tartja: az NFL-ben minden megtörténhet). Így hát nézzük meg, miért nem elég egy jó irányító ahhoz, hogy valaki a legjobbak közé kerüljön.
A toplistát úgy állítottam össze, hogy a teljes offense-t figyelembe vettem és próbáltam a lehető legtehetségesebb és legjobb kvalitású egységeket kiválasztani. Természetesen nem lehet elvonatkoztatni attól, hogy az offense lelke az irányító, de hiába lesz jó eséllyel például a Packers top5-ös sok tekintetben, az elsősorban Aaron Rodgers érdeme lesz, nem pedig az egységé (fun fact: a Packers így is csak éppen kicsúszott). A top5-höz épp ezért az irányító mellett szükség van jó futókra és futójátékra, valamint kiváló támadófalra és elkapószekcióra is.
5. New England Patrits
Ha nem lennék ennyire pesszimista Patrick Mahomesszal szemben, akkor a Chiefs lenne itt az ötödik helyen, ugyanis az irányítót leszámítva vagy jobbak, vagy minimum egy szinten vannak a Patriotsszal. Nem mintha a Pats támadósora ne lenne most is ligaelit, csak ez leginkább két elit játékos és egy remek szakember teljesítményét dicséri.
Az nem kérdés, hogy a Patriotsé a liga egyik top2-es irányítója, illetve Rob Gronkowski révén az NFL legjobb TE-je is New Englandben játszik. Az elkapósor már eléggé foghíjas (Hogan, Edelman, Patterson, Dorsett), Brandin Cooks és Danny Amendola azért hiányozni fog, de a csapat már évek óta igazi WR1 nélkül játszik és eddig nem volt probléma a hatékonysággal. Ráadásul az elkapók mellett ott van az idei első körös Sony Michel, James White és Rex Burkhead futóposzton, akik hibátlanul fogják ellátni az elkapó-feladataikat, mellette pedig stabilan fogják termelni a földön is a yardokat.
A támadófal abszolút rendben van Isaiah Wynn kiesése ellenére is, és bár a Brown–Thuney–Andrews–Mason–Cannon ötös nem a legfelkapottabb nevekből áll, ameddig Dante Scarnecchia a támadófaledző, addig sokkal inkább állítanám e mögé az irányítómat, mint például az első körösökkel és sztárokkal teletűzdelt detroiti fal mögé.
4. Philadelphia Eagles
A címvédő valamiért mégiscsak címvédő, és az az egység, ami túl tudja dobni Tom Bradyt, annak a legjobbak között a helye. Carson Wentz visszatér, ő pedig a tavalyi éve alapján stabilan top10-es irányító lehet, és ha nem is a legszexibb nevekből áll az elkapósora, azért a Jeffery-Agholor-Wallace hármasnál bőven van rosszabb az NFL-ben. Ráadásul a Patriotshoz hasonlóan itt is van egy kiválóan elkapó tight end, Zach Ertz mellé pedig érkezett Dallas Goedert, aki egyelőre egy nagyon ígéretes red zone célpontnak tűnik.
Az Eagles futóit nem tartom olyan jónak, mint a Patriotsét, sem Corey Clement, sem Jay Ajayi nem győzött meg eddig igazán, Darren Sproles viszont továbbra is aduász lehet a csapatnál. Nem mintha ez bármiféle problémát jelentene a bajnoknál, hisz itt van a liga toronymagasan legjobb támadófala:
- Jason Peters – All-Pro szint, potenciális Hall of Famer
- Stefen Wisniewski – top20-as guard
- Jason Kelce – top3-as center, All-Pro szint
- Brandon Brooks – top5-ös guard
- Lane Johnson – a liga legjobb RT-je
Emögött a támadófal mögött (úgy, hogy Peters szinte végig sérült volt) 132 yardot tett meg az Eagles meccsenként és pass protectionben is a liga jobbik harmadába tartozott az egység. Egyszerűen annyira jó az egység, hogy még Nick Folesszal is megkockáztatnám ezt a top5-öt.
