Connect with us

Draft

A jövő sztárjai – Tetairoa McMillan

Az idei draft egyik legmélyebb posztja az elkapó lesz. Azonban a mélyen van a hangsúly, mert a class teteje nem olyan erős mint az elmúlt években. Nincs egyértelmű home run tehetség a classban és nagyon kevés prototípus mérettel megáldott játékos jön a draftra. Így akinek a testi adottságai megfelelnek, azok már eleve előnyből indulnak. Ilyen Tetairoa McMillan, aki sokak szerint nem csak jó méretei miatt, de képességei következtében is a class legjobb elkapója.

Háttér, egyetemi teljesítmény

Tetairoa McMillan, azaz T-Mac Hawaii-on született, de Dél-Kaliforniában nőtt fel és már egészen kicsi gyerekkorától rengeteget sportolt. Testméretei miatt röplabdázni és kosarazni is elkezdett, de az örök szerelem a foci maradt. Ötcsillagos tehetségként érkezett az egyetemi felvételihez és eredetileg az Oregonra jelentkezett, de végül az Arizonát választotta. Többek között mert itt együtt játszhatott több középiskolai barátjával is, mint például az irányító Noah Fifitával.

Már az első évében kezdő volt, de nem ő volt az elsőszámú célpont a csapatban, így “csak” 702 yardot gyűjtött, de 8 touchdownja kimagaslott a csapatból. Második évére aztán előlépett és 90 elkapásból csaknem 1400 yardot gyűjtött, 10 touchdown mellett. Ezt pedig utolsó évében teljesen lemásolta (1316 yard, 8 TD). Végül az All-American csapatba is beválasztották és az ország egyik legnevesebb elkapója lett.

Adottságok, fizikalitás

McMillan egy dologban emelkedik ki nagyon a class tetejéről a posztján. Ez pedig az, amit egyáltalán nem lehet másolni vagy utánozni. A testi adottságok. Az emberek nagy része amikor tipikus WR1-et szeretne, akkor egy magas, fizikális, erős játékosról álmodik (azt most engedjük el, hogy manapság már nem feltétlenül csak ilyen elsőszámú elkapók vannak). A volt Arizona elkapó pedig maximálisan teljesíti az elvárt fizikai paramétereket. Közel 195 centiméter (felső 11%) és 219 fontot nyom, azaz közel 100 kilót (felső 12%). Ezek nagyjából Tee Higgins vagy Drake London számai.

A karja egy kicsit rövidebb a kelleténél, de a tenyere megint csak a felső 25%-ba tartozik. Ránézésre egyébként nyúlánknak néz ki, nem tipikusan egy kigyúrt, izmos figura, inkább magasságra akad meg elsőre rajta az ember szeme. Annak ellenére, hogy a karjai picit rövidebbek, annyira hosszú a felső teste, hogy az elkapási sugara hatalmasnak tűnik. A nem tökéletesen a kezébe dobott labdákért is el tud nyúlni kényelmesen. Az biztos, hogy paraméterekben teljesíti a kritériumokat egy teljes értékű külső elkapóhoz.

Igen ám, de az nem elég, ha nagy vagy és erősnek tűnsz, ha nem tudod ezt megfelelően használni. McMillan egyik legnagyobb gyengesége szerintem a fizikalitás. Nem feltétlenül méreteihez mérten játszik, sokszor érezhető, hogy elnyomják vagy jammeléssel kizökkentik a komfortzónájából. Nagyon szoros emberfogásos őrizetnél, ha a cornerek ráteszik a karjukat, akkor nem mindig megy neki könnyen a szeparáció. Ennél is nagyobb probléma a blokkolási képesség. Nem tudja megtartani mindig a blokkjait, ha a csapattársakat kell segíteni, sokszor nyomják be screeneknél vagy rövidebb játékoknál. Néha nehéz eldönteni, hogy az effort is hiányzik vagy csak ennyire képes erőből. Mindenesetre az én szememben nem testesíti meg a játékával azt a domináns WR1-et mint például a fentebb említett Higgins.

