Talán a legjobban ezt a MNF mérkőzést vártuk ebben az évben, mert azt gondoltuk, hogy két nagyszerű csapat fog összecsapni, akik egészen az utolsó pillanatig gyűrni fogják egymást. Nagyszerű támadósorok, rengeteg fordulat, néha egy-két nagy védőmegmozdulás. Erre számítottunk. De arra, amit kaptunk, senki nem volt felkészülve.
Kansas City Chiefs @ Los Angeles Rams 51 – 54
Szentséges Goodell, mi volt ez a meccs? Ennyi fordulatot, drámát, egyéni teljesítményt, és emlékezetes jelenetet nem is tudom láttam-e már valaha egy mérkőzésen. Hirtelen azt sem tudom hol kezdjem az összefoglaló megírását. Talán a legelején.
A Chiefs számára rosszul kezdődött a mérkőzés. Az első negyedben a csapat védelme teljesen dekoncentrált volt, és nem csak azért, mert a Rams úgy ment át rajtuk, mint kés a vajon. Folyamatos szabálytalanságokkal segítették az ellenfelet, csak az első negyedben 8 szabálytalanságot hoztak össze 80 yardért. Szerencséjükre a labda túloldalán ilyen problémák nem voltak. Sőt!
Patrick Mahomes ismételten ihletett formában játszott. Karriercsúcsot jelentő 478 passzolt yardig jutott, és 6 TD-t is kiosztott. Ilyen teljesítménnyel szinte lehetetlen kikapni. Kivéve akkor, ha az ellenfél is hasonló teljesítményre képes. Márpedig a Rams oldalán képesek voltak tartani a tempót.
Jared Goff is nagyszerűen játszott, igaz ő „csak” 413 yardig és „csak” 4 TD-ig jutott. (Igaz ő cserébe lábon is összehozott egy TD-t) Viszont ez is elég volt, köszönhetően a Rams védelmének. Igen, a Rams védelmének, ami 500+ total yardot és 6 TD-t engedett. Ez első ránézésre borzasztó teljesítmény, de amikor nagyon kellett, akkor valaki képes volt villanni a védelemből. És végső soron ez döntött.
Aaron Donaldot képtelen volt a Chiefs tartani. Egész meccsen Mahomes nyakában volt, és két alkalommal is odaért az irányítóhoz. És mindkét alkalommal fumble-t harcolt ki. Annyira veszélyes volt, hogy a Chiefs egy idő után már nem egy, nem kettő, hanem egyenes három embert állított rá, hogy távol tartsák az irányítótól. Három emberen már ő sem tudott átjutni, de ha nem ő, akkor előlépett valaki más. Ez a valaki más pedig Samson Ebukam volt.
🚨 #LARAMS PICK-6! 🚨@samysosa_3 is having himself a GAME. 😳
📺: #KCvsLAR on ESPN pic.twitter.com/v7mS8LFlAM
— NFL (@NFL) November 20, 2018
Ebukam több emlékezetes jelenetet is szállított. Egyrészt ő is szerzett egy sacket, de ami ennél fontosabb, hogy ő kapta fel Donald egyik kiharcolt fumble-jét, és hordta vissza TD-re. Itt azonban még nem állt le. Még egy INT-t is szerzett Mahomestól, amit szintén visszahordott. 14 pontot köszönhetett neki a Rams.
Hasonlóan a hazaiakhoz, a Chiefsnél is villantak a védők, csak kevesebb alkalommal. Chris Jones Donaldhoz hasonlóan folyamatosan terrorizálta az ellenfél irányítóját, és két sacket is szerzett. Igaz, ő fumble-t nem tudott kiharcolni. Justin Houston azonban igen. És ahogyan a Ramsnél, úgy a Chiefsnél is sikerült TD-re visszavinni ezt a fumble-t. (Ezt Allen Bailey hordta vissza.)
Bár rengeteg pont született ezen a meccsen, de ez nem jelentette azt, hogy egyik csapat védelme sem lett volna a pályán. Ott voltak, és 21 pontot szállítottak. (Illetve több alkalommal is egy-egy labdaszerzés készített elő egy offense TD-t). Egyáltalán nem csak a támadósorokról szólt ez a meccs, mutasson ez a végeredmény bármit is.
