Kilenc pickje volt a draft előtt a Lionsnek, és az előre-, illetve hátramozgások után is sikerült ezt a számot tartani, vagyis bőven volt lövésük a játékosbörzén. Ezzel együtt kifejezetten ambivalens draftot hozott össze a csapat, mintha menet közben elfelejtette volna, melyik körben is van éppen. Óriási reachek és stealek Detroitban.
Első nap
A draft előtti hírek arról szóltak, hogy a Lions szeretné elcserélni az 1/8-as pickjét, hogy minél nagyobb drafttőkével várhassa a folytatást. Ebből végül semmi nem lett – hogy végül meggondolta-e magát a csapat, vagy egyszerűen nem kereste őket senki, nem tudni –, bár az első kör után így sincs különösebb ok a panaszra.
1/8: TJ Hockenson, Tight End, Iowa – Értékelés: A
Messze nem a TE volt a csapat legnagyobb hiányposztja, ennek ellenére az Iowa tehetsége egyszerűen olyan jó érték volt itt, hogy nem hagyhatta bent a csapat (ennél már csak az lett volna a jobb, ha Josh Allent (DE) nem viszi ki a Jaguars pont a Lions előtt). Hockensont a legtöbb szakértő korszakos tehetségnek tartja, az új Gronknak, aki kiválóan tud blokkolni is, a méretei alapján pedig Travis Kelcere hajaz. Bármelyik is lesz belőle, óriásit nyerhet rajta a Lions, bár Jessee James leigazolása így nettó felesleges lett.
Második nap
A Lionsnek egy pickje volt a 2. és 3. körben is, és meglehetősen fejvakarósra sikerült – reach a négyzeten.
2/43: Jahlani Tavai, Hawaii – Értékelés: B-
Vállsérülése miatt nem szerepelt a combine-on, emiatt sokan 4-5. körbe várták, a tehetsége és tökéletes méretei alapján pedig 3. körös tehetségnek tűnt – vagyis akárhogy nézzük, a második kör elején elég nagy reach. Hiányposztra érkezett, a mentalitása jó, sokoldalú, korrekt három downos LB is lehet belőle, de a 43. pickre nem olyan játékost választasz, aki korrekt lehet. Ezzel együtt is védhető, még ha nem is a legszexibb húzása a csapatnak.
3/81: Safety Will Harris, Boston College – Értékelés: C+
Remek fizikai adottságok, illik Patricia rendszerébe, a pályán és az öltözőben is vezér, ugyanakkor inkább a speciális egységben és a rotációban lehet hasznos, mint kezdőként. Ő is 1-2 körrel hamarabb lett kiválasztva, mint várták, de mivel needre érkezett, nagyon rossz értékelést nem érdemel (és vélhetően más is akarhatta, hisz a Lions feltrade-elt érte).
A második nap értékelése: A Lions nem a legjobb játékosokat kereste, hanem azokat, akik fizikailag és mentálisan is illenek Patricia elképzeléseihez. Hogy ez jó vagy nem, az majd eldől, ráció van a dologban, de így látatlanban nem feltétlenül lehetnek elégedettek a szurkolók a második nappal. Értékelés: C+
A harmadik nap
A Lionsnek egy negyedik, egy ötödik, két hatodik és két hetedik körös pickje volt a harmadik napon, ami kifejezetten jól sikerült, kezdőket talált itt a csapat. Ez a nap a stealekről szólt.
4/117: Austin Bryant, DE, Clemson – Értékelés: A
5/146: Amani Oruwariye, CB, Penn State – Értékelés: A+
6/184: Travis Fulgham, WR, Old Dominion – Értékelés: A+
6/186: Ty Johnson, RB, Maryland – Értékelés: C
7/224: Isaac Nauta, TE, Georgia – Értékelés: A
7/229: P.J. Johnson, DT, Arizona – Értékelés: A
Bryant remek pick volt a 4. körben, és nagyjából azt mondható el róla, mint a többiekről: tökéletes méretek, rendszer-fit, kiváló mentalitás. Az egyetemi szezon végét sérülten nyomta végig, ami külön szimpatikus volt a Lionsnek, hisz manapság egyre többen hagynak ki meccseket, nehogy megsérüljenek. Elsősorban szituációs pass rusher lehet, futás ellen komoly hátrányai vannak, de mivel Patricia szeret rotálni, elég sok snapet kaphat.
