Egészen hihetetlen főcsoportdöntőket láthattunk az éjjel, ráadásul először fordult elő, hogy mindkét meccs hosszabbításba torkolljon. Végül a Rams és a Patriots harcolta ki a győzelmet, így ők utazhatnak Atlantába!
Los Angeles Rams @ New Orleans Saints 26-23, OT
Nem indult szorosnak, de végül hosszabbításba torkollott az NFC döntője, ahol ismét bebizonyosodott, hogy a 13-0 veszélyes eredmény.
Múlt héten az Eagles 14-0-s előnyben is volt a Mercedes-Benz Superdome-ban, mégis elbukta a meccset. Ezúttal a Saints volt a fallosz rossz oldalán, miután 13-0-ra is elhúztak a meccs elején. Bár a félidei statisztika nem ezt mutatná, de a Ramset így is a védelme tartotta a víz felett. A kezdést követően még sikerült harmadik kísérletekre kényszeríteni a Saintset, de utána egyre simábban mentek át a vendég védelmen Breesék, de a red zone-ban lehúzták a rolót. Egy büntetés okozta azt, hogy a Saintsnek lehetősége volt TD-t szerezni, de összességében nem volt rossz az, amit Wade Phillips kitervelt, egy normális támadósorral simán lehetett volna meccset nyerni.
Csakhogy a Rams offense teljesen kifordult magából. Todd Gurley az alapszakaszban 7 droppal a második helyen tanyázott a futók közül, most két kulcsszituációban is összejött neki ez a bravúr, amiből az egyik Demario Davis kezében landolt 17 yarddal a célterület előtt. A fantasy idény hőse hiába szerezte meg csapata első TD-jét, mindössze 4 futókísérlete volt 10 yardért. Az áttörést Johnny Hekker trükkös puntja okozta, és ez lendítette be igazán a Rams szekerét.
https://twitter.com/barstooltweetss/status/1087091007026540544
Sean Payton nem bonyolította túl a gameplant, és a Rams defense leggyengébb elemét támadta folyamatosan: a két belső linebackert. Mind Mark Barron, mind Cory Littleton borzasztó passzok ellen, és ez a mai meccsen is kimutatkozott, Alvin Kamara nem egyszer csinált belőlük bohócot. Michael Thomasnak csendes meccse volt, gyakran duplázta őt a Rams, de nem is volt igazából szükség arra, hogy folyamatosan az ő segítségére hagyatkozzon Brees, hiszen a Saints szépen komótosan haladt előre. Hogy kivegyék a védelem méregfogát, Brees igyekezett nagyon hamar szabadulni a labdáktól, így a félelmetes védőfal kevésszer tudott odaérni hozzá. A Garreth Griffinnek illetve Taysom Hillnek dobott TD-jével pedig NFL rekordot döntött: ez volt az idei szezonban (alapszalasz + playoff) a 9. TD passza korábbi draftolatlan újoncként a ligába kerülő játékosnak, amire az egyesülés óta soha nem volt példa.
Taysom Hillnek idén van már az alábbi statisztikai mutatókból legalább egy:
* Sikeres passz
* Futás
* Elkapás
* TD-elkapás
* Tackle
* Fumble
* Dobott interception
* Blokkolt punt
* Kickoff return
* Punt return
* Sikeres fake punt futás— Fűzővel kifelé! (@fuzovelkifele) January 20, 2019
A Rams pont fordítva tudta csak mozgatni a láncokat, szinte mindig egy-egy nagy játék kellett ahhoz, hogy az előrehaladást biztosítsák. McVayéknek ugyanis minden pontszerző drive-jukban volt egy minimum 10+ yardos játék, de három 30+-os játék is összejött ezen drive-ok valamelyikén. Ez leginkább a második félidőben volt így, amikor Jared Goff játéka is feljavult, Brandin Cooks hathatós közreműködésének hála (7 elkapás, 107 yard), de Josh Reynolds is kivette a magáét két big playjel.
