Connect with us

Hír

A Chargersnél egyelőre nem tervezik Philip Rivers leváltását

Philip Rivers tavaly MVP-formában játszott, nagyrészt neki volt köszönhető, hogy a Chargers rájátszásba jutott. Idén viszont adós a jó játékkal, csak Jameis Winston dobott nála több INT-t (18), és mindössze eggyel több TD-passza van, mint eladott labdája (15-14). Ennek ellenére egyelőre nincs veszélyben a kezdő pozíciója.

 

 

Nem tervezek változtatni, Philip Rivers a kezdő irányítónk. Alaposan kielemzem majd a helyzetet, de nem csak az irányító-posztot. 4-7-es csapat vagyunk, mindenkinek jobban kell teljesítenie

 

– mondta Anthony Lynn, a csapat főedzője.

 

Rivers 2006 óta nem hagyott ki mérkőzést, 219 mérkőzés óta ő a Chargers kezdő irányítója, ami a hatodik leghosszabb sorozat valaha az NFL-ben. Ha végigjátssza a szezont, akkor megelőzi Will Shieldset és az ötödik helyre lép fel az örökranglistán – a szezon már elment, ennyit pedig bőven megérdemelne.

34 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
34 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
csak ezt ne
csak ezt ne
2019-11-20 14:13

Ha erről beszélni kell, nem elég nézni egy nagyot, az már önmagában is elég beszédes…

magyar_newton
magyar_newton
2019-11-20 14:41

Érdekes, hogy ahány QB, annyiféleképpen öregszik.
– Brady’n nem látszik semmi “drasztikus”. A teljesítménye összességében és minden aspektusban hanyatlik egyszerre. De nem gyorsan, hanem évek óta szép lassan. Idén talán felgyorsult valamennyire, de nem “esett szakadékba”. Viszont az évek alatt eljutott oda, hogy ha nem lenne a rettentő nagy tapasztalata, “tisztán” QB dolgokban már csak átlagos. Vagy talán az se. A tapasztalata és a réges régóta futtatott, “álmombol felkelve is” szinten beégett támadó rendszer viszont kisegíti (még?).
– Breesnek a karja fogyott el nagyon. Szinte nulla veszélyt jelent 20+ yard fölött. Passerként, “tiszta” QB dolgokban, amíg nem kell mély labdákat dobni, addig még így is bőven kiváló. És őt is segíti a nagy tapasztalat. Viszont nála a hanyatlás meredekebb, mint Bradynél.
– Riversnél fizikális hanyatlás jeleit én (még) nem látom. Viszont rendkívül inkonzisztens lett. Minden 3-4 elit játékra jön egy boneheaded, érthetetlen buta hiba. Úgy tűnik nála mentálisan (reflexek? csökkenő motiváció? koncentrációképesség csökkenése?) jelenik meg a hanyatlás.

bjeela
bjeela
2019-11-20 15:18

Hát én nem voltam rest, oszt jólmegnéztem a statjait és megerősítette azt, amit mindig is tuttam Riversről. A csávó világ életében olyan volt, mint Favre: mindent megdobott, amit meglátott és ezért aztán temérdek elrontott passza is volt. Ebből fakadóan abban is hasonlítanak, hogy egy kiemelkedő szezonra általában jött egy pocsékabb szezon(néha nem, de ez volt inkább a kivétel). Szóval az ég világon nincs semmi extra Rivers-szel, most is rohadt jó a pályán, de most is eszméletlen sok eladott lasztival játszik, viszont minden évben 4000 yard fölött hajigál.

A kort meg azért dumálják bele a játékosokba, mert van egy közmegegyezés, hogy x kor felett már a rossz teljesítmény nem korrigálható, onnan kezdve jön a hanyatlás. Ez a világ legnagyobb bullshitje! Ez “karriervég” még az én ifjúkoromban 30 év volt, aztán már elhitték, hogy megy ez 34-35 évesen is, aztán már az sem volt meglepő, ha valaki 38-39 évesen is jáccik és most meg eljutottunk oda, hogy a negyven év sem gond, sőt, lehetsz akár 43-45 évesen is kiemelkedő játékos. Tehát kéretik megérteni, hogy egy játékos kora nem jelent gondot. Nézzétek meg a korábbi teljesítményeit és ha ahhoz képest van drámai eltérés, akkor talán jelez valamit, de még az sem tuti. Nem mindenki lesz nyomorék, mint szegény PManning vénségére.

