Az NFL pár évvel ezelőtt már hozott egy átfogóbb szabályváltozás-csomagot, ami a speciális egység tagjainak biztonságát, a sérülések csökkentését volt hivatott segíteni. A legfrissebb adatok szerint viszont ez nem volt elég, így a liga illetékesei újabb változásokat sürgetnek, amik újabb szabálymódosításokban és/vagy új edzési feltételekben manifesztálódhatnak – írja Kevin Seifert.
Az idei és korábbi évek adatait vizsgálva az NFL kimutatta, hogy a puntoknál és a kickoffoknál aránytalanul sok a sérülés és a komoly sérülés is, ráadásul idén a puntok “megelőzték” a kickoffokat sérülésveszélyességben. Ez igaz az agyrázkódásokra (amik a teljes ligát vizsgálva egyébként csökkentek, de arányaiban a speciális egységben nőttek), azonban nem csak a fejsérülésekre, hanem térd- vagy alsótesti sérülésekre is. Például a térdszalag-szakadások 30 százaléka (és a lábsérülések 29%-a) a speciális egységben történt, miközben a foci ezen eleme csak a játékok 17 százalékát teszi ki.
Legfrissebb cikkeink
- A Texans már négy mérkőzés óta nem szerzett TD-t a második félidőben
- Jahmyr Gibbs: Azt gondoltam, hogy a Bengals vagy a Cowboys draftol majd engem
- Taylor Decker: Az én hibám volt a Lions első félidei szenvedése
- FK! in LA & Seattle 🎥 – Day 3 & 4 & 5 – Stadiontúra 🏟️ & Venice Beach 🏖️ & Seahawks 🦅
- Fontos kimaradók a 11. fordulóból
- Tee Higgins, DK Metcalf, JuJu Smith-Schuster és Nico Collins is visszatér
- Váratlanul visszavonult a Seahawks kezdő centere
- FK! Preview #11
- Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- 36. alkalommal csap össze John Harbaugh és Mike Tomlin
- Újra edzésbe állhat a nyáron vérrögökkel diagnosztizált Christian Barmore
- Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- Másodéves figyelő – AFC
- Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
Legutóbbi hozzászólások
- atis123juve on Triple Coverage #567 – Hogyan javítanánk meg a reménytelen csapatokat?
- Zotya on Derrick Henry a legnagyobbak nyomában
- Zotya on Hetekre kidőlt a Chiefs rúgója, a Jetstől happolták el a helyettesét
- atis123juve on Legalább 2026-ig Indianapolisban marad a Combine
- Fetyke on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
- camillo7777 on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Cseh Tibor on Barkley eldöntötte a csoportrangadót
- Kopi3.14 on Október elején szenvedett agyrázkódást, legalább december közepéig nem játszik a Bears safetyje
Nagyon nem örültem, amikor néhány éve kitalálták a 25 yardos touchback szabályt, mivel egyrészt az is támadókat segíti, másrészt szinte eltűntek a látványos visszahordások. Én visszaraknám a labdát a 20-asra, ellenben növelném a rosterek létszámát, pl. fel lehetne venni +6 játékost, akiket csak a speciális egységben lehetne használni. A gyakorlócsapatokban lévő játékosok örülnének a néhány százezer dollárnak, egyúttal kevesebb lenne a sérülés az 53-as keret tagjai között.
Mondjuk ezeket a számokat látni elég durva, gondolom abból következnek, hogy átszelve a pályát, nagy sebességgel érkeznek meg a blokkolókra. Az XFL-ben változtattak a kickoff felálláson, ugyanakkor volt visszahordás, valami ilyesmit kellene kipróbálni.
Szóval jól értem, hogy minden maradjon a régiben (a korábbi régiben), nem baj ha sok játékos megsérül, ezt kompenzáljuk azzal, hogy több játékost tartsunk a keretben, hogy legyen elegendő ember ha kihullik a másik. ha valami eszközként tekint a játékosra, akkor ez a nézet tutira.
Nem, rosszul érted. A kezdő felálláson kellene változtatni XFL mintára, hogy a játékosok ne teljes sebességgel érkezzenek meg a másikra, ezáltal redukálni lehetne a sérüléseket, viszont lenne több visszahordás. A labdát viszont visszatenném a 20-asra, mert jelenleg elég a pálya 3/4-én végigmenni.
A kickerek képességei növekedtek, azaz Én inkább a kezdő rúgást vinném hátrább.
A returnereknek ott a fair catch.