Sebesség, atletikusság

A legnagyobb kérdésünk vele kapcsolatban a gyorsaság lehet. Szerintem tipikusan egy olyan elkapó, akinél a meccsfelvételek nem jelentenek elég bizonyítékot, hogy mennyire is gyors, mert egyetemi védelmek ellen voltak jobb elszakadásai és mélyen is volt hogy lendületből nyert, de manapság amikor Tyreek Hillekhez és D.K. Metcalfekhez viszonyítjuk az elkapók sebességét, akkor azért annyira nem tűnt ki a tömegből.

Nem véletlen talán, hogy a Combine-on nem vállalta a 40 yardot, mert bár később az Arizona Pro Day-én 4.48-at is mértek nála, ezt kevésbé tekinthetjük megbízhatónak és irányadónak. Azért ha egy minimális torzítást be is írunk a hazai pályának, az biztos, hogy nagyon nagy gondok a sebességével nincsenek. A végsebessége nem elit, de bőven kielégítő. Személy szerint emiatt annyira nem is aggódom. Lehet, hogy nem szemkápráztató a gyorsasága, de méret/gyorsaság arányban bőven átlag feletti.

A másik kérdés a robbanékonyság, atletikusság kérdéskör. Mert talán ma már fontosabb, hogy mennyire robbanékony egy elkapó, rövid távon, kis területen mire képes. Nos ezekben is átlag felett teljesít szemre McMillan. Már ami egy közel két méteres emberhez mérten jónak számít. Hajlékony a csípője, gyorsan vált irányt. Mindig képes egy picit elszakadni, még ha nem is lesz óriási területe, de annyit elér, hogy kis irányváltásaival üresre játssza magát. Amit egy kicsit talán kritizálni lehet az az első megindulás a vonalról, az a robbanási sebesség ami az első pár mozdulatban van, mert bár itt is elégséges, de nem kiváló a gyorsasága.

Útvonalfutás

Ez az egyik legfontosabb tulajdonság szerintem, amikor azt mérjük, ki hogy teljesíthet a profik között. Ugyanis az NFL-ben már nem mindig elegendő, ha nagyjából megfutod az útvonalad. Ott az irányítók a legkisebb ablakokba dobják a labdát, sok játék sikeressége millimétereken múlik, így ha nem vagy időben jó helyen, akkor hiába szakadtál el. McMillan ebben véleményen szerint közepes. Egészen letisztultan futja a route-okat, kevés fölösleges mozdulat van a mozgásában és a méreteihez képest nagyon folyamatos irányváltásoknál is. Azonban vannak útvonalak amik kifejezetten jól mennek neki, de nem teljesen precíz mindenhol a pályán. A probléma, hogy az útvonalainak nagy része (46%) három útvonaltípusra, a curlre, digre és go-ra korlátozódott. Nem annyira széles az útvonalfája mint sokaknak a classban és ez meg is látszik a technikáján.

Érdekes módon a befele irányuló route-okon teljesít jól. Nagy sikerei voltak In, Post vagy például comebackek során, de a rövidebbek és az egészen hosszúk esetében azért van még mit javítani. Ez nem teljesen az amit egy X elkapótól vár az ember. Ami viszont különösen tetszik nekem az a comebackek, ahol elit szinten játssza el a hosszú útvonalat majd a lehető legjobb időben vált vissza, így a cornernek esélyes sincs odaérni a QB jó időzítése esetén.

Ellenben a rövid és középtávoli zónák közti útvonaltípusokkal szenvedett, de a sima go is a gyengeségei közé tartozott. Előbbieknél a természetes érzékeket hiányolom kicsit tőle, hogy mikor gyorsít fel, lassít le, ül bele egy zónába, utóbbiaknál pedig sebességből nem tudja a gyorsabb cornereket lezárni, ahhoz pedig nem elég agresszív, hogy utána megoldja védővel a nyakán.