És végül mi döntött a Rams javára? Nos az, hogy a meccs végén a kiélezett szituációkban ők koncentráltak jobban. Két perccel a vége előtt még a Chiefs vezetett 51-47-re, és a Ramsnek nem volt már több időkérése. Egy elvesztett labda a meccs végét jelenthette volna. És Goff majdnem el is adta. Tőle szokatlan módon egy borzalmas passzt eresztett el, amit gyakorlatilag a CB Orlando Scandrick kezébe dobott. Ha Scandrick megfogja, akkor vége a meccsnek, és nyer a Chiefs. De a CB nem tudta megszelídíteni a labdát, és Goff még egy esélyt nem adott. Pár playjel később kiosztott egy 40 yardos TD-t, amivel megszerezte a vezetést a Rams.
ARE YOU SERIOUS?!@lightningstrk12 for the 40-yard TD! #LARams lead 54-51. 😱
📺: #KCvsLAR on ESPN pic.twitter.com/ghIlGjdRKF
— NFL (@NFL) November 20, 2018
Csakhogy a Chiefsnek volt még 2 perce három időkéréssel. A meccs addigi képe alapján én biztosra vettem, hogy simán végigmennek majd a pályán. Csakhogy ismét villant a Rams védelme. És azon belül is Ebukam. Az utolsó pillanatban odaért Mahomeshoz, akinek a passza így rövidebb lett a tervezettnél, és INT lett a vége. Ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs. Ugyan a Chiefs még kapott egy utolsó utáni lehetőséget, de akkor már nem volt idejük, így kockáztatni kellett. Mahomes hosszú passza ismét INT lett, és ezzel ért véget a mérkőzés.
Ezen a meccsen senkinek nem szabadott volna kikapnia. Ezen a meccsen mindkét csapat erőn felül tejesített, és ennél jobban soha nem szurkoltam még egy igazságos döntetlenért. Végül valakinek nyerni kellett, de ezen a meccsen nem volt igazi vesztes. Az én szememben a Chiefs is ugyanúgy győztese ennek a mérkőzésnek, mint a Rams.
Aki csak teheti nézze meg ennek a meccsnek az ismétlését. Még egy ilyen izgalmas, fordulatokban és emlékezetes jelenetekben gazdag mérkőzés nem lesz idén.
Legfrissebb cikkeink
- Bill Belichick és Mike Vrabel is népszerű főedzőjelölt lehet tavasszal
- Közel sem biztos, hogy a Jets meg akarja tartani Aaron Rodgerst
- George Kittle és Will Anderson sem tud pályára lépni a fordulóban
- Erősítést kap a Saints támadófala, a Billsnél optimisták Amari Cooperrel kapcsolatban
- A Seahawks majdnem összehozta a Deebo Samuel, DK Metcalf duót a 2019-es drafton
- Christian Barmore már most visszatér, IR-re került a Packers első köröse
- Kivágta második körös elkapóját a Patriots
- Már holnap kirúghatják Doug Pedersont
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- A Texans már négy mérkőzés óta nem szerzett TD-t a második félidőben
- Jahmyr Gibbs: Azt gondoltam, hogy a Bengals vagy a Cowboys draftol majd engem
- Taylor Decker: Az én hibám volt a Lions első félidei szenvedése
- FK! in LA & Seattle 🎥 – Day 3 & 4 & 5 – Stadiontúra 🏟️ & Venice Beach 🏖️ & Seahawks 🦅
- Fontos kimaradók a 11. fordulóból
- Tee Higgins, DK Metcalf, JuJu Smith-Schuster és Nico Collins is visszatér
Legutóbbi hozzászólások
- Gergosz86 on Bill Belichick és Mike Vrabel is népszerű főedzőjelölt lehet tavasszal
- atis123juve on Közel sem biztos, hogy a Jets meg akarja tartani Aaron Rodgerst
- TheGUARDiAN on Bill Belichick és Mike Vrabel is népszerű főedzőjelölt lehet tavasszal
- TheGUARDiAN on Közel sem biztos, hogy a Jets meg akarja tartani Aaron Rodgerst
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- Tinka1495 on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- Tinka1495 on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
minden idők (egyik ha nem a) legjobb meccse!