Oruwariye a nap egyik legnagyobb stealje, a harmadik körben is simán kimehetett volna a tehetsége alapján. A méretei neki is kiválóak, nagy, fizikális corner, akinek a legnagyobb hibája az, hogy pocsék a gyorsulása, ha megverik a LoS-nál, akkor meszeltek neki. Ezzel együtt is kezdő potenciál van benne, jó eséllyel kezdeni is fog, ráadásul keményen beleáll a szerelésekbe futójátékoknál is, ami külön pozitívum és elvárás Patriciánál. Az ötödik körben ajándék.
Fulgham is jó pick a 6. körben, simán kimehetett volna a második napon. Remek méretei vannak, red zone-ban ideális lehet, de a szeparációs képességei nem valami jók. Simán lehet WR4 akár már idén, de az sem lenne meglepő, ha hosszú távon kiszorítaná Marvin Jonest. Akárhogy is, Stafford nem panaszkodhat, nagyon komoly fegyverarzenált kapott. Vele ellentétben Ty Johnson egy teljesen értelmetlen pick, semmi olyat nem tud nyújtani első ránézésre, amiből hiány lenne, meglepődnék, ha megélné a rosterszűkítést (bár az állítólagos 4.26-os 40 yardos ideje nem rossz, talán a speciális egységben lesz neki hely).
A 7. kör is jól sikerült: Nauta egy egész ügyes TE, elkapni és blokkolni is elég jól tud, egyértelmű steal a 7. körben, ha nem lenne James, akár TE2 is lehetne (ezek után pláne nem tetszik a James-igazolás). Johnson pedig egy hústorony, aki a méreteiből adódóan jó lesz a futás ellen, főleg rövid yardos szituációknál. Több nincs benne, de az soha nem árt, ha lehet a védőfalat rotálni. A harmadik nap értékelése: A+
Értékelés
A második nap nem lett az igazi, a harmadikkal viszont sikerült némiképp korrigálni rajta. Az egyértelmű, hogy a Lions nem elsősorban a tehetséget nézte, hanem a mentalitást és a rendszer-kompatibilitást, és ez egy abszolút védhető filozófia. Az első nap tökéletes, a harmadikon is több fegyvert kapott Stafford, az offense nagyon rendben van papíron. A védelem is javult, hiányposztokra érkeztek játékosok: Oruwariye és Tavai kezdők lesznek, utóbbi pedig Davisnél nem lehet rosszabb, illetve a védőfalba is jött mélyítés. Nem mondanám, hogy tökéletes, több alkalommal is lehetett volna jobb játékost szerezni, de az szimpatikus, hogy egy egyértelmű és tudatos koncepció alapján dolgozott a csapat. Értékelés: B+
Legfrissebb cikkeink
- A Lionsnál bíznak abban, hogy még visszatérhetnek a sérült sztárok
- Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Újabb 49ers sztár tartja a markát egy zsíros szerződésért
- A Saintsnél megint sok a sérült, jó híreket kapott a Seahawks
- A Chiefs az egy labdabirtoklásos győzelmek királya
- Súlyos sérülést szedett össze Tank Dell
- Kik okozhatnak meglepetést a rájátszásban?
- A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 16. fordulóra
- Myles Garrett szeretne valami tervet látni Clevelandben
- FK! Preview #16
- Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
- A Bills lehet az első csapat, amely zsinórban 9 meccsen szerez 30+ pontot
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on A Falcons a szezon végén kivágja Kirk Cousinst
- FaragoT on Bryce Young marad a Panthers kezdője a szezon végéig
- Cseh Tibor on A Chiefs legyőzhetetlen, a Ravens pedig megtörte az átkot
- Cseh Tibor on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Kaqxar on A Ravens kivágja Diontae Johnsont
- Cheetah008 on FK! Preview #16
- fakesz on FK! Preview #16
- TheGUARDiAN on Jalen Hurts TD-rekordot dönthet idén (és akár Josh Allen is)
A steel (acél) mit jelent itt, és miért steel?
Most télleg mit nem értesz? Detroit igen sok acélt fogyaszt, mert köll az ótókba. Ezérasztán bevásárótak. Ilyen eccccerű. Amúgy meg a válasz: csak. ;)
Az első értékelés, amivel nagyon nem értek egyet. Itt bizony nagyon hazahúzott a szerző szíve az íráskor.