magyar_newton
magyar_newton
Reply to  bjeela
2019-11-20 15:18

Attól még, hogy tolódnak ki a határok, a határok megvannak. És azok látszanak is a játékosokon. Minden irányítón látszott korábban is a karrierje vége, és most is látszik. Eltérő módon persze, hiszen minden ember más. Van aki hirtelen fut falnak, van aki lassabban “ereszt le”, van aki ránézésre ugyanolyan, csak inkonzisztensebb lesz, van aki elkezd szellemeket látni, van aki nem tud egészséges maradni, stb.

bjeela
bjeela
Reply to  magyar_newton
2019-11-20 15:18

Rohadt nagy tévedés, nem a határok tolódtak, hanem a szemlélet. Korábban el sem tudták képzelni, hogy valaki képes 30 felett sportolni és meg sem próbálták. Ma meg… Ez csak akarat kérdése. Nyilván vannak olyan fizikai képességek, amelyek némileg kopnak, de kompenzálja a tudás és a tapasztalat, a rutin. Én simán el tudom képzelni azt, hogy valaki még 50 évesen is tud játszani, csak nem kell úgy használni, mint egy 25 éves csikót. ;)

magyar_newton
magyar_newton
Reply to  bjeela
2019-11-20 16:24

A határok bizony tolódnak, hiszen fejlődik az orvostudomány, sporttudomány. Tovább élünk átlagosan, és tovább vagyunk képesek csúcs teljesítményre átlagosan, mint korábban.

De a sportolók többsége régen és ma is addig játszott / játszik, amíg csak bírja. Ettől profi. Mert ez az élete, és nem hagyja abba, amíg képes eredményt elérni. Régen kevesebben bírták idősebb korban, de régen is volt rá példa. Dan Marino 39 évesen vonult vissza, Elway a 38. évében akasztotta szögre. Brett Favre 41 éves koráig játszott, Mark Brunell 41 éves koráig. Doug Flutie 43 éves koráig tolta, Testaverde 44 éves koráig, George Blanda közel 50 éves volt, amikor visszavonult. Warren Moon is bőven 40 fölött vontult vissza.

Szóval régen is addig próbáltak játszani, amíg bírták, és ma is, csak ma jobbak az esélyek. De ennek nincs köze ahhoz, hogy ha bármilyen hosszú is az a karrier, ha valaki végig játssza a karrierjét, akkor abban van felfelé ívelő szakasz, vannak peak évek és van a leszálló ág. Mindegy milyen sport. Federernél is volt pálya eleje, csúcs évek és a lassú hanyatló idők, Michel Phelpsnél is, Cseh Lacinál is. Mindenkinél. A futballistáknál is, Bradynél is, Riversnél is, Breesnél is.

bjeela
bjeela
Reply to  magyar_newton
2019-11-20 16:30

Te is tudod, hogy inkább a trendekről beszélek. Általános képzet volt a hetvenes-nyolcvanas években, hogy 30 felett már nem tud egy sportoló úgy teljesíteni, ezért az edzők sorra mondták fel a szerződéseket játékosokkal és a játékosok is azzal a beléjük vert tudattal álltak le, hogy harminc felett már úgysem megy annyira. Ma meg ott tartunk, hogy simán elképzeljük, hogy negyven felett is van rendes színvonalú játék és a játékos is úgy áll hozzá, hogy ez nem akkora kunszt. Ezért mondtam, hogy ez zömében hozzáállás kérdése, függetlenül attól, hogy természetesen az orvostudomány, táplálkozási ismeretek, védőeszközök, szabályrendszer, etc, etc sokban segíti ezeknek a határoknak a kitolását.

A szigorúan fizikai teljesítményre alapuló sportágaknál természetesen hamarabb érezhető egy sportoló hanyatlása, de a fociban a QB nem egyértelműen fizikai értékei miatt játszik, sokkal inkább a feje, tudása, tapasztalata, reagálóképessége miatt. És egy ötven éves ürge is el tudja hajigálni a lasztit 30-40-50 yardra, és annyi elég. Jó, kiesnek az 50+ yardos csodapasszok, de azt lehet kompenzálni.

