Connect with us

Draft

Térjünk vissza erre egy-két év múlva – Buccaneers draftértékelő

Igazán különleges jelenségnek lehettünk szemtanúi: a bajnokot nem kapták szét. Ez természetesen csak és kizárólag Tom Bradynek köszönhető, akinek egyetlen szabadügynök sem tudott/mert ellent mondani, így a Super Bowl győztes gárdából nemhogy az összes kezdő, de a 16 legtöbb snapen lévő támadó és a 21 legtöbb snapen lévő védő is maradt. Erősíteni nem lehet, hiányposzt nem is volt, így lehetett készülni 2023-ra.

A Tampa Bay Buccaneers rostere a legjobb az egész ligában. Effektíve nincs egyetlen hiányposzt sincs a csapatban, a gárda tele van elit játékosokkal, teljesen esélytelen volt, hogy olyan játékost találjon a csapat, pláne minden kör végén, aki normál körülmények között jelentős szerepet kaphatott volna. Ez a csapat még egy-két évig alighanem együtt marad, így a Bucs megtehette azt, hogy olyan játékosokba invesztáljon, akik a Brady utáni éra alappillérei lehetnek.

A jövő hiányposztjai közül természetesen az irányító volt a legfontosabb, emellett a lassan 33 éves Jason Pierre-Paul helyére kellett hozni egy fejleszthető pass rushert, a 34 éves Ndamukong Suh helyét is át kell vennie valakinek jövőre, emellett centerposzton lehetett még fiatalítani és az elkapóposztot sem ártott kicsit mélyíteni, ha esetleg nem sikerül Chris Godwinnal hosszú távon megegyezni. Minden más csak arra volt jó, hogy a gazdag még gazdagabb legyen.

Brady utódja

[ppp_patron_only level=”3″ silent=”no”]

Az idei QB class kifejezetten jól nézett ki, öt irányítót is az első körbe jósoltak, de egyikük sem csúszott ki még csak a top 15-ből sem. Az 1/32-es pickkel mindegyik meglévő irányító akkora reach lett volna, hogy az még a Buccaneersnek sem fért bele, így a jövő franchise irányítójának megtalálása csúszott egy kicsit.

1/32: Joe Tryon, Edge, Washington

Tryon egy érdekes prospect: a méretei inkább csak jók, mintsem elitek, a 117 kilója elég vékony, illetve a fizikai ereje sincs a legjobbak között. Tapasztalata sincs sok (23 meccs), a produktivitása sem elit (kilenc sack az egyetemin), a tavalyi szezont opt outolta, míg a 2019-es kiugró szezonjában jegyzett 41 nyomás gyakorlásának felénél blokkolatlanul támadhatta az irányítót a PFF adatai alapján.

A karjai viszont hosszúak, sebessége pedig elit, az atletikusságot mérő RAS mutatója 9,3-as lett, ami a 97. legjobb az 1987 és 2021 között vizsgált 1362 pass rusher között. A plafonja tehát nagyon magasan van, és ha a csapat, amelyik elit pass rushert csinált Shaq Barrettből, az alighanem ért a potenciál kiaknázásához. Rengeteget kell vele dolgozni, újoncként legjobb esetben is csak szituációs pass rusher lehet, de 1-2 év alatt átlag feletti kezdőt belőle nevelni.

2/64: Kyle Trask, QB, Florida

3/95: Robert Hainsey, iOL, Notre Dame

A második körben érkezett a várva várt irányító, mégpedig Kyle Trask személyében. Önmagában ez reachnek számít, a második körben nem szokás olyan irányítót kiválasztani, aki 14 éves kora óta csak két kezdőként lejátszott szezont tud felmutatni. 2019-ben 12 meccsen 2941 yardot passzolt az egyetemen 25 TD és hét INT mellett, míg tavaly 4283 yarddal, 43 TD-vel és nyolc INT-vel fejezte be a szezont.

Egyelőre nem több, mint egy összességében borzalmasan rutintalan egyszezonos csoda, de nagyon okos, türelmes és jól tudja olvasni a védelmeket. Megfelelő edzőkkel és legalább két év Tom Brady mögötti padozás után lehet belőle egy korrekt franchise QB – pláne ha a hétszeres bajnok személyes ügynek tekinti az utódlást. Nem sok dologgal lehetne öregbíteni a GOAT legendáját, de alighanem hízelegne a lelkének, ha minden egyes értékelhető Trask megmozdulás után azt firtassák a szakértők, mennyire sokat tanulhatott tőle. Talán nem véletlen, hogy azonnal felhívta az újoncot, hogy menjenek el dobálni, amint a városba ér.