3. Atlanta Falcons
Az Atlanta Falcons támadósora az egyik, ha nem a legkomplettebb egység az egész ligában. Kyle Shanahan távozása óta (és igazából előtte is) azonban az az ember érzése, hogy közel sem tudják kihozni az egységből a maximumot. Hogy ez Matt Ryan hibája (én alapvetően rá szavazok, hisz mellé nagyon kell egy legalább közepes OC), vagy ő is csak áldozata-e valaminek, azt mindenki döntse el maga: az ugyanakkor biztos, hogy a legtöbb irányító a fél karját odaadná egy ilyen támadósorért.
Julio Jones a liga egyik top3-as elkapója, akit nagyon jól ki tud egészíteni Mo Sanu, ráadásul melléjük érkezett az első körben Calvin Ridley is. Továbbá ott van a Coleman-Freeman futópáros, ami az egész NFL egyik legsokoldalúbb és leghatékonyabb duója: legyen szó futásról vagy elkapásról, de akár még passzblokkolásról is, a legjobbak között vannak.
A támadófal is önmagáért beszél még akkor is, ha Alex Macken kívül nincs is kifejezetten elit játékos. Jake Matthews azonban így is top15-ös tackle és Ryan Schraeder is bőven kezdő kaliber, mellettük pedig Andy Levitre és Brandon Fusco is korrekt játékra képes. Egyedül a TE-poszt az, ami csak átlagos, de mivel tight endből amúgy is kevés jó van (a lista első két helyezettjének még ilyen sincs), illetve mivel Austin Hooper így is el tudja látni a feladatát, ez sem egy szignifikáns gyengeség.
2. New Orleans Saints
A Saints és a Falcons között csak az döntött, hogy Drew Brees jobb irányító, mint amennyivel erősebb a Falcons támadósora. Elsősorban a támadósorban van lemaradva a New Orleans: az újonc Ramczyk jól szált be, kiváló RT lesz belőle és a jobboldali guard, Larry Warford is hozza a tőle elvárható szintet. Max Unger azonban látványosan nem találja a formáját, Andrus Peat csak nagy jóindulattal nem bust 1/13-as létére, Terron Armstead pedig hiába elit tehetségű, ha nem tud pályára lépni. Persze így sem rossz az egység, de ennél azért bőven volt már jobb támadófal Brees előtt.
Ami a skillplayereket illeti, az Ingram-Kamara duó a legjobb és legsokoldalúbb RB-duója a ligának, bár Ingram eltiltása nyilván nem előny. Michael Thomas top5-ös elkapóvá nőtte ki magát, mögötte azonban elég nagy a szakadék: sem Ted Ginn, sem Cameron Meredith nem jobb egy erős közepesnél, ráadásul TE-kből sem áll jól csapat még akkor sem, ha Benjamin Watsonnak volt 825 yardos és hat TD-s szezonja is Saints játékosként.
1. Pittsburgh Steelers
A Steelers első helye gyakorlatilag évek óta biztos a hasonló listákon. Le’Veon Bell a liga legjobb futója, mögé nem is kell más, míg Antonio Brown az NFL legjobb elkapója, akit egy nagyon tehetséges JuJu Smith-Schuster egészít ki a pálya másik oldalán. A tavalyelőtti gyengesége és a Patriotstól elszenvedett demoralizáló PO-vereség után pedig Big Ben újra szárnyal, tavaly ismét top5-ös teljesítményt nyújtott.
Ezt a skillsetet már csak a támadófal tudná lerontani, de csak az Eagles egyértelműen jobb a Steelers kezdő ötösénél. Villanueva évről évre jobb, közelít a top20-as tackle szinthez, Gilberttel együtt egy nagyon stabil duót alkotnak. Maurkice Pouncey is hozza a kötelezőt, bár a center teljesítménye meglehetősen hektikus, szerencséje a nagyon jó Ramon Foster és a liga egyik top3-as guardja, David DeCastro van mellette. Különösen futásblokkolásban jó az egység, nem véletlenül tud Bell másodpercekig nyugodtan várakozni, míg lyukat nyitnak előtte, de Big Ben sem panaszkodhat az elmúlt három évben engedett 21, 17 és 20 sack miatt.
