Kyler Murray nem csak fociban, de baseballban is tehetséges játékos, ami miatt sokáig nem lehetett tudni, hogy melyik karriert választja magánaks. Ám annak ellenére, hogy első körben vitte el őt az Oakland Athletics baseballcsapat, mégis jelentkezik az idei NFL draftra.
Baker Mayfield örököse az Oklahomán nem akármilyen szezonon van túl. Már a 4361 passzolt yard, 42 TD, 7 INT sem néz ki rosszul, de ezekhez még hozzápakolt lábon 1001 yardot és 12 TD-t. Nem meglepő, hogy ő nyerte ezzel a Heismant 2018-ban, ahogy az sem, hogy sokan sajnálták volna a döntését, ha nem próbálja meg a focista karrierjét folytatni. Nos, ők most boldogak lehetnek, mert Murray minden valószínűség szerint ott lesz az áprilisi játékosbörzén.
Több szakértő is a top 50-be, sőt, akár az első körbe is várja Murrayt, ami felpezsdítheti az irányító helyzetet a drafton. Mint ahogy az is, ha Kliff Kingsbury megtartja a szavát. A Cardinals frissen kinevezett vezetőedzője még októberben nyilatkozott az ESPN kamerái előtt Murrayről, ahol kijelentette, hogy a top draft picket sem sajnálná érte, annyira tehetséges játékos. Nos, éppenséggel a Cardinals birtokában van az 1/1, és már meg is kezdődtek a pletykaáradatok kreálásai, hogy Rosent elcserélné, és a helyére jönne majd Murray.
In October 2018, Kliff Kingsbury said he would take Kyler Murray as the first pick of the NFL draft if he could.
There's a San Francisco Chronicle report that he's expected to declare and Kingsbury's @AZCardinals are first on the clock 👀 pic.twitter.com/ERF1lFz5qg
— ESPN (@espn) January 10, 2019
Azért ebbe a forgatókönyvbe még ne éljük bele magunkat, de mindenki izgatottan várja, hogy melyik csapat viheti majd el Murrayt a drafton.
Legfrissebb cikkeink
- Bill Belichick és Mike Vrabel is népszerű főedzőjelölt lehet tavasszal
- Közel sem biztos, hogy a Jets meg akarja tartani Aaron Rodgerst
- George Kittle és Will Anderson sem tud pályára lépni a fordulóban
- Erősítést kap a Saints támadófala, a Billsnél optimisták Amari Cooperrel kapcsolatban
- A Seahawks majdnem összehozta a Deebo Samuel, DK Metcalf duót a 2019-es drafton
- Christian Barmore már most visszatér, IR-re került a Packers első köröse
- Kivágta második körös elkapóját a Patriots
- Már holnap kirúghatják Doug Pedersont
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- A Texans már négy mérkőzés óta nem szerzett TD-t a második félidőben
- Jahmyr Gibbs: Azt gondoltam, hogy a Bengals vagy a Cowboys draftol majd engem
- Taylor Decker: Az én hibám volt a Lions első félidei szenvedése
- FK! in LA & Seattle 🎥 – Day 3 & 4 & 5 – Stadiontúra 🏟️ & Venice Beach 🏖️ & Seahawks 🦅
- Fontos kimaradók a 11. fordulóból
- Tee Higgins, DK Metcalf, JuJu Smith-Schuster és Nico Collins is visszatér
Legutóbbi hozzászólások
- Hurrá Torpedó on Bill Belichick és Mike Vrabel is népszerű főedzőjelölt lehet tavasszal
- Gergosz86 on Bill Belichick és Mike Vrabel is népszerű főedzőjelölt lehet tavasszal
- atis123juve on Közel sem biztos, hogy a Jets meg akarja tartani Aaron Rodgerst
- TheGUARDiAN on Bill Belichick és Mike Vrabel is népszerű főedzőjelölt lehet tavasszal
- TheGUARDiAN on Közel sem biztos, hogy a Jets meg akarja tartani Aaron Rodgerst
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- Tinka1495 on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 11. fordulóra
“a Cardinals birtokában van az 1/1, és már meg is kezdődtek a pletykaáradatok kreálásai, hogy Rosent elcserélné”
A New York Giants kedveli ezt! xD
Miért? :O
Hát, ha elcserélnék, akkor lehet elkondolkozna rajta a csapat, elvégre sokat írogatták a Giants-hez már a draft előtt is. Így Barkley is meglenne, és a kecske is jól lakna. Én nem bánnám, ez lenne a legyegyszerűbb módja az új QB szerzésnek, és az 1/6 sem tűnne olyan vészes árnak érte. Mindenképpen jobb lenne mint FA-ról túlfizetni valakit, vagy 2. körös rookie-kat kivinni első elején, csak mert nincs más. De persze ez úgysem fog bekövetkezni.