Absolute dime from Goff to Cooks pic.twitter.com/QMsKG5Ggxa
— Carlton (@SlopingGiraffe) January 20, 2019
Amennyire Goff feljavult, annyival kezdett el Brees egyre több hibát véteni. A hosszú passzai nem ültek, és nem egyszer a Rams védőkön múlt, hogy nem lett interception vagy leütött passz belőlük. Aaron Donaldéknak viszonylag csendes meccsük volt, ám amikor a leginkább kellett, akkor kezdték el dominálni a Saints támadófalát: az utolsó negyedtől kezdve. Mind Suh, mind Donald meg tudta verni embereit, ám a kegyelemdöfés Dante Fowlertől érkezett a hosszabbításban. A Jaguarstól a trade deadline előtt csere útján megszerzett passzsiettető megverte Ryan Ramczyket, megütötte Brees karját, az emiatt kacsázó labda pedig Josh Johnson kezébe landolt. Végül Greg Zuerlein 57 yardos mezőnygólja állította be a 26-23-as végeredményt, amivel a Los Angeles Rams repülhet Atlantába a Super Bowlra.
A meccs dilemmája: a már-már szokásos negyedik kísérlet
20-17-es Saints vezetésnél sikerült a Ramsnek eljutnia a hazai célterület közelébe. Három kísérletből nem tudták megoldani a TD-szerzést, így negyedik és goalra készültek egy yardról. Biztos voltam benne, hogy nekimegy a Rams, majdnem 5 és fél perc volt még az órából, és hát a liga legjobb futásblokkoló támadófalával talán nem lett volna nagy was ist das a hatpontos, McVay ennek ellenére a rúgást választotta. Pedig ekkor már érezhető volt, hogy a védelem egyre inkább kezdte átvenni az irányítást a Saints támadásai felett, ráadásul ha nem sikerül a TD, akkor is szinte a saját gólvonaláról kellett volna előrehaladnia a hazaiaknak.
A meccs jelenete: Nickell Robey-Coleman szabálytalansága
Én személy szerint utálok bírózni. Egyszerűen annyi hibát követnek el a zebrák ide is, oda is, hogy már-már fölöslegesnek érzem az ezzel való foglalkozást. Most is Robey-Coleman szabálytalansága van kiemelve, holott a Rams ugyanúgy nem kapott meg egy facemask büntetést a Saints gólvonala előtt. Ettől függetlenül ez egy olyan jelentsor volt, amire nem zászlót dobni szinte már művészet.
https://twitter.com/edwinxross/status/1087135608764534784
Arról nem is beszélve, hogy ez mit jelentett a Saints számára: konkrétan ha bedobják a jogos zászlót, 5 yardról jöhetett volna a Saints négy kísérlettel 1:45-tel a vége előtt, és mivel egy időkérése volt csak a Ramsnek, meg is nyerhették volna a meccset.
Végsősoron azonban azt is be kell látni, hogy a negyedik negyedben és a hosszabbításban a Saints négy labdabirtoklást kapott, ezekből 3 pont és egy eladott labda született. Ettől függetlenül minden bizonnyal nem volt még egy csapatnak két egymást követő évben ilyen érzelemdús búcsúja a rájátszástól (tavaly Minnesota Miracle, most pedig ez).
(chester)
New England Patriots @ Kansas City Chiefs 37-31, OT
Úgy kezdődött ez a találkozó, mint az előző. Az egyik csapat dominált, a másik pedig semmit sem tudott kezdeni támadóoldalon. Az első félidőben a Patriots egész egyszerűen minden téren felülkerekedett a Chiefsen. A támadók rögtön egy iszonyatosan hosszú, 15 játékos TD drive-val nyitottak, majd végigvezettek még egy 11 játékot felölelő drive-ot, még ha annak csúnya INT is lett a vége. Aztán még egy TD-t be tudtak vinni a második negyed végén. A Patriots támadósora hozta a szokásos ezer papírvágás általi halál támadósorát és ez rendkívül jól is működött. Sokkal impresszívebb volt azonban a defense.