A harmadik körben egy nagyon tapasztalt OT érkezett Robert Hainsey személyében, akinek nincs meg sem a kellő atletikussága, sem a kellő ereje ahhoz, hogy a fal szélén játsszon. Ugyanakkor némi képzés után korrekt guard vagy akár center lehet, a technikája ugyanis rendben van, futáshoz és passzhoz is jól tud blokkolni. A plafonja nincs túl magasan a limitált fizikai adottságai miatt (emiatt talán kicsit korai a kiválasztása), de cserébe a padlója elég magas: jó eséllyel nem lesz elit játékos, de egy korrekt szintet megüthet kezdőként.

Csak legyen nekik hely

Ahogy fentebb írtam, a címvédő gyakorlatilag megtartotta a 37 legtöbb snapen pályára lépő játékosát, így effektíve 16 hely kiadó maximum. A top három pick helye minden bizonnyal garantált, de a többieknek a szokásosnál is jobban kell iparkodniuk, ha meg akarnak maradni ezen a hihetetlenül jó rosteren.

4/129: Jaelon Darden, WR, North Texas

5/176: K.J. Britt, LB, Auburn

7/251: Chris Wilcox, CB, BYU

7/259: Grant Stuard, LB, Houston

A Bucs az egész drafton passzív volt, mindössze egyszer cserélt, amikor a saját negyedik- és hatodik körös pickjét beáldozva megszerezte Jaelon Dardent. Talán ez volt a csapat egyetlen ár/érték arányban jó pickje: nem lesz belőle soha első vagy második számú elkapó (78 kg és 170 centiméter), de a slotban hasznos lehet. A sebessége rendben van, screeneknél és direkt rá szabott játékoknál nagyon hasznos lehet, plusz a speciális egységben is használható, remek returner lehet belőle.

Britt egyike az idén indokolatlanul magasan kiválasztott linebackereknek. Az ötödik kör végén nyilván nehéz reachről beszélni, bár ő pont az a kategória, akit csak draftolatlanul lenne szabad elhozni: semmihez nem ért, cserébe nem is atletikus, csak a speciális egységben lehet használni. Hasonló a helyzet Wilcox-szal, aki a TheAthletic konszenzus top 300-as boardjára sem fért fel, illetve a 282. helyet megszerző Stuarddal. Talán az ST az egyetlen egység, amin lehetett nagyobb mértékben javítani, ha így nézzük, Britt és Darden is jó pick, míg Stuard és Wilcox emiatt csíphet el egy roster helyet  – a Bucs ezt is megteheti.

Összegzés

A szokásosnál is nehezebb értékelni egy olyan draftot, ami egyértelműen a jövőnek szól. A Tryonban lévő potenciál alapján a class egyik legjobb pass rushere is lehet, de mivel neki egy év kell ahhoz, hogy pályára lehessen engedni, így az első körös kiválasztás kissé túlzás. Ugyanezen alapon Trask is korai, de mivel mindkettőjükkel hosszú távon tervez a Bucs, így a plafon számít, ami mindkettőjük esetében elég magas lehet a kis minta alapján, amit eddig láttunk.

A harmadik nap a speciális egységről szólt, egyedül Dardenben van annyi tehetség, hogy az ST-n kívül is szerepet kapjon, bár Scotty Miller és Tyler Johnson mellett nem lesz egyszerű. A többieknél már az is eredmény, ha megérik a végső keretszűkítést.

A Buccaneers draftjában semmi extra, szexi vagy különleges nincs. Draftoltak három játékost, akikből idén nem sokat fogunk látni, de 1-2 év múlva átvehetik a kiöregedő veteránok pozícióit. A legérdekesebb természetesen Trask lesz, aki már ha csak egy Jimmy Garoppolo szintet tud hozni, akkor egy remek draftról beszélhetünk. Térjünk erre a classra vissza Brady visszavonulása után, addig is nincs okunk arra, hogy ne legyünk pozitívak. Értékelés: B.