Minőségi tight endje mondjuk a Steelersnek sincs, Vance McDonald és Jesse James inkább az elmegy kategória, de mint ahogy a Saintsnél és a Falconsnál is írtam: ennyi belefér.
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
TB12, mint ” top2-es irányító”. Komolyan? Még mindig itt tartunk? Ugyan már…
Igen, mivel nem csapatról beszélünk, hanem irányítóról. Top 2-es.
Vajon mit kellene még elérnie a top1-hez?
Vannak szempontok, amikről hónapokig lehetne vitatkozni. A többé-kevésbé mérhető mutatókat (gyűrűk száma pl.) is egybevetve viszont mi a kérdés?
Én is ezen gondolkodom, hogy mi kellene még ahhoz, hogy Brady lehyen top1-es irányitó a cikk írója szerint is… :D
alapesetben nem az a kérdés, hogy Brady-e jelenleg a liga legjobbja, hanem hogy Brady-e a valaha volt legjobb irányitó :D
Ez pont fordítva van. Általánosan őt tartják már a valaha volt legjobbnak, viszont 40 éves és Rodgers pedig talán a valaha volt legtehetségesebb irányító és még a fénykorát éli.
Elég nehéz amellett érvelni, hogy Brady nem a valaha volt legjobb, de az idei szezonra én biztos Rodgerst választanám.
Az idei szezon még elvállik, de a tavalyiban a SB-n kívül Ő volt a legjobb!
Rodgers pillanatokon belül 35 éves lesz, PM, Marino 39 évesen hagyta abba. Rá kell kapcsolnia, ha a top1-re tör, a fénykor szvsz már megvolt. (Egyébként nagyszerű irányító, vitathatatlan!)
Kíváncsi vagyok, mi alapján mondod, hogy Brady a legjobb evör?
Nem vezeti a passzolt yard listát, se összesítve se szezonban, se átlagban; se a passzolt TD-t (se szezon, se összes), nem övé a legtöbb MVP cím. Az egyik legjobb valaha volt QB, de messze nem a legjobb. És mielőtt megkérdeznéd, nem tudom ki lenne az, mert volt/van kb. tucatnyi QB, aki szóba jöhet (pláne, ha a különböző korokat nézzük).
Ha a legsikeresebb irányítót keressük, akkor Brady az. Ha a legtehetségesebbet, akkor nem.
A sikeresség nem egy emberen múlik, azaz nem csak egy ember teljesítményétöl függ, hanem az egész rendszerétöl. Hajthatna akármennyit Brady ha mondjuk Jeff Fisher lenne a föedzöje, kb sehol se lennének.
A tehetség maga viszont nem rendszerfüggö, az egyénfüggö. Ezzel nem azt akarom mondani hogy Brady nem tehetséges, de nem “A” legtehetségesebb irányító aki valaha is az NFL porondjára lépett. A legsikeresebb meg a legszorgalmasabb igen, de nem a legtehetségesebb, ezért sokaknál nem a legjobb.
A gyűrűk a lehető legrosszabb mutatói egy irányító teljesítményének. Zseniális irányítók fejezik be a karrierjüket egy vagy nulla gyűrűvel, miközben középszerűek egy jó csapatban kettőt négyet is szerezhetnek.
Nem akarom Brady érdemeit csökkenteni semmilyen módon, HoF, a valaha volt egyik legnagyobb. De nem kell nagyon megerőltetnie magát az embernek, ha más irányítók (Montana, Marino, Rodgers, Manning) mellett szeretne érvelni.
Én például sokra értékelem azt, ha valaki több csapatban, különböző edzőkkel képes sikert aratani. Ha gurulóst nézünk, akkor ezért tartom Ronaldot jobbnak, mint Messit (direkt gurulós példát hoztam), vagy Ibrát közel egyszintűnek velük. De persze nem lehet Bradynek felróni, hogy nem igazolt el, nincs ezzel baj. De például Rodgers mellett nagyon sok olyan érvet lehet felsorokaztatni, ami azt igazolja, hogy van olyan jó, mint Brady.