A Dolphins félidőben nagyon jól érezhette magát jövőbeli főedzőjét illetően, Brian Flores ugyanis tökéletes gameplannel érkezett és teljesen lenullázta a Chiefst. Mahomesnak félidőben volt 65 passzolt yardja, de hátrafelé haladt 43-at sackek miatt. A Patriots védelmének terve az volt, hogy Tyreek Hillt duplázzák, a többiek ellen pedig press man coverage-et használnak, azaz már a line of scrimmage-en megpróbálják őket jammelni és utána egy az egyben levédekezni őket. Ez pedig tökéletesen működött. Hillnek összesen egy elkapása volt az egész meccsen, az első félidőben pedig senki nem tudott elszakadni az őrzőjétől, teljesen meg volt lőve a Chiefs. A Patriots a rengeteg stunttal meg tudta zavarni Mahomest is, sok nyomást tudtak rá helyezni a hazafiak, ő pedig képtelen volt ezzel mit kezdeni – legalábbis az első félidőben.
https://twitter.com/barstooltweetss/status/1087163666196299784
Aztán a nagyszünet után varázsütésre minden megváltozott. A Chiefs offense visszatért, találtak válaszokat a Patriots védelmére, Mahomes jól játszott és a második félidőben hét drive-ból ötször pontot tudtak szerezni a hazaiak – és ebből csak egy volt field goal, az utolsó, idő hiányában. Mahomest dicsérjük meg mentális erőssége miatt, már másodszor áll fel úgy a hírhedt Patriots ellen, mintha mi sem történt volna a meccs elején. Ilyen fiatalon ez egy olyan tulajdonság, ami a többiek fölé emelheti.
A negyedik negyed hatalmas adok-kapokba torkollott, csak kapkodtuk a fejünket és izgulhattunk, ki tud egy game winning drive-ot vezetni – gondoltuk ezt legalább háromszor, aztán visszajött még mindig az ellenfél. A negyedik negyedben négyszer változott a vezető kiléte, a végén pedig a Chiefs még egyszer kiegyenlített, csak hogy tanúi lehessünk a hosszabbításnak.
A Patriots nyerte a pénzfeldobást, és mindenki tudta, mi következik: Brady végig fog menni a pályán. Ez meg is történt, több harmadik és hosszút konvertálva a Patriots megnyerte a meccset, de nem szabad elmennie a hogyan mellett. Josh McDanielst hatalmas dicséret illeti a döntő drive miatt. Két nagy fegyvere volt: Edelman és Gronk. Edelmanre úgy hívott játékokat, hogy mozgatta motionben és nem engedte, hogy a Chiefs védői a snap pillanatában a line of scrimmage-en rátegyék a kezüket, szabad utat adott Edelmannek a játék kialakításából adódóan, aki ki is használta ezt, kulcsfontosságú harmadik kísérleteket oldott meg középen. Gronkot pedig izolálta a szélen, egy az egyet alakított ki vele Berryvel szemben, amit a kiváló tight end kétszer is megnyert, ezekkel a játékokkal el is jutottak a red zone-ba, ahol Rex Burkhead adta meg a kegyelemdöfést.
OH MY GRONKNESS. @RobGronkowski | #NEvsKC | #EverythingWeGot pic.twitter.com/KE5fsbhDPb
— New England Patriots (@Patriots) January 21, 2019
A Patriots egészen abszurd 94 játékot futtatott a meccsen (a Chiefs 47-et), 44 percet volt a labda Bradyéknél, 524 yardot szereztek és 19-ből 13 harmadik kísérletet megoldottak. Ezekből az adatokból azt gondolhatnánk, hogy domináltak a meccsen, azonban megnehezítették a saját dolgukat az ellenfél 5 yardosán és a saját térfélen dobott interceptionökkel – így nyerni azért elég impresszív egy nagyon jól támadó csapat ellen.
Persze ki lehet emelni Brady másik hatalmas hibáját, amire talán senki nem fog emlékezni. Még egyszer eladta a labdát a meccsen, nyomás alatt egy borzasztó döntést hozott, azonban annulálták a játékot, mert Dee Ford érthetetlen módon a neutrális zónában állt fel a snap idején, így a meccsnyerő interceptionből nem lett végül semmi a Chiefs oldalán.
https://twitter.com/barstooltweetss/status/1087186934974287873
Mindenképp ki kell még emelni a Patriots támadófalát, hiszen Bradyt egyszer sem sackelte a Chiefs és igazából még csak hozzá sem nagyon tudtak érni Fordék, a futójátékban pedig egyszerűen dominált a Brown – Thuney – Andrews – Mason – Cannon ötös, 176 yardot tett meg a Pats a földön.
