Julian Edelman a héten bejelentette a visszavonulását és volt pár olyan vélemény, mely szerint megérdemelné, hogy beválasszák a Hall of Fame-be. Erre reagálva sok olyan vélemény is nyilvánosságra került, mely szerint ennyire jó nem volt a Patriots elkapója, és többek között ezen a véleményen van LeSean McCoy is – sőt, neki javaslata is van arra, hogy Edelman helyett ki érdemelné meg a Hall of Fame-et.
“Hogy Julian Edelman Hall of Famer lenne? Ugyan már, dehogy is. Az alapszakaszban 16 meccsed van bizonyítani, hogy ki is vagy valójában. A rájátszás természetesen számít, de nem minden játékosnak van lehetősége részt venni a PO-ban. Nem akarok semmit levonni az érdemeiből, és a visszavonulását sem akarom beárnyékolni, mert igazán nagyszerű játékos, de nem gondolom Hall of Famernek. Ellenben úgy gondolom, nekem van rá esélyem. A számaim bármelyik futóéval felveszik a versenyt, a saját évtizedemben én voltam a nagy kutya. És még két Super Bowlt is hozzá lehet adni a listához”
– mondta McCoy a Yahoo Sportsnak.
Edelman rájátszásban nyújtott teljesítménye kétségtelenül paradés: 19 meccsen 118 elkapás, 1442 yard és hét total TD, illetve három bajnoki cím és egy Super Bowl MVP-cím került a neve mellé. Az alapszakaszban a sok sérülés miatt már nem volt ennyire eredményes, 137 meccsből 85-ön kezdett, összesen 620 elkapásból 6822 yardot és 36 TD-t szerzett, valamint volt még 2612 visszahordott yardja és négy TD-je (és egy passzolt TD-je is). A Hall of Fame talán tényleg túlzás lenne az esetében, de ez semmit nem von le az érdemeiből.
Ami McCoyt illeti: a jelenleg szabadügynök futó bekerült a 2010-es évek álomcsapatába, karrierje során 11 102 yardot (22. legtöbb valaha) és 73 TD-t futott (28.), valamint 518 elkapásból 3898 yardot és 16 TD-t szerzett. Kétszer lett All-Pro, hatszor Pro Bowler és tényleg nyert két Super Bowlt, de sem a Chiefs, sem a Bucs játékosaként nem kapott labdát a rájátszásban, illetve egyik döntőn sem lépett pályára. Ő sem feltétlenül Hall of Famer kaliber.
Legfrissebb cikkeink
- A szezon legnagyobb csalódásai
- Autóbalesete volt a Buccaneers kezdő safetyjének
- Kihagyja a rájátszás elejét a Ravens legjobb elkapója
- Egészen elképesztő, amit Lamar Jackson és Derrick Henry csinált idén
- Már senki se veszi el Chase-től a Tripla Koronát
- A Ravens behúzta az AFC North-t, a Bengals pedig életben maradt
- Ismét Tua Tagovailoa nélkül a Dolphins, Will Levis kezd a Titansben
- FK! Coin Toss – A legjobb fogadások a 18. fordulóra
- A Pro Bowl miatt hívták fel, azt hitte ki fogják vágni
- Nagy erősítést kaphat a Chiefs a rájátszásra
- Joe Flacco kezd a zárókörben, és jövőre is folytatná
- Olyan kevés sztár lép vasárnap pályára, mintha előszezon lenne
- FK! Preview #18 – Amikor minden eldől
- A Lions szép csendben történelmet írt
- Megkezdte az interjúztatást a Jets
Legutóbbi hozzászólások
- Kopi3.14 on Touchdown #17 – A Packers problémája, az Év Védője díj kérdése, és Darnold jövője
- Kopi3.14 on A Ravens behúzta az AFC North-t, a Bengals pedig életben maradt
- Zotya on Touchdown #17 – A Packers problémája, az Év Védője díj kérdése, és Darnold jövője
- Kopi3.14 on Tömeggyilkosság miatt elnapolták a Sugar Bowlt!