Amúgy a poén kedvéért megnéztem Rice statját és a vén marhája 43 évesen még 2003-ban is csinált 869 yardot 13,8-as átlaggal és 3 TD-t is behúzott, mindezt majdnem feleannyi passzból, mint korábban. Szóval a fizikai számokban is lehet jól teljesíteni. Ott van pl. Larry Fitzgerald, akit 36 évesen elkezdtek temetni, hogy már nem annyira kóser, meg ilyenek, erre most úgy játszik, hogy a szezon végére simán kinéz neki egy 1000 yard közeli produkció, holott alig használják. Egyszerűen kedvet kapott megint a játékra és élvezi, motivált tudott maradni. Ezért mondom, hogy sokban a hozzáállás határozza meg, milyen teljesítményt tud leadni egy sportoló és ezért nem kell őket a környezet befolyásoló hangulatkeltésével korlátozni, ahogy ezt tették a 70-80-as években. És nem kell beszarni, ha 40-hez közel van egy-két pocsék szezonja valakinek, akinek korábban is volt ilyen a karrierje alatt. Nem törvényszerű, hogy a fizikai képességeivel van a gond… ;) (szerintem Riversnél sem)

Bélabá a csótány
Bélabá a csótány
Reply to  magyar_newton
2019-11-21 00:37

“George Blanda közel 50 éves volt, amikor visszavonult.”
67′ és 75′ között volt összesen 235 passzkisérlete és 23 TD-je.

De egyébként igen,próbáltak,csak akkor még nem kedveztek nekik a szabályok.
Ma meg ugye kedvez nekik, mégis van pár bolond akit nem érdekel, lásd Newton, Lamar, stb…

Fanyul23
Fanyul23
2019-11-20 15:18

jajj imádom ezeket a Rivers ezt meg azt érdemelné meg, mennyiszer olvastam mekkora igazságtalansága az életnek hogy Eli 2x gyűrű neki meg nincs.
mindenki azt érdemli amit elér, ez nem csak Rivers-re igaz, hanem bármely sportolóra, itt nincs vigasz díj meg életmű díj. uff

magyar_newton
magyar_newton
Reply to  Fanyul23
2019-11-20 15:18

Van életmű díj, nem is egy. A legnagyobbat úgy hívják, hogy HOF. Csapatonként is van “ring of honor” és hasonló mini-hof díj. :)
És vígasz is van, mert a jobb játékos akkor is megkapja az elismerést a sportban, ha nem sikerül nyernie. Dan Marino például, gyűrű nélkül is minden idők egyik legjobb irányítója lett és maradt. Lényegtelen, hogy “az élet igazságtalanságának”, vagy balszerencsének, vagy minek hívjuk, a sportbeli csúcs eredményekhez kell a szerencse is. Csapatsportban az is nagyon fontos, hogy hova kerül a játékos, főleg, ha a szabad mozgása is nagyon erősen korlátozva van egy belterjes liga által.

Fanyul23
Fanyul23
Reply to  magyar_newton
2019-11-20 15:31

csak nagyon kivételes esetekben jár külön úton a siekresség és az életmű díj ahogy a HoF-et minősíted.
Marino-t ha megkérdeznék oda adná-e ezeket a szájhagyomány útján fennmaradt elsimeréseket mint a valaha votl legjobb gyűrű nélkül stb, vajon elcserélné? erősen kétlem hogy nem.

magyar_newton
magyar_newton
Reply to  Fanyul23
2019-11-20 16:24

Igen. És ez hogyan is kapcsolódik ahhoz, amiről beszélgetünk? :)

Fanyul23
Fanyul23
Reply to  magyar_newton
2019-11-20 16:24

abban, hogy meglátásom szerint szabályt erősítő kivételt hoztál példának Marino-val.

ahanem
ahanem
Reply to  magyar_newton
2019-11-20 15:37

Véleményem szerint itt a HoF-tagságnak a követelménye az az SB.

