Connect with us

Érdekességek

Ennyi lejátszott snapet nyertek és vesztettek a csapatok a holtszezonban

A szabadügynökpiac jelentős része már lefutott, így érdemes lehet számot vetni, ki hogyan teljesített. Tegnap véget ért az FA-értékelő sorozatunk, most pedig Jason Fitzgerald jóvoltából tudjuk megmutatni, hogy az egyes csapatok hány snapet vesztettek és hányat nyertek a tavalyi évhez képest. Ezzel jó képet kaphatunk arról, kinek mennyire alakult át a kerete, illetve hogy kinek a legfontosabb a drafton (és az azt követő kompenzációs pickek nélküli részén a piacnak) azonnali segítséget szereznie.

Veszteségek

Átlagosan 6259 snapet vesztettek a csapatok a tavalyi évhez képes (2918-at a támadóoldalon és 3341-et a védőoldalon) – ők nem feltétlen igazoltak máshová egyelőre, köztük vannak továbbra is szabadügynök játékosok.

A Chargers vesztette a legtöbb snapet 9615-tel, amiből közel 6000 a támadóoldalról érkezett, bár a támadófal lecseréléséért nem kár egyáltalán. A Chargersen kívül 8000 elvesztett snap felett van a Lions, a Cardinals, a Titans, a Bengals, a Jets és a Texans.

A legkevesebb snapet a Tampa Bay Buccaneers vesztette 1317-tel, a második helyen a Washington áll 3350-nel, tehát óriási a különbség a Tampa javára mindenki mással szemben. 4000 elvesztett snap alatt maradt még a Bills, a Packers, a Jaguars és a Dolphins.

Nyereségek

Talán nem meglepő módon a Texans szerezte a legtöbb játékost, pontosabban tavaly lejátszott snapet, közel 9100-at hoztak be a szervezeten kívülről. A második helyen a Patriots áll 7782-vel, de érdekes módon nagyon különböző volt a két csapat stratégiája: a Patriots sokat költött, a Texans pedig csak kis neveket igazolt, abból viszont rengeteget. 5000 szerzett snap felett van a Jets, a Cardinals, a Lions és a Jaguars is – ebből hárman építkeznek, a Cardinals pedig magasabb fokozatra kapcsolt.

A Buccaneers és a Packers Fitzgerald adatai alapján egyetlen egy snapet sem szerzett, habár Gio Bernard leigazolásával a Tampánál ez tegnap megváltozott. Mindenesetre nagyon durva, hogy a Packershöz konkrétan egyetlen egy külsős játékos sem érkezett. A Ramsnél a védőoldalra nem érkezett egyetlen új játékos sem, a Steelers és a Ravens pedig mindössze 10 és 11 snapet adott hozzá a defense-éhez. A Brownsnál az offense nem bővült, mindössze 3 snapet kapott a tavalyi egység pluszba, a Broncosnál ez a szám 31.

Nyereségek vs veszteségek

Ezek alapján összeállt az alábbi grafikon, ahol az x tengelyen a veszteségek, az y tengelyen a nyereségek szerepelnek.

A csökkenő fizetési sapka miatt talán annyira nem meglepő, hogy mindössze 5 csapat van pozitívban (Jaguars, Bills, Patriots, Texans, Dolphins). A grafikon jobb alsó részében lévő csapatoknak pedig nagyon fontos lesz a draft, illetve az azt követő időszaka a piacnak, ahol még azért elérhető pár korrekt játékos.

7 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
7 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gáspár Bollók
Gáspár Bollók
2021-04-17 07:10

Úgy emlékszem, a Packers is igazolt egy külsős FA-t, egy long snappert, ha jól rémlik.

Sestertius
Sestertius
2021-04-16 11:00

érdekes lenne egy olyan táblázat ahol mondjuk a snapszámot súlyozzák mondjuk a PFF értékkel és egy pozíciós értékkel.
Simán lehet, hogy ha kiraknak pl a Chargersnél 5000 snapnyi 40-es grade-es játékost, és helyette mondjuk jön 200 snap 80-as grade, akkor az kb egalizálja egymást

Sajnos így ez az ábra így nem sokat jelent.. illetve jelent csak következtetést nem lehet levonni belőle

Farubcek
Farubcek
Reply to  Sestertius
2021-04-16 14:25

Nagyon egyetértek. Imádom a grafikonokat, viszont hiába töltöttem el hosszú perceket azzal, hogy BÁRMI hasznos következtetést levonjak belőle, az égvilágon semmit sem sikerült. A játékosok minősége, mint faktor, nagyon hiányzik belőle, azzal már konkrét tartalma is lehetne.

