A Vikingsnál beindult a hathengeres limbó-hintó! A Giants tökön szúrta magát a második félidőben, a Seahawks nyerte a tüzijátékba torkolló sorsdöntő wild-card csatát, Luck pedig 10 pontos negyedik negyedes comebackeket eszik reggelire.
Green Bay Packers @ Minnesota Vikings 17-24
A három legjobban kereső játékos közül kettő is pályára lépett Minnesotában, azonban igazán csak az egyik játszott ennek megfelelően. Az összefoglalót mindkét játékos felé 1-1 kérdéssel kezdjük most meg.
Miért nem lehet mindig így?
Lassan ugyanis Kirk Cousins kedvenc ellenfelévé avanzsál a Packers. Eddig is remek meccseket hozott le a wisconsiniak ellen, amit most hajnalban is folytatott. 29/38, 342 yard, 3TD, 0 INT és egy kifogásolhatatlan játék majd 130-as irányítómutatóval. A kicsit hullámzó szezonjában Cousinsnak a Packers ellen valahogy mindig sikerül a legjobb formáját előszedni.
Heck of a catch by Adam Thielen pic.twitter.com/hKT32VJ512
— Athlete Swag (@AthleteSwag) November 26, 2018
Ma ki tudta használni, hogy a csapat tele van playmakerekkel és bár a futójátékot remekül kivette a Packers, az ellenfél erősen hiányos secondaryjét szét tudta szedni a passzjátékkal a Vikings. A Thielen – Diggs duó ismét megállíthatatlan volt – 16 elkapás 200 yard és 1-1 TD -, valamint melléjük újra fellépet Kyle Rudolph a hazaiak TE-je, aki Cousinshoz hasonlóan szeret a Packers ellen játszani. Idén mindkét mérkőzésen 7-7 elkapást jegyzett ebben a párharcban és a két legtöbb yard is itt jött neki össze. Ez a hármas hadsereg ugyan a földön kevésbé, de a passzjátékban egy olyan Dalvin Cookkal egészült ki, aki rengeteg rossz szerelést és sokszor nem várt extra yardokat hozott a checkdown passzokból, vagy a tervezett screenekből:
This is how you run a screen pass 💯 @Vikings @dalvincook @elflein65 pic.twitter.com/kQSd5xRGlk
— The Checkdown (@thecheckdown) November 26, 2018
A támadók jó teljesítménye mellé persze a védők sem maradtak adósok. A földön még csak-csak tudtak ellenük haladni, de a Packers passzjátékát jól tudták limitálni. Aaron Rodgerst ritkán tartják 200 yard alatt. Xavier Rhodes remekül őrizte Rodgers kedvenc célpontját, Davante Adams-t amíg meg nem sérült. Egy tökéletesen dobott TD-t leszámítva alig tudott az irányába nézni a vendég QB. Az irányító siettetésben ezúttal is jeleskedett a Vikings, de ezeknek befejezése ma Sheldon Richardsonnak jött össze, aki 2014 óta először szerzett legalább 2 sacket.
Hol van a tűz Rodgers?
Egy átlag NFL-szurkoló is észreveszi, hogy Aaron Rodgers kezd motiválatlanná válni. Mintha már lassan beletörődne, hogy úgyse változik soha semmi. Egészen elképesztő statisztika, hogy egy ilyen irányítóval a fedélzeten a Packers idén 0-6 idegenben, sőt a tavalyi szezont is ide értve sorozatban már 8 meccse kapnak ki távol a Lambeau Fieldről, ami egy 1978-79-es rekord beállítása. A tűz hiánya pedig továbbra is Mike McCarthyhoz vezethető vissza. A támadójáték továbbra is idejét múlt elemekkel van tele, és nem használja ki a vezetőedző a keretben rejlő lehetőségeket.
Bár ez se volt egyszerű, legalább már Aaron Jonest kezdi kihasználni a vezetőedző. Látszik, hogy Jones a rossz mérleg ellenére talán a legjobb formában lévő Packers támadó. Most 20-szor hozták játékba, amikből 1 TD-t és összesen 93 yardot tudott összehozni, és az egyetlen játékos volt, akiben bármikor benne volt, hogy megcsinálja a játékot.