szerintem az 1/6 hülyeség lenne, de a 2/6-ot is elfogadná a Cardinals érte.
no way, hogy annyit elfogad a cards érte. de én még azt sem zárnám ki, hogy az 1/6ot sem fogadnák el így straight up
ennyire azért nem volt meggyőző Rosen :)
HA valóban el akarnák adni, akkor az 1/6 szerintem teljesen korrekt ár, magasabban kelt el, egy évvel kevesebb az ifi szerződésből.. a 2/6 persze teljesen komolytalan
1/6 ks, még ha értékben korrekt is. Itt egókról js szó van, nem fogják beismerni a szar húzást.
Ajánlom figyelmedbe Roberto Aguayo történetét…
Jo eg dehogy fogadnak el erte.
bocsi, nem nagyon követtem a Cardinalst “idén”, nem tudom mennyire volt ő jó ahhoz képest, hogy 1/1 lett a csapat. (pedig bírtam a Rosen picket). 1/6-ot nem biztos, hogy odaadná a Giants, ezzel kvázi elismernék, hogy ő lenne kvázi a legjobb irányító ebben a classban. (lehet, hogy igaz is?). eleve nagyon fura sceranio, nehezen ítéltem meg milyen lenne egy ilyen csere, bocsi.
Az 1/1rol o tehetett a legkevesbe. De igazabol mindegy is. Ketlem hogy barmilyen 1/10es jatekosert elfogadna barki egy 2/6ot a rakovetkezo evben. Senki nem szereti elismerni nyilvanosan hogy hulyeseget csinalt az elozo drafton
Ha Rosen annyira kellett volna elhozzák tavaly. FA-ról Foles és Carr ha kikerülnek opciók lehetnek.
Lehet hogy kellett, csak Barkley-t kihagyhatatlan pick-nek gondolták (jogosan), de ettől még szerepelhetett a board-on, és valószínűleg előrébb mint az idei felhozatal bármelyike. FA-ról pedig csak akkor kellene QB-t hozni, ha Eli visszavonul, máskülönben totál értelmetlen. Ha marad Manning, (és Collins is új szerződést kap) pénz se nagyon lesz a sapka alatt, és egyébként se kell 2 idősebb, nagypénzes, rövidtávú QB. Így marad Lauletta, a draft, vagy egy csere Rosen.
Minden opció fel lett sorolva. Nekem Rosen nem szimpatikus, de ez a lőtéri papírkutyát nem érdekli.
Rosen az ùjoncszerződésével kicsit olcsòbb lenne mint Foles vagy Carr!
Viszont Foles és Carr mutatott már olyan jeleket hogy érdemes lehet megfizetni őket, Rosenről ez bajosan elmondható. Rosen persze tesco gazdaságos megoldás lenne, elismerem, potenciál is lehet benne.
Hát ez a srác ezek alapján nagyon Mahomes 2-nek tűnik és ha Kingsbury ilyen jó véleménnyel van róla, akkor Rosen napjai bizony jó eséllyel meg vannak számlálva a Pintyeknél…
Szerintem benne lehet Rosen az előző edző hozta az ő embere volt úgymond, ha Kingsbury a saját arcára akarja formálni a csapatot egy Rosennél mondjuk jobban futó irányítóval mint jelen esetben Murray, akkor könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy ez bekövetkezzen.