- Kopi3.14 on Touchdown #17 – A Packers problémája, az Év Védője díj kérdése, és Darnold jövője
- zunya on A Pro Bowl miatt hívták fel, azt hitte ki fogják vágni
- zunya on Tömeggyilkosság miatt elnapolták a Sugar Bowlt!
- atis123juve on A szezon legnagyobb meglepetései
ühümm………
Ugyebár van az a mondás, hogy a foci a rájátszásban kezdődik, ami persze piszokság, hiszen vannak olyan játékosok, akik jobbára csak az alapszakaszban mutathatják meg magukat a csapat silány volta miatt. Ezért ezen játékosok számára az alapszakasz ad alkalmat rá, hogy megmutassák, kicsodák is valójában. Namármost, ha a PO-t nézem, akkor Edelman simán HoF, amúgy rohattul nem és ugyanez fordítva igaz McCoyra. Namostakkor kiből lehet itten HoF és főleg milyen szempontok alapján, de pláne ki határozza meg?
Mire vihette volna Trubi, ha nem húzza vissza a csapat.
Ne is emlegesd, a guta kerülget miatta…
Pedig NVP. A Pfr is beírta a neve mellé.
MijatökömazazNVP? National Value Player, vagymi?
Nickelodeon valuable player.
Nem feltétlen gondolnám ezt most érdemleges vitának, de a véleményem az, hogy Fitzmagic kötelező HOF. És innentől lehet számháború, nem számháborút játszani.
elég provokáló a fordítás, valójában nem pont így mondta.
Na akkor, a feka srác belerúgott egy nagyot a zsidó srácba….csak mert kevés a komment :D
JElM?
És még két Super Bowlt is hozzá lehet adni a listához” amiken 0 snapet játszottál barátom
Szimpátia szavazás lesz úgyis. A Pats hype miatt befog kerülni.
Még vissza se vonultál de az emberek máris rajtad csámcsognak… Egy hihetetlen karriert tudhatsz magad mögött.. de az emberek máris kétségbe vonják mennyire is voltál jó…
Hm… Biztos jó érzés lehet.
Ki nem szarja le a HoF-t… McCoy meg szerintem mindkét heréjét odaadta volna egy olyan Playért amit JE tolt az Atlanta ellen.
Én sem gondolom, hogy Edelmannek a HoF-ben a helye. A Patriots rendszere pont arról szólt, hogy a szürke eminenciások is kulcsemberekké válhattak. A HoF tagjává válni azt jelenti, hogy hosszabb távon kiemelkedő teljesítményre volt képes a játékos. Személy szerint Calvin Johnson beválogatását is erősnek tartottam, de Edelmanét – dacára annak, hogy mit művelt a rájátszásban – kifejezetten ellenzem. Hasonló ez a dolog ahhoz, hogy Josh McDaniels is hiába nyert koordinátorként egy csomó Super Bowlt, mindenki tudja, hogy azért nem olyan nagy koponya ő.
Johnsonnal max a rövidebb karrierje adhat erre okot, más nem. Aki tartja single season elkapott yard rekordot annak azért szerintem ott a helye. TE méretei voltak, ez megspékelve Chris Johnsoni sebességgel. És ehhez még bőven átlagon felüli kezek. No nem Jerry Rice-i magasságokban lévők, de azért jók. Route futása sem volt elveszett, bár méreteiből fakadóan nem ő volt a legprecízebb ebben a posztján. Nem volt corner akit 1-1-ben ne evett volna meg, sőt gyakran a double vagy triple coverage sem volt elég. 17 éve nézem az NFLt, de szerintem vele csak Randy Moss említhető egy lapon (abból a 17 évből, amit láttam). Ha nem hagyja abba, szerintem most all time második lenne Rice mögött a legtöbb kategóriában. “csak” 3x first team all pro és 6x pro bowl 9 év alatt, 11612 yardot kapott el. 115 meccs alatt hozta a 10.000 elkapott yardot, amit később Julio Jones döntött meg (tehát Ricetól kezdve Randy Mossig mindenki más mögötte van) . Mindezt Detroitban, ahol kezdetben ilyen Jon Kitnák hajigáltak neki féltéglákat. Egyszóval, Johnson rohadtul Cantonba való.