Hockenson és az első nap A eddig rendben. Na innentől viszont kezdődnek a bajok. Az LB poszt lehet, hogy need volt a Lionsnál, mint majdnem minden más is ezek szerint, de azért voltak ennél sokkal nagyobb hiányposztok is. Tavai pedig sem nem 3. körös tehetség nem volt, sem pedig nem B- a pick értékelése, hanem sokkal inkább csak D+ (érdekesség: a majdnem hasonló méretekkel rendelkező, de jóval tehetségesebbnek rangsorolt Smith-t a csoportellenfél Vikings az 5. körben vitte ki). A 3 körös választást pedig alig érdemes értékelni. Hatalmas reach, még sokkal jobb safetyk voltak bent a harmadik kör közepén, erre felcserélnek egy gyakorlatilag használhatatlan, de közel sem kezdő szintű játékosért. Érthetetlen! Nemhogy nem C+, de egyenesen E ez a választás. A második nap pedig messze nem C+, hanem D-. Ezt valóban sikerült egy kicsit kozmetikázni az utolsó napon, de azért itt is bőven találhatunk Renningan által túlértékelt húzásokat (Oruwariye, Johnson).
Összességében a jó kezdés után a második nap kifejezetten pocsék lett. Egy csomó fontos needre voltak még bent nagyon jó játékosok (de például, ha a 2 körben kihúzzák Rapp-et akkor is már sokkal beljebb lennének), ehhez képest érthetetlen nagy reacheket sikerült húzni, aminek csak az NFC északi csoport másik 3 csapatának szurkolói tudtak leginkább örülni. A harmadik nap sikerült valamit még javítani, de a teljes 3 napos összkép így csak C+, nem jobb.
:D Attól, hogy nem értesz egyet, még nem beszéltem haza :D (meg különben is, miért lenne az jó? :D). Persze nem muszáj egyet érteni, sőt, de azért ennyire vehemensen ne kérd már ki a ligában soha semmit nem mutató játékosok értékelését :D
Asszem a Raidersnél volt az, hogy egyik szakértő A+-t adott, a másik pedig F-t a draftra. Btw a Lionsre is több B+-t láttam, illetve ha jól rémlik, akkor C- volt a legrosszabb. Sőt, volt olyan értékelő, ami pont Hockenson kiválasztását húzta le, és másokat fel :D Szóval oké, hogy nem értünk egyet, ebben a kérdésben nem is lehet, csak ezt a kiakadás szerű hangnemet nem értem :D Főleg, hogy lényegében ugyanazt írtad, mint én, csak én egy osztályzatnyival jobban értékeltem a rendszerfit koncepciót, mint azt, hogy a legtehetségesebb játékos jöjjön. De a szezon után erre majd visszatérünk :D
A hangnemért akkor elnézést kérek! Nem akartam én nagyon kiakadni, nekem pont megfelelt ez a draft így el. :D Aztán utólag meg legfeljebb elszégyellem magamat, ha mégis bejönnek a húzások. :D:D:D
A Hockenson picket én azt gondolom nem is érdemes vitatni (persze tudom, hogy attól még van aki megteszi :D), az elkapósort mindenképpen fel kellett turbózni, és erre egy Gronk szerű TE tökéletes választás. Sőt ez a húzás nálam még az A+ is megérdemli, mert ezzel (és a Steelers a felcserével) alapjaiban tettétek tönkre a Packers draftját is. :D
A második napon szerintem hozzáállásbeli különbségek vannak kettőnk között. Én a 2-3. körben nem potenciális sztárjátékosok igazolását várom elsősorban a csapatoktól, hanem a need-ek betömését stabil, biztosan kezdő szintű vagy azt közelítő játékosokkal. A Lions húzásai viszont nekem olyan kicsit boom or bust döntések, ráadásul ezek a játékosok szinte biztosan bent lettek volna a 4. és 5. körben is. Ezért értékel(t)em annyira le a 2. napot.