Rosen pedig még ezzel a gyenge szezonjával is egy nagyon jó csere alap lehet az amúgy sok hiányposzttal rendelkező Cardinalsba.
Benne lehet a pakliban, mert mindig minden benne lehet es van is, viszont nem azert amit irsz. Wilksnek annyival volt tobb koze Rosen draftolasahoz mint neked, hogy o ott volt a war roomban. Tulajdonosi es GM dontes volt es ezek nem valtoztak.
A srácnál is fölmerül ami Kingsburynél. Megállapodott mással…
Ez milyen már? Draftolnak egy profi baseball csapatba, de te később jelentkezel egy másik sportág draftjára. Oké, h a két szezon között minimális az átfedés, de ez vicc. Én biztos hoznék erre vmi szabályt: v itt játszol, v ott.
nem is fog két helyen játszani. A baseball csapatok pedig tudták, hogy van esély arra, hogy focizni fog (még ha azt nem is, hogy mekkora), így dönthettek a draftolása mellett.
És amennyiben a foci mellett dönt, az a baseball csapat aki 1. körben draftolta kvázi bukja a pickjét?
Wilsont is draftolták annak idejém baseballba ha jól emlékszem.
az hagyján, de tavaly eltrade-elték a yankeesbe:)
Gondolom ezzel az Eagles esélyei is jelentősen romlottak Foles elcserélésére.
Dwayne Haskins nem kedveli ezt :D Viszont így már 2 QB lesz a drafton, akit érdemes kihúzni az elején.
És lehet ebből még fordított copóroller? Gondolok itt arra hogy mondjuk tartanak tőle és csak a 3. körben választja ki valaki, mire közli hogy jó, akkor legyen inkább a Baseball.
lehet
Az igen, jó befektetés a srác. :D
Ez nem feltétlenül így van, elvileg játszhat mindkét sportágban egyszerre. (Feltéve, hogy a szerződése nem zárja ki.) Van több példa arra, hogy ezt magas szinten is meg lehet tenni. Deion Sanders pld. tovább volt igazolt baseball játékos, mint focista (2001-ben szállt ki az NFL-ből, 2005-ben hagyta abba a profi baseballt. Ráadásul a Yankeesnél töltötte az első két évet, közben az Atlantánál kezdő volt 1990-ben 16-ból 16 meccsen.) Bo Jackson mindkét sportban az All-Pro csapatba is bekerült és ő az 1980-as évek elején volt aktív, nem egy Jim Thorpe időszakáról van szó.
ezek (relatíve) ősrégi példák. Ma már ezt nem lehet megcsinálni
sanders már rég volt. és egyébként is CB/returner volt, amihez akárhonnan is nézem, de inkább fizikum kell mint ész. a qb viszont nem csak fizikális poszt, hanem masszív szellemi poszt is, a leadershipről már nem is szólva. qb-ként ezt kizárt, hogy lehetne menedzselni. wilson is csak eldobálgat, elütöget a baseballosokkal február-márciusban az edzőtáborokban, de ennél többet nem vállal. de hogy pályára is lépjen a yankeesben mondjuk a szezon legelején egy-két meccsen az talán még nem teljesen kizárt (de tuti nem most, amikor szerződésről kéne tárgyalni), de ennél több azért igen.
Felteszem a kérdést úgy, hogy miért éri meg neki a baseball helyett a focit választani? Kevesebb pénz, nagyobb sérülésveszély.
sooookkal több pénz van a fociban, messze.
Biztos vagy te ebben Dániel? Négy hónapra lebontva biztos. Arrafelé vígan megkeresik a 25-30 millát is.
Hány meccset is játszik valaki ott ennyi pénzért egy szezonban?
Egy szezon 162 meccs plusz po.
Igazsághoz hozzátartozik, hogy a dobók csak 32-t. Mondjuk az a pozíció nagyon megterhelő, nem sokkal könnyebb, mint QB-nak lenni. De így is 2-szer annyi meccsük van, szóval jobb lehet QB-nak lenni.