A gyűrű a csapat érdeme. Ha nem az lenne, el kellene hinnünk, hogy Foles vagy Eli Manning jobb, mint Brady.
Payton M. és A. Rodgers alapszakasz irányítók , Brady meg a goat erről ennyit válasszátok nyugodtan Rodgerst inkább a kövi szezonra vele SB-t már úgyse nyertek soha többet
Brady szerinted GOAT, és ez jól van így. Ez nem tény, nem is lehet tényszerűsíteni, szóval mindenki feel free, azt gondolom, amit csak szeretne :)
Egyébként fun fact: Tom Brady háromszor kikapott Peyton Manningtől az AFC döntőben (és csak kétszer nyert a rájátszásban) és kétszer Eli Manningtől a Super Bowlon. Összesen 2-5-ös mérlege van ellenük rájátszásban. Egyébként pedig az alapszakaszban bucira verte mindkettőt. Még szerencse, hogy a rájátszásban ritkán találkozott Manningékkel :)
mondjuk az egyik Colts elleni vereség nagyon véleményes volt.Csak kb. 2 yarddal hátrébb tette le a labdát a zebra a valós helytől a negyedik kísérletnél.Mivel időkérése már nem volt a Patsnek,így challange-elni sem lehetett.
De ez már történelem!
Azért tedd hozzá , hogy az 5 vereségéből hányszor manningek miatt nyertek brady ellen 5-ből 4szer minimum liga elit védelem volt brady ellen a túl oldalon meg egy átlagos védelem
Hát de Eli jobb is mint Brady…
Vajon hányszor kellene még elvernie a kecskét a PO-ban? xD
Gyürük száma mint jó mutató?! Muhaha, akkor ezek szerint Nick Foles jobb irányító mint Dan Marino? Ekkora sületlenséget…
A Packers a futók miatt nem fért fel ide?
Elsősorban igen. És a támadófallal sem voltam megelégedve, de így is 6.-ak lettek nálam. Vagyis inkább 7. a chiefs miatt.
OK! Most tényleg csak kíváncsiságból kérdeztem, nem kötekedésből. :)
Kicsit vitatkoznék azért. Ha támadósort nézünk, akkor jogos, hogy mindenkit tekintetbe veszünk. Az összes elkapót, a futókat, a falat. A Saintsnél éppen az derült ki, hogy miért nem kellene őket a 2. helyre rakni. Mert Brees és a futóduó remek, de a fal nem igazán van rendben, Thomason kívül meg nincsenek jó elkapók, és nincs TE… Ha már egységet nézünk, a Steelers B betűsei nagyon jók, de Brownon kívül csak egy korrekt elkapó van. A WR csapat tehát egyemberes, ráadásul nincs TE sem. A gond a Steelersszel a mélység. Ha kiesik Brown és/vagy Bell, akkor nagy a zuhanás. Szerintem náluk lenne a legnagyobb visszaesés ebben az esetben. Ha támadósort nézünk, akkor én az Eagles vagy a Patriots támadósorát jobbnak, összetettebbnek tartom. A Philly fala (hehe) olyan, mint egy All Pro csapat, az elkapók meg nagyon is rendben vannak, a futók az egység gyengéje. A Pats a futók miatt nem lehetett talán előbb a listán, de szerintem az elkapók rendben vannak, és hát a rendszer velük is működik. Ezt a négyest azért nagyon nehéz lesz megfogni. Dorsett és Patterson is veszettül gyors, Hogan nem elit, de megbízható, Edelman meg a futók, valamint Gronk miatt nem kell félni a passzjátéktól. Ha én állítottam volna össze ezt a listát ezekkel a csapatokkal, akkor ez lenne a sorrendem:
5. Saints
4. Steelers
3. Patriots
2. Falcons
1. Eagles
Sok mindenben nem értünk egyet :D de ha érdekel, nálam pozikként:
QB: 1. Patriots, 2. Saints, 3. Steelers 4. Falcons 5. Eagles
RB: 1. Steelers, 2 Saints, 3 Falcons 4. Patriots 5. Eagels
OL: 1. Eagles, 2. Steelers, 3. Falcons, 4. Saints, 5. Patriots
TE: 1. Patriots, 2. Eagles, 3. Saints, 4. Steelers, 5. Falcons
WR: 1. Steelers, 2. Falcons, 3. Saints, 4. Eagles 5. Patriots
Steelers: 3+1+2+4+1= 11
Saints: 2+2+4+3+3= 14
Falcons: 4+3+3+5+2= 17
Eagles: 5+5+1+2+5= 18
Patriots: 1+4+5+1+5= 16
Alapból, ha csak ezt nézzük, akkor a Patriots a harmadik lenne, de a TE poszt miatt, amit én nem tartok annyira fontosnak, kisebb súllyal vettem figyelembe, inkább csak az elkapókat húzta fel.
