Drew Lock a Raiders elleni négy interceptionjével elegendő alapanyagot adott arra, hogy kitöltsön egy teljes “7 játékai” rovatot, így ma csak a Broncos fiatal irányítójával foglalkozunk mélyebben és megnézzük, milyen hibákat vétett az eladott labdáinál. Csak rossz dobások voltak? Vagy rossz olvasások, rossz döntések is?
No.1
Állás: 3-7
Szituáció: 3rd&14 a saját 32 yardoson
Idő: 1. negyed, 1:30 hátra
Harmadik és hosszú a helyzet, így a Broncos három vertikális útvonalat futtat, amelyik eléri a first down vonalát (plusz két checkdownt a futóktól). A Raidersnél 2-man a hívás, tehát két safety hátul, előttük emberezés. Middle Of the Field Open (MOFO) look tehát az irányító számára, azaz mélyen középen lehet üres terület, és ezt is cálozza meg Lock a seam útvonallal (KJ Hamler futja a slotból).
Az elgondolás alapvetően jó, hiszen MOFO look esetén a pálya közepét célzó seam működőképes opció. Azonban több hibát is fel lehet róni Locknak. A legegyszerűbben megállapítható, hogy rossz volt a dobás. Túl magas volt, Hamlernek igazából esélye sem volt lehalászni.
[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]
De ez még a kisebb hiba, ha következtetéseket akarunk levonni Lock játékából. Az már sokkal nagyobb, hogy nem vezette el a safetyket onnan, ahová dobni akarta a labdát. Végig Hamler irányába néz, a két safety pedig a fenti kimerevített képen is látható, hogy még a dobás elindítása előtt elindul Hamler irányába. Locknál ez visszatérő probléma, mintha csak egy útvonalat látna a pályán, amit előre kinézett magának.
Azt meg csak halkan jegyezzük meg, hogy ugyan nem ez volt az első olvasása, de azt is észre lehetett volna venni, hogy jobb oldalon Jeudy embere belülről fogja az elkapót, és a WR kifelé fog vágni (ráadásul simán meg is veri a CB-t), így elég nagy terület lett volna, ahová be lehetett volna dobni a labdát.
No.2
Állás: 6-10
Szituáció: 2nd&3 az ellenfél 10 yardosán
Idő: 2. negyed, 0:12 hátra (egy időkérése még van a Broncosnak)
Négy pontos hátrányban a félidő vége előtt 12 másodperccel, egy időkéréssel érkezett a Broncos a 10 yardoshoz. Az időkérés fontos, hiszen nem kell feltétlen erőltetni valamit a célterületre, bár nyilván az ideális az lenne, ha sikerülne egyből TD-t szerezni. Ezt próbálja meg Lock is, azonban nem biztos, hogy ez volt a legjobb ötlet.
A Raiders cover4-ben zónázik, a belső LB-t ráadásul Tampa2 szerűen hátrébb is vitték, tehát elég jól igyekeznek védeni a gólvonalat. A Broncosnál két útvonal megy be a célterületre, egyrészt egy seam a tight endtől, másrészt egy post Jeudytól. Előbbiről egyből kiderül, hogy nem fog működni, ketten is vannak abban a sávban a hazai védők közül. Így Jeudy post útvonala a cél Lock számára.
A fenti képen a magaslati kamerából, a lenti képen az end zone kamerából látható a pillanat, amikor Lock elindítja a passzt. Az anticipation tök jó, elég hamar elindítja a labdát, még Jeudy útvonalának törése közben, és maga a dobás is jó egyébként, hiszen pont megtalálná Jeudyt. A probléma megint ott van, hogy nem küldte el a safety Jeff Heathet az útból, aki viszont egy kiváló játékot csinál meg, nagyon gyors “click and close” képességet mutat, ahol kitámaszt és előre robban a labda irányába. Ezt viszont azért teheti meg, mert látja Lockon, hogy mire készül.
