Lamar Jackson tavaly hét alapszakasz-meccsen kezdett a Ravensben (plusz egyszer a rájátszásban), a hétből pedig hatszor győzni tudott vele a csapat. Ez elsősorban a fiatal irányító lábainak volt köszönhető – meccsenként 18-szor futott, összesen 556 yardot és négy TD-t szerezve –, de a csapat tulajdonosa, Steve Bisciotti szerint ebből nem lesz rendszer, nem fog Jackson meccsenként 20-szor futni, nem erről szól a Ravens offense.
Felmerülhet akkor a kérdés, hogy milyen lesz a Ravens támadójátéka, Jackson passzolni ugyanis nem nagyon tud: meccsenként 162 yardja volt, és mindössze hat TD-re és három INT-re futotta 58 százalékos passzpontossággal, a PFF értékelése szerint pedig csak Josh Rosen és Ryan Tannehill passzolt nála gyengébben.
Csak Jackson lábaira nem lehet franchise-t építeni, ezt a Chargers meg is mutatta a rájátszásban. Nem véletlen, hogy a csapat az első és a harmadik körben is szerzett egy elkapót, mindenképp javítani kell a passzjátékon. Ettől függetlenül meglepő lenne, ha a gameplan nem a fiatal irányító futásaira épülne – ha nem is 20-szor, de meccsenként tízszer biztos fog futni a labdával.
Legfrissebb cikkeink
- Második olvasás #16 – Egy esély, hogy megszerezz mindent
- Hűtőházban készültek a Saints irányítói a Green Bay-i hidegre
- Myles Garrett a valaha volt legfiatalabb százados!
- Brock Bowers már 1000 yard felett, ezen a héten meglehet a rekord is
- A szezon eleje óta törött kézzel játszik Josh Allen
- Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- A Rams tovább menetel, megszakadt a Bills sorozata, a Lions kiütötte a Bearst
- Penix bemutatkozott, a Raiders bukta az 1/1-et, simán nyert a Bengals és a Colts
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
Legutóbbi hozzászólások
- Cseh Tibor on Őrülten jó meccsek Dallasban, Washingtonban, Seattle-ben és Carolinában
- katonadani on FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
Naná, idén is csak 18x fog, nem 20x :)
Nem mondom, hogy örülök LJ-nak, mert rohadtul nem… de kicsit igazságtalan a dolog vele szemben..:
PFF passz grade / Pass comp:
Sam Darnold Pass 62.9 / 57,7%
Josh Rosen Pass 48.2 / 55,2%
Josh Allen Pass 58.0 / 52,8%
Lamar Jackson Pass 57.1 / 58,2%
Azért ez nem azt jelenti, hogy mekkora hulladék lenne…
Mondom.. nagyon örülnék, ha idén kiraktuk volna Flacco-t és dolphins üzemmódban lennénk inkább suck for Lawrence jeligével, akár 2 évig is..
DE kicsit túl van tolva ez a LJ egy buta RB/WR bicikli.. (a buta lehet, hogy stimmel :D)
Nem rossz gondolat. Látod a Dolphins nem bízza a véletlenre a dolgot! :) Fitzpatrick túl jó lett és nem lettek volna 1/1-ek, ezért behúzták Rosent, neki már úgy is van rutinja ebben. Azért ez a statisztika számomra megdöbbentő, hogy a sokak által istenített Rosen még Jacksonhoz képest is rosszabbul passzol.
Nem azért mert nem értenék egyet, de kik istenitettek Rosent?
Chester :D
Jó az egy! Es tudjuk hogy ő konnyen szerelembe esik.
Hát amikor Murrayt kihúzta a Cardinals, akkor sok kommentet olvastam arról, hogy milyen hülyék amiért lemondtak Rosenről.
Azért újonctól, főleg beugrótól ez nem is retek rossz. Pl Manning több INT-et mint TD-t dobott 57% pontossággal. Pedig generational talent volt.
Az eye test az egy más dolog. Meg amikor nyilatkozni hallom. Na az fáj. De nem hiszem, hogy reménytelen volna.