Biztos hogy könnyebb mint qb-nak lenni, ott nem rontanak rád 140 kilós szörnyek és építenek be a földbe dobás közben?
Forbes highest paid athletes listát pl lehet szemezgetni. (és Murray irányító, leginkább ezért keresne többet az NFL-ben. Ha más poszton játszana, akkor nem mondanám)
https://www.forbes.com/athletes/list/#tab:overall
Oké, ezt el is hiszi valaki ami ott van. Matt Ryan 62,3 misi, Tannehill 34. Ezt hogy? Amikor egész évben sérült.
Ryannél úgy jön ki, hogy az aláírási bónusz 46.5 milka, aminek a felét már megkapta, a másik felét meg áprilisban fogja így a forbes már 18″-ra írta.
És ugye ahhoz jön a garantált fizuja.
Valamint a baseball-ban Center Fielder lenne, ami meg nem keres olyan jól, mint a Pitcher.
Nem tudom, nagyjából egy nagyságrenddel nagyobb szerződéseket olvasok a MBL-ből.
Ez kábé úgy néz ki, hogy egy átlag paraszt többet keres az MLB-ben, mint az NFL-ben, de a top fizetésűek az NFL-ben visznek haza több lóvét.
A sérülésveszély, karrierhossz, meg Murray méretei miatt persze az MLB jobb választás lenne neki, de itt jön be az, hogy melyik sportot szereti jobban.
Meg azért azt sem szabad elfelejteni, hogy Breesnél és Wilsonnál alig alacsonyabb, és ők azért elég szépen elevickélgetnek az NFL-ben.
Ez így azért nem teljesen igaz. A legmagasabb átlag szerződés, az MLB-ben nagyobb.
https://www.spotrac.com/mlb/rankings/average/
Na ezt pl nem tudtam. Ahol cikkeznek a témáról, ott eddig mindig azt láttam írva, hogy az NFL sztárok visznek haza nagyobb lóvét.
Mondjuk az, hogy az MLB-ben mitől van ennyi pénz, az még mindig rejtély nekem. Mármint az NFL az NBA-jel karöltve hódít az egész világon, miközben az USA határain kívül az egyetlen baseball játékos, akit az emberek meg tudnak nevezni: Babe Ruth (aki vagy hatvan éve halott). Na jó, Japán és Kuba kivétel, de azokon kívül az egész világ magasan telibeszarja a baseballt. És a tévés adatok szerint még az USA-ban is csak a harmadik helyen áll a major sportok közt. A Super Bowl az egy meccs alatt több nézőt hozott, mint a World Series az ötmeccses széria alatt, de a szintén 4 győzelemig tartó NBA döntő is többmilliós különbséggel rendre veri az MLB döntőjét.
Ez egy érdekes téma, én se értem teljesen. :)
1. Ami a baseball mellett szól, hogy sok meccset lehet lejátszani, mert az emberek ki mennek rájuk és nem annyira megterhelő. Nekem főleg ez az érthetetlen. :D Van 81 hazai meccs és 30 ezres átlag nézőszám. Nyilván olcsóbb jegyárak vannak, de kb. 2,4 M néző az kb. 5-ször több, mint az NFL-ben az évi 560 ezer. Szóval itt valamit visszahoz a baseball.
2. A baseballban nincs fizetési sapka. 30 csapat átlag 140M-t költött tavaly fizetésekre. Tehát az MLB annyit termel meg, hogy egy évben 4,2MD-t fizetnek a játékosoknak. Az NFL-ben 32 csapat költhet 177M-t. Tehát 5,5MD-ot tudnak fizetni a játékosoknak. Szóval az NFL 25%-kal legalább nagyobb üzlet, mint a baseball.
3. A világon való népszerűség érdekes kérdés. A közép-amerikai országokban azért elég népszerű a baseball. (Mexikóban konkrétan egy baseball stadionon megy át a F1 vonalvezetése.) A Japánban való népszerűség meg szerintem pont nem ér semmit az MLB-nek. Mivel nagyon jó színvonalú liga van ott is, kizárt, hogy a TV-ben is baseballt nézzenek.