És ennél a játéknál is lett volna egy jobb opciója Locknak. Ezt a passzt azért rendkívül kicsi helyre kellett beerőltetni és semmi hely nem volt a hibázásra. Viszont ha megnézzük a második képet, akkor be is karikáztam, hogy a jobb oldalon két támadó volt egy védőre, ráadásul az az egy védő is nagyon messze védekezett tőlük. Ott nem lett volna teljesen biztos a TD egy jó passz esetén sem, de egyrészt be is lehet futni elkapás után, másrészt az interceptionnek a halvány esélye sem volt meg. És ha még a gólvonal előtt le is vitték volna az elkapók egyikét, akkor is lehetett volna időt kérni és legrosszabb esetben egy FG-t rúgni, de akár neki is lehetett volna még menni.
No.3
Állás: 6-20
Szituáció: 2nd&6 a saját 29 yardoson
Idő: 4. negyed, 15:00 hátra
Itt már ugye nagyobb hátrányban van a Broncos és menni kell az eredmény után, valamilyen szinten erőltetni kell a haladást. Ez persze nem mentség mindenre. A következő két interceptionnél a támadófal is szerepet fog játszani negatív irányba, de ettől még Lock sem mutat valami jól.
A Broncos oldalán jobbra látunk egy slot fade-et, a szélen pedig egy smoke-ot, ami igazából egy checkdown opciónak felel meg. A tight endtől egy sit route-ot látunk, a futó szintén checkdown opció. A Raidersnél pedig overload blitz a hívás, teletöltik a Broncos falának bal oldalát, míg jobbról az endet visszahívják coverage-be.
Öt védő érkezik öt támadófalemberre, plusz egy futó is van a backfielden, így elméletben ennek nem kellene gondot okoznia a támadók oldaláról. Azonban ez nem egy arányos 5 az 5 elleni párharc, hiszen a támadók bal oldalán négyen jönnek három ellen – a jobb oldali tackle-nek pedig nem marad embere, hiszen Nassib hátralép. Viszont ha áthívja a protectiont Lock vagy Cushenberry (attól függ, kinek a felelőssége ez a csapatnál), akkor Lindsay-nek maradnia kellett volna felvenni a blitzet, hogy ne legyen szabad ember.
Lindsay viszont elindult útvonalra, így Lockra azonnal érkezik a nyomás, tehát gyorsan szabadulnia kell a labdától. Ez oké, de miért oda dobta, ahova? Jó eséllyel nem ez volt a hot route, hiszen balról jött a nyomás, és általában a blitz helyére megy a passz ilyenkor. De még ha az is volt, akkor sem kell mindenáron azt megdobni. A fenti képen látható Lock szemszögéből, hogy semmi esélye megcsinálni ezt a passzt, hiszen Nassib ott áll a tight end előtt.
A lenti képen pedig azt is látjuk, mit kellett volna megdobni. Lock pontosan tudja (elvileg), hogy mi a hívás és mik az útvonalak, és azt is gyorsan észre kellett vennie, hogy jobb oldalt a cornerback visszalépett mélyre, így tök üresen van a checkdown opciója a szélen.
Nem egy bonyolult dolog ez (legalábbis profi irányító szinten tényleg nem), és megint az lehet az ember érzése, hogy Lock snap előtt (vagy azonnal snap után) eldöntötte, hová passzol, és meg sem fordult a fejében másik opció, vagy nem tudott továbbgondolni az első lehetőségénél, ha már azt elvette a védelem.
No.4
Állás: 12-37
Szituáció: 1st&10 az ellenfél 25 yardosán
Idő: 4. negyed, 0:25 hátra
Óriási hátrány, már igazából semmi sem számít, a meccset biztosan elvesztette a Broncos, legfeljebb kozmetikázni lehet az eredményen, így nyilván itt kevésbé kell szidni Lockot a helyzetet tekintve, de azért maga a játék megint nem sikerült valami jól.