Hihetetlen! :D Rosennél még Jackson is nem kevéssel jobban passzoló QB! Hát árulják már el az emberek, hogy mégis mi alapján látják őt franchise QB alkatnak? :)
Szerintem nem az a lényeg, hogy fut-e Lamar Jackson, és hogy mennyit, hanem az, hogy miért. Őt úgy kellene képezni, és számára olyan támadórendszert összerakni, hogy minél komfortosabban érezze benne magát, ami azt is jelenti, hogy ne érezze úgy, hogy futnia kell, különben halott a játék. Olyan playbookot kell összerakni neki, amiben fejlődhet a passzkészsége, hogy magabiztosabbá váljon. Azzal nyilván semmi gond nincs, ha tervezett a futás, ha van egy ilyen QB, akkor ezt ki kell használnia a Ravensnek. Akkor viszont nem sokáig marad az NFL-ben, ha képtelen olvasni a védelmeket, és amint meglátja a védelem felállását, mindig az lesz az első gondolata, hogy merre kéne futnia, nem pedig az, hogy “hoppá, azon a route-on egy LB marad egy WR-rel”. Ha nem veszi észre, hogy az ellenfél felkészült a futására, és erőlteti, iszonyatosan meg fogják büntetni, mert az ő kiütésével gyakorlatilag meglehet az ellenfélnek a W.
Nyilván nem egyszerű ez, mert a Ravens próbálja őt épségben megőrizni. Ugyanakkor butaság lenne, ha Harbaugh-ék nem próbálnának meg élni L. J. adottságaival. A lényeg a győzelem. Hogy miként éri el a Ravens, nem számít. Az ellenfél védelmét át kell verni. Ha passzra készül, futással. Ha RB-futásra, akkor fusson L. J. Ha kell, 25-ször. :)
Azt láttuk Griffinnél és akar Newtonnal is hogy nennyire tartható ha az iranyitod sokat fut. Persze fusson ha kell, lehet azt veszélyesen használni, de h tudatosan fusson az nem jó ötlet. Egy-két meglepi play, esetleg egyket jol felepitett drive. De tanuljon meg inkbb passzolni, akkor akar hosszu palyafutasa is lehet.
1.Lehet a Ravensnek az lesz a terve, hogy rövidtávon sokat futtatja és 5 év után el köszönnek tőle, amíg bagóért játszik. Én képtelenségnek tartom, hogy annyira megtanuljon passzolni, hogy futás nélkül átlagos QB lehessen.
2. Newton és Griffin jutott nekem is eszembe. Viszont az is, hogy a Titans nem hagyja Mariotat rohangálni, aki így viszont nem jó QB. Szóval hiába őrzik meg az egészségét, annyira jól így se járnak.
Mariota egészségének megőrzése nem sikerül valami jól, ha hagyják futni, ha nem.
Newton meg azért képes passzolni is, valamivel jobban, mint Lamar, na persze ő sem egy Mahomes.
A Ravens koncepciója érthetetlen, elég sok példa van rá, hogy a QB-t nem lehet hosszú távon futtatni. Azt mondják nem is akarják. Akkor miért olyan QB-ra építik a franchise-t aki nem tud passzolni? Passzolni nem tud, de azt kell neki, futni tud, de azt ne tegye.
Mariota egészségének megőrzése nem sikerül valami jól, ha hagyják futni, ha nem.
Newton meg azért képes passzolni is, valamivel jobban, mint Lamar, na persze ő sem egy Mahomes.
A Ravens koncepciója érthetetlen, elég sok példa van rá, hogy a QB-t nem lehet hosszú távon futtatni. Azt mondják nem is akarják. Akkor miért olyan QB-ra építik a franchise-t aki nem tud passzolni? Passzolni nem tud, de azt kell neki, futni tud, de azt ne tegye.
Nem szabad senkit előre temetni. Nyilván túlzás a tavalyi győzelmeket neki tulajdonítani, mert nem sok köze volt hozzá, ugyanúgy túlzás már most elparentálni.
Tény, hogy a legtöbb QB passzpontossága nem szokott javulni az egyetemi évekhez képest az NFL-ben. Tény, hogy az egy Russel Wilsonon kívül (korábban esetleg Vick) tudott hosszabban sikeres lenni, sok tervezett futással, és sok meneküléssel. De Wilson pontossága egy klasszissal jobb, és a túlélési intelligenciája tényleg kivételes. Úgyhogy jogosak a kételyek. De még túl kicsi a minta, hogy azt mondjuk teljesen reménytelen.