[/ppp_patron_only]

22 Comments
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
22 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecc Go Pecc
Lecc Go Pecc
2021-05-13 07:18

Szerintem a Trask pick azért sexy volt! Jól tették,h kihúzták mert a potenciál meg van benne és ideális az is,hogy Brady mögött van ideje tanulni.

ahanem
ahanem
2021-05-13 09:07

van over/under a draftoltak első éves snapszámára? nagyon kiváncsi lennék rá

bjeela
bjeela
2021-05-13 08:50

Most nagy elánnal megy a lelkesedés, hogy fú, namostasztán zsinórban nyer a Bucs, de ha jólemléxem ugyez ment tavaly, amikor kiderült, hogy képes megtartani a bandát a Chiefs, aztánmire bejértek az SB-be, addigra ki is pukkadt a lufi, illetve elfogyott a csodacsapat. Nemaszondom, hogy most is így lesz a Bucs esetében, de várgyukkijavégét…

JackEasterby
JackEasterby
Reply to  bjeela
2021-05-13 17:54

Te most beleakarod látni azt az általános közvéleménybe, hogy mindenki annyira biztos,a Buccs címvédésben, hogy házat, autó és asszonyit is feltenne rá. Pedig az általános közvélemény az, hogy a csapatot egyben tartották így idén is SB contendernek mondhatók. Az, hogy aztán trófeával végződik-e a történet az már egy másik kérdés.

bjeela
bjeela
Reply to  JackEasterby
2021-05-13 18:20

Ezt nem én látom bele, hanem a szakértők, hiszen jelenleg is toplistás, sőt, egyeseknél listavezető a következő gyűrűszerző csapatok rangsorában a Bucs. Amit az utolsó mondatodban leírtal, az az én mondatom, kösz, hogy megismételted más szószedetben.

JackEasterby
JackEasterby
Reply to  bjeela
2021-05-13 19:11

Te megint másról beszélsz. :) Az, hogy valaki a Buccs-ot teszi a rangsor elejére az nem jelenti azt, hogy akkor aztán tuti fixre veszi az ő győzelmüket. Ha össze kellene állítanom egy listát lehet én inkább a Chiefst tenném az 1.helyre, de a Buccs szorosan 2. lenne. Ettől még nem mondom, hogy tedd fel minden pénzed erre a párosításra, de ettől még a legnagyobb esély erre mutatkozik a szezon elején.

bjeela
bjeela
Reply to  JackEasterby
2021-05-13 19:27

Ha valaki azt mondja, hogy legnagyobb esélye annak van, hogy nyer ismét a Bucs, akkor azt azt jelenti, hogy szerinte arra érdemes leginkább fogadni, hogy nyer a Bucs. És ez a hangvétel, ez a vélemény jellemzi a szakmai tábort. És nem is mondtam mást. Igen, arról szólnak a szakmai vélemények, hogy jövőre nagy eséllyel újrázni fog a Bucs, ahogy tavaly meg arról szóltak a vélemények, hogy a Chiefs fog ismét nyerni. A fogadóirodák is ezt a jóslatot vetítették előre. Senki sem mondta, hogy tegyél fel rá kocsit-lovat, én sem, de ettől még a jóslatuk állt. Én megértem, hogy jó dolog a kötözködés kedvéért kötözködni, ha már más érv nincs, de ettől még ez a helyzet. Ha elfogadod jó, ha nem, az sem zavar.

JackEasterby
JackEasterby
Reply to  bjeela
2021-05-13 19:44

1.Nem akarod érteni a lényeget. :) Az, hogy valaki a Buccsot tartja a legjobbnak az véletlenül se jelenti azt, hogy azt jósolja, hogy ők fognak nyerni. Azt pedig pláne nem jelenti, hogy arra érdemes leginkább fogadni. 2. 32 kimenetele lehet annak, hogy ki nyeri a SB-t. Nyilván nem oszlanak meg egyenlően az esélyek, de ha nagyon jó indulatuak vagyunk akkor is 25% lehet a maximum amennyi esélyt lehet adni a legjobb csapatnak. Tehát 75% az esélye a legrosszabb esetben is annak, hogy a Buccs nem fog nyerni. Innentől kezdve szerintem te is érted, hogy senki sem jósol, senkinek a tippje nem jelentheti azt, hogy a Buccsra érdemes a leginkább fogadni.

bjeela
bjeela
Reply to  JackEasterby
2021-05-14 07:46

“Az, hogy valaki a Buccsot tartja a legjobbnak az véletlenül se jelenti azt, hogy azt jósolja, hogy ők fognak nyerni.”
De, azt teszik a fogadóirodák: jósolnak.Ha ezt nem érted, akkor semmit sem.