Lenyűgöző volt mind2 csapat. Ez a Rams D, Donald-dal az élen egy állat, meg persze mind2 QB egészen elképesztő! A football ünnepe volt ez az MNF.
Nagyon jó meccs volt, örülök hogy fennmaradtam végül. Annyi csak, hogy 5, azaz öt eladott labdás meccset én nem neveznék ihletett formának még a sok yard és TD ellenére sem.
Az pedig elgondolkodtató, hogy a Chiefs mindkét pontháborús meccsét elbukta idén. Megfogni nem nagyon lehet őket D oldalon, de outscoreolni igen.
A Pittsburgh ellenit meg megnyerte.
az első INT csúnya volt (nem is értem miért hezitált ennyire és nagyon csúnyán nem állt bele a dobásba), a fumble-öknél talán vigyázhatott volna jobban a labdára, de Donald egy isten, a második INTnél Ebukam odaért (itt is el lehetett volna kerülni jobban), a harmadiknál meg már fel kellett dobni igazából.
Tény, ezek hibák és van még hová fejlődnie Mahomesnak, de azért kiválóan játszott így is.
Ezekre klasszikusan azt szokták mondani, hogy kezdő játékos hibája, de ezzel szemben ott van az, hogy az első INT és a fumble-ok ellenére felállt és úgy tolta, mint egy isten. Nagy vonalakban meg sem rezzent tőlük, úgy rázta le magáról a legjobb játékosokat is földbe verő hibákat. A srác nagyon jó fejben, koncentrálásban, a “mindig a következő play a lényeg, ami volt, már nincs” szemlélet működtetésében. Alig van pár ilyen QB a ligában, talán ez a képessége emeli a legjobbak közé. Ettől függetlenül valóban leginkább az ő figyelmetlenségein ment el a meccs, miközben 6 TD-t és 478 yardot olyan nagyon nem kell szégyellnie. :D A bakijai ellenére is ő az a QB, akiért érdemes lesz nézni az NFL-t a következő években. Mint Favre-t…
Szerintem így is királyul tolta, és abból az 5 labdavesztésből (a magam részéről) csak 1-et írnék a számlájára. A két fumble-ről nem tehet. Persze mindig lehet jobban vigyázni a labdára, de mind2szer hátulról kapták el, nem láthatta, hogy jön Donald, akit pedig nem kell bemutatni. A meccs végén a két INT megint nem kifejezetten hiba. Az elsőnél megint hátulról kapott egyet, ezért lett döglött kacsa, a másik pedig már egy minden mindegy hail mary volt. Lényeg, hogy ezekért nehéz lenne Mahomes-ot elővenni, miközben így is felrakott 51 pontot a vezetésével az O, ami először az NFL történelmében nem volt elég a győzelemhez.
Sajnos a támadósor nem rakott fel 51 pontot emlékeim szerint. De valóban nem hibáztatható a vereségért.
Nagyon jó meccs volt. Kétségtelen Mahomes nagyon jó játékosnak tűnik, de. Volt már ilyen nagy fanfárral beharangozott “kvázi” újonc irányít(pl. Dak Prescott mikor átvette a Dallast, vagy épp tavaly Wentz a sérüléséig), aki a második-harmadik évében már nem úgy teljesített. Kíváncsi leszek a jövő évére, hogy akkor is ilyen űrszámokat dobál-e vagy jövőre a DC-k kiismerik őt is és ezt a fantasztikus kansasi támadógépezetet.
Bevallom semlegesként néztem a meccset és hihetetlenül élveztem,a vereség ellenére a Chiefs tett rám mélyebb benyomást. Azt gondolom, hogy amíg az AFC-ben nem lesz egy olyan defense aki 25-30 pont körül tudja tartani a “Főnököket” addig ebből a pontcunamiból nem lehet jól kijönni ellenük.
