A tulajdonosok ezen a héten összeülnek, hogy megvitassanak többek közt pár szabálymódosító javaslatot. A legtöbb figyelmet az úgynevezett tush push kapja, azaz a tolakodás, amit az Eagles hozott be a köztudatba. Tavaly leszavazták ennek az eltörlését, de idén több támogatója van a dolognak és egyelőre határesetnek tűnik, mi lesz a sorsa. Hétfőn több edző is kifejtette véleményét ezzel kapcsolatban.
Nyilván az Eagles főedző Nick Sirianni a betiltás ellen van, ebben semmi meglepő nincsen. De mellette áll több védőoldali főedző is, mint Mike Vrabel (Patriots), DeMeco Ryans (Texans) és Aaron Glenn (Jets), akik úgy vélekednek, hogy “furcsa lenne azért büntetni valakit, mert nagyon jó valamiben” (ezt Ryans mondta, de Vrabel is hasonlóan nyilatkozott).
#Bills HC Sean McDermott is advocating for the tush push to be banned, citing the "added force" of the play and "the posture of the players."
(🎥 @Matt_Bove)pic.twitter.com/c2Ahc5K6Z7 https://t.co/i7qDYMGufe
— Ari Meirov (@MySportsUpdate) March 31, 2025
Ugyanakkor vannak támogatói is a változásnak, és a Versenybizottság is kezdett beállni a javaslat mögé. Mike Tomlin (Steelers) és Sean McDermott (Bills) is a bizottság tagja, az ő álláspontjuk pedig az, hogy sérülésveszélyes játékról van szó, ezért tiltanák be. Még úgy is ez az álláspontjuk, hogy egyetlen egy sérülés sem történt ilyen játék során a 2024-es szezonban, és McDermott még el is mondta, hogy ismeri az adatokat, de akkor is sérülésveszélyesnek érzi és meg akarja előzni a továbbiakat, hiszen a játékosok egészsége a legfontosabb. Külön érdekes, hogy a Bills használta a második legtöbbször ezt a játékot tavaly.
A javaslat elfogadásához 24 szavazat szükséges a tulajoktól.

Legfrissebb cikkeink
- Triple Coverage #597 – Lógsz egy sörrel a draftra
- A futóké lehet a 2025-ös draft?
- Jonah Jackson: A Bearsszel végre nyerhetek egy gyűrűt
- Kenny Pickett kezdőnek érkezett Clevelandbe
- A jövő sztárjai – Matthew Golden
- A fogadóirodák szerint így alakul majd a draft első 9 választása
- Hosszabbított kiváló védőjével a Bears
- A 2025-ös cornerback class – Hunter és a többiek?
- Öngyilkos lehetett az idei draftra jelentkező Kyren Lacy
- Deshaun Watson: Visszatérek, és jobb leszek, mint valaha
- Kirk Cousins kifogyhat az opciókból
- Az NFL legnagyobb vándormadara most épp a Commandershez igazolt
- A jövő sztárjai – Armand Membou
- Drew Lock visszatér a Seahawkshoz
- BREAKING: Veszélyben Derek Carr szezonja!
Legutóbbi hozzászólások
- bjeela on Jonah Jackson: A Bearsszel végre nyerhetek egy gyűrűt
- Jani_Kovacs on Joe Flacco visszatér a Brownsba!
- Cheetah008 on Hosszabbított kiváló védőjével a Bears
- Zotya on A jövő sztárjai – Armand Membou
- Kopi3.14 on Joe Flacco visszatér a Brownsba!
- Jani_Kovacs on Lövöldözés miatt perlik L’Jarius Sneedet
- Jani_Kovacs on Lövöldözés miatt perlik L’Jarius Sneedet
- vicgeordie on Mock draft a célegyenesre fordulva
A tush push levédekezése kapcsán nem az a probléma, hogy míg a támadó oldalon lehet a labdacipelőt tolni, addig a védőknél nem tolhatja egyik védőjátékos a másikat? Ha eljön az idő, amikor a csapatok jelentős része hatékonyan fogja alkalmazni, akár 2-3 yardos fix játékokra, akkor majd megszüntetik a használatát.
rögbi lesz :D
Az NFL-ben mindig mindent megpróbálnak másolni, amivel egy csapat sikeres tud lenni. Az újdonságok 1-2 idényen keresztül tudnak újdonságok maradni. Ha valamit korlátozott számú csapat tud elsajátítani (ami ritkaság azért), akkor az semmilyen tekintetben nem jó a ligának. Az NFL egész története lényegében egy folyamatos változásra való törekvés, éppen ezért tisztelik a dinasztiákat, mert ugye a kivétel erősíti a szabályt. Ezekkel demonstrálják, hogy tényleg nehéz mondjuk a duplázás. Szeretik az igazi sztorikat, amikor a sokáig sehol sem volt franchise-ok (Chiefs, Bills, Lions, Vikings) felemelkednek, és jó csapatokká válnak, sikeres csapatok (Steelers, Patriots, Colts) visszaesnek. A legidiótább rekordok vagy az “ilyen még nem volt” történetek is ezt erősítik. A bebetonozott rekordokat sem annyira szeretik, a meccsek számának növelésével – a több pénzen kívül persze – ez a cél is motiválhatja a döntéshozókat. Ha több meccs áll rendelkezésére a játékosnak, mint annak idején egy korszakos idény- vagy karrierrekord esetén, ugyan kit érdekel? A lényeg, hogy ott legyen a lehetőség.
Érdekes dolog ez a Philly által kitalált dolog, de idővel meg fogják tiltani, ha a csapatok nem találnak ki ellene valamit. És gyanús, hogy nem fognak tudni kitalálni, mert akkor már valamiféle eredményt elértek volna ebben. Az NFL ugyanazt fogja csinálni, mint a Forma-1-gyel az FIA. Ha valamelyik csapat túl jó, mert észrevett egy kiskaput, amit más nem, és ezzel nagy előnyt szerez, az árt az üzletnek. Az idióta SC alkalmazásánál is kilóg a lóláb. Ha eldőlni látszik egy futam, gyakran akkor is összerántják a mezőnyt egy kamu “baleset” ürügyén, ha “semleges” helyen van az autó. Ilyenkor természetesen 10 percig “mentik” a kocsit, amit 30 éve 2-3 perc alatt megoldottak. Kit érdekel a hülye néző, aki percekig kell hogy nézze, amint gumikat melegítve tötymörög a mezőny, míg bevárja a tökutolsókat?!
A tush push dilemmája nyilván az, hogy minden tulaj valahol bízik abban, hogy az ő csapata is – talán éppen a folyó idényben – el fogja tudni sajátítani vagy magát a tush pusht és/vagy az ellene való védekezést. És azzal hatalmas előnyt szerezne. De ha nem, tudja, miközben az ellenfelek közül több is hatékony tud lenni vele, akkor ő fog szívni.
Nekem ez a játék olyan hamis, nem “igazi” focis. Az, hogy sérülésveszélyes, szerintem nem annyira jó ok. Bármi az az NFL-ben, ennél a játéknál a támadók és a védők is sérülésnek vannak kitéve, a támadók a futó, de akár az irányító testi épségét is kockáztatják. Inkább a nem annyira egyenlő feltételekkel van itt a gond.