Az idei év szerintem garantáltan kuka lesz a Ravensnek. A valódi kérdés azonban, hogy sikerül-e a srácból NFL kezdő irányítót faragni, és ahhoz az első lépés, kerül amibe kerül, sokat kell passzoltatni, csak így derül ki, hogy érdemes-e vele továbbmenni, vagy irány draft, ahol minden valószínűség szerint, egy elég jó pozícióból lehet majd válogatni.
A téma kapcsán megint elgondolkodtam az NFL csapatok QB fejlesztő programjain, melyek alig léteznek jelenleg, A 2000-es évek elejéig jellemző volt, amit valaki írt Manning kapcsán, hogy gyenge kezdés után folyamatosan fejlődtek a fiatal irányítók. Ez a trend a 2000-es években lényegében megszűnt.
Általában azonnal mély vízbe kerülnek a nagy tehetségek Rodgers és most Mahomes volt üdítő kivétel, mivel a csere poszton sem képzik őket, nem is lenne értelme, legfeljebb el- és leleshetik a szakmát, már ahol van kitől. Mondjuk Garoppolo jó helyzetben volt, vagy Rodgers is. Így jellemzővé vált, hogy a fiatalok teljesítménye inkább romlik az újonc éveik végére nemhogy emelkedne. Goff emelkedését nyilván magyarázza a minőségi edzőváltás, de rajta kívül nagy léptékű és tartós előrelépésre az elmúlt két évtizedben nem emlékszem.
Nagyszerű kezdést követő leépülésre annál inkább van példa (Kapernick, RGIII, Prescott, Carr, de még Eli vagy Flacco is idesorolható és vannak még bőven), a másik jellemző trend a megrekedés, stagnálás, erre is rengeteg példa van. Csak a fejlődés, az valahogy ritka.
Most a Mayfield évfolyamtól várjuk nagyon az előrelépést, kíváncsi vagyok mi valósul meg ebből. TB-n láttam folyamatos fejlődést, mert ő hihetetlenül tudatosan fejlesztette magát, de ő a kivétel ebben. Jelenleg a tehetségek, mert szinte minden QB akit draftolnak nagyon tehetséges, ki vannak szolgáltatva a jószerencséjüknek, hová veti őket a sors, hogy kezelik őket. Én a többséggel ellentétben egyáltalán nem értem meg, és szégyenletesnek tartom amit a Cardinals Rosennel művelt, és egyben nagyon jellemzőnek az NFL hozzáállásáról, és hogy mit gondolnak a fiatalok képzéséről, fejlesztéséről. Ami annál érthetetlenebb, mivel egyre nagyobb szerep hárul az irányítókra és egyre tovább képesek magas szinten játszani.
1.Mivel az edzéseken egyre szigorúbb feltételeknek kell megfelelni, a játékosok egészsége érdekében, ott tartunk most, hogy fejlődni a QB-k szinte semmit nem tudnak meccsek nélkül. Mahomes padoztatása is inkább tűnik időpocsékolásnak, mint olyan döntésnek, hogy ez jelentette volna az MVP címet neki.
2. A hanyatlás leginkább az olyan QB-kat érintik, akik a futásaikkal voltak inkább veszélyesek. A zsebirányítók, mint Carr, Flacco, Stafford, Ryan, Cousins rövid időn belül elérik a korlátjaikat és nagyjából azon a szinten meg is maradnak huzamosabb ideig. Persze kisebb-nagyobb ingadozások előfordulhatnak szezononként, hiszen náluk leginkább a javulást illetve romlást az edzői stáb illetve a társak idézik elő.
3. Rosen 14 meccsen nem tudta megmutatni, hogy ő miért is lenne franchise QB alkat. Allen vagy Darnold hasonlóan gyenge csapatokban játszottak, de ők megmutatták 3-4 meccsen a tehetségüket. Szerintem jól döntött a Cardinals.
1. Minden poszt fejleszthető és fejlődik. A QB-kat eddig se ütötték meg edzéseken, és a tanulási folyamat valóban fontos része az éles meccs de az erős túlzás, hogy nem fejlődhet egy QB csak a meccseken.