Chad Johnson? CHAD JOHNSON??? Ocho cinco egy a kb 5 emberből aki szerint ő HOF. A felesége és akkor a kép készítője a második, harmadik. És amiért föltetted. Megatron egy szinten TO val és Mossal? Nein nein nein.
Megatron egy szinten TO-val és Moss-szal? Abszolút. Szerintem a hozzám hasonló huszonéves generációnak ő a nagybetűs Elkapó. Még csoportbeli ellenfélként is. A komplett játékos, a levédekezhetetlenül sokoldalú szörnyeteg. Ha elit csapatba került volna, és ne adj isten van alkalma nagy meccseken is játszani…
(És persze, ilyenkor jön az a képbe, hogy én már nem láthattam Randy Mosst a Vikingsban, emiatt kicsit halványabbak az érzéseim vele kapcsolatban).
Azért tettem fel, mert a piramis csúcsa egy Niners szurkoló szemét-szívét csak gyönyörködtetni tudja.😍😁 A többieken meg vitatkozzatok kedvetekre
Hát ezt írtam vagy nem?
esetleg kifejthetnéd, hogy Megatron miért túlzás
Mindössze 2 PO-meccs, ráadásul mindkétszer vereség. Oké, hogy Detroit, de akkor is 2-ből semmi.
Akkor visszavonom, hogy “erős” a beválasztása, de hogy azonnal jutott be, azt tényleg nem tudom hová tenni. Valamilyen rekord elérése egy dolog, de a HoF-tagok zöme tart(ott) valamilyen rekordot, pont ez a nehéz, hogy itt a legjobbak közott kell szelektálni.
Az, hogy C.J.levédekezhetetlen volt… Nos, a 2 méterével és a 107 kilójával gyakorlatilag nem volt corner, akinek lett volna esélye vele szemben. Ha egy 50-50-es passzt kapott, azt szerintem 10-ből 9-szer behúzta. De. Ahogyan Edelmannél nem elég, hogy a PO-ban villogott, úgy szerintem Johnsonnál is probléma, hogy a legnagyobb meccsekből csak 2 jutott neki. Nekem ez mindig is furcsa volt. Ugyanaz, mint Joe Thomas esetében, hogy miért volt neki jó, hogy ott rohadt meg a Brownsnál a fene nagy tehetségével. No, szóval ennyi.
Johnson a korosztályából kiemelkedett, de én inkább azokat nézem, akik bent vannak, és akik az alapszakaszban is jók voltak és a rájátszásban is. Art Monkot nyolcadjára választották be, Marvin Harrisont vagy Lynn Swannt harmadjára.
a playoff az csapatérdek, ha van 2-3 kiváló játékosod, a maradék 50et még nem fogja egymagától behurcolni a playoffba, az átlagos különbség az NFL-játékosok között jóval kisebb, mint azt az ember gondolná
az, hogy “azonnal” bejutott, az nagyjából pont attól függ, hogy kikkel együtt kerül szóba az adott évben, tehát hogy mikor vonul vissza, ennek nem tulajdonítanék különösebb jelentőséget
a rekordoknál szerintem nem mindegy, hogy milyen rekord, menny ideig tartja az illető és mennyire sikerült másoknak azt megközelíteni
azt meg aztán tényleg senki nem mondta egy cornernek se, hogy ő ne legyen 2 méter meg 107 kiló
Joe Thomas pedig nem volt egy kelet-európai féreg, akinek csak az számít, hogy hány olimipiai aranyat szerez karrierje során, ő szeretett volna Clevelandben maradni, és azt a csapatot, amely megtisztelte azzal, hogy ledraftolta, lehetőséget adott neki a szereplésre, segítse addig, amíg erre lehetősége van