A Raiders ismét overload blitzet hív, négyen jönnek a támadók jobb oldalára. Azonban ennek nem kellene problémát okoznia, ugyanis hat védő van hat támadó ellen, a számokat direkt úgy rajzoltam, hogy melyik támadónak melyik védő a felelőssége. A protekció mégsem sikerül jól, ugyanis feltehetőleg nem gondolták, hogy a hatodik ember érkeznie fog, a center Cushenberry láthatóan öt rusherrel készül és kvázi átengedi a 3-as számmal jelölt linebackert a futónak. Így viszont senki nem marad Abramen, aki szabadon érkezik Lockhoz.
Oké, nyomás van, gyorsan kell szabadulni a labdától. A Broncos egy four verticalst hívott, négy támadó öt védő ellen van a secondaryben, tehát hárman biztosan egy az egyben vannak. Erre Lock odadobja az egyetlennek, aki nincs.
Itt könnyen lehet, hogy a tight endé volt a hot route, hiszen a blitz helyén van, azonban akkor is látnia kellett Locknak, hogy oda esélytelen bedobni a labdát. (Ráadásul ha nem Kwiatkoski húzza le bravúrosan, akkor a safetyé lett volna a labda…)
Fejvakarós döntés ismét a Broncos irányítójától.
Ez ugyan csak négy játék egyetlen meccsről, tehát gondolhatnánk, hogy oké, rossz meccse volt, lépjünk tovább, ne is foglalkozzunk vele, de Lock azért eddig nem bizonyította, hogy a fenti hibák egyedi esetek. Jellemző rá, hogy nem tudja a safetyket mozgatni a szemével és jellemző az is, hogy előre eldönti, hová passzolja majd a labdát, és nem megy tovább az olvasásán, pedig lenne jobb opciója is – ahogy fentebb is láthattuk több ízben.
Elkiabálni sem akarok semmit, de számomra nagyon úgy néz ki, hogy a Broncosnak új irányító után kell majd néznie a közeljövőben, ugyanis hacsak nem fejlődik nagyon Lock a harmadik évére, nem ő fogja jelenteni a megoldást.
[/ppp_patron_only]
Legfrissebb cikkeink
- Playoff Ranking #16
- Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- George Pickens visszatér!
- Ki mit kapna karácsonyra a Jézuskától?
- Ez dönt az NFC West első helyéről a Seahawks és a Rams közt
- Íme a 17. forduló forgatókönyvei a rájátszást illetően
- Így néz ki a harc a rájátszásért a 16. forduló után
- Így néz ki a draftsorrend 16 forduló után
- Touchdown #16 – A Chiefs megnyerheti a Super Bowlt, Penix bemutatkozása és két frusztráló WR
- A Packers kiütötte és lenullázta a Saintst
- Megmenekülhet Mike Evans hihetetlen sorozata
- Saquon Barkley-nak tényleg összejöhet a rekorddöntés
- Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
- Kidőlt a szezon hátralévő részére a 49ers fél támadófala
- Hamarosan visszatérhet a Chargers legjobb futója
Legutóbbi hozzászólások
- Loosername on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Miguel Borges on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Miguel Borges on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- Loosername on A Packers ihlette a Lions újabb trükkös játékát?
- Loosername on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- F.Krisztian on Ki mit kapna karácsonyra a Jézuskától?
- Jani_Kovacs on Karácsonyi dupla NFL-dinamit a Netflixen
- katonadani on Chargers-Texans csata volt Diontae Johnsonért
Patrik.hogy vagy mostanság?
Szia Dani. Egész jó a kedvem. Vidáman fütyörészve energikusan tolom a melót.
Ez remek! Milyen kár volna ha valaki elrontaná a hangulatodat. Ó! Jut eszembe. Most élesítettem egy cikket. Feltétlen nézd meg. Szióka.