2. Ez megint egy túlzó kijelentés. Elérik a korlátaikat. Miért vajon? Mert nincs tudatos fejlesztő program szerintem. Pont a QB nem annyira fizikális, hogy 25-27 év a csúcs és onnan csak lefelé van. A legnagyobb irányítók képesek voltak fejlődni és többnyire 30 fölött érik el a legjobbjukat.
3. Hú tényleg, mind a 14 meccsen lehetőséget kapott megmutatni? Na pont ez az a szemlélet ami jellemzi őket. Igaz egy olyan szar edzővel, akit egy év után ki kellett rúgni, reménytelen védőfallal, kevés célponttal. Nyilván az újonc hibája volt. Ilyen alapon Goff, vagy anno a Manningek, Brees, és még sorolhatnám, mind mehettek volna lapátra. Nem egyszerűen szar döntés volt, hanem szemét is. Nyilván az 1/10-es irányító, (akiért felcseréltek) példátlan elcserélése egy éven belül, jelentős veszteséggel, amellett, hogy példátlan, szerintem az általam részletezettek szerint nem csak hiba volt, hanem szégyenletes is. Egyébként Rosen is megmutatta párszor, hogy több van benne, de a teljesítmény nagyon jelentős részben nem rajta múlott.
1. Nem tudom pontosan mennyire korlátozzák, de az szinte közmegegyezés tárgya, hogy annyira nehéz edzéseken meccsszituációt szimulálni, hogy QB csak edzésekkel nem fog fejlődni.
2. Elképzelhető, hogy akár a pályán kívüli ügyeikkel van összefüggésben a korral való javulás egyeseknél. Ez alatt az olyan dolgokat értem, hogy családot alapítanak, lesz egy nyugodt légkörük, túl vannak az első nagy szerződésen és a nagy pénzt is tudják kezelni.
3. Manning újonc szezonját egy kalap alá venni Rosenével elégé röhejes. De még Brees-ét is. Ha azt kérded miért, nézd meg a 98-as illetve 02-es QB statisztikákat. Látni fogod, hogy ők bőven a középmezőnyt erősítették, míg Rosen a mezőny legalján található. Goff viszont valóban érdekes eset. Ő ugyanúgy csont utolsó volt, mint Rosen és mégis elég jól játszik McVay kezei alatt. Továbbra se tudom eldönteni, hogy McVay egy korszakos zseni, aki egy reménytelennek tűnő QB-t juttatott el SB-ig vagy Goffnak is csak idő kellett, ahogy akár Rosennek kellene.
4. Szégyenletesnek egyáltalán nem tartom a Cardinals döntését, de azt is megértem, ha Bosa-t választják 1/1-en és Rosennek adnak időt Kingsburyvel. Ha már valamit lehet kifogásolni az inkább az, hogy a lehető legrosszabb helyre cserélték.
1. Nem tudom pontosan mennyire korlátozzák, de az szinte közmegegyezés tárgya, hogy annyira nehéz edzéseken meccsszituációt szimulálni, hogy QB csak edzésekkel nem fog fejlődni.
2. Elképzelhető, hogy akár a pályán kívüli ügyeikkel van összefüggésben a korral való javulás egyeseknél. Ez alatt az olyan dolgokat értem, hogy családot alapítanak, lesz egy nyugodt légkörük, túl vannak az első nagy szerződésen és a nagy pénzt is tudják kezelni.
3. Manning újonc szezonját egy kalap alá venni Rosenével elégé röhejes. De még Brees-ét is. Ha azt kérded miért, nézd meg a 98-as illetve 02-es QB statisztikákat. Látni fogod, hogy ők bőven a középmezőnyt erősítették, míg Rosen a mezőny legalján található. Goff viszont valóban érdekes eset. Ő ugyanúgy csont utolsó volt, mint Rosen és mégis elég jól játszik McVay kezei alatt. Továbbra se tudom eldönteni, hogy McVay egy korszakos zseni, aki egy reménytelennek tűnő QB-t juttatott el SB-ig vagy Goffnak is csak idő kellett, ahogy akár Rosennek kellene.
4. Szégyenletesnek egyáltalán nem tartom a Cardinals döntését, de azt is megértem, ha Bosa-t választják 1/1-en és Rosennek adnak időt Kingsburyvel. Ha már valamit lehet kifogásolni az inkább az, hogy a lehető legrosszabb helyre cserélték.