(katonadani)
Legfrissebb cikkeink
- Touchdown #16 – A Chiefs megnyerheti a Super Bowlt, Penix bemutatkozása és két frusztráló WR
- A Packers kiütötte és lenullázta a Saintst
- Megmenekülhet Mike Evans hihetetlen sorozata
- Saquon Barkley-nak tényleg összejöhet a rekorddöntés
- Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- Kidőlt a szezon hátralévő részére a 49ers fél támadófala
- Hamarosan visszatérhet a Chargers legjobb futója
- Triple Coverage #573 – A 16. forduló összefoglalója
- Brock Bowers és Malik Nabers is megdöntheti Puka Nacua rekordját
- A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
Legutóbbi hozzászólások
- katonadani on Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- Cseh Tibor on Touchdown #16 – A Chiefs megnyerheti a Super Bowlt, Penix bemutatkozása és két frusztráló WR
- Ragi on Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- bollokg on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- AntalKovacs21 on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- atis123juve on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Csakeztne on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Ragi on Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
Amikor Slater bemondta hogy head, megnyugodtam :)
Most pedig irány a meló egy óra “alvás” után. Produktív nap lesz
+1
Dózsa László (1942-)
Ez kurva nagy ?
Emeljük ki Brady második hibáját. Persze. Viszont látta a zászlót. Tehát szabadjátékot keffentett el. Ami könnyelmű, de mégsem annyira. Amit még emeljük ki, sokszor irtott gilisztát és többször dobott magasat. Isten tudja hány yard ment el azon, hogy megtört az elkapó ritmusa a fél méterrel elszabott dobásokon. Ennél több kell. Viszont clutch volt. Tud még a bácsi!
Először is, elég boldog vagyok, hogy bejött a PO előtti bold tippem a Rams-Pats SB, amire ugye egyik szerkesztő sem tippelt. (Az idény előtti Saints-Pats tippem se járt messze.) Általában nem érek el jó eredményt ezekben, de most az egyszer összejött.
Pats. Minden tanácsomat semmibe véve :-)) a Pats futásra alapozott támadó tervvel érkezett, ami szinte tökéletesen működött. Régi idők fociját hozták az öregek, és ez az erőfoci nem ízlett a Chiefsnek, de nagyon nem. Amitől tartottam, a holding hívások, talán egy volt, meg egy kamu OPI de ez teljesen belefért. Kaptunk is cserébe egy 15 yardost semmiért, úgyhogy az O szépen végigdübörgött a pályán párszor. Személy szerint azt gondolom, hogyha az első INT-et nem dobja TB, akkor elveszítjük a meccset, mert 21-0 után megpróbáltunk volna a Chargers ellenihez hasonló 2. félidőt, de ezúttal az végzetes lett volna. Így egy végig éles 2. félidő lett, a KC O-t is picit berúgták párszor a zebrák, és ők köszönték szépen haladtak is rendesen. A pár hosszú az természetes volt, ezek a benyelt screenek azért fájtak, pláne, hogy nekünk eleinte az istennek se ment. Remélem ezt jobban figyeljük majd a következő meccsen. A passrush nagyon ott volt megint, Mahomes igazi viharban vitte előre a csapatát, Ő a jövő nem is kérdéses. Amikor Hightower érintés nélkül ment át oldalról és lényegében a zsák legaljáról dobott egy milire pontosat, azt konkrétan nem akartam elhinni. A záró drive viszont megmutatta, hogy ma még azért Akéla a szürke farkasok vezére, mert még mindig elejti az őzet. TB az a legenda, amelyik tényleg legendás.
Rams. Itt azért hiányérzet maradt bennem. Nem is élveztem annyira a meccset, és azért láthattuk, hogy valójában megnyerte a Saints csak a bírók megint. Az a DPI tuti győzelemhez lett volna elég, volt előtte is necces, mindez hazai pályán, elég döbbenetes. Mert ez nem olyan szubjektív, hogy lehet ez is de az ellenkezője, ez nagyjából a DPI szabálykönyv szerinti demonstrálása volt. Ez a DPI. Na ez nagyon csúnya volt.
Nem voltam oda McVay tervéért és hívásaiért sem, de a Saints se volt borotvaéles. Az idénybeli meccsük sokkal jobb volt, megkockáztatom, sokkal jobbak is voltak ezuzek a csapatok ősszel.
Úgyhogy most nem rettegek a SB-tól a mutatott játék alapján, mint mondjuk a Falcons vagy az Eagles meccs előtt. Ha így játszanak két hét múlva is, akkor megint nyerünk majd underdogként, mint anno a 2001-es idény után.
Elnézést, nem tudja valaki, hogy New Orleansban a bíróból gumbó lett vagy megetették a krokodilokkal?
:)) Bizonyára már bérgyilkosok mentek érte…
Erősen csodálnám, hogy ezért bárki pénzt merne kérni New Orleansban. Ez ott hazafias kötelesség.
Kelet-Európából érkezett egy önkéntes halálbrigád, a hírek szerint.
Állítólag vérdíjat tűztek ki rá?
Aligátor.
Nédddamááán, egy újabb zoológus. Ne hergeljél, Krisztián, mert megharaptatlak egy aligaligátorral! :D Az aligátorok családja a krokodilok rendjébe tartozik, ergo ha azt mondom, hogy krokodil, akkor beletartozik az aligátor is. De szemmel láthatóan torkon ragadtad a gondolatmenetem lényegét. ;)
Persze, nyilván megetethetnék krokodilokkal is, de miért hozatnának az állatkertből, vagy ki tudja honnan krokodilokat, mikor az aligátor őshonos a közeli természetes vizekben. :P A többibe azért nem kötöttem bele, mert annak mondanivalójával egyet lehet érteni. :)
Szerintem most az eccer elhajítottad a szövegértelmezéses kéziszótáradat és rohadtul nem találod. :D Namégeccer: a krokodilok egyik családja az aligátor, magyarul az aligátor egy krokodil féle. Következésképpen ha aszondom, hogy krokodil, abba beletartozik az aligátor is. Tehát kurvára nem kell hozatnom a állatkertből, mert az arrafelé őshonos aligátor is krokodil. Na, kapiskálod már? :D
Hatalmas este volt, mindkét főcsoportdöntő kegyetlenre sikeredett!
New Orleans-ba a házi vodo babákat sajnos ügyetlenül szurkálhatták, mert a “most sem nyerhettek otthon a legvégén” átkot nem sikerült levenni magukról. Kár a Szentekért. Viszont ennél többet lehetett várni tőlük. Egy kicsit jobb napot kifogó Brees-szel sztem a padlót lehetett volna töröltetni a tegnapi Rams-szel. S akkor hiába lettek volna vakok a zebrák.
A Pats-Chiefs az autentikus skandináv krimi műfajt idézte sportos kiadásban. Az idegbetegségi faktor majdnem elérte a Falcons-szal vívott SB izgalmának szintjét. A “Mahomes-t tartsd a padon” leckét kiválóan bemagolták és felmondták a fiúk. Köszönöm, hogy láthattam ezt a brutál sok előrehaladást és alapszakaszt felejtően sikeres 3. kisérletet. :)
Rams – Saints: azt szokták mondani, hogy úgy jell játszani, hogy a bírók ne tudják befolyásolni a meccset. De az a be nem dobott dpi… Omg. Kétszer egymás után egy egy durva egyéni hiba után kiesni nagyon kemény. Szerintem ez volt Brees hattyúdala, jövőre nem lesz esélye az újabb gyűrűre.
A Rams 4.inch neki kellett volna menni, mert ha TD, akkor nagyobb a nyomás a Saintsen, ha meg kimarad, akkor is safety közel vannak és a def feljavult.
Pats – Chiefs: tanítsa már meg valaki Reidnek, hogy mi a frász az a clock management. Alig több mint két perc az órán, pár yrd az Endzone. Le kellett volna minél jobban pörgetni az órát és vagy Pats időkérést kikényszeríteni. Még 3 QB sneak is jobb lett volna ennél.
Szerintem nagy igazságtalanság, hogy nem támadhat vissza TD esetében a másik csapat. Legalább a PO illene esélyt adni.
Az utolsó bekezdéseddel teljes mértékig egyet értek, ugyanis ha Mahomes kezdi a drivot, akkor ők jutnak tovább.
A furcsa, hogy a szabályok szerint mindenben igyekeznek egyenlően kezelni a csapatokat. Negyedenként térfélcsere van, sosincs 11 vs 10 elleni játék, minden csapat megkapja az esélyt, hogy támadjon. Kivéve a hosszabbítást. Ezt a TD wins game dolgot még akkor is hülyeségnek tartanám, ha mondjuk 3-3-mal ér véget a meccs. A pénzfeldobásnak két dologról kellene döntenie: hogy kéri-e a labdát, és hogy melyik térfelet választja. A másik csapatnak pedig akármi történik lenne lehetősége a visszatámadásra. Amennyiben az első támadás során a védelem pontokat szerezne, ott befejeződhetne a meccs. De csak azért, mert az egyik TD-t ért el, a másiknak is meg kellene adni a lehetőséget. Remélem, jövőre ezen változtatnak.
A NRC-féle DPI… Nem értek egyet azzal a szabállyal, hogy az ún. szubjektív döntéseket nem lehet visszanézni. Nyilván ezt azért korlátozni kellene, hogy ne tartsanak 5 órán át a meccsek. Egy 5 részes, időkérésből és visszanézésből álló csomagot adnék az edzőknek, amit 2-3 arányban használhatnának fel (vagy 2 időkérés és 3 visszanézés vagy fordítva). A 2 vagy 3 időkérés bármikor felhasználható lenne, és amennyiben egy piros zászló után maradna az ítélet, 1 időkérést ugyanúgy elveszítene a csapat, mint jelenleg. Lenne viszont 2 (vagy 3) visszanézési lehetőség, amit kizárólag szubjektív döntéseknél lehetne bevetni, és akár marad a döntés, akár nem, mindenképpen elveszne egy lehetőség. A hozadéka mindössze annyi, hogy esetleg érvénytelenítik a TD-t vagy az INT-t. Esetleg pontosan meg kellene határozni, hogy melyik szituációt kérik visszanézni (például a WR és a CB közötti kontaktot). A 2 percen belüli szabályok maradnának. Azt gondolom, a félidőnkénti plusz 4, összesen plusz 8 videózás mint lehetőség időben talán nem olyan sok, ha ügyesek a bírók, akkor ez maximum 20 percet jelentene.
Amúgy a Pats győzelme azon múlt, hogy BB lefizette a pénzt feldobó bírót, hogy ők nyerjék a kezdést. Ugyanis, ha Mahomes kezdhet, akkor most a Chiefs van a döntőben.
Slater magic
“I always call heads,” Slater said after the Super Bowl. “When my dad was a captain, he called heads his whole career. I always call heads, and there is a little bit of luck. There is a little bit of a family faith story there. But we go heads, the Slater’s call heads.”
Hagggyukmááá ezt a kamut, mindenki tudja, hogy két érme van a bíró kezében, amit feldobás előtt kicserél a mindkét oldalon fejes érmére, és máris ott a varázslat. BB meg fizet, mint a katonatiszt és nyer… ;)
:-)) Igen, de a meccs elején a Chiefs nyert, nyilván azt is lefizette BB, hogy Reidék döntsenek Mahomes jegelése mellett, ami be is jött. Tehát ott van a két fejes érme + az ellenfél döntéshozói is zsebben vannak, könnyű ez így…
Az megint tudatos volt, mert tudták, hogy Reid egy idióta. ;)
Jah, a bírók is úgy csaltak a Rams-nek hogy a Saints-nek kedvezett a coin toss. Goodell keze mindenhova elér, a Föld meg lapos…
Slater MVP :-)
Hát! Két hazai győzelmet tippeltem, lett belőle két vendég. Utólag bocsánatot kérek a Saint drukkerektől. Ígérem a döntőre nem tippelek nyilvánosan, hogy maradjanak izgalmak mindenki számára. :) Viszont gondolkodom rajta, hogy jövőre elkérem Danitól a tuti tippek rovatot…
Az MVP átok idén sem tört meg!
DPI szabálytalanságról majd a következő cikkben fejtem ki a véleményemet.
Még annyit, hogy számomra sohasem volt szimpatikus csapat a Saints, de ahogy kiestek tavaly és idén a PO-ból, azért kicsit már sajnálom őket.
Az utóbbi időben már szimpatikusabbak lettek, leginkább Brees miatt – bár az idegrángásos és kényszeres ruharángatásaitól rendszeresen rosszullét kerülget – és tényleg bántó, hogy most idén már mindent összehoztak, hogy végre megint… erre most meg a bírók rúgják ki a széket alóluk. Nekem viszont bejött a tippem, szal vigyorgok, mint a vadalma. Nem is értem, mit társalgok itten mindenféle lúzerekkel… :D Jövőre is kiporoljuk a nadrágotokat!!!
Chiefs – Pats: Amikor Brady megdobta az endzone INT-jét, akkor úgy voltam vele, hogy ez még nagyon nagyon hiányozni fog a legvégén, mert nincs az az isten hogy félidőben ne röffentsék be a Mahomes masinát. Végül nem ezen múlt, de volt izgulni valójuk bőven. Dee Ford érthetetlen felállása is segítette őket, meg Edelman és Hogan parádés elkapásai az utolsó negyedben. Mindent megtett a Chiefs ami kitellett tőlük, de a hosszabbítás pénzfeldobása után (pont mint az 51. SB-ban) már nem volt kérdés ki fog győzni. Hihetetlen mérkőzés volt, örülök hogy fennmaradtam rá.
Saints – Rams: A Saints korábbi gyengélkedése és Gurley térdproblémái előrevetítették azt hogy ez egy nagyon más jellegű meccs lesz mint az előző, ez végül be is jött. Úgy éreztem nagyon biztonsági játékot nyom mind a két csapat próbálják nem eladni a labdát és valamennyi pontot szerezni. McVay-t nem éreztem elég agresszívnak és ugyan nem ezen múlt a vége, de ilyen nüanszokra nem lehet mégegyszer alapozni majd a döntőben. A Saints írtó peches volt tavaly is, meg most idén is, nem akar ez a farewell Brees SB összejönni valamiért. Ez a no call DPI nyilvánvalóan tankönyvi eset volt. De ezen felül számoltam vagy 3 facemaskot is amit elengedtek a játékvezetők. Idén a Refball számtalan meccsen volt tényező. Valamit rohadtul elrontottak az offseason-ben a bíróknál, mert idejét nem tudom mikor volt ennyire tényező egy szezonban a rossz bíráskodás.
“A Saints írtó peches volt tavaly is, meg most idén is”
lehet a DPI miatt így is nézni, meg úgyis, hogy mind az Eagles, mind a Rams ellen két olyan röfögő INT kaptak ajándékba az ellentől, amiből kevésbé szerencsés csapatoknak évekig egy sem jut
Ne keverjük a mázlit a bírói hozzánemértéssel.
Az INT-t el kell kapni, arra valamennyi ráhatása (mégha szerencsésen is pattan) van a védelemnek. De egy bírói döntésre semmi. Ha nincs zászló azzal nem tudsz mit csinálni.
Na, legalább nem kell fentmaradnom hajnalig az SB miatt :D
Nincs bajom a Patssel, tényleg hihetetlen amit művelnek, de a szurkolókon kívül kb mindenkinek baromi unalmas. Kb mint a 10 évvel ezelőtti Barca, vagy a dartsban Van Gerwen. Hiába játszanak magukhoz képest szarul, fel sem tűnik, mert ugy is nyernek, az ellenfélen látszik hogy szinte ők sem hiszik el hogy ezeket meg lehet verni. Biztos jó leget olyan csapatnak drukkolni akik folyton döntő esélyesek, de én már nagyon varom hogy a BB-TB kettős befejezze
Chiefs-Pats : Igazából a csapat tartását mutatja, hogy ennyi hibával idegenben lehozták a meccset. Lehetett volna ez simább is.
Saints-Rams: A hatalmas DPI-ről már mindenki elmondott mindent. Én inkább azt említeném meg, hogy ennek árnyékában mindenki elfelejti azt, hogy a Saints tökökn lőtte magát azzal az 1.41-el a vége előtt hívott passzjátékkal, amiből drop volt, és így megállt az óra. Ha akkor futnak és nem jön össze, akkor is lemegy 30 mp. Ezt még RIcsiék is a stúdióban furcsállták. Persze ez a nem kis hiba így most a bírózás árnyékában eltörpül.
Nem először jött be ez a taktika a csapatnak, hogy 3 negyeden keresztül fárasztják az ellen D-jét, aztán a végén, amikor már a seggükön veszik a levegőt, akkor kivéreztetik őket. Mint egy torreádor, aki fárasztja a bikát és a végén leböki. Néha jön egy Eli vagy egy Nick nevű bika, aki átszúrja a lábszárát a művésznek, de ez benne van. Lehet még nem ment ki a sör. :)