A Packers védelme azonban a sok sérült ellenére továbbra is közel rendben van. A már amúgy is az utcáról összeverbuvált defensive back sorból 2 ember dőlt ki a meccs közben és bár nem nullázták az ellenfelet, a védelem 5 alkalommal is meg tudta állítani a Vikings támadóit.
Az egység egyik legjobbja a társait vesztett Kenny Clark, aki egymaga is képes terrort tartani a backfielden. De kiemelhető még Jaire Alexander, akinek nevét érdemes megjegyezni, a fiatal CB hamar a liga egyik sztárjává nőheti ki magát. Kis termete ellenére egyszerre képes akár két elkapót is a földre küldeni.
Jaire Alexander blew this play up https://t.co/jt5XYGFo9u
— Eric Rosenthal (@ericsports) November 26, 2018
A mérkőzés krónikájához hozzátartozik a rengeteg sérülés. Mindkét csapatból kulcsjátékosok voltak kénytelenek snapeket kihagyni vagy akár teljesen befejezni a mérkőzést. A hazaiak szempontjából a legfájóbb az első számú CB Xavier Rhodes elvesztése lehet, aki a 4. negyedben vált ki combsérülés miatt, de volt problémája a két tackle-nek, Reiffnek és O’Neilnek is.
A vendégek Brice személyében újabb safetyt vesztettek el, a támadófalból pedig előbb Taylor (G) vált ki, de a legfájóbb Bakhtiari (LT) kiesése lehet, akinek hiányát egyből megérezte a Packers támadófal.
A Vikings újra versenyben a PO-ért és a csoport elsőségért, míg a Packers nagyjából végleg lemondhat az ilyesfajta álmokról és sok szurkoló már csak azt várja, mikor állítják már fel végre Mike McCarthyt a vezetőedzői székéből.
(alatriste)
New York Giants @ Philadelphia Eagles 22-25
Nem lehettek nyugodtak az Eagles szurkolói a mérkőzés előtt, hisz a secondaryt elsöprő sérüléshullám következtében nem feltétlenül NFL kaliberű játékosokkal kellett volna levédekezni Odell Beckham Jr.-t, így akár egy komolyabb vereség sem lett volna meglepő, ami gyakorlatilag a rájátszásba kerülhetett volna.
Ennek “megfelelően” valóban szörnyen is indult a találkozó, de nem OBJ miatt, hanem már-már szokásos módon Saquon Barkley cipelte a hátán a vendég csapatot. A fiatal futó előbb egy 13 yardos elkapott-, majd egy 51 yardos futott TD-vel jelentkezett, utóbbival pont Beckham franchise rekordját döntötte meg (1340), a legtöbb scrimmage yard-nál jár újoncként. 19-3-as állásnál így nagyon össze kellett szednie magát az Eaglesnek, a félidő előtt pedig sikerült is szépíteni, a két pontos is összejött, így ismét csak egy labdabirtkolásnyi különbség maradt a csapatok között. A fordulás után ezt a szoros eredményt kihasználva a Giants -ismét- úgy döntött, hogy saját magát veri meg és érthetetlen playhívásokkal, katasztrofális időmenedzsmenttel tálcán kínálták a győzelmet az Eagles számára. Barkley 15 labdaérintés után mindössze 5-öt kapott a második félidőben, a második oldalon viszont a szintén újonc Josh Adams ezúttal is jól helyettesítette a sérülteket, a negyedik negyed elején az ő TD-je és kétpontosa kellett a fordításhoz. A Giants még Rosas mezőnygóljával egyenlített, az utolsó komolyabb drive-ot azonban az Eagles vezethette, Jake “Óriásölő” Elliott pedig ezúttal sem hibázott.
TOUCHDOWN, @EAGLES!
📺: FOX #FlyEaglesFly pic.twitter.com/wvkUjy1q0s
— NFL (@NFL) November 25, 2018
Tovább folytatódik tehát a Giants borzasztó sorozata a csoportrivális ellen, ezzel a győzelemmel pedig már az összesített mérlegben is egyenlített az Eagles, 86-86-2 az állás – a philadelphiaiak még soha nem vezettek. Hogy mennyire rosszak ezek a számok? Az elmúlt 22 mérkőzésükön Donovan McNabb-nek (4-0) és Eli Manningnek (4-18) ugyanannyi győzelmet sikerült összehoznia kezdő irányítóként.
Az Eaglesnek óriási szüksége volt erre a győzelemre, hogy reális álom maradjon a rájátszás, de a következő két csoportrangadón (vs. Redskins, @ Cowboys) sokkal többet kell mutatniuk, ha komolyan is gondolják a címvédést.
(g495sr)
Seattle Seahawks @ Carolina Panthers 30 – 27
Előre vártuk ezt a találkozót, mert éreztük, hogy izgalmas lesz, de végül olyan tűzijátékot hozott, amit kevesen láttak jönni. A Panthers Christian McCaffrey-re tett fel mindent, a fiatal futó pedig hátára is vette a csapatot. 125 yard a földön, 112 yard a levegőben, amivel az első játékos lett, aki átlépte a 100 yardos határt egy mérkőzésen belül mindkét mutatóban. A Seattle amúgy sem igazán tudott mit kezdeni a Panthers futójátékával: 220 yardig jutottak 8.1 yardos átlag mellett. Saját játékukat fordították a vendégek ellen. CMC mellett az újonc D.J. Moore-t lehet még kiemelni, aki 91 yardig jutott és megint termelte az elkapás utáni yardokat, Funchess távollétében ő lett Newton legmegbízhatóbb embere.
RUSSELL WILSON.
DAVID MOORE.
4th down…GOT 'EM! 😱
📺: FOX #Seahawks pic.twitter.com/eH5TKa8Vsb
— NFL (@NFL) November 25, 2018
Ezzel szemben a Seattle az eddigi játékukat felrúgva a passzjáték felé nyitott. Nagyon okos húzás volt a vendég gárdától, mert a Panthers inkább a levegőben verhető és Wilson végre újra megmutatta, hogy miért is tartják a legjobbak között számon. Nem a 339 yard és a 2 touchdown a csodálatos, hanem azok a touch passzok, amiket rajta kivül senki nem tud ugyanígy megdobni. A csapat ráadásul jól keverte a kártyákat, mert az igaz, hogy Tyler Lockett és David Moore szorgoskodta össze a yardok javarészét, de nyolc játékosnak volt elkapása a mérkőzés folyamán. A play design is megér egy említést, a Seahawks elkapók többször is üresen voltak a célterületen belül, Baldwint például egyszer tök üresen dobta túl Wilson, de Lockett pontszerzése is tökéletesen volt megrajzolva.
Két jó csapat mérkőzését láttuk, akik élethalál harcot vívtak a rájátszás helyért, a Seahawks pedig egy utolsó másodperces mezőnygóllal nem csak életben tartotta a playoff reményeit, de lépéselőnybe is került.
(leonidasz007)
Miami Dolphins @ Indianapolis Colts 24 – 27
A Dolphins majdnem végig közel tökéletesen játszott, hogy aztán egy negyed alatt kieressze a kezéből a mérkőzést. A Dolphins úgy készült, hogy Ryan Tannehillnek sérülése után még ne kelljen túlvallalnia magát, így egy erősen futás- és screenorientált gameplannel jött ki a mérkőzésre. Ez pedig működött is. A futójáték a veterán Gore vezérletével 113 yardig jutott, a gyors playmakerek pedig folyamatosan meghosszabbították Tannehill passzait. Leonte Carroo és Kenyan Drake is rövid passzból csinált hatalmas TD-t, a Dolphins pedig őrizte előnyét az utolsó negyedig.
A Colts ezzel szemben nem találta az elmúlt hetek formáját, Luck nem játszott rosszul, de kétszer is fontos pillanatban hibázott az első játékrészben. Végül 81%-os pontosság mellett 343 yardig jutott, ami jól mutat, kár az első félidő végéért. Továbbra is bízhat a támadófalában, akik az ötödik hét óta először engedtek sacket és most is csak egyetlen egyszer került a földre. Ritkán látni ekkora pálfordulást egy támadófal esetében. A passzjátékban már-már szokásosan Hilton vitte a hátán a csapatot, hogy aztán az end zone-ban következzen a mentrendszerű tight end show. Semelyik másik csapat nem használja olyan jól a TE-jeit mint a Colts, ezúttal Ebron 2, Jack Doyle 1 TD-t szerzett. Ebron ezzel már most több hatpontosnál jár, mint egész karrierjében korábban.
ANDREW LUCK TO @TYHilton13!!
Goodness.
📺: CBS #Colts pic.twitter.com/6Uuo5efUUF
— NFL (@NFL) November 18, 2018
Az utolsó negyedben aztán minden megváltozott. A Colts összerakta a futójátékát is, Mack 5.7 yardos átlag mellett 85 yardig jutott, valamint a védelem is kétszer gyorsan leparancsolta az ellenfelet. Itt továbbra is ki kell emelni a fiatalokat, akiknél sok a rookie hiba, de a pálya minden pontján ott vannak és ezerrel pörögnek. Darius Leonard, Anthony Walker és Clayton Geathers is ott van a pálya minden szegletében és ez sokszor a backfieldet is magába foglalja.
Pillanatnyilag pont ennyivel jobb csapat a Colts, hogy a végén a fontos pillanatokban képes megcsinálni a játékot, a Dolphins pedig hiába játszott sokáig jól, ez kevésnek bizonyult. A Dolphins ezzel minden valószínűség szerint elbúcsúzott a rájátszástól, a Colts ellenben a Wild Card egyik fő esélyesévé lépett elő.
(leonidasz007)
Legfrissebb cikkeink
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
A Giants lényegében lemásolta a múlt heti teljesítményét, csak annyi volt a bökkenő hogy elfelejtettek pontot (és kb támadó yardot) szerezni a második félidőben. Meg is lett a böjtje… Nem annyira reménytelen csapat ez mint amit a mérlegük mutat, de idén már nem nagyon kéne erőlködniük. Tankoljanak jövőre előnyösebb draft pozícióval.
A Hawks számomra nagyon kellemes meglepetés eddig idén. Én személy szerint 5 győzelmet sem néztem ki belőlük az idény előtt, ehhez képest ezt már megugrották és ezzel az egyébként remek győzelemmel a WC helyekre is simán odaérhetnek. McAffrey hiába hozott űrszámokat Newtonéknak nem volt szerencséjük a végén. Így azért a Panthers kicsit kellemetlenebb helyzetbe hozta magát.
A Colts pedig a sírból hozza vissza az idei évét. Luck kezd hasonlítani a 3 évvel ezelőtti önmagára (lám csak meg kell védeni az irányítót), ülnek a passzok, clutch yardokat hoz TY Hilton és Ebron is. Ha így folytatják a 6. kiemelésre oda is érhetnek a végén (csak aztán maradjon is meg a protection :) )
A Colts lesz a PO underdog-ja, ha és amennyiben…
Nem hiszem, hogy felállítják McCarthyt, csak szépen hagyják lejárni a szerződését… Remélem. És lehet dicsérni persze Alexandert, de azért ma elég sokszor megégették őt is.
Sajnos a második félidőben egy percig sem éreztem, hogy ez a meccs meglehet. Nem működött a pass rush, alig zavarták Cousinst, aki miután az elkapóik megfutották az útjaikat, üresen kaphattak tőle passzt. Mert a secondary sem működött. (Persze, elfogyott) Persze ez nem volt annyira rossz sem, mert 24 ponton lett tartva a Vikes. De mivel nem működött a támadó oldal sem, ez kevés lett. A fal összeomlott, az újonc elkapókkal nincs meg az a kapcsolata Rodgersnek, ami megvolt Nelsonnal, és megvan Adams-sel, ráadásul Rhodes nagyon jól védekezett rajta. És ha mégis volt passzlehetőség, akkor pedig Rodgers volt pontatlan. A futás nem volt rossz, de miután számítottak rá, könnyebb volt megfogni. A speciális egység alig tesz hozzá a játékhoz, (Az onside kicket hagyjuk, az balszerencse is, hogy hogy pattan a labda), de a labdaeladás menetrend szerint érkezik. (tudom, csak én gondolom úgy, hogy már rég kellett volna valamit változtatni, mert valami ott is nagyon rossz. Alig van hatékony visszahordás, ellenben úgy érzem, az ellenfél mindig messzebb jut, de legalább meccsenként egyszer sikerül eladni a labdát.)
Ez a szezon nekünk korán véget ért. Lehet számolgatni, de a realitás ez. Remélem, az újoncok szereznek sok tapasztalatot, és remélem, a GM látja, mit kell változtatni, és meg is meri lépni. Mert ez így nagyon nem jó. És a végén a Lions is meg fog minket előzni.
Ezerszer mondtam már, most 1001-edszer is megteszem: adjátok nekünk ARodot, nálunk boldog lesz, szerez egy-két gyűrűt és ismét felragyog a zsenije. Nálatok csak elkallódna, azt meg ti sem akarhatjátok. ;)
Lehetetlen. Olyan fura lenne egy jó QB-t látni chicago-i mezben. Szerintem csak még jobban elrontanátok. :D
Gyűrűt pedig majd szerez nálunk, ha lesz valami olyan edző, aki összekapja a problémás csapatrészeket.
Na, ebben lehet valami, én is összezavarodnék egy cseppet, de 68 év után igazán időszerű lenne egy ilyen jelentős változás. Nem állítom, hogy megvan a Bears vezetőségének a képessége egy jó QB kezelése, de talán Nagynak ez menne. Aki Trubiskyből elfogadható Qb-t csinált, az ARodból ismét kihozhatná a zsenit, szemben McCarthyval, aki csak tönkreteszi.
ARodnak már rég lenne 3-4 gyűrűje, ha nem az a pancser a HC. Ne haragudj, de sanszotok sincs újabb gyűrűre a jelen állás szerint.
McCarthynak 1 éves szerződése van. Majd jövőre talán szerződtetnek valakit Rodgers mellé, aki ért is a modern támadófutballhoz.
Fogadd őszinte részvétemet, de talán így már megérted, mit állok ki hosszú évek óta… ;)
azért kicsit komolyra fordítva; Rodgers ezzel az új szerződésével, ill. a Bucksos tulajdonrészével bebetonozta magát Wisconsinba.
Rühellem a komolykodást, marhuljunk, ennél többet egy Bears fun úgysem csinál, mert ha komolyan veszem, ami ott történik hosszú évtizedek óta, akkor megütne a guta!
Dolphins @ Colts
Indi szurkolóként mondom, hogy ez nem volt egy jó teljesítmény, de még csak közepes sem. A statisztikák nem egyeznek a véleményemmel, de az O 2 és fél negyeden keresztül fogalmatlan volt, a ST több súlyos hibát vétett (blokkolt punt, missed FG, holdingok), valamint a D sem fogott ki nagy napot (és akkor most rohadtul finom voltam) az utolsó negyed 2. felét leszámítva.
Emellett az is kiderült tegnap, hogy Luckot igazából nem féltik a sérülésektől, ugyanis 2 QB-s felállásban simán dobattak felé egy kórházpasszt, amit egyébként összeszedett, szóval bejött a húzás, de a kockázat-nyereség nem tudom, hogy megérte-e…
Ezek ellenére szerencsére jött a 6. W, és bízom benne, hogy már a szezon hátralevő részére minden szart letudtunk!
A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy Luck beállította Manning zsinórban 8 meccsen dobott legalább 3 TD-s rekordját (franchise), és ezzel az örökranglistán (NFL) már csak TB van előtte 10-zel.
(Egyébként azt mondja már meg nekem valaki, hogy az engedett sack az miért nem fumble lett (3rd qtr 4:14)! Előre is köszi!)
Egyetértek, bár én csak az első félidőt láttam.
Szerintem Luck 2 INT-jéből az első nagy játék volt a védőtől, a másodiknál viszont rettenetesen rövidre dobta Ebronnak (akinek amúgy volt legalább 2 lépés előnye a védővel szemben).
A 2QB-s játéknál égnek állt a hajam, Brisett nem dobott igazán jó passzt (magasra ment). Reich és Luck is azt nyilatkozták a mecs után, hogy eredetileg nem ez lett volna a játék, de menet közben áthívták.
Látszik, hogy a D-nél a passz elleni védekezés nem tökéletes, és ne lepődjünk meg, ha Pierre Desir a szezon végén megy (hacsak nem előbb is). Kellenek jó CB-k.
A sack-et nem láttam, de alighanem úgy ítélték meg, hogy Luck keze már mozgott amikor kütötték a labdát (tehát dobott), így incomplete pass-nak számít.
De ha incomplete pass, akkor sem sack… nem értem… :/
Mindegy! Legyen minden meccsen 1 zsák, csak jöjjenek a győzelmek! ;)
Ha nincsenek év elején a botladozások/töketlenkedések (Bengals, Texans, Eagles, Jets), akkor most más lenne a helyzet, de a WildCard így is elérhető távolságban van. Mondjuk a PO-ra még főleg védő oldalon gyúrni kell, de Eberflus (és szerintem Mathis) munkája is be fog érni, ha nem idén, akkor jövőre tuti.
Az is igaz.
Mathis kökeményen dolgozik a pass rusherekkel (volt erről egy cikk), meg is látszik a munkája eredménye. Az edzői stáb folyamatosan javítja a hibákat, de pár posztra ember kell.
Az elején volt pár meccs, amit balszerencsé körülmények között buktunk, most azok jönnek vissza. :-) A PO-ban szerintem lesz 1 meglepi győzelem.
mert ez egy strip sack volt, ami sack és fumble is egyben, és amit a Colts szerzett vissza végül :) a hivatalos jegyzőkönyv szerint is:
(4:17 – 3rd) (Shotgun) A.Luck sacked at MIA 30 for -10 yards (C.Wake). FUMBLES (C.Wake) [C.Wake], recovered by IND-E.Boehm at MIA 30. E.Boehm to MIA 30 for no gain (A.Spence).
Packers. 6 az az 5 idén. Hatból semmi az nem lehet véletlen. Különösen így. Mert ha a sérülés özöntől sújtott védelem kapitulál, az még valamennyire elfogadható lenne, de a 24 pont az megfelel a Vikings O-el szemben, bárkinek. Úgyhogy az O a problémás, és igen Rodgers TD-Int mutatója nagyszerű, de semmi más a játékában. Ha nincsenek kreatív játékok, akkor idén már nem nőnek, úgyhogy ezt tudni lehetett, hogy milyen könyvből kell játszani. De én is nagyon hiányoltam a mindent elsöprő győzni akarást a játékából. Ez egy sorsdöntő meccs volt, egyértelműen egy PO meccsel egyenértékű. Ehhez képest amit láttam az kevés volt, a második félidőben értékelhetetlenül kevés.
A Seahawks meccset még nem láttam, de előttük viszont már csak az eredmény alapján is megemelem a kalapom, igazi harapós csapat, megalkuvás nélkül küzdenek, ha vannak is lukak a keretben, azt sokszor tudják pótolni jó game plannel, és elkötelezett fókuszált játékkal. Azt ellenben nem tudom, hogy a Seahawks vagy a Panthers mennyire jó csapat. A Seattle inkább jó közepes, a Panthers meg kérdőjeles. Pittsburghben szánalmasan néztek ki, máskor elég pöpecül, olyan eléggé nehezen értékelhető csapat. A hátralévő sorsolásuk trükkös és nehéz, (mert egy Tampa vagy Browns bármikor lehet nagyon könnyű, vagy nagyon nehéz is), de a két Szentek közte Falcons mindenképpen komoly kihívás lesz, ha tényleg akarnak valamit még idén.
A Colts nem is tudna máshogy nyerni mint 4. negyedes -10-ről. Küzdőképesek az nem vitás. Lehet, hogy bebotladoznak a rájátszásba, de ott nemcsak névleg lesz ez a csapat underdog. De már ez is hatalmas előrelépés lesz, az elmúlt pár évhez képest.
A Packers részéről a kapott 24 pont elsőre elfogadhatónak tűnik. De! A 24 pont tulajdonképpen azért annyi, mert a hazai győzelemhez annyi is kényelmesen elég volt. Ha jobban megnézzük, akkor 2 FG kísérlet kimaradt, egyet el sem rúgott a Vikings (inkább nekimentek negyedikre), és az utolsó harmadban csak az idő lepörgetésre volt az elsődleges cél, nem pedig a pontszerzés. És így erre már azért nem annyira lehet azt mondani, hogy ok. A passz elleni védekezése egyszerűen tragédia volt a sajtfejűeknek.