bjeela
bjeela
Reply to  ahanem
2019-11-20 15:37

Picsába, akkor csaltak Marinonál!!!

ahanem
ahanem
Reply to  bjeela
2019-11-20 15:37

Aláhúztam kedvedért a lényeget. De kkor ki is fejtem, az a szó a címben lévő Folyós Fülöpre utal.

bjeela
bjeela
Reply to  ahanem
2019-11-20 15:37

Tudom, mit írtál, átmentem a PISA teszten, csak a poén kedvéért leszartam a tényeket. ;) Amúgy egyetértünk, Philip eddigi teljesítménye rohadtul nem elég a HoF-re, még akkor sem, ha néha eszelősen zseniális. Neki a PO-beli produktum veri le a lécet.

Bélabá a csótány
Bélabá a csótány
Reply to  bjeela
2019-11-21 00:18

Eli meg most verte le a szezonkezdettel.
Még mázli hogy lehet lesz egy sansza javítani Chicago-ban.

bjeela
bjeela
Reply to  Bélabá a csótány
2019-11-21 08:37

Szegény Eli már pár éve küszködik ezzel a visszavonulás témával, bár – milyen érdekes – épp tavaly teljesített karriercsúcsot számos mutatóban. És így volt ezzel a bátyuskája is, meg Favre és még TB12 is kivirágzott vénségére… (nagyjából ennyit a vén szamár nem jó semmire vélekedésekről)

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  ahanem
2019-11-21 00:48

Szerintem nem feltétlen kéne neki SB, részvétel sem hozzá. Csak ahhoz kéne pár rekordot összehordania, szezon, és karrier szinten is. Vagyis egy kiszaladt év kevés lenne. Na jó, ha megdöntené Manning Overall Yard és TD rekordját az alapszakaszban, mellé nulla INT, és 130+ QBR, az HOF érdemes lenne.

Wide open
Wide open
Reply to  magyar_newton
2019-11-20 15:43

Nagyon sikerorientált manapság az NFL. Rivers statjai alapján egyértelműen Cantonban lenne a helye, de a PO sikerek és SB gyűrűk hiánya miatt egyáltalán nem biztos hogy ott is lesz.
Eli esetében egy képességeit és egy hogy úgy mondjam “általános elismerését tekintve gyengébb” futballistáról, mint jövőbeli HOF tagról szól a nóta, javarészt a 2 Pats elleni sikere miatt, pedig az évek során a konzisztencia alapvető hiánya volt az egyetlen dolog amiben mindigis kiemelkedett a mezőnyből.

bjeela
bjeela
Reply to  Wide open
2019-11-20 16:51

Eli-nak nagyjából nem volt egy komolyan vehető alapszakasza sem, de volt két olyan PO-ja, amikor őrült dolgokat művelt. Rivers az ellentéte: volt legalább 5 olyan alapszakasza, ami húazannyát volt, aztán a PO-ban meg szinte mindig elcseszte. Hogy melyik a nagyobb érték, azt sokan sokféleképpen mérik. Sosem lesz ebben egyetértés.

Bélabá a csótány
Bélabá a csótány
Reply to  Wide open
2019-11-21 00:12

Április(draft) óta megy már kint is a susmus arról , hogy befér-e Eli a HOF-ba.
Simán bennevan hogy nem.

bjeela
bjeela
Reply to  Fanyul23
2019-11-20 15:18

Őőőőőő, izééééé, khm… biztos vagy benne, hogy ha Eli papája nem olyan harcos kedvű, akkor Eli megcsinálja a két gyűrűt San Diegoban is? ;)

Fanyul23
Fanyul23
Reply to  bjeela
2019-11-20 15:18

ez pont annyira oktondi és akadémikus kérdés mint arról társalogni ki mit “érdemel”, vagy kérdésre kérdéssel, te biztos vagy abban ha Rivers megy a Giants-be akkor lenne 2 gyűrű.(?) hagyjuk inkább szerintem.

bjeela
bjeela
Reply to  Fanyul23
2019-11-20 15:37

Ne bántsuk egymást, ez a nívó eddig nem volt köztünk rendszerben.

