Kyler Murray az idei draft egyik legérdekesebb, legtöbb figyelmet kapó figurája. Sokáig ment a dilemmázás, hogy foci vagy baseball, most hivatalosan is letette a névjegyét a futball mellett és a legtöbben úgy beszélnek róla, mint tuti top10-es pickről. Természetesen korábbi edzője, Lincoln Riley sem gondolja másképp.
Sokkolna, ha 5 játékos hallaná a nevét a draft napján Murray előtt.
Az első öt választási jog ugyebár az Arizona Cardinalsé, a San Francisco 49ersé, a New York Jetsé, az Oakland Raidersé és a Tampa Bay Buccaneersé, de felcserélhet például a New York Giants, a Jacksonville Jaguars, a Denver Broncos, a Miami Dolphins vagy a Washington Redskins is Murray jogaiért.
Murray kapcsán nem lehet elmenni a magassága, vagy inkább annak hiánya mellett. Illetve természetesen nem csak a magasság, hanem a törékenynek tűnő testalkat is sokaknál kicsaphatja a biztosítékot. Viszont talán a mai NFL fejlődött már annyit, hogy ez kevésbé legyen probléma. Riley legalábbis így látja.
10 évvel ezelőtt még csak fel sem merülne ez a dolog. De tisztelet a csapatoknak, az edzőknek és a játékosmegfigyelőknek, mivel szerintem az NFL fejlődött. Szerintem egyre jobban elvetik ezeket a régi dogmákat és kinyitják a szemüket olyan játékosokat keresve, akik tudnak játszani. Vajon hány tehetség veszett el, mert nem teljesítette a méretbeli kritériumokat? Csak meg kell nézni Kylert játék közben. Élete nagy részében irányítót játszott és mindig a legkisebbek közt volt, úgyhogy neki ez csak foci. A méret nem számít.
A sebessége nyilván elképesztő. Ő lesz az NFL messze leggyorsabb irányítója abban a pillanatban, amint belép az ajtón. De ezen felül atletikusságban is sokat tesz le az asztalra, elit gyorsasága van, ami fontos lesz. És ő egyszerűen érzi. Tudja, hogyan kell játszani. Nem fog szükségtelen ütéseket benyelni. Néhányat elbír a teste, de én kicsit Barry Sandershez hasonlítom – még ha ez óriási dicséret is. “Igen, kicsi vagyok a poszthoz képest, de annyira atletikus és annyira okos vagyok, hogy nagyon ritkán kapok hatalmas ütéseket.” Kylert sokkal kevesebbet ütötték meg, mint például Baker Mayfieldet. Sokkal kevesebbszer. Igazából sosem volt szétverve egy meccs után sem. Ez a srác egészséges tud maradni, elég okos ehhez.
Riley ugyebár három évig edzette Baker Mayfieldet (két év támadókoordinátorként, egy év főedzőként) és egy évig Murray-t. Szerinte Murray-nek hasonló sikere lehet, mint Bakernek. Más személyiségek, de mindketten ha beállnak a huddle-be, a körülöttük lévő játékosok elhiszik, hogy nyerni fognak.
Vajon melyik GM-ben lesz annyi, hogy kiválassza Murray-t? Ha igaza lesz, akkor könnyen rájátszásba juthat 2020-ban. Ha nem lesz igaza, akkor pedig elveszti az állását 2022-re és mehet sima játékosmegfigyelőnek.
Legfrissebb cikkeink
- TRADE: Futót szerzett a Bengals!
- A Gaintsnél és a Brownsnál nem, de a Titansnél várható egy QB-csere
- BREAKING: Za’Darius Smith a Lionsé!
- Carrnak még idén összejöhet, hogy mind a 32 csapattól kikapjon karrierjében
- A Colts kitart Joe Flacco mellett
- A Panthersnél még nem döntöttek, ki legyen a kezdő irányító
- Több hét kihagyás vár Prescottra, de legalább Parsons visszatér
- Touchdown #9 – SB-jóslat, tömeges temetés, egy óhaj és egy félelem
- Hosszabbítás kellett hozzá, de veretlen maradt a Chiefs
- Triple Coverage #565 – A 9. forduló összefoglalója
- 60 milliós szerződést adott a Broncos Jonathon Coopernek
- TRADE: A Broncostól szerzett pass rushert a Cardinals
- BREAKING: Dennis Allen kirúgva!