Fáj hogy még mindig nem ismertek :(
Mert nem kommunikálsz velünk eleget. :)
Minden kedd esti fényeben és triple coverage-ben elmondom a véleményem az nem elég? :D Dani tökéletesen le is írta
Néha még sok is. :)
Nézd el nekem, hogy most nem nagyon volt kedvem hallgatni ezeket a műsorokat, mikor túl sok jót, ha akartatok volna, akkor sem tudtatok volna mondani a vikingekről. :)
ui.: A kommunikáció nem azt jelenti, hogy te elmondod a véleményedet oszt kész. Amit Danikával csináltál ebben a cikkben, látod abból tudunk igazán megismerni. Több ilyet és meglásd, hogy még barátok is leszünk a végére. :D
Ki akar egy Vikings drukker barátja lenni? AM hidd el többet jönnék ha idm engedné de örülök h a cikkekre és podokra van időm a meccsnézés mellett
Mintha Bjeelá-nál láttam volna ilyen szándékot, de lehet, hogy ő is csak kémked. :D
Szerintem adj pár soha nem látott edzés fekvételt Patriknak Mahomesról, ahol olyat csinál, amit meccsen nem engednének és akkor már nyert helyzetben vagy :D.
Ö… Tolmácsot kérek.
Patriknak a kedve már Von és Sutton első sérülénél elment a kedve a szezontól, a Titans után már elengedte az egészet és mint a székely a klasszikus viccben, majd szól ha változik a véleménye a csapatról, addig meg rezignáltan tudomásul veszi a dolgokat.
Aha. Klar. Danke.
Köszi Dani a cikket, még hogyha most a szopóroller rossz oldalán is álltunk :D . Kérdés: volt olyan irányítók, akik ezen a hibák közül az egyiket vagy mindkettőt ki tudták javítani? A másik, hogy ebben mennyire játszik szerepet a támadó séma váltás: gyorsan megnéztem, hogy next gen alapján, tavaly átlagosan az elkapott passzai 4,6 yardot haladtak előre (4. legkevesebb) és átlagosan az elindított dobásai 6,9 yardot haladtak a levegőben (holtversenyben a 6. legkevesebb), idén ellenben az átlagosan elkapott passzai 6,4 yardot haladtak előre (12. legtöbb, középmezőny) és átlagosan az elindított dobásai 9,7 yardot haladtak a levegőben (3. legtöbb).
Enged el Lockot. Nem lesz franchise QB. Nagy szenvedések árán javulhat, de egy középszer szintnél nem lesz több.
Lassan el kezdem elengedni és lassan én is beállok a támadófal mellé a “Sack for Zach” kampányba, csak szeretnék tudni pár dolgot pluszba, és én szeretem tudni a magyarázatot, mert annak nincsen értelme, hogy ne tanuljak a hibákból és múlt történéseiből, szeretem tudni, hogy mi-miképpen függ össze.
Olvasásban nyilván lehet valamennyi javulni, de én már eleve nem szeretem azokat az irányítókat akikben szemernyi természetesség van ilyen tekintetben. És ebből következik az is ha nem tudja manipulálni a védelmeket, mert nem olvas elég jól, fingja nincs ha nem vezeti el onnan a safetyt akkor sima int lesz. Én erről lemondanék. Kinkeservesen javíthat ezen, de mindig ott lesznek a hibák.
Szóval a kettő jobban összefügg mint gondoltam. Köszönöm szépen Patrik a válaszokat és a segítséget!
Szerintem még annál is jobban összefüggnek ezek a dolgok.
Itt az NFL-ben már nem nagyon van idő és lehetőség fejlesztgetni az irányítót. Persze a rutinnal az rookie hibákat le lehet küzdeni. De alapvető, hiányosságokat már nem nagyon lehet bepótolni.
Lásd: Lamar
Csak engem emlékeztet egy kicsit Mayfieldre? Oké. 2. körös és nem rúgja el a pöttyös a sajtótájékoztatón.
De egy bíztató rookie szezon után óriási visszaesés. Felvillanások – homályok felváltva. Edző néha értelmetlen dolgokat erőltet. Reményből nagyon gyorsan eljutott odáig, hogy egy kérdőjel a jövője. De ha jól csinál valamit akkor swagger az van.