De alapból nem így számoltam, hanem az egész ligára vetítettem ki, hogy hányadik a támadófal, az irányító stb, és mindenkihez viszonyítva lett a Patriots az 5. Mert például az Eagles vagy a Steelers támadófalához képest azért a Patriotsé messze nem az 5. (asszem valahol 16. volt az egész ligában), ahogy a futók és az elkapók terén is elmaradt az Eaglesön kívül mindenkitől. 32 es mezőnyben nagyobb a szakadék.
Egyébként, ha már pl elkapók: a Patriotsban még olyan jó elkapó sincs, mint Juju szerintem, AB-ről nem is beszélve, harmadiknak pedig mindegy, hogy kit teszünk be így is jobb lesz mindenkinél szinte, ahogy a Julio-Sanu és a Michael-Gin is elég ütős duó. Ezért vettem Gronkot kvázi elkapónak, mert így legalább pariban van a többiekkel (ahogy ERztöt az Eaglesnél, így csökkentve a poszt értékét) és akkor TE-ben is ott vann mindenki kb egy szinten.
De persze ez nem matek alapján ment, hanem megérzés, nekem meg ilyen van :D
Kérdezem, a TE poszt miért nem fontos? Csak? Miért olyan kiemelkedően fontos az 1.RB és az1.WR minősége? Csak?
Erősen szubjektív minősítés, játéknak jó. :)
Hát, mivel ez egy ERŐSEN SZUBJEKTÍV lista, így azért nem kell meglepődni, hogy szubjektív :D pláne, hogy ezt objektíven nem is nagyon lehet megítélni :D vagy legalábbis nem egy óriási adatbáziselemzés nélkül :D
És hogy miért nem olyan fontos a TE poszt? Mert hacsak nem egy elit játékosod van, akkor kb WR2-3 számokat hoznak. Nyilván, egy Gronk ér annyit, mint egy top elkapó, de ha megnézed, tavaly a Lions, a Saints, a Rams vagy a Steelers úgy tudott a legmagasabb szinten teljesíteni, hogy nem kellett nekik TE.
Az én véleményem szerint a TE egy olyan dolog, amiből nagyon jó, ha van egy top játékosod, de ha nincs, akkor az sem akkora baj. WR1 vagy RB1 nélkül, még ha nem is top10-es mondjuk, sokkal rosszabb.
Azért egy jó! TE nemcsak “elkapó”, hanem 6. falember is lehet, így “javíthatja” a fal minőségét és uez érvényes egy RB-re is. Egy támadó play minősége sokkal bonyolultabb, mint a külön-külön minősített szekciók összessége. Arról nem is beszélek, hogy a depht mennyire számít.
Elengedtem a játékot! :)
Mondjuk a QB-ek esetében legyünk optimisták, hogy nem sérül le egyikük sem. Ez alapján Big Ben harmadik helye azért nem annyira egyértelmű, Ryan és/vagy Wentz jobb nála szerintem (Bradyt és Breest egyértelműen jobbnak gondolom nála).
A Saintsnél a fal “gyengesége” és az elkapóbrigád hiánya miatt van az 5. hely, hiába a futóik a legjobbak.