Szóval, ha csak megnézed Eli és Philip statjait, akkor az alapszakaszbeli teljesítményt nézve Eli a seggét verdeste volna a flaszterhoz, ha csak a közelében teljesít annak, amit Philip produkált. A PO-ban meg volt két éve Elinek, amikor minden összejött és még ha a csukott szemmel passzolt volna, akkor is elkapják a lasztiját. Van ilyen.

Ezen felül semmi olyat nem mondtam, hogy Philip bármit is érdemelt volna, azt meg pláne nem, hogy nyert volna gyűrűt a Giants-ben. Kérlek ne adj a számba a te fejedben létező mondatokat.

Fanyul23
Fanyul23
Reply to  bjeela
2019-11-20 16:24

ugyan ugyan, semmit nem adtam a szádba, a kérdésedre feleltem kérdéssel.
pont a korábbiak miatt mondtam hogy hagyjuk, mert olyan kérdéskörben nem tudunk a korábbi nívón egyeztetni hogy San Diego-ban mit nyert vagy mit nem nyert volna Eli.(abban viszont igazad lehet hogy az írásjel a mondatom végén nem kérdőjel, ezt engedelmeddel javítom utólag).

bjeela
bjeela
Reply to  Fanyul23
2019-11-20 16:50

Naugye! Szóval félrevezetjük a derék honpolgárokat? Nem szép dolog…

Ami a Chargerst illeti rondán a béka segge alatt volt akkoriban, nem véletlen, hogy Archie-nak baromira nem teccett a dolog, hogy oda megy a fiacskája. ;)

Viszont továbbra sem mondtam semmi olyat, hogy Rivers bármit is érdemelne… ;)

Gergely Nagy
Gergely Nagy
Reply to  bjeela
2019-11-20 17:42

Ott négyet csinált volna a mester 😀

bjeela
bjeela
Reply to  Gergely Nagy
2019-11-20 18:12

…százat, ezeret!

Kopi3.14
Kopi3.14
Reply to  Gergely Nagy
2019-11-21 00:48

Esetleg gyereket. :)

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  Fanyul23
2019-11-21 00:07

Voluntarista ráadásul totál hamis állítás. Korántsem így van, sose volt így, nem is lesz így. Minden sportban jelentős faktor a szerencse például. Csapatsportban a csapattársak is jelentős tényező. Az más kérdés, hogy a közvélemény mit szokott gondolni. De abból kiindulni minden ellenkező híresztelés ellenére nem célszerű a valóság fürkészése közben. Mindannyian tudjuk, hogy Eli egy nudli a bátyjához képest (is). Hatalmas mázlival, és nyilván a tehetségével, a csapattársai segítségével, stb., behúzott 2 SB-t, míg mondjuk Brees vagy Rodgers egyet. Ne álmodjuk, hogy ez rendben van, fogadjuk el, mert mást nem tehetünk, hogy így alakult.

És van életmű. Dan Marino tetszik, nem a tetszik a 0 SB sikere mellett nagyobb nyomot hagyott a játékon, mint elég sok SB győztes irányító.

csak ezt ne
csak ezt ne
Reply to  Fanyul23
2019-11-21 00:07

Voluntarista ráadásul totál hamis állítás. Korántsem így van, sose volt így, nem is lesz így. Minden sportban jelentős faktor a szerencse például. Csapatsportban a csapattársak is jelentős tényező. Az más kérdés, hogy a közvélemény mit szokott gondolni. De abból kiindulni minden ellenkező híresztelés ellenére nem célszerű a valóság fürkészése közben. Mindannyian tudjuk, hogy Eli egy nudli a bátyjához képest (is). Hatalmas mázlival, és nyilván a tehetségével, a csapattársai segítségével, stb., behúzott 2 SB-t, míg mondjuk Brees vagy Rodgers egyet. Ne álmodjuk, hogy ez rendben van, fogadjuk el, mert mást nem tehetünk, hogy így alakult.

És van életmű. Dan Marino tetszik, nem a tetszik a 0 SB sikere mellett nagyobb nyomot hagyott a játékon, mint elég sok SB győztes irányító.

Zoltán Debreczeni
Zoltán Debreczeni
2019-11-20 18:17

comment image

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x