Mayfield egy ma már érthetetlenül jó rookie évet nyomott le. Ehhez képest Lock egy korrekt 6 meccset az év végén. Nem ugyanaz. Mayfieldért össze tenné ma kezem jelen helyzetben kb. Róla még nem teljesen mondanék le, Lockban sokkal kevésbé vannak meg a QB ösztönök.
Nem kell fasza QB, úgyis a védelem nyeri a bajnokságot.
sorry úton voltam ma eddig :)
1) sok példa nincs, főleg mostanság, mert egyre inkább késznek kell lennie a QBknak fejben az NFL szintre. És Lock valószínűleg pont emiatt lett második körös, hiszen a fizikai adottságok megvoltak/vannak benne.
2) a rendszer kérdés érdekes. Én annyira nem bírom Shurmurt, nem is tetszett a kinevezése. Az a statokból is jól látszik, hogy egy vertikálisabb rendszert futtat, ami fizikai toolok alapján akár jó is lehetne Locknak, de ezekkel láthatóan nem tudja kompenzálni a fejbeli lemaradását.
Semmi gond, az csak plusz ha válaszoltok a kérdéseinkre, meg addig is Patrikkal és a többiekkel tök jól eldumáltunk. 1 tehát nem az hogy nem tudnának tanulni, sziplán csak ezzel a háttér munkával már nem foglalkoznak az edzői stábok az egyetemen sem (mint a védőknél a tackle végrehajtása). 2 kezdem azt is megérteni, hogy néhány volt Eaglesös miért intett óva minket Shurmur bácsitól, aztán még jövőre is őt kéne néznem (kivéve ha a csapat a földbe állna és max. csak 1 meccset nyerne).
foglalkoznak azért a fejbeni dolgokkal is, meg sokan (legtöbben?) fejlődnek is ebben, inkább az a nehéz, hogy ha valakiben ez alapból gyenge, akkor nagyon nehéz magas szintre felvinni.
Tehát a gyenge is max. közepes lehet és van egy szint, amit soha sem érne el. Köszönöm szépen Dani!
Patrik Az idei QB felhozatalból kiket húznál Lock mellé (ha húznál)?
Mert szerintem az is probléma Locknál, hogy nincsen (nem is volt) Competitionje a csapatban
Én nagyon örülnék, ha Lance-t eltudnánk hozni (látok benne Fantáziát) és Lockkal megversenyeztetni, hogy ki a megoldás a Jövőre
Hát competitionnak senkit. ELég hoznék valakit :D És nyilván Lawrencet és fieldst :D De ők nem lesznek elérhetőenk. Zach Wilsont lehet bepróbálnám ha nem kell felcserélni, de jelenleg úgy néz ki fel kellene. Lance-ban a legnygaobb a kockézat sztem én nem rajongók érte. AKkor ink a 2. körben Trask vagy Mac Jones
Cam Newton? Szerintem elérhető lesz. Majd a zuhanyzóban törülközővel csapkodhatják egymás seggét Millerrel.
Áhh. Nem. Az a baj h köré nnagyon speciális offfense-t kell építeni, amiben nem bizok. És nagyon pontotalanak tartom ami szintén nem jo
És Prescott? Beajánlom hozzátok is. :)
Na végre egy olyan felvetés amin elgondoloznék. Hmm őt sokkal inkább opciónak tartom. Nyilván sok missing piece kellene a támadósorba, de Prescott lehet tetszene. Nyilván a paramétereken is múlik
Akkor kívánságlista: Dak Denverbe.
Newton 49 ersbe. Hajrá futkosás.
Dallas draftoljon.
Darnold Coltsba.
Pats draftoljon és igazolja le Fitzet vagy Caepet.
Fitz mellé még draft is? BB nem hülye, hogy pazarolja a draft cetlit. DB bust.
Kell Bridge qb. Hoyer erre sem alkalmas. Azért Fitzet szeretném, mert akkor meglenne a komplett AFC East köre.
Fitz mint Bridge? Franchise QB, már bizonyította.