Ezért írtam már lentebb is, hogy HOF választás esetén az egyéni statoknak kell előtérbe kerülnie. A bajnoki címek leginkább a csapatod eredményességéről szólnak nem rólad. A te “eredményességed” a posztodhoz köthető alapszakasz statok mutatják meg. Sajnos arról Johnson nem tehet, hogy egyszer sem tudtak körülötte egy normális csapatot öszerántani, amivel többször playoffba juthatott volna. Mit kellett volna még csinálnia? Beáll pass rushernek, vagy magának dobja fel a labdákat? Egyébként élete eslő PO meccsén rögötn 211yardot kapott el 2 TD-vel. Nem rajta múlott. Szóval egy WR esetében HOF tagságát ne az alapján ítéjünk már meg, hogy hány PO meccse van, meg hány bajnoki címe. Sokkal inkább hány all pro beválasztása, mennyi elkapott yardja, TD-je, dropok száma stb. Emiatt is írtam, hogy ezen gondolatmenet miatt Edelman nem HOF kaliber (Pats drukker vagyok és imádom a faszit egyébként, csak az asszony meg ne tudja). Plusz ami még szerintem egy wr esetében nagyon fontos, hogy az adott qb-t, aki dobál neki jobb játékossá teszi-e mint amilyen valójában. Hát Johnson sokkal jobbá tette. Staffordnak amíg Johnson ott volt 5000+, 4900+ és 4600+ yardos idénye is volt, plusz kétszer is 30+ td-t szórt, az egyik ebből konkrétan 41 td volt, amiből 16-ot abban az évben Johnson kapott el. Azóta ezek a statok hát koránt sem ilyen fényesek. Az általad hozott Marvin Harrison szerintem pont nem jó példa, mivel ő azért is nem került be rögötn szerintem, mivel neki meg valami Payton Manning nevű yard gyáros dobálta a labdát (Harrison érdemeiből ez mit sem von le). Aki nem mellesleg szintén HOF tag. Na most ehhez képest Staffordnak van 1db pro bowl beválasztása (Kitnáról már nem is írok). Jerry Ricenek is két HOF qb dobált karrierje nagy részében. Szóval azért zongorázni lehet a különbséget. Art Monkról, Lynn Swannról nem tudok nyilatkozni, soha nem láttam őket. Na egy szónak is száz a vége, rohadtul nem mindegy, hogy egy wr-nek ki dobál. Johnson szerintem bizonyította, hogy ergya irányítókkal is mit lehet hozni, ha All time top 3 wr vagy (1. Rice 2. Moss 3. Johnson szerintem). A csapat sikeressége nem rajta múlott. És egy pillanatnyi csend erejéig gondoljunk abba bele, ha mondjuk Drew Brees (tetszés szerint helyettesíthető Bradytől Rodgersig) mellé kerül. Köszönöm, nincs több kérdésem.
amúgy érdekes ez a ki dobál neked téma. Az NFL csinált egy TOP10 jelenet válogatást Edelman karrierjéből. Igazából 11 jelenet volt, mert volt egy dupla is benne, ebből 2 return. A maradék 9 passzból 1 olyan volt, amire azt mondtam, hogy hú pasztmek milyen passz volt, az összes többiben Edelman hozta a nagy játékot. Szóval aki jó, az bizonyíthat elit kiszolgálás nélkül is.
Az viszont tényszerű, hogy karrierszinten kiemelkedő számokat jóval könnybeb TB-vel vagy Manning-el hozni…
Nézzétek meg, hány elejtett labdája volt! Csak 2019-ben 13… Larry Fitzgeraldnak 20 év alatt nem volt ennyi droppja! Ugyan már, bőven nem HoF szintű játékos attól még, hogy nagy a hype körülötte.
Haggyuk má Larryt, mindenki tuggya, hogy bőrmágnes van a kezébe építve és pillanatragasztóval kezelt kesztyűben jáccik, aminek a felülete gekkótalpmintás.