4. A legmagasabb fizu címet szerintem azért viszi el az MLB, mert nincs egyenlőség a csapatok között.
5. Összességében szerintem a meccsnapi bevételek miatt van ott ennyi pénz. Bár azt tényleg nem tudom megérteni, hogy hétköznap hogyan tud kimenni annyi ember. :D
Az utsó három pontot annyiban egészíteném ki, hogy közép-Amerikában azért a foci mellett nem nagyon él meg semmi. Lehet valamennyien néznek baseballt is, de az USÁtól délre a foci az abszolút befutó, és szerintem az ottani népek előbb néznek PrimeiraDivisiont, mint MLB-t, a fizetőképes réteg meg nem olyan eszeveszett nagy, hogy jelentős összeg folyhasson ott be egy másodlagos sport külföldi ligájának belőle. Meg közép-Amerika összességében véve sem nagy piac, Mexikó ott az egyedüli kivétel.
A legmagasabb fizu címet nem az MLB kapja, hanem az NBA. A legjobban fizetett baseballos top5-be se férne az NBA-ben. Ott 40 millió felett is van játékos, és egy se All-Star gálát, se All-NBA csapatot közelről nem látó Mike Conley is 30 milliót tesz zsebre.
A meccsnapi bevételek pedig olyan kérdés, hogy az NBA-ben is hétköznap vannak a meccsek, mégis állandó a teltház. A kérdés inkább az a baseball kapcsán, hogy hétköznap vannak a meccsek ÉS munkaidőben, mégis megtöltik a stadionokat.
Persze a legnagyobb kérdés az, hogy minek néz valaki egy olyan unalmas fos sportot, mint a baseball :D
Szerintem annyira nem fos sport. :D Ha lenne a World Series közvetítve, lehet belenéznék egy-egy meccsbe. De, hogy 162 meccset végig nézzen valaki, számomra teljesen érthetetlen :D
2. nem biztos hogy nagyobb üzlet úgy összességében. a baseball rosterek kb. 35 fősek, az nflben meg ugye 53. tavaly 139 millió volt az mlb átlag, ha azt nézem, hogy a maradék 18 fő az nflben kb minden csapatban a minimumot vagy a körül (500k/év) keresi, akkor a végösszeg az kb ugyanott van. az viszont igaz, hogy a leggazdagabb mlb csapatok tényleg csillagászati pénzeket tudnak fizetni a legfontosabb posztokra
Már, hogy ne lenne nagyobb üzlet? Az NFL a világ legnagyobb sportligája.
jah… ott lehet megbuktam szövegértésből… vmiért úgy olvastam, hogy a baseball a nagyobb üzlet, én arra írtam
Nem vagyok nagy baseball szakértő, de talán az átlagnál többet tudok róla.
1.A baseball-ban a legnagyobb pénzt a dobók akasztják le. Kb. olyat, mint a QB-k. Ráadásul nem is kell annyit játszaniuk, csak minden 5.meccsen lépnek pályára, tehát 32 meccs van egy évben nekik. Hátránya a posztnak, hogy nagyon fájdalmas olyan sok, olyan erős dobást megereszteni, így a fájdalom faktor, sérülésveszély hasonló lehet, mint egy QB-nek. Szóval leegyszerűsítve a dolgot: 2-szer annyi meccs, kicsivel kevesebb terhelés és hasonló fizu.
2. Murray pozíciója Center Fielder. Ez nem olyan megterhelő poszt, emiatt 100 felett van a lejátszott meccsek száma. Itt is le lehet akasztani viszonylag jó fizetést (20-25M, ha nagyon jó). Összegezve: kevesebb pénz, sok meccs, kevesebb sérülés veszély.
3. Szóval Murray döntése valahol érthető.
Olyanra egyébként nincs esély hogy egy BB vagy TB szerű idősebb irányító mögé vigyék és majd ha visszavonul akkor jöhet ő. Arra gondolok hogy TB pl még évekig tervez maradni, ami lehet mégsem lesz olyan sok, de egy olyan játékosnak akinek van másik sportja is lehet kényelmesebb kivárni.