A Denver védelme egyszer 27 egyszer 30 ponton tartotta a Kansast, ezenkívül a Cardinals ellen is csak 26 pontra volt elég a teljesítményük, tehát nem lehetetlen. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy mindhárom meccset megnyerték
Valóban, de az általam vizionáltakhoz kell egy potens offense is. Ami a Denvernek és az Arizonának – bár valóban megfelelnek a feltételnek – nincs.
Teljesen más a gameplan, ha tudják, hogy nem kell maximumon pörögni. Már pedig nem lenézve se a Denver se a Cardinals támadóit, de valószínűsíthető volt, hogy nem kell 40 pont.
a New England egyszer már megoldotta… bár kétségtelen hogy 2x egy szezonban nem egy sima feladat semmilyen edző gurunek sem :)
Kicsit olyan ez mint amit Puskás Öcsi mondott, hogy nem baj mennyit kapunk hátul elég elől eggyel többet rúgni. :)
Kérdés ha a New England még egyszer (playoff) beleáll egy ilyen pontzuhatagba, jól jön-e ismét ki belőle?
igen, ezért írtam hogy egy ilyen meccsből 2x jól kijönni nagyon nehéz ebben a sportban (is) :)
Olvasom sok helyen, hogy minden idők legjobb meccse, de nekem nem tetszett. Ne már hogy a secondary egész meccsen égeti magát 40-50 yardos passzokkal, az irányítók meg ha eléri őket a pass rush az automatikus fumble. Futójáték meg nem is volt.
Tudom, hogy a liga effelé a no-contact meccsek felé tolja a játékot, de nekem kevésbé élvezhető ha ennyi súlytalanná válik egy touchdown. Kaptunk két td-t az első negyedben, de sebaj majd dobunk rá 4-et a másodikban. Persze látványos, de az utolsó adok-kapokig nem izgalmas.
úgy látom vannak olyanok, akiknek semmi sem jó :)
gyönyörű támadójátékok, nagy defense playek, fordulatos, szórakoztató, izgalmas meccs. Nem tudom mi kell ennél több
15 évvel ezelőtti Ravens – Steelers meccs pl…
a maga nemében az is elképesztő meccs volt. De akinek ez kifejezetten nem tetszett, azt nem tudom megérteni.
Kovács Sándor talán. :)
nem is kell :) nem vagyunk egyformák..
Úristen! Hogy vártam annak idején azokat a meccseket!
NFC (Cowboys) érdekeltségű vagyok, de azokon a meccseken izzott a jangulat rendszeresen.
Persze várhattam volna ezzel a hozzászólással amíg megszületik egy kibeszélő témában, csak kikivánkozott belőlem. A meccs persze hűha volt, csak nem tetszik a trend :)
erre van a kommentszekció, szóval szerintem jó helyen van ez :)
hopplá, egy sikeres bold:D
Régen be volt ez karikázva, mint az egyik éjszaka, amikor tuti nem fekszem le. Szóval nagyon vártam, mégis a képzelet szegényes tud néha lenni a valósághoz képest.
Epikus volt és legendás lesz. Látom akad aki fanyalog, szerencsére nem vagyunk egyformák, szerintem az NFL jövőjébe pillantottunk be. Nagyon remélem egy hosszú, több menetes párbaj első felvonását láttuk. Sajnos nincsenek egy konferenciában, de így is összejöhet pár (reméljük) hasonló összecsapás.
A támadó foci diadala volt a meccs, mégis nagyot dobtak rajta a védelmek látványos jelentkezései is. A végére a fiatal irányítók elfáradtak főleg fejben, a rutintalanabb végül nagyobbakat hibázott. A time management borzalmas volt, mintha kötelező lett volna udvariasan újabb és újabb esélyt adni a másiknak, semleges nézőként köszönet és hála, de valójában így az az igazság, hogy inkább a Chiefs elbukta a meccset, nem a Rams nyerte meg. Aligha a győztes személye volt azonban a legfontosabb ezúttal, ez egy igazi fociünnep volt.