Igen. Nem. Is. Attól függ. Tehát:
A HOF ba nem exact kritériumok alapján kerülnek be az emberek. Hanem a bizottság beszavaz egyszerűség kedvéért 5 embert akit méltónak talál. Hogy honnan? Az eligibility pool az visszavonulás után 5-25 év. Ha egyszer összejön 80% szavazat, megy a bronzszobor. Ha nem, a senior poolba megy a játékos (aki legalább 2 évben szavazatot kapott. A többi örökre körön kívülre kerül). Tehát az félrevezető, hogy all time listán valakinek mi a termése. Hisz az all time listák eleje sok HOF karakter. Az a kérdés, hogy a még nem tagok közt hogy áll valaki. Jules bizony szarul. Shady már sokkal jobban.
Ez itt pfr HOF monitora. Csak viszonyítási alapnak. A scoringja reg season alapú. Reg season statok és awardok adják az eredményt. Tehát itt nem jelenik meg, hogy pl Shady nem volt ász a PO ban Beastmode pedig igen. Csak egyszerűbb vizualizálni amit írok:
https://www.pro-football-reference.com/hof/hofm_RB.htm
Tehát. A poolba bekerülnek emberek. Majd kikerülnek vagy a hallba vagy a senior poolba vagy a feledésbe. Akik még nincsenek bennt azok közül érdemes megnézni AP, Gore, Beastmode, Shady, Sproles és Alexander termelését. Shady az elkapásokat is idevéve (itt nem jelenik meg, a játékosprofilba kell menni) nem is áll rosszul. Szerintem előle fogják meríteni AP, Beastmode és talán Goret. Utána mi legyen? Jön még olyan futó aki beelőzi? T, qb, DT, de, LB, CB, WR mennyi kel el mire ő szóbakerül abban a 20 évben? Szerintem nem esélytelen a 2 AP 6 Pb futó 15 K scrim yarddal 89 TD vel. Az utánpótlás kezében a sorsa. Persze lehet, hogy 10 év múlva már nem 5 hanem csak 3 embert iktatnak. Ki tudja. De ahogy most áll a HOF process és amilyen ritka a tartós futó, nem esélytelen.
A PFR nevetség HoF monitorjához:
Sikerült kihozniuk, hogy a reg season koronázatlan királya Peyton mindenidők legjobbja, mellette pedig azt is, hogy a reg season alapján Cousins szintet megütő Eli is HoF tag. Teljesen komolytalan.
Nincs ezzel gond, csak tudni kell helyén értelmezni ezt a táblázatot, ahogy d zoli feljebb és lejjebb is leírja. Peyton volt minden idők legjobbja? Hát erről nem mond semmit a táblázat. Viszont a regular season-ök összehasonlításában brutális számai vannak, az alapján első – és azt se feledd, hogy minimális a különbség közte és Brady között.
Ugyanez Eli kapcsán is. Japp, képességeiben nem feltétlen jobb Cousinsnál. Viszont ez a lista kumulált értékekkel számol, és nagyban meg tudja dobni egy-egy bajnoki gyűrű is. Így viszont Eli átlag feletti számokat hozott, nyilván nem kis részben a hosszú karrierjének köszönhetően.
Ez egy jó játék a számokkal. Nem kell többet látni bele, arra viszont teljesen jó.
Na ugyanezt a táblázatot akartam én is hozni. Annyi kiegészítés a táblázathoz, hogy a modern éra wr-eknek 100 körüli HOFm értéket határoznak meg a bekerüléshez. Na most Juliannek ez a HOFm értéke 38. Itt abba is hagyom, lehet vitatkozni….
Öö. Ez a táblázat erre nem alkalmas és nem is ezért van. Stat geekek játékból hozták össze. A score nagy hiányosság a, hogy csak alapszakaszt pontoz. A pont meg elég önkényes. Pl a career longevity az óriási faktor. Semmilyen szinten nem befolyásol semmit az asszem 40 szavazónál. A scoring sem meghatározás. Csak átlag. Pl a db-k nél statisztikailag 106 az átlag. Ty law meg 76-tal ment be. Mert ugye vezér volt 3 SB runban.