Na jó, az egyetlen, ami látványosan leugrik az ábráról, az a Tampa Bay offseason tevékenysége. Meg kell hajolni előttük, hogy SB-győztesként ennyire együtt tartották a keretet.

ahanem
ahanem
Reply to  Farubcek
2021-04-16 17:38

WAR-ral lenne érdemes súlyozni, de az nagyon látványos, hogy a tavalyi NFC döntő meg az a csapat, aki jelenleg nem méltó egy helyre a ligában, kitűnnek egyik meg másik irányba nagyon

chester
chester
Reply to  Sestertius
2021-04-16 11:37

A következtetés az, hogy mennyiben alakult át a keret tavalyhoz képest. Hogy ez minőségben mit jelent az megint más kérdés, arra jó lehetne a te módszered akár.

Sestertius
Sestertius
Reply to  chester
2021-04-16 12:57

persze, ez tiszta sor.. csak ugye ez kvázi nem jelent semmit.. az hogy mennyire alakul át a keret az nem következtetés hanem tény. Mintha grafikonon ábrázolnám, hogy az ég kék a fű meg zöld, de ebből érdemi következtetést nem lehet levonni, holott ezeknek a diagrammoknak, ábráknak mátrixoknak pont az lenne a lényege, hogy valamit le lehessen szűrni belőle, mi a jó stratégia, mi a rossz stb.
pl volt Qb-kat érintő chart sokszor, ahol azt lehetett leszűrni, hogy melyik QB milyen stílust képvisel (nem emlékszem már pontosan, csak most ez ugrott be), ott ugye egy olyan következtetést vonsz le, sejtést támasztasz alá amit a diagramm előtt csak megérzés volt, de utána lehet következtetni valamire, de itt.. semmire kb. Ahogy így nézem ez nem korrelál semmire, se PO részvételre se új GM-re, se csapaterősségre..
sikeres csapatok a skála két végén, sikertelenek szintén, szóval össze vissza minden

EDIT: az ábra még kevésbé értelmes mivel még nem teljesek a keretek. Szóval kvázi még erre sem alkalmas, hogy ezt megmutassa (mennyire cserélődött ki a keret)

Mind1.. lehet, hogy csak én vagyok így, de szerintem ennek az ábrának az elkészítésébe ölt idő teljesen felesleges volt :D

EDIT2: agyalok a dolgon.. szóval úgy mondjuk már látnám értelmét, ha mondjuk lenne mellé egy haramadik (negyedik) szám is, hogy mennyi az érkező játékos, és mennyi a kieső. – és akkor ezzel még lehet tompítani azt is, hogy nincsenek végleges keretek.
Vagy ha egy olyan diagrammot csinálunk ahol az érkezők – távozók (negatív-pozitív) vannak az Y tengelyen a snapszám (pozitív – negatív) meg az X-en
Így látszik, hogy ha valakinek kevesebb a játékosa de több a snapszáma akkor talán tapasztaltabb, kezdőhöz közelebb álló szintű játékost hozott.
Ha valaki sok játékos “minuszba” van és sok a bukott snap is, akkor látható, hogy vagy nincs pénz vagy rebuild van, ha több távozó de magasabb snapszám akkor valszeg minőségibb játékosok..
Persze ez még mindig nem kerek (pont a Chargers fala a negatív példa) de ha így már sokkal több értelmét látnám, és ha még itt lenne súlyozva egy minősítő grade-el az már abszolut alkalmas minőségi változás – jövő évi helyezés előrejelzésére, következtetés levonására, hogy erősödött e a csapat v gyengült.

(nah talán itt a lényeg ami a problémám, az hogy mennyire cserélődik a keret az egy tény, erre szerintem felesleges a diagramm, az hogy mennyire “változott” a keret (erősödött, gyengült, kevesebb de jobb, több de közepes stb stb) már értelmezhető diagramm, és ebből lehet következtetést levonni a csapat stratégiájára, jósolható az előrelépés v visszaesés. stb

chester
chester
Reply to  Sestertius
2021-04-16 13:45

Szerintem túlgondolod kicsit, ez csak egy egyszerű grafikon, hogy lássa a szurkoló mennyiben változott adott roster. :D

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x