McVay kirakta a tokeit az asztalra, bevallalta az adok kapokat es be tudta huzni. Respect. Foleg a Saints meccs utan. Viszont egyreszt into jel lehet neki a Saints buko utan, hogy ezt is majdnem benyaltak, masodsorban pedig ez shownak jo, de a rajatszasban szerintem tovabbra is egy massziv lassu futojatekkal kell ledaralni a Chiefst. Pats @Chiefs 20-17, Chiefs csomagol.
Remélem a Hawks versenyben marad még a rájátszásért, mert az utolsó előtti fordulóban Seattlebe megy a Chiefs. Ők akarnak futni és fognak is futni. Kíváncsi leszek, hogy iránymutatást adhate a PO-ra a többieknek az a meccs.
Kíváncsi leszek, hogy futnak-e majd. Mivel a Rams is tud futni, nem is akaráhogy, ennek ellenére mégis a passzokat választották, gondolom mivel a Chiefs passzvédekezés nem létező fogalom.
A futas elleni vedekezesuk is.
De a Rams nem akar folyamatosan futni, szeretik váltogatni a játékokat, mert így tartják ritmusban Goffot és az elkapókat. A Hawksnak viszont tud olyan driveot is vezetni ahol csak fut és ahol csak nagy passz játékokra építenek.
Ámen. :D
Valaki nem szamolta hanyszor hangzott el a “wiiiiide open”? :D
Nagy meccs volt, végig jobbnak éreztem a Chiefst. Mahomes> Goff, a hibái ellenére is, ez volt neki a tanulópénz, az INT-ekről nem tehetett, a két fumble-ről igen, azokat kijavíthatja.
Nem tetszik a foci új irányvonala amúgy, ha így megy tovább, akkor elég az utolsó 5 percet megnézni. Kár a támadókat segítő szabályváltoztatásokért. (ja, és valaki beszéljen már Hill fejével, rettentően irritáló a csávó, minden meccsen beszól, mutogat a védőknek, amikor leöntötték sörrel, akkor is az összes TD-jénél kiment a szurkolók elé és magyarázott nekik.)
Nagyon jól fel lettek hergelve a védők és a szurkolók, hogy megint a támadóknak kedveznek a szabályokkal. Maradjunk annyiban, hogy köze nincs hozzá az idén bevezetett sisak illetve a QB-ra teljes testsúllyal ráfekvés szabálynak ahhoz, hogy ilyen hatékonyak a jól felkészített támadósorok.És ezen van a hangsúly: a jó felkészülésen. Én láttam idén 2 meccset is ahol TB12 semmit nem tudott kezdeni a védelmekkel és 10 ponton maradt, mert játszótársa se volt igazán és a hívások se ültek JMD részéről. A sok pontot felrakó támadósorok nem a szabályok miatt ilyen jók, hanem azért mert az edzők tökéletesen használják ki a játékosok tehetségét és jól rajzolják fel a playeket.
a fanyalgóknak üzenném, hogy miért érdemes megnézni a meccset mielőtt csak az eredményt látva húzzák le azt:
– az, hogy ilyen sok pont volt, nem azért történt, mert két teljesen homály védelem volt a pályán. nem arról van szó, mint 2-3 éve a saints-nél, hogy boldog-boldogtalan jött velük szembe, csinált 35 pontot, a kérdés csak az volt, hogy ők mennyit tudnak. nem. itt a foci jövőjét láttuk. vérbeli taktikát, elemzést és mesteri tervezést.
– a top3 csapatból 2 játszott egymás ellen és meg is mutatták, hogy miért állnak ott, ahol. folyamatosan változó felállások, a másik gyenge pontjának megkeresése és legtöbbször sikeres felismerése. ez először az edzőkön múlik, nem a játékosokon. én ilyen meccset még nem láttam, ahol ez ennyire látványosan megfigyelhető lett volna.