Senki sem mondta, hogy 100%, hogy ők nyernek, ilyenformán te saját magaddal vitázol, nem velem.

ludo
ludo
Reply to  bjeela
2021-05-13 11:11

Szerintem a Chiefs pont rossz példa. Egyrészt döntőztek, másrészt azért megnéztem volna azt a meccset ahol nem pont a teljes kezdő oline sérül le náluk hanem kicsit szétoszlik pozíciók között a dolog. Lehet ma arról cikkeznének, hogy sajna a Tampa way nem válik be végül.
Viszont szerintem is óvatosan kell bánni ezzel a címvédés dologgal. Egyrészt eleve rohadt nehéz. Mert nincs olyan super bowl győzelem amiben ne lenne egy rohadt nagy adag mák. A Tampanak is adott a gép rendesen. Ki tudja jövőre is ad-e majd. Plusz szerintem egy hajszálnyit túl is értékelik most őket. Ha mindent nézek: keret, edzői stáb stb. Akkor szerintem top 6-ban vannak, de nem ők a legjobbak.

bjeela
bjeela
Reply to  ludo
2021-05-13 11:56

Pont ezért jó példa. Sosem tudhatod, mi jön közbe, amitől a csodacsapat eccercsak összeomlik. Lásd még a 16 győzelemmel SB-be érkező Peccet vagy a Favre vezette Packerst, amelyik a 97-es győzelem után 98-ban már nem tudott nyerni az SB-ben, pedig fűfavirág arról pofázott, hogy namostaztán itt az új Packers dinasztija, amit senkisem állít meg. Aztán megálltak, egészen ARodig. Vagy a Seahawks, amelyik a gyűrű után ismét bejutott a döntőbe és tíz centin múlt, hogy nyernek a Pecc ellen. Ha az összejön, akkor lehet, hogy nem Pecc dinasztijáról beszélnénk, hanem Seahawks dinasztijáról. Tíz centi a kettő közötti difi.

Amúgy a Chiefs úgy lett fúazannyát bajnok, hogy simán el is bukhatta volna azt a meccset a 49ers ellen, sőt, inkább a 49ersnek állt a zászló, aztán meg mindenki csodacsapatról beszélt a Chiefs-el kapcsolatban, holott. És igen, ha lett volna rendes faluk a Bucs ellen, akkor talán minden fordítva alakul. Bár inkább nem, mert azon a meccsen senki sem tudott elszakadni a védőjétől, nem volt Mahomes-nak célpontja, sőt, igazából semmilyük sem volt.
Ez a foci. És a fociban nincs semmi eleve elrendelve, lásd még Giants vs Pecc by 16-0.

tmbb
tmbb
Reply to  bjeela
2021-05-14 08:16

az a 16-0 igazából 18-0 volt a Giants-ig

ahanem
ahanem
Reply to  bjeela
2021-05-13 09:03

azér a döntőig csak eljutottak

bjeela
bjeela
Reply to  ahanem
2021-05-13 10:18

Így járt anno sok más csapat, akik aztán szépen elkoptak: Packers, Colts, Steelers, Seahawks, most úgy fest, hogy a Chiefs és még akár a Bucs is így járhat. No meg emlékezzünk a 16:0-ig fúazannyát Peccre, ami aztán hogyjárt.

ahanem
ahanem
Reply to  bjeela
2021-05-13 20:49

ezt mind leszarom, a döntőig eljutottak

Evergreen
Evergreen
Reply to  ahanem
2021-05-14 10:59

Hát nemtom, jártam már pár stadionban, de nem láttam még olyan zászlót egyikben sem, hogy ‘SB résztvevő’ :)
Lehet, hogy te leszarod, de azért ha pl Mahomest megkérdezed, ő biztos nem szarja le. Ők pont minden mást szarnak le, ami nem gyűrű.

katonadani
Reply to  Evergreen
2021-05-14 11:09

olyat viszont sokszor láthattál hogy konferenciagyőztes, ami az SB résztvevővel egyenlő, csak jobban hangzik :D

ahanem
ahanem
Reply to  Evergreen
2021-05-14 11:04

Én meg olyat nem láttam, hogy valaki úgy nyert volna, hogy a döntőbe nem jutott volna be. Köszi.

bjeela
bjeela
Reply to  ahanem
2021-05-14 07:43

egészségedre

cornerstone ducks
cornerstone ducks
2021-05-13 08:48

összességében én is elégedett voltam. Trask pick tetszett a legkevésbé, korrekt franchise QB-tsajnos nem látom, max korrekt cserét de ahhoz meg magas a 2. kör. (remélem nem nekem lesz igazam) A többi pick meg egyértelműen a special teamnek szólt , ami amúgy se volt valami fényes tavaly.

Ádám Váradi
Ádám Váradi
2021-05-13 19:43

Nekem személy szerint az egyik kedvenc Pass Rusherem volt Tryon ebbe a klasszba

ahanem
ahanem
Reply to  Ádám Váradi
2021-05-13 20:46

a magyar Brett Kollmann

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x