- Második olvasás #9 – Tisztult a kép az NFC-ben, káosz az AFC-ben
- FK! in LA & Seattle – Day 1 & 2 – Rams 🐏 & Joshua Tree 🌵 (vlog)
Legutóbbi hozzászólások
- LaszloSzollosi on Touchdown #9 – SB-jóslat, tömeges temetés, egy óhaj és egy félelem
- katonadani on A Colts kitart Joe Flacco mellett
- AncrathJorg on A Colts kitart Joe Flacco mellett
- Cseh Tibor on BREAKING: Dennis Allen kirúgva!
- Csakeztne on Hosszabbítás kellett hozzá, de veretlen maradt a Chiefs
- TheGUARDiAN on Hosszabbítás kellett hozzá, de veretlen maradt a Chiefs
- bjeela on Hosszabbítás kellett hozzá, de veretlen maradt a Chiefs
- Zotya on Második olvasás #9 – Tisztult a kép az NFC-ben, káosz az AFC-ben
Én a felsorolt csapatok közül talán a Raidersben és a Dolphinsban érzem azt a lehetőséget, hogy meghúzza, még halványabban a Tampa. A többi ezért vagy azért szinte biztosan passzolni fogja.
Szerintem még nagyon élnek a méretekkel kapcsolatos régi reflexek, a srác 5 cm-el alacsonyabb Breesnél, kicsit vékonka is, ráadásul a tapasztalatai sem eget rengetőek, túl sok kockázat lesz ez egy top pickhez. Szerintem csúszni fog, de a 2. körig azért valószínűleg nem, úgy Rosen helyén vagy egy kicsit lejjebb érzem, hogy elviszik majd.
” kicsit vékonka is”
Konkrétan mint egy zsugorított Eli Manning…
Mondjuk a Dolphinsba mehetne…:”D
En sem tudom elkepzelni a giantsban, mert akkor nevet kene vältoztatniuk mondjuk dwarfs-ra.
A homloka is?
” de mindketten ha beállnak a huddle-be, a körülöttük lévő játékosok elhiszik, hogy nyerni fognak.”
Ez már kibaszott száni:”D
A hülyegyerek megásta a gödröt magának a kreténségével,most meg minden nyomorut nyalja fel.
Az összefoglalók alapján valóban nem tudták sokszor megütni. A sebessége egészen lenyűgöző, kérdés az NFL-ben is elég lesz-e. Jackson is hasonlóan látványos volt egyetemen, de már első szezonjában látszott, hogy az NFL-ben nem fog 50 yardokat futni.
Nem a magassága fog dönteni. 2cm alacsonyabb Russell Wilson-nál, ami semmi.
Mondjuk ennek ellenére én a helyében maradtam volna baseball-nál. Ha abban is jó, akkor ott is szép summákat kereshet és kisebb a sérülésveszély!
Aha. A KM körüli hype olyan méreteket öltött, hogy csomóan vele próbálják eladni a mockdraftos cikküket. Van egy kitartó fazon az nfl.comon aki mindenáron a Peccbe küldi. Pedig mind tudjuk, hogy ez esetben 5. körben választják és visszahordót majd elkapót csinálnak belőle.
Tavaly Lamar volt a nagy álmuk a pats-be.
Ugye itt is volt szerző,aki oda vízionálta volna…
Ha ennyire jó az áru, akkor minek ennyire tukmálni a népre? Annyira nem értem ezeket a felszopó bullshit dumákat. De a cseresznye a tejszínhab tetején: “Ez a srác egészséges tud maradni, elég okos ehhez.”
Igen, az NFL-ben ezen múlik Khalil Mack meg Von Miller mellett, hogy az agressívebb safety-ket ne is emlegessük. Oooo, anyám borogass… :-D
Én azt jegyezném meg a cikk kapcsán, hogy teljesen természetes, hogy 10 évvel ezelőtt (hogy a még régebbről már ne is beszéljünk) sokkal jobban számított a testi méret a QB-k kiválasztásánál, mint most. Az azóta eltelt időben rengeteg kis apró (vagy talán nem is annyira apró) szabályt hoztak vagy módosítottak az irányítók megvédése érdekében. 10-20 évvel ezelőtt, amikor elkezdtem nézni a focit sorozatba kaptak akkora ütéseket az irányítók, amelyektől a ma az egyetemről kikerült srácok többsége picsogva szaladna vissza az öltözőbe. Ma már a sérülések többségét is inkább egy rossz mozdulat következtében szerzik az irányítók, nem pedig a hatalmas ütésektől.
Ha Cam Newton-szerű testfelépítés is ennyire megsínyli az NFL-t, akkor Murray-szerű előtt mi a perspektíva?