A Steelersnél is a mélység a problémám. Én a Saintset futásban (Ingram+Kamara) jobbnak gondolom, mint Bellt, de Brown mellett van egy Juju, valamint egy remek fal.
A Patsnél a futójátékot még hangsúlyosabbnak érzem, mint korábban, ráadásul nagyon sok yardot szereznek a futók elkapásokkal. Az elkapó csapat nem megasztárból (na jó, Gronk…) meg a többiekből áll, hanem eloszlik a teher. Hogy Brown vagy Jones közelébe sem ér egyikük sem, az nem kérdés, de itt nem a kezdőcsapatról volt szó, hanem a támadókról.
A Falconsnál ugye a TE a probléma, de a többi elem nagyon is rendben van. Jó futók (akik elkapni is tudnak), remek elkapók (talán a mélység…), korrekt fal, szerintem egy Big Bennél már jobb QB.
Az Eaglesnél a futók erejét kompenzálja (szerintem) a fal és az elkapók, na meg Wentz.
Azért tényleg kíváncsi lennék egy Steelers-drukker véleményére, hogy a brutálisan erős Pittsburgh-offense-t mennyire félti. Abból a szempontból, hogy Brown vagy Bell kiesése mennyire vetné vissza őket. New England-szurkolóként úgy gondolom, a Patriotsnak nem jelentene nagy érvágást egyik elkapó kiesése sem.
Csak egy tipp. Lehetne egy olyan cikk is, hogy mondjuk az első számú futó és/vagy elkapó és/vagy TE kiesik, hogy akkor hogyan alakulnának az erőviszonyok. Lásd a 2017-es AFC döntőt, amikor a NE egészen jól elvolt Gronk nélkül, de a Steelers megérezte Bell kiesését.
Akkor itt vagyok!
Ha Brown kiesik, akkor Juju és Bell tudják pótolni elkapásokban, nem marad egy emberes az elkapó egység. Ha Bell esik ki, most is láttuk, ezen fal mögött mások is jól boldogulnak, korábban meg Tussaint is tudta Bellt pótolni. Ha Big Ben esik ki, akkor lesz gond. Viszont láttuk, ha gyakorlatilag Ben irányít, akkor az offense nagyon hasít, a legnagyobb fék pedig a szezon végével eltűnt a csapattól.
Hát akkor nézzük tételesen! :)
Brown jobb Jones-nál, Smith-Schuster nem kicsit jobb Sanunál, Bell is jobb Freeman-nél, Big Ben jobb Ryannál, TE posztot pedig mindkét csapatnál el lehet felejteni, bár ebben tényleg jobb az Atlanta. Ráadásul a QB posztot leszámítva az összes többiben jelentősen jobb a Steelers. Hozzáteszem, hogy ez az összevetés az összes többi csapattal ugyanerre az eredményre jönne ki.
A Steelers mindenkinél jobb támadósorral rendelkezik ez szerintem nem is kérdéses.
Tom Brady Top 2-es irányító? Hmhm…meséljetek még!!!
miért, nem fér be a top2-be? :O
Az ugye megvan, hogy ez azt jelenti, hogy a két legjobb irányító egyike?
Mind játékbeli, mind vezetői habitusa, na meg pénzügyileg is TOP 1-es, nem is kérdéses.
A Top1 szerintem benne van a Top2-ben ;)
Van valami ami jobb mint a top1? ? Na az Brady ?
A többit nem vitatnám, mert nehezen számszerűsíthető, de a pénzügyi részhez:
A Business Insider szerint 2018 elejéhez számolva a TOP5 (career earnings):
5. Philip Rivers, QB — $187.9 million
4. Drew Brees, QB — $194.7 million
3. Tom Brady, QB — $197.2 million
2. Eli Manning, QB — $219.3 million
1. Peyton Manning, QB — $248.7 million
Ehhez ugye hozzá kell tenni, hogy az öreg Manning 3 éve visszavonult, tehát azóta egy fillért sem kapott.
