Érdekességek

A valaha volt egyik legrosszabb védelmi teljesítmény a Vikingstól

A Vikings Alvin Kamara hihetetlen, történelmet író rekordjának a rossz végén állt az éjszaka folyamán, emellett pedig a franchise történetének egyik legrosszabb védelmi teljesítményét is sikerült letenni az asztalra. A Saints elleni 52 bekapott pont ugyanis a második legtöbb, amit a minnesotai defense valaha engedett.

Eddig három csapat tudott 50+ pontot szerezni a Vikings ellen valaha:

• 1961: Bears vs Vikings 52-35
  • 1963: Cardinals vs Vikings 56-14
  • 1984: 49ers vs Vikings 51-7

Ez tehát azt jelenti, hogy a csapat fennállásának harmadik éve óta ez volt a legtöbb benyelt pont egy meccsen. Yardok tekintetében sem jobb a helyzet, ugyanis a Vikings sosem engedett még egy meccsen 583 yardot, és Mike Zimmer regnálása alatt a 264 engedett futott yard is a legtöbbnek számít.

“Ez egy rossz védelem. A legrosszabb, amim valaha volt. Nagyon csalódott vagyok a defense miatt. Nagyon keményen kell dolgoznod azért, hogy 52 pontot kapj.”

– mondta Mike Zimmer főedző az ESPN-nek.