Várjál Fetyke, mindjárt megnézem OTC-n ki lehet e matekozni.
Simán! :)
Majdnem és nagyon combos lesz. Justin Simmonsnak egy Buddha Baker féle 4 éves szerződés, Bollesnak egy tag, Lindsaynek egy 2. körös tender, Shellby Harrisnek egy 2 éves szerződés évi 12 millióért (ami 2021-ben 9 milliót foglal el), Grasham Glasgow alapfizetésébő 5 milliót, Jurell Caseyből 6 milliót aláírási bónusszá alakítottam, A.J, Bouyeval és Kareem Jacksonnak is hosszabítással a 10+ caphitjét 6 millióra csökkentettem (az addigi nem garantáltakat tettem garantáltá és hozzádobtam kb. 6 milliót mindkettőhöz, Von Millernél hasonló szisztéma, csak nála 17,5 milliós caphitet vittem le 11,5-re. Dak így kaphatott egy 4 éves 180 milliós szerződést, ahol az aláírási bónusz 30 millió, a teljesen garantált tartalom pedig 105 millió dollár, az első évben meg csak 17,5 foglal így. Ezek után maradt az idei évből átmentet 19 millió dollárnak köszönhetően 6,5 még egyéb tevékenységekre. Hát ez így egy csöppet karcsú lett, pedig amit lehetett megtettem.
Nem is. Hol marad az automatikusan megszűnő év? :D
Olyat nem tud az over the cap, és 2022-re is kellett valamennyi hely, mert addigra egy Sutton, Chubb dou biztos kap pénzt, Callahan valszeg a hosszabítást, Bolles ki tudja, mert ha folytatja eddigi tevékenységét, ő is cap egy Tunsil-Stanley hosszabítást.
Newtonnak ha nincsen carrier ending sérülés, akkor marad Patses.
A felcserét én 50-50-nek gondolom : 1. Az első 3 csapat, aki QB-t húz Jets, Jags, és Washington Trevor, Fields, Lance sorrendben (bár Fields nagy kockázat, de valamiért fél világ előrébb rakja Zachnél és a csapatok azért követik ezt a trendet, ahogy emlékszem), a másik két NFC East csapat jelen állás szerint nem választ QB-t, a Chargers, Bengals, és a Dolphins a Texans pickkel szintén nem. És akkor itt kezdődik a móka a Pantherssel és a Falconssal, eleve előttük vagy mögöttük leszünk-e, mit találnak ki ezeken a helyeken, hová jut el a Bears? Szóval Zach meglehet csere nélkül, de cserével a biztosabb, nálam a 4. kör (legalább nem hozzunk azzal még egy TE-t)+2021-es 3. kör.
Legtöbb új mock és board már Wilsont előrébb veszi mint Lance-t. Ha igy folytatodik a BYU menetelése akkor ez biztos is lesz. Azt h hol fogunk húzni még kár sztem matekozni, de a tipik 10-15 közti pick lesz ahol már blue chip player…
Új mockokat nem ismerem, de gyorsan, ahogyan rá pillantottam, az espn-re, pff-re és tankhatronra, ott még Lance van előrébb, de van 2 hónap erről is több infót gyűjteni.
Áááá! Annál sokkal több kell a felcseréhez. Ilyen +3. és 4. körért az első kör legvégén (20-25-öf túl) lehet pár helyet előre mozogni. A top 10-ben, főleg ha esetleg még verseny is van, akkor nagyon sokat kell ám felajánlani…
Fentebb írtam, hogy a verseny csak lehet lesz. Ha pedig csak 1 kérő van akkor a semminél minden jobb. A Cutler tradenél is egy 3. körért jöttek fel 4 helyet, Josh Rosen esetén a 15-ről a 10-re egy 3. és egy 5. körösért. Én a tankhathon állását vettem alapul, s ott tényleg jelenleg csak pár helyet kéne menni, kb. a 12-ről a 9-re az megérheti, de majd otthon a draftkalkulátorommal ellenőrzöm.
Elég magas Elwaynek? :)