Már így is 47+2=49 játékos lehet aktív, nem kéne jobban keverni és bonyolítani a bírók dolgát a +6 játékos helyes “használatának” ellenőrzésével.
A punterek szerintem túl sokat késlekednek/töketlenkednek ill. a LS-ek is igazán fejlődhetnének gyorsabb labdákkal. Inkább többet kéne törödni a ST jó megszevezésével/felkészítésével.
Én inkább a kezdő rúgást vinném hátrább. A returnereknek ott a fair catch.
Az az a touchbackre gondolsz, fair catch puntnál van. Ha hátrébb vinnéd a kezdőrúgást, azzal még több sérülés lenne, ugyanis még nagyobb sebességgel érkeznének meg a blokkolókra. Ha pedig touchback, akkor ugyanott vagyunk, nincsenek visszahordások, a támadók pedig kényelmes helyzetben vannak.
nem kéne jobban keverni és bonyolítani a bírók dolgát
Így is rengeteg új baromsággal terhelik őket évről-évre, ld. a mostani taunting meg out of box low tackle szabály. Inkább az ilyenekből kéne visszavenni és maradna energiájuk pl. ezt ellenőrizni.
Inkább többet kéne törödni a ST jó megszevezésével/felkészítésével.
Az a baj, hogy ez így önmagában nem mond semmit. A probléma adott, konkrét ötletek, javaslatok kellenek.
Én Packers szurkolóként eltörölném a ST játékokat, csak a field goal maradjon, de ott se álljon senki a rugóval szemben.
Ugyan minek?
Én az FG-t is automatikusan megadnám 50 yardon belülről. Rúgni se kelljen!
Ha 20 pontot enged, ha 20-at csinál az ST akkor is Rodgers dönti el, hogy kiestek e vagy sem. Kiestek.
A rúgásokat követő játékok teljesen logikusan sokkal veszélyesebbek, mivel ez az egyetlen olyan játék, ahol mindkét csapat játékosainak jelentős része teljes sebességre felgyorsulva rohannak egymásnak. Koordinálatlan mozgások, sokkal gyorsabb reakciók kellenek, néha nem is látják egymást a sisak korlátos térlátása vagy épp a lasztira figyelés miatt, így teljes sebességgel találkoznak sokszor úgy, hogy nincs rákészülési lehetőség, nem tudja megfeszíteni az izmait a másik vagy védeni a legsérülékenyebb testrészt.
Ez olyan, mint a kórházpassz. Az elkapó rohan, hogy elkapja és csak a lasztit nézi, miközben a védő is rohan, hogy telibeverje az elkapót, nehogy elkapás legyen. Az eredmény egy megfeszítettlen izomzatú test, ami ütközik egy másikkal, nagyjából 30-30 km/h-es sebességgel. Azaz ez egy 60 km/h-s frontális ütközés elernyedt testtel, néhol roppant csekély védelemmel. Az a csoda, hogy az esetek egy jelentős részében megússzák katasztrófa nélkül.
A másik a rúgó, aki szintén a labdát figyeli, hogy pontosan rúgjon, mire megjelenik egy fickó tiszta erőből rohanva, hogy blokkolja a rúgást és néha véletlenül elcsapja a rúgó lábat. Itt is van egy csinos 60-70 km/h-s frontális találkozás a rúgó lábon. Az meg már semmiség, hogy kilökik a rúgó lábát és akkorát zakózik, hogy szakadnak a szalagok.
De megértem Staten Island érvelését, mert igaza van, hogy amióta elkezdték védeni a ST-eket, azóta sokkal kevesebb a látványos visszahordás. De persze így van ez másban is. Amióta tiltják a fejjel való ütközést, azóta kevesebb a látványos csattanással végződő blokkolás. Csak hát itt ütközik a panem et circenses a “jajj szegénykék, nehogy valami bajuk essen” mentalitással és baromi nehéz ebben a két ellentétes erőtérben lavírozva előre haladni.
Mindenesetre az XFL-es megoldás tényleg értelmesebb, mint a jelenlegi, de vitathatatlanul feleannyira látványos. Még akkor is, ha ez egész pofás játék volt.
https://www.youtube.com/watch?v=nN-hBF6RflA
Azt hiszem neked a fizika rohadtul nem volt az erősséged. Ezt a frontális ütközés dolgot nem kéne erőltetned, pláne hogy nem is igaz, a punternek szinte nulla a sebessége, mikor odaérnek hozzá.