Labdakészségek, contested elkapások

Az egyik legerősebb pontja a labdakészség. Szinte tapad hozzá a labda. Fentebb írtam róla, hogy cirkuszi elkapásokra képes és ez elsősorban annak köszönhető, hogy képes egy kézzel is magabiztosan behúzni a lasztit, de akkor sem történik baj, ha kicsit mellé vagy felé dobják. Ide sorolnám a koncentrációját is, mert az oldalvonal mellett nagyon érzi, hogy hány lépést tehet vagy mennyi hely van még letenni a lábát. Az elmúlt két évben felé szálló 260 labda közül mindössze 4 dropja volt. Elkapásait segíti, hogy egészen akrobatikus módon tudja forgatni a testrészeit, nem egy-kettő cirkuszi elkapást láttunk tőle egyetemi karrierje alatt.

Erre rátesz még egy lapáttal labdával a kezében. Nagy méretű elkapóhoz képest ugyanis nagyon sok elkapás utáni yardot szerez, elkapásonként több mint 5 yardit átlagol. Jól lát a pályán, megtalálja az üres területeket.

Értékelés

Nem nehéz következtetni a leírtakból, hogy X elkapóban képzeli el őt a közvélemény. A méretei és képességi meg is vannak ehhez. Az egyetemen a snapjei 75%-ában kívül állt fel, de azért a slotban sincs elveszve köszönhetően az elit hajlékonyságnak és jó elkapás utáni képességeinek. Ez így rendjén is van, mert ma már egy igazi külső WR1 is sokat helyezkedik el slotban is. Mivel press ellen nem a legjobb, ezért elképzelhető, hogy big slotként is fogják majd próbálgatni, de ebben az esetben fejleszteni kell bizonyos útvonalain.

Mivel egy prototípus WR1-et remélhetünk benne és mivel nehéz megítélni, hogy ezt a potenciált kik látják nála, így nehéz belőni, hogy hol fog elkelni. Legtöbb helyen első körös grade-je van, még ha akadnak szakírók, akik szerint inkább csak első kör végi is ez az osztályzat. Én utóbbiak táborába tartozom, mert tartok tőle hogy nem elég fizikális ahhoz a játékhoz, amit remélünk tőle, a szeparációja pedig nem lesz olyan sikeres mint az egyetemen volt és az elit elkapás utáni számok is visszafogottabbak lesznek. Egy korrekt kezdő elkapó lehet, de valahol egy WR1 és egy WR2 közé tenném, ha NFL potenciálját keresem. Ez pedig nagyjából egy első kör végi, második kör eleji grade.

Hol kelhet el a drafton?

Ettől függetlenül nem zárom ki, hogy több NFL-csapat boardján is magasan szerepel. Az első hely ahol kivihetik az rögtön 1/4-en a Patriots, ugyanis nagyon hiányzik ebből a csapatból egy WR1 (Stefon Diggs átmeneti megoldás lehet). Innentől számítva azonban elképzelhető a Panthers, a Saints vagy a Cowboys pickjénél is a kiválasztása. Ha a padlóját keressük, akkor azt mondanám, hogy a top20-ból nem fog kicsúszni, mert nem csak hogy nincs igazi WR1 adottságú játékos a classban rajta (és Jayden Higginsen) kívül, de az elkapó osztály megítélése is elég rossz.

1 Comment
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hurrá Torpedó
Hurrá Torpedó
2025-04-02 09:39

Nagyon remélem, hogy a Patriots nem viszi ki. Diggs miatt szerintem nem első körös need a WR, legalábbis 1/4-en nem, ebben a classban.
Ha nincs lecsere akkor a Pats a Carter/Hunter/Campbell trióból fog választani szerintem.
Bár need egy jó WR és az O line is fejlesztendő, én mint szurkoló talán inkább Cartert szeretném a legjobban 1/4-re látni. (de, ő kimegy addigra)

Legfrissebb cikkeink

Legutóbbi hozzászólások

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x