Azért nagyon szemellenzős Brady fannak kell lenni, hogy valaki kétségbevonja, Rodgers legalább olyan jó, mint ő.
Akkor biztos szemellenzős vagyok. Két kérdés:.Rodgersnek mennyi gyűrűje is van? és TB-hez képest mennyit keres?
Csapatsport, egyéni képességek kapcsán NEM mérvado, hogy kinek hány gyűrűje van. A te logikád alapján akkor Eli jobb, mint Rodgers, Brees, Wilson? Kettő, a fizetés mennyiben mérvadó azt tekintve, hogy ki mennyire jó? Képességükben, és csapatjátékhoz hozzáadott értékükben legalábbis megegyezik Brady és Rodgers. Az már más kérdés, hogy Brady körül mindig volt egy tisztességes támadósor (ami ugye pl az újonc Brissette-tel is tudott 3-1-et) Rodgers nélkül meg a Packers egy végül 0-16-ot menő Brownst is alig vert meg. Brady egy all-time top5 edző, és top OC keze alatt játszik, Rodgers meg… Szóval kábé ennyiről szól a gyűrűk száma közti különbség.
Egyébként ha többet keres valaki, akkor elvileg többre értékelik, tehát jobb, nem? ?
Csak megjegyezném, hogy az első vagy a legjobb is a TOP2-ben van. :) Párosítsd össze őket és akkor minden rendben lesz. :D
Ez most komoly? A Pats-drukkerek már azon is hisztiznek, hogy Brady top2-es irányítónak van titulálva??!! :D :D :D
Ja xD
Pedig szembe jön Eli v. Foles és már remeg is a fal mögött :D
.
.
.
.
(még mindig csak viccelek)
nem tudom, nagyon kíváncsi leszek mostmár az eagles-re mindig nagyon magasra van téve a léc SB után, meg nagy a hype, emlékeztek még a néhány évvel ezelőtti carolina panthers-re? 15-1es szezon után 6-10-es.
A Steelers nem a PO-ban kapott ki Bradyéktől, mert a Jaguarson se jutottak túl…
“A tavalyelőtti”, így kezdődik a mondat, nem a legutóbbi szezonról van szó.
Szóval a Steelers szerintem erősen túlértékelt. Jó nevekből áll, lehetne is jó, de nem elég hatékony. TB sérüléséig néztem vissza, 2008 után amikor két ponttal többet szerzett a Steelers támadó alakulat Matt Cassel vezette Pats O-nál, az azóta eltelt 9 évben egyszer sem sikerült több pontot elérni a szezonban. Nem írom le mekkora a különbség, de nagy. Az egymás elleni meccsek se azt támasztják alá, hogy a két O-ből az egyik 5. a másik első.
Az NFC-s támadó alkulatokat még el tudom fogadni, de pont a Steelers, hát ezt tények nem támasztják alá.
És ha nagyon akarod tudni, hogy mi a döntő különbség a kettő között, amiket te nem értékelsz, vagy nem jól, hogy egy sérülésekre, egyéb hátráltató körülményekre jobban reagáló rugalmasabb rendszert használó, szervezettebb, jobban vezetett, fegyelmezettebb, hatékonyabb támadó sora van a Patsnek.
A másik a két QB közötti szintkülönbség. Már arra is lassan évtizedet kell várni, hogy egy meccs erejéig Big Ben felnőjön a feladathoz. Tavaly, jó sok idő után, az utolsó playig szépen sikerült, úgyhogy gyanús, hogy az idén ez nem jön össze, nemhogy egy hosszú szezonon keresztül. Ezért bátran le merem írni, hogy idén is több yardot, pontot, győzelmet szerez az 5. támadó sor (ha TB nem dől ki sérülés miatt), mint az elsőnek rangsorolt.
Sziasztok,
Azoknak, akik hiányosságot éreznek a Saints támadó falában javaslom az alábbi videót az NFL-től (Ők biztosan nem értenek hozzá):
https://www.facebook.com/NFL/videos/235821417093812/
Az egyik legjobb a ligában!
Laci