Ettől még persze, lehet, hogy a szezon végére kiderül, hogy Patricia-nak van igaza, de azért én élek ezzel szemben némi fenntartással. Egyelőre! :D
Nekem sem jöttek be :D Viszont én amiatt optimistább vagyok, hogy nagyon sok, amúgy rettentő tehetséges játékost az edzők tesznek tönkre, erre Nate Jackson könyve is tökéletesen rámutat (és többek között erre is alapozom azt, hogy az nfl-ben dolgozók nagy része idióta). Inkább reacheljen a csapat egy olyan játékosért, aki minden téren illik az edzők elképzelésébe és tudják is használni, minthogy szerezzenek egy tehetségesebb játékost, akin viszont alakítani kell, hogy rendszerfit legyen.
A legjobb persze az lenne, ha az adott edző ki tudná hozni a tehetséges játékosból is az állatot, de ilyen szintű szakértelmet nem várok el a liga nagy részétől. Ha Patricia úgy gondolja, hogy a kiválasztottak jók lesznek neki, akkor részemről rendben van, legalább hiányposztokra jöttek, aztán bízzunk a legjobbakban.
Az mondjuk más kérdés, hogy ha ezek a játékosok a tehetség hiánya miatt nem válnak be, aztán Patricia kivágása után lesz egy csomó tehetségtelen player a keretben, amit az új rezsimnek ki kell majd takarítani :D De overall azt én értékelem, ha valaki tudja, mit akar, vagy legalább képes belátni, hogy mire képes, és ahhoz szerez játékosokat.
Ez egy nsgyon erdekes meglatas. Marmint az nfl-ben dolgozok nagy resze idiota. Egy rovid eszmecserebe szivesen belemennek ezzel kapcsolatban, hogy milyen szinteken. Edzok, vagy csapatok, tulajok, vagy komplett nfl, musorokkal oldalakkal mindennel.
A szakértők többsége is megér egy misét, a pénzügyekhez és a szerződésekhez például nagyon kevesen értenek, gyakran csak nézek, milyen bődületes baromságokat írnak :D
De egyébként én az edzőkre, tulajokra, gm-ekre gondoltam. A Nate Jackson könyvre már többször hivatkoztam, azt ajánlom, a srác nagyon részletesen leírja, hogy tesznek tönkre játékosokat például hozzá nem értő pozíciós edzők. Ez egy végtelenül belterjes világ, ahonnan nagyon nehéz kikopni, és ez nem csak a Hue Jacksonokra érvényes, hanem az alsóbb szinteken. A legtöbb edző egysíkú, egy dolgot tud és általában megpróbál mindent és mindenkit ahhoz alárendelni.
Elég csak megnézni például a Patriotst, ahol Dante Scarnecchia hogyan hozza fel legalább egy átlagos szintre a máshol megbukott falembereket. Ő ért hozzá, tudja, hogy lehet kihozni egy játékosból a legtöbbet, tanítja, fejleszti őket, az erősségeikre játszik és egységszinten próbálja a gyengeségeket elfedni, így Brady előtt bármilyen az állomány, mindig top10-es fal van. De hozzá hasonló, igazán jó OL edzőből például pont olyan kevés van, mint HC-ből.
A probléma ott van, hogy mivel bármikor kirúghatnak, egyik pozíciós edző sem fogja azt mondani az OC-nek vagy a HC-nek, hogy nem tudok mit kezdeni ezzel a behemót tackle-el, akit 2. körben hoztatok, mert idióták vagytok, hanem azt fogja mondani, hogy majd belenevelem a rendszerbe. Aztán a legtöbbször nem sikerül.
De hogy Lionsös példát mondjak, Kyle Van Noy is azért volt szar, mert a világért nem tudtak vele mit kezdeni Detroitban. Nem volt egy értelmes sem, aki azt mondta volna, hogy hiába hozzátok ide a második körben, olyan védelmet játszunk, amiben ő nem tud otthonosan mozogni. Megpróbálták belenevelni az új rendszert, de ugyanúgy nem ment neki, a Patriotsban pedig kezdő.
Szvsz sokkal több játékos lesz bust az edzők miatt, mint a saját off field vagy mentális problémáik miatt.
” az offense nagyon rendben van papíron ” Ez a támadófalra is vonatkozik?
A támadófal papíron eddig is top5-ös volt, vagy hát annak kellett volna lennie, Sajnos a pályán ez nem látszott.
És ki lesz Lang helyet a guard?
Wiggins. Nyilván nem jobb, mint Lang, de mivel utóbbi szinte soha nem volt egészséges, így nincs nak különbség.