Vizualizálni viszont remek. Egymás alatt, hogy ki HOF. Ki nem. Mennyit játszott. Mennyit termelt stb. Persze ez sem a teljes kép, mert RB nél nincs ott az elkapás. Wr nél nincs ott a return (halló Jules vagy épp AB). De jó kiinduló alap. Innen lehet kezdeni búvárkodni és nézelődni.
Nem is mondtam, hogy alkalmas arra. Csak annyira, ahogy írtad, hogy vizualizálja, ki hol van egymáshoz viszonyítva. Igen, a táblázat egyik nagy hibája hogy a PO abszolút nincs benne. Pats drukkerként mondom, szerintem nem fog bekerülni, mivel az alapszakasz statjai nincsenek meg hozzá. Dacára a 3 SBnek, SB MVP címnek. Ha az alapszakaszban túllépte volna a 10ezer elkapott yardot, szerintem kérdés nem lenne, hogy bekerül. De ezzel az alig 7000 yarddal szerintem nem fog. De ne legyen igazam.
Abszolút egyetértek. Annyi apróság, hogy szerintem Gore-t az extrém hosszú karrierje és az összesítésben nagyon magas számai miatt hamar be fogják iktatni, és Lynch lehet inkább az, akinek többet kell várnia. De más futó egyszerűen nincs a képben rajtuk kívül ebben a generációban.
Lynch 12 PO TD-je azért elég szép. És ő faktor volt egy sikeres SB runban. Nálam ezért Gore előtt menne. De én nem szavazok :)
A Hall of Fame Monitor score McCoy-nak 83, Edelmannek 36. Tökéletesen igaza van. Még ha őt nem is a legelsők között, a legnagyobb egyetértésben fogják beválasztani, de szerintem be fogják előbb-utóbb.
És hány pont kell a bekerüléshez? Ha azt nézzük, hogy évente 5 játékos kerül be, akkor szerintem McCoy sem fér be.
Edelman “problémája” az, hogy a teljesítménye egy része nem mérhető volt!
Az, hogy egy-egy PO meccsen hozott egy (mondok egy példát) 4&3-ra egy jó elkapást kiélezett szituációban, az a statban csak egy 4 yardos elkapás, a meccset viszont durván befolyásolta.
A legalacsonyabb értékkel bekerülő RB 40 pontos, míg a modern érából Bettis 75 pontja a legkevesebb. Az átlag 107 pont. De persze, ez csak játék a számokkal, nyilván egy ilyen komplex rendszerű sportágban (és úgy amúgy minden csapatsportban) gyakorlatilag nem tudod objektíven és összehasonlíthatóan mérni az egyéni teljesítményt.
Iiiigen, Edelmannél ezek árnyalják némileg a képet, de ettől még ő semmilyen szinten nem volt sosem egy szűk értelemben vett elit elkapó. Jó játékos, hasznos csapatember, fontos elkapásokkal kulcspillanatokban.
McCoy nyomta 2010-2020 között a legtöbb scrimmage yardot. Ez bizony elég jó volt. A nyilatkozata, egy kicsit felesleges, láttam az interjút, mondjuk magáról sem tudta az általam idézett adatot, és hát összességében sem egy zseni bontakozott ki.
JE a Patriots legendája. Mi a csapat szurkolói tudjuk mit jelentett sok-sok meccsen, nem fogjuk őt elfelejteni, elég nehéz is lenne.
Az, hogy a HOF tagja lesz-e egyik vagy másik , őszintén szólva teljesen hidegen hagy, mint ahogy a Hall of Fame olyan tagjai is akiket sosem láttam játszani, mondjuk a 60-as évekből, és hát nem is fogok, mert az akkori foci sem hoz lázba.
Úgyhogy nehezen értem ezt, és álvitának is tartom. Ezzel kicsinyíteni akarják, vagy éppen az ellenoldalról felfújni a teljesítményét? Felesleges mindkettő. Minden 7. körösnek, meg draftolatlannak az egyik olyan példakép lesz, aki reményt adhat.
Szerintem jól látod, hogy álvita, egyszerűen ott van a döglött ló elásva, hogy McCoy FA, aztán nem jön rosszul a PR.