De azzal egyetértek, hogy a támadók még ennél is jóval rosszabbak voltak, mondhatni, hogy már nem is találni rájuk jelzőket. Ha hibást kell keresni, akkor valóban azon az oldalon találjuk meg szerintem is.
Talán Rodgers is úgy gondolja hogy ideje leszállni a McCarthy vonatról és már nem küzd érte. Van még pár éve de ezzel az edzői gárdával semmire sem mennek, egy új, motivált, friss gárda egy teljesen más playbook-al talán mégegyszer eljuttatja a döntőbe.
Van ilyen gyanúm nekem is. Talán nem is tudatosan, de az állandó frusztráltságával ez jön ki. kierőszakolja a változtatást. Lássuk be, nagyon sokak örömére.
A Panthers – Seahawks meccs rettentően izgalmas volt. Végig úgy éreztem, hogy nem lesz meg, mert a védelmen úgy mentek át mint kés a vajon, de a sok turnover, ami egyébként a Panthers játékából adódik szerintem, meg a Wilson faktor megint hozta a csodát. Nem számoltam végig, de ha a 3 csoportmeccset behúzzák akkor meglehet a wildcard 9-7el, vagy kell hozzá a Vikings vagy a Chiefs meccsek közül is egy?
Ha látta valaki a meccset akkor a második félidőben 3-3-nál volt egy punt, aminél minden visszajátszásnál egyértelműen úgy láttam, hogy hozzáért a visszahordó lába, de a bíró rögtön mutatta, hogy nem ért hozzá, és utólag is azt olvastam, hogy éppen nem ért hozzá. Csak én láttam rosszul vagy benézték a bírók? Ilyenkor lehet challengelni? Egyébként rossz helyről kellett puntolni és utána lett a Panthers TD-je, szóval elég fontos ítélet volt.
Elsőre énis ugy láttam, hogy hozzáért, de mikro többször visszanézték, akkor már inkább ugy h nem. Challangelni lehetett volna, de szint biztos bukta.
A 9-7 szerintem elég lesz a wc helyhez. A Panthers nagyon rossz formába került és még játszanak kétszer a Saints ellen, valamint a Falcons, Browns (idegenben), Tampa (idegenben) mérkőzések sem biztos győzelmek. És egyenlő mérleg esetén ugye a Seahawks az erőnyerő, ezért volt nagyon fontos a vasárnapi győzelem. AZ NFC keletből a Redskins szerintem kiszállt Smith lábtörésével, az Eagles pedig 1 győzelemmel le van maradva, és a sorsolásuk alapján náluk sem látok 4 győzelemre esélyt.
A Vikings elleni meccs ezért inkább arról dönthet, hogy kié legyen az 5. kiemelés, a Chiefs elleni pedig jutalommérkőzésnek tűnik egyelőre.
Istenem de várom már a vasárnapot Pats-Vikings , igazi csemege lesz….
Dani!!! Mit gondolsz felépül valaki az Eaglesből a Monday Night Footballra? Meg kellene verni a Redskinst, látsz rá reális (a Giantsnél nagyobb) esélyt?!
persze, verhetjük a Redskinst, jelen állás szerint Eaglesre is fogok tippelni. Biztos lesz, aki felépül, most hirtelen nem tudom ki, de igazából majdnem mindegy szerintem, olyan sokat nem számít :D
A Cowboys viszont jelenleg jobb csapat, szóval szerintem nem lesz meg a PO, de mondjuk nem is érdemelnénk meg ilyen játékkal :D
Én nem vagyok Seahawks drukker, de Wilson mindig is szimpatikus volt. A szezon előtt temetve volt a csapat (én se vártam tőlük PO-t), hogy a LOB nélkül mennyire gyengék és a Wilson-Caroll kapcsolat miatt nem lettek dinasztia. Hát most már Thomas is kiesett és most még is úgy néz ki, hogy a 0-2-es kezdés ellenére meg lesz a WC.