– a futás átalakult és már inkább screen meg shubble passzból indul, mint mondjuk i formációból. ez passznak számít, de ettől még igazából futás. a lényege, hogy megbontsák a védelmeket és legyen hely. működött, többször tv-n keresztül is szemmel láthatóan. ez óvta az időt, így nyúlhatott az általában 3 órás meccs több mint 3,5 órásra – ezzel is több pontszerzési lehetőséget adva a csapatoknak
– többször már az élőképen a játék elindítása után észrevehető volt, hogy mi a hívás, miért az és kinek mi a szerepe benne. embereztek? keresztútvonalak, “elzárással”. zónáztok? semmi gond, kimozgatjuk a védőket a zónájuk közepére és máris üres a pálya közepe. rövidet mindenképpen meg kell csinálni? motion + play action + rpo, aztán akire már nem mard védő, arra játsszuk ki. túlságosan fel van tolva a védelem? megdobunk egy hosszút. mindenre volt megoldás és láttuk, hogy a védelem ennek ellenére is tudott reagálni időnként. oktatófilm volt helyenként, annyira gyönyörűen látszott a play design.
– parádés védelmi megmozdulások is voltak. donald, chris jones, ebukam. 3 kiharcolt fumble, 5 interception, 3 védelmi td. emellett időnként parádés védekezések, amik számokban nem nyilvánulnak meg: hunt megállítása a goal line előtt 2 yd-dal 3&goal-ra egy rpo játékban, goff 8 yd-os sack-elése 2 percen belül, ebukam egykezes passz levédekezése és abból interceptionje és még lehet sorolhatni. oké, nem elit védelmekről beszélünk, de távolról sincs arról szó, hogy két teljesen súlytalan egység volt a füvön.
– johnny hekker tanítani való puntjai. igen, ő is beszállt kb. 4 rúgás erejéig, ebből 2 nagyon komoly volt, a 3. meg jól alakult. ez sem az offense-ek érdeme
– a két edző jó hívásai (voltak kevésbé jók is, ezt is aláírom). időkérések, jó challange. számos ellenpéldát látunk erre hétről hétre. ők most példát mutattak, hogy hogyan is kellene főedzőnek lenni, legalább 20-an jegyzetelhetnének bőszen a ligában, hogy mi is lenne a feladat.
összefoglalva: ha egyetlen meccset kellene valakinek megmutatnom, hogy mi is az az nfl, akkor az ez lenne. és nem azért, mert sok pont volt. azért volt sok pont, mert rengeteg mindent jól csináltak a csapatok – kollektíven. az edzők, a játékosok, a kisegítő személyzet. és ezért érdemes megnézni, hogy hogyan is kellene kinéznie egy jól működő nfl franchise-nak. a pontok száma igazából mindegy, ahogy a győztes kiléte is. ez a foci ódája volt.
“az, hogy ilyen sok pont volt, nem azért történt, mert két teljesen
homály védelem volt a pályán. nem arról van szó, mint 2-3 éve a
saints-nél, hogy boldog-boldogtalan jött velük szembe, csinált 35
pontot”
Pedig de, mert konkrétan a Chiefs defense ligautolsó a benyelt yardban, és a Rams is csak a 29. helyen áll. Ezért is volt borítékolható a sok pontos meccs.
ez nem igaz. A benyelt yard önmagában azért olyan sokat nem mond el a csapatokról
A sok pont annak volt köszönhető, hogy rengeteget támadtak a csapatok. Drive-onkénti hatékonyságban mindkét védelem egész jól megfogta az ellenfelet:
Bővebben: https://thebiglead.com/2018/11/20/the-rams-played-the-best-defensive-game-against-the-chiefs-offense-all-year-and-the-chiefs-played-the-rams-tough-too/
Köszi, elolvastam. Részben igazad van, de azért támadtak sokat a csapatok, mivel rengeteg turnover volt, amit persze lehet a defense számlájára is írni, az irányítók rutintalanságára is. Szeretem a statisztikákat, mert bármit alá lehet vele támasztani :)
a szerzett/kapott yard önmagában nem elég, buccaners is csinál 500-akat majdnem minden héten, aztán mire mennek vele? sokat támadtak mert sok turnover volt? az máris jelentheti, hogy a védelmek mégsem voltak olyan rosszak. igen, lehet az offense hibája is, de ez már önmagában a végeredményből nem derül ki. ezért is kell megnézni a meccset, én csak ennyit kértem a pusztán a végeredmény láttán huhogóktól.