McCoy 2 évé free agenty aztán a szél összefújt neki 2 gyűrűt, bàr totál érdemtelenül. Értem, hogy ját neki, mert a csapat tagja volt, de akárki utána néz, hogy milyen szerepe volt , rájön, hogy még a padot se melegítette, mikor igazán számított.
Nincs a Patriotsnak Ring of Honorja vagy valami? Ott van bőven keresnivalója, de a hypenak is van azért határa, Hall of Fameben nincs helye.
Ez a konszenzus. Pats ROH. HOF nem. Az szélsőséges vélemény, hogy HOF.
kb Renninganek van igaza..
de alapvetően azért van abban valami amit McCoy mond.
Edelman soha nem volt No1 WR a ligában.. de még top3 se nagyon. A PO-ban tényleg komoly teljesítményt rakott le az asztalra, de – nyilván erős csúsztatás – akkor Flacco és Foles is lehet..sőt.. Amendola statisztikái se sokkal gyengébbek és a PO-ban ő is elég fasza volt mégse jut senkinek eszébe HoF-ről beszélni..
Amióta Silány (Eli) Manning neve felmerül mint leendő HOF tag, én ezt a dolgot kezdem elengedni, hogy ki oda való és ki nem. Pont….. De egyébként egyetértek. Flakon SB runja azért nem volt gyenge, int nélkül.
Eli egy rendkívüli anomália ilyen szempontból, szerintem neki azért van ott a helye, mert megmutatta, hogy egy nagyjából átlagos képességekkel rendelkező játékos is képes lehet elvinni egy csapatot a bajnoki címig, ez pedig inspirálhajta a következő generáció nem-szupersztárjait.
A SB-kon a védelmek játszottak óriásit mindkét esetben. Nem igazán lehet rá mondani, hogy ő elvitte a csapatot a bajnoki címig.
Szerintem pedig pont azért nincs itt a helye, mint ahogy írtad is, mert csak egy átlagos képességű qb volt. A HOFba szerintem posztjának kiemelkedő játékosai kerülhetnek, ahol és megint személyes véleményem, de inkább az egyéni statoknak kell előtérbe kerülnie. Így nálam sem Edelman sem Eli nem HOF tag.
Már olyan érvet is láttam hogy megérdemli mivel ő volt Brady (a GOAT) egyik kedvenc célpontja :D
TB-től a legtöbb passzt JE kapta el és ezt senki nem fogja tudni túlszárnyalni
Ez valóban nevetséges érv. A szakálla miatt érdemli meg!
Top 3 se volt sosem, sőt, top 10 sem. Pontosak a meglátásaid, még Flacco és Foles kapcsán is. Csúsztatás vagy sem, tényleg így van.
már múltkor is leírtam!
Volt a Patriotsnak egy Top 3-as Randy Moss-a, egy Top 10-es Wes Welkere és egy gyűrűt sem tudtunk velük nyerni.
Aztán jöttek a szürke eminenciások, mint Amendola, Chris Hogan és igen Julien Edelman és ők összehoztak 3 gyűrűt!
Igazából lesz@rom, hogy ki HOF és ki nem az, mindannyian 3×-os bajnokok és nem sokan mondhatják el magukról!
A pontosság kedvéért Hogan és Dola csak 2 gyűrűs…
Hát ja, igen. De azért ennyire ne vedd magadra. Senki sem a Patriotsot akarja itt most bántani, szimplán Edelman HOF-tagságáról megy itt a beszélgetés. Se a három gyűrűt nem akarja senki elvenni, de még csak azt sem mondjuk, hogy nem érdemelték volna meg, vagy valami.
alapvetően nem értetted a mondandómat, de nem baj és általában megszokott is!
még egyszer:lesz@rom, hogy ki tagja a HOF-nak vagy ki lesz ALL PRO vagy más ilyen hiánypótló hülyeség, nekem JE a patriota (és még van pár ilyen játékos)!
(említhetném még Develine-t is, aki nyilván soha nem lesz HOF, de mindent elmond, hogy az ő visszavonulásakor még BB is megszólalt)