Wilsonnal is drasztikusan visszavetettek a futásból, jobban egyben is van egészségügyileg, viszont maradt TOP irányító. Az a baj, hogy ha Murray (vagy Lamar Jackson) játékából kiveszed a futást, akkor nem igazán marad a kezedben első-második körös érték.
“Az a baj, hogy ha Murray játékából kiveszed a futást, akkor nem igazán marad a kezedben első-második körös érték.”
Ööö, de. Murray egy nagyon jól passzoló irányító
Hogy az egyetemi statisztika majd NFL szinten is tartja-e magát, azért azt én nem mondanám ennyire biztosnak. Kimondottan erősebb védelem ellen (pl. Alabama) azért már kicsit “nettósodott” az a passz statisztika szerintem.
minimálisan érdekelnek csak, hogy milyenek voltak a statisztikái. nem ez számít egy evaluationben
Ti is írjátok, hogy reálisan kik lőhetnek potenciálisan Murray-re:
1. Cards: a liga legrosszabb offense fala – már az eredmény lenne, ha az első fordulók egyikében nem szed be a season ending sérülést, plusz most volt QB draft
2. 49ers: Garoppolonak a világ összes pénzét odaadták, nincs miről beszélni
3. Jets: Darnold az egyik legtöbbet nyomás alatt tartott irányító volt idén – nincs miről beszélni
4. Raiders: Derek Carr tudna mesélni
5. Bucs: hagyjuk…
6. Giants: a legkisebb O lineman is 10 centivel magasabb nála, pass protectionben nem túl jó fal
7. Jags: a legkisebb O lineman is 13 centivel magasabb nála, és a lábon jó Bortles-t is agyba főbe verették idén
8. Broncos: most igazolták le Flacco-t, és gyenge a fal
9. Dolphins: gyenge a fal és Belichick ellen újonc futós irányító sok jóra ne számítson
10. Skins: a legkisebb O lineman is 15 centivel magasabb nála
Ahol már eleve szar az O-line, oda ablakon kidobott pénz egy alacsony és mindössze 88 kg-os iránytó, mert inkább előbb mint utóbb szerencsétlent oldalvonalon kívül rakja egy komolyabb sérülés.
Wilson előtt a liga legrosszabb fala volt évekig. Oké, kicsit erősebb felépítésű Murray-nél, de nem olyan sokkal, hogy a kicsi irányító jelzőt ne aggassuk rá. Neki nem probléma? Nem, mert mozgékonyságával részben tudja ezt álcázni (pl egy mozogni nem tudó irányítónak még rosszabb a gyenge fal). Ahogy Murray is.
Wilsonnál is jóval magasabb a támadófala. Neki nem probléma? Nem, mert jól ki tudja emelni a fal mögül a labdát. Ahogy Murray is.
Mondom, lehet neked van / lesz igazad és túl van dramatizálva a fizikai méret. Csak még az NFL szinten kicsi Wilson is ráver Murray-re 10 kg-ot. Ezt szorozd meg minimum 45-tel (előbbit ugyanis ennyiszer sackelik átlag évente).
Azért Newtonnál az is nagyon komoly szerepet játszott, hogy elhitte magáról, hogy ő maga beton kemény, és olyan ütközésekbe is belement (többek között mert az edzők nem tiltották le róla), amibe a legtöbb QB ma már nem. És akkor jött a két Broncos elleni meccs, akik mindezt kihasználva nagyon fájdalmas leckében részesítették.
Na most az edző elmondása alapján Murray tisztában van a képességeivel és a szavaival élve állítólag nem fog szükségtelen ütéseket benyelni. Nyilván garancia semmire sincs, de azért ilyen hozzáállással van esély arra, hogy a teste bírni fogja a ligát.
Abban teljesen igazad van, hogy amit meg tudok tenni a sérülés elkerüléséért azt megteszem magam, de ha konkrétan nem látom a falembereim hátától, hogy jön egy késleltetett blitz, akkor akarhatom én elkerülni a nagy ütést, nem fogom. Vagy ha nem látok ki a zsebből “rendesen” és ezért nem veszem észre az üresen álló elkapót és még tartogatom a labdát, közben meg telibe ver egy 120 kilós védő, akkor megint nem tudok mit tenni.
Aztán lehet tényleg az lesz, hogy túlértékeltek a fizikai paraméterek. Csak közben azt látni, hogy a sztár védőknél is (a drabális méretek ellenére) egyre inkább alap az atletikusság – az alulméretezett irányítók meg győzzenek menekülni. Murray meg nemcsak magasságban, hanem súlyban is 13-